Tipy a triky

Autorská citace #1
8.7.2014 23:48 - pipux
Monte v článku pěkně uspořádal své myšlenky, a to se mi líbí.

Nicméně, budou obrázky ukázkových podzemních prostor? Mít představu o tom, jak se tvaruje přirozená jeskyně (dle materiálu a podmínek prostředí) nebo třeba hrobka (dle místních zvuků) by bylo celkem fajn ...
Autorská citace #2
9.7.2014 09:38 - kin
Super článek. Hezky inspirativní :)
Autorská citace #3
9.7.2014 09:46 - ShadoWWW
Článek opět nezklamal. Díky.
Autorská citace #4
9.7.2014 10:10 - Merlin
:) jedna věc mne tam inspirovala :) bude to docela vtipné :)
nicméně co mi obecně vadí je..uzavřený přístup někam a o pár místností dál schované heslo...prooooooč???? buď chci, aby to nebylo prostupný pro nikoho kdo nezná heslo (a to dám tomu, komu chci), nebo chci, aby si každej trouba, co se proseká až ke dveřím, mohl otevřít bez omezení. Ale proč sakra si dám tu práci a zahesluju dveře, abych pak šoupl to heslo (ještě lépe s nějakou hádankou) do komody po babičce ve spíži?!!!!
Autorská citace #5
9.7.2014 10:17 - Quentin
Super článek :)
Hlavně ten účel v tažení. Moje dungeony v poslednim roce jsou skoro dycky "projít, všechno posekat a vylootovat"
Autorská citace #6
12.7.2014 12:24 - Element
Moc pekny.

Dost možná nejběžnější druh dobrodružství v podzemí, v tomto typu scénáře se hráčské postavy dozví, že něco, co chtějí

U tohodle me hnedka napadlo, ze to co chteji z podzemi cubnout se ukaze, ze by byl problem odnest aniz by to melo nejake nasledky. Hraci tak budou stat pred volbou a nebo premyslet jak to obejit :) klasika.
Autorská citace #7
14.7.2014 12:02 - Ebon Hand
Merlin píše:
uzavřený přístup někam a o pár místností dál schované heslo...prooooooč????

Přílišné hraní Doomu. :D
Autorská citace #8
14.7.2014 13:00 - Gurney
Merlin píše:
nicméně co mi obecně vadí je..uzavřený přístup někam a o pár místností dál schované heslo...prooooooč????

Protože:
a) hratelnost
b) strach, že když ho nedáš hned vedle, hráčí se na tom seknou, což souvisí s
c) dunegony nebo rovnou celá dobrodružství kde se se můžeš seknout v "uzlových bodech" a prostě se nedostaneš dál
d) protože lidi, co si na monitory přidělávaj lepícíma papírkama hesla k mailům a bankovním účtům (true story)
Důvody a) a d) jsou docela dobré, jen se to nesmí používat příliš často, b) a c) je prostě špatnej design dobrodružství/dungeonů.

Jinak článek dost dobrý, těším se na další, už proto že u Monte Cooka člověk nikdy neví jestli napíše něco fakt dobrého nebo jen dobře začne, ale pak to strašlivě zabije :)
Autorská citace #9
14.7.2014 13:20 - Alnag
Gurney píše:
Jinak článek dost dobrý, těším se na další, už proto že u Monte Cooka člověk nikdy neví jestli napíše něco fakt dobrého nebo jen dobře začne, ale pak to strašlivě zabije :)


Jen abych vaše očekávání trochu usměrnil. Překlad pokračování plánuji, ale momentálně jsem trochu v časovém presu, takže jsem na tom ještě nezačal. Tak prosím vydržte! :)
Autorská citace #10
7.10.2014 19:41 - Zarahel
Inspirativní článek. Děkuji.

Merlin píše:
co mi obecně vadí je..uzavřený přístup někam a o pár místností dál schované heslo...prooooooč????


Gurney píše:
d) protože lidi, co si na monitory přidělávaj lepícíma papírkama hesla k mailům a bankovním účtům (true story)


Píše:
Ale proč sakra si dám tu práci a zahesluju dveře, abych pak šoupl to heslo (ještě lépe s nějakou hádankou) do komody po babičce ve spíži?!!!!


To už je trochu extrém :D Ale v mnoha hrách používaný. Zvláštní je, že kdo si píše heslo na monitor, stěží si ho napíše na papír, který zahesluje v nějakém kryptexu aby mohl zapomenout i to :D I když, situace by byla docela vtipná...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083733081817627 secREMOTE_IP: 3.84.7.255