Tipy a triky

Count
26.10.2013 21:18
Co se dá dělat s průsmykem
V postu "Souboj dvou zel" jsem se dotazoval, jak rozvinout konflikt v zamýšleném finále tažení. Ale než k němu dojde, chci udělat jednu oddechovku.

Průsmyky v horách, přes které pastevci ženou stáda ovcí z jedné strany hor na druhou. Místní mocipán ale průsmyky, vč. pevností v nich, kontroluje a bez tučného mýtného nenechá projít nic. Úkol je jasný.

Jenže co není jasné mi, jakým způsobem to pojmout. Snad stárnu, snad na hraní myslím jen dvakrát do roka a fantazie ochabuje. Nechci ale zase několikátou variaci na téma malá skupinka, pomocí kouzel, proniká do pevnosti, apod.

Má to být masící akce, moc RPG nečeká, budou se slavit narozeníny, ale i tak bych chtěl přijít s něčím originálním. Uvítám jakékoli nápady.

Mimochodem, kam mohu uložit, k všeobecnému blahu, podklady z minulé akce - Bažiny? Dostal jsem na D20 hodně inspirace, tak chci to, co vzniklo dát k dispozici.
Autorská citace #1
27.10.2013 00:31 - Count
Napadlo mě, dát postavám možnost najmout si a vyzbrojit lidi z okolních usedlostí a pak celou hru pojmout stylem "tower defence", s vlnami utočníků a s finálním bossem.
Autorská citace #2
27.10.2013 04:40 - Vojtěch
Alternativní cesta po kamzičí pěšině, řídký vzduch, závratná výška a zlovolný/neklidný duch umrznuvšího tuláka. Horský obr, lovící orli, sídlící orkovè a balíček s podivným obsahem, či křehká společnost? Co takhle pres tuto cestu doprovazet matku s mocipánovým bastardem, kterých se onen darebák, či jeho žárlivá choť chtějí zbavit?
Autorská citace #3
27.10.2013 16:35 - crowen
Tak to ma byt masove vyvrazdovanie, tak si to radsej zahrajte v nejakej strategickej figurkovej hre. Wait a second, DnD! :-)

Aby som len tak nerypal, ja by som to pojal nasledovne:

- prieskum okolia lovcom/zvedom/hraniciarom
- nejaky zlodejoidny typ by sa mohol votriet do pevnosti pre zistenie info o miestnom mocipanovi a vojsku
- niekto s vyjednavacimi schopnostami zatial skontaktuje miestne kmene horalov, co by sa radi vyberaca vypalneho zbavili, aby narekrutoval par extra mecov a sekier na zaverecne dobyvanie hradu
- ak by nemali dost kannonfodderu na dobyvanie hradieb, tak mozno nejaka lest, ako vylakat mocipana z hradu? Posol s prosbou o pomoc proti skretom, co vypalili dedinu, pozvanka na lov a "nehoda", zajatie niektoreho z pobocnikov bossa a pozadovanie vykupneho, pri preberani sundaju bossa?
- dohoda s trpaslikmi o podkopanie sa pod hrad?
Autorská citace #4
27.10.2013 18:51 - noir
Já mám rád velké změny v rámci setkání.Takže bych nechal v průběhu encounteru prorazit přehradu, která tvoří jeden z konců soutěsky. A pak už by to bylo brutální samo o sobě:
-dilemata jako zachraňovat kolem plavoucí kojence v kolébkách, nebo se koncentrovat na boj s nepřáteli? aneb http://www.youtube.com/watch?v=XBG5AFmyigw
-boj na improvizovaných vorech, kdy je daleko důležitější udržet rovnováhu, než někoho zabít
-čím víc horalů se podaří zachránit, tím větší šance na jejich získánípro další spolupráci
-atd

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.063755035400391 secREMOTE_IP: 13.58.82.79