Tipy a triky

Count
28.7.2014 12:16
Proměna v pavouka - výhody a nevýhody
Jedna z postav byla v posledním hraní usmrcena pavoukem. Po oživení její tělo mutuje a přebírá některé pavoučí atributy. Jaké mohou být výhody a nevýhody, které z toho plynou?

Pro objasnění - žadný spiderman, ani transformace do osminohého tvora. Zůstává stále humanoidem (hobit).

Výhody:
- kusadla (chelicery) s prudkým jedem uschovaná v ústech
- telepatické ovládání pavouků na určitou vzdálenost
- ochrana před útoky pavouků, pokud postava na pavouky nezaútočí (pokládají ho za vlastního)
- zvýšené vnímání vibrací
- zvýšená citlivost na chemické látky


Nevýhody:
- křehčí konstituce, řídnutí kostí, úbytek životů a odolnosti
- citlivost na přímé sluneční světlo i intezivní světlo vyvolané kouzlem - postihy v boji
- Zčernalé bělmo (sociální překážka)
Autorská citace #1
28.7.2014 13:14 - uzdil88
Nevýhody:
-nepřekonatelné nutkání zajatce svazovat (i když to asi vyloženě neváhoda není)
-v hospodě si namísto chipsů objedná pražené cvrčky ;-)
-svítící oči ve tmě(z důvodu vetší odrazivosti světla)
-tělo lehce pokryté tuhými chloupky
-přirozená nedůvěra k osobám opačného pohlaví (někteří samečcy jsou po aktu sežráni, tak proto)

Výhody:
-zvýšený skill climbing nebo athletic nebo něco na tom principu
-pokud máš jako nevýhodu zvýšenou citlivost na světlo tak můžeě dát do výhod lepší vidění ve tmě
Autorská citace #2
28.7.2014 13:15 - Merlin
pojídání hmyzu (výhoda i nevýhoda)
chlupatost končetin a jejich prodlužování
snování pavučiny nebo lepivého lana (z oblasti zadku..žádný zápěstí)
Autorská citace #3
28.7.2014 13:53 - chrochta
Alergie na včely a vosy (některé samotářské pavouky loví, a všechny mají otravná žihadla). Snaha pořídit si pavoučka jako domácího miláčka a s tím spojená tendence nechávat malé neškodné pavouky na pokoji (včetně pavučin: "Nech tu pavučinu napokoji, vždyť ji můžeš obejít, ne?"). Obliba brčka a čehokoli, co se dá "vycucnout".
Autorská citace #4
28.7.2014 15:09 - Assassin
Nedávno jsem viděl nějaký dokument o pavoucích a zaujaly mne tři věci (některé již zmíněné a nevím, zda se dají použít v tvém případě):

- velcí pavouci se při lovu neomezují pouze na hmyz, uloví prakticky cokoliv kolem své velikosti jako jsou myši, ptáci, ještěrky a hadi. Usmrtí je, natráví svým jedem a následně sežere (tuším, že neumí kousat).
- velcí pavouci si nestaví sítě ve vzduchu, ale v zemi, kde síť pokrývá obrovskou plochu a funguje jako dokonalý radar, pavouk přesně ví, kde má návštěvu a jak je velká.
- námluvy jsou velice vtipné, sameček se vydá hledat partnerku, zaklepe ji na domeček (doslova), čímž ona ví, že se přišel pářit. Sama se rozhodne zda jej sežere nebo nechá. Zatímco se snaží ji oplodnit, tak se ještě stále kdykoliv může rozhodnout, že se jí nelíbí a sežere ho, a i po samotném aktu je poslední zkouška pavoučího apetytu.
Autorská citace #5
28.7.2014 18:55 - skew
-když je v ohrožení nebo zahnán do kouta, má tendence dřepnout / kleknout si na kolena, vzepnout ruce směrem k nebezpečí a cenit zuby.
Autorská citace #6
28.7.2014 20:41 - Jerson
Není mi jasné, proč by někdo s pavoučími atributy měl umět ovládat pavouky, natož na dálku telepaticky, nebo dokonce ochranu před jinými pavouky, a to i vlastního druhu. Pavouci nejsou žádní skupinoví spolupracující tvorové.
Naopak - proč křehčí konstituce? Hmyz má poměrně dobrou vnější kostru, na druhou stranu žádné kosti, to by odpovídalo. Proč zvýšená citlivost na světlo? Tohle závisí na druhu, řadě pavouku nevadí ani dost ostré světlo, naopak v něm mají poměrně dobrý odhad na vzdálenost.
Autorská citace #7
28.7.2014 23:04 - Count
Ok, s tím se dá polemizovat. A mimo kritiky i něco přidáš?
Autorská citace #8
28.7.2014 23:28 - Element
Vzdyt tam napsal asi sest veci co muzes pouzit.
Autorská citace #9
28.7.2014 23:29 - Quentin
První tři schopnosti jsou

Spider sense postava nemůže být překvapena
Spider climb několik minut může lézt po stěnách i po stropě
Spider jump skok vzdálenosti jakou by postava běžně uběhla za kolo

Při každém použítí 1z20ti šance na další projev (buď si je seřaď podle závažnosti nebo házej náhodně):

1 bílá krev
2 schopnost produkovat pavučinu
3 náznaky exoskeletu, zvýšená obrana
4 černé oči
5 detekce vybrací
6 skrytá kusadla
7 paralyzující jed

... a tak dále viz návrhy ostatních
Autorská citace #10
29.7.2014 09:42 - Ebon Hand
Výhody:
- schopnost detekce pohybu i v naprosté tmě přes vibrace podlahy/stěn
- snování lepivého vlákna ze zadku
- schopnost lezení skoro po všem, pokud si opatlá ruce zadkovým sekretem
- schonost vytvořit síť pro zadržení malých a středních lítačů

Výhody/Nevýhody:
- hůře stravitelné věci nejdřív pozvrací a pak je vypije
- na těle vyrůstají delší citlivé rovné chlupy

Nevýhody:
- v sexu ho baví jen bondage
- nezadržitelná chuť pojídat hmyz a malé obratlovce
- v případě smrtelného zranění neodolatelné nutkání někam se skrýt
Autorská citace #11
29.7.2014 10:19 - hadrian
:DDD Omlouvám se, nemám nic do diskuze, ale tohle mě rozsekalo. Poprskal jsem si monitor.
Autorská citace #12
29.7.2014 17:21 - Ebon Hand
Musí to být zábavný. A pokud to je i trochu škodolibý tak to taky nevadí, neměl umírat. Nemám rád dětský Diablo. :D
Autorská citace #13
30.7.2014 09:55 - Merlin
Ebon Hand píše:
Nemám rád dětský Diablo. :D


noo..taková skupinka šíleně se usmívajících dětí, celých od krve a za ní hromada mrtvol a bzucící motorová pila, není k zahození :)
Autorská citace #14
30.7.2014 12:15 - Ebon Hand
A kdo se odvážil to dát do hry? :-)
Já se spíš lehce otírám o takový stín, že z mého pohledu hodně hráčů zbytečně omezuje herní prostor předsudky, pseudoetickým hranicemi, údajnou nemorálností a podobně. Mě pak ty hry evokují doby náctiletých, kdy ty postavy splňovali moje představy, ale dnes je neuspokojují, nechci hrát v atmosféře Popelky, i když Libuška byla fakt kočka. :-)
Snad se mi podařilo nějak trochu uspokojivě osvětlit můj pohled. Jelikož si již nějakou dobu všímám, že můj přístup někteří vnímají minimálně jako nekonvenční. :D
Autorská citace #15
30.7.2014 12:26 - Nachtrose
Ebon: takže spíše neco ve stylu Písně ledu a ohně?
Autorská citace #16
30.7.2014 12:53 - Merlin
Ebon: tak zrovna s tím problém nemám :)
Autorská citace #17
30.7.2014 15:21 - Ebon Hand
Nevím jestli se nějak přikláním k Písni. Spíš tak nějak hraji "od podlahy". Těžko se to popisuje. Možná je to trochu cítit ze zápisů z našich her. Prostě hráčům jen nedávat, taky brát a stavět opravdu do hustých situací, já se nebojím vyjímečně ani do vyloženě nepříjemných. Paleta emocí by měla být kompletní, ne jen jásaní a papání cukříků, ale taky strach, sevřený vnitřnosti a frustrace. Pak si toho prvního skutečně cení. Když vidím své hráče, jak mi visí pohledem na rtech a nervozně žmoulají kostky, tak prostě hmatatelně cítím atmosféru. Moji hráči jsou na to zvyklý a nechtějí to jinak. Proto ty výhody a nevýhody. Myslím, že by se nejdříve smáli a pak by to bylo wow, polknutí a "hustý!" Smrt je pro mě natolik fatální, že musí být trvale znát.
Samozřejmě to nikomu nevnucuji. Je to jen můj pohled a příspěvek do diskuze. :-)
Asi budu muset připravit na Dálavu nějakou hru. :D
Autorská citace #18
30.7.2014 15:39 - Nachtrose
Jo, to bych si rad zkusil. Pri nejhorsim treba jen jako divak.
Autorská citace #19
30.7.2014 15:58 - Merlin
Ebon Hand píše:
Asi budu muset připravit na Dálavu nějakou hru. :D

Dlouho jsem nikoho neupaloval, neobětoval a nemučil :) tak si na mne vzpomeň :)
Autorská citace #20
20.3.2021 20:44 - Necromancer
Ok, tohle je hustý, už vím jak zabít další hráčovu postavu. XD

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088445901870728 secREMOTE_IP: 52.207.218.95