Tipy a triky

Xiraxis
21.7.2016 21:48
RPG inventář - zájem o programátora
Každý, kdo někdy hrál nějakou papírovou RPG to jistě zná, v deníku neustále připisuje svou výbavu, mění ji, gumuje a za chvíli je tato kolonka spíše podobna špinavě šedivé čmáranici v níž se nevyzná a raději svou výbavu drží v paměti, což vede v chaosu jak u PJ, který neví jistě co kdo má tak u hráčů, kteří se už jen domnívají...

Proto jsem se před nějakou dobou rozhodl vytvořit systém karet, které by právě tento nedostatek kompenzovali:









cílem by byla webová stránka která by umožňovala stažení těchto karet a následný tisk, ale rovněž by v plánu bylo i virtuální rozhraní, které by převedlo inventář do smartphonů, tabletů, i počítačů a umožňovalo by bluetooth propojení/internetové propojení

k tomu ovšem hledám zájemce, který se vyzná v programování, ideální by byl i někdo kdo pracuje s grafikou 2D i 3D

výsledek by byl prezentován a z poplatněn, tedy v konečném důsledku by byl zajištěna finanční odměna a v ideálním případě i stálejší příjem :)
Autorská citace #1
21.7.2016 21:49 - Colombo
Zpoplatněn? Boooo!
Autorská citace #2
22.7.2016 08:02 - Tarfill
Haleď a to chcete mít jen AJ verzi?
Nebo to plánujete pro širší komunitu i v ČJ?

Nehledě na to, že je to nápad zajímavej, u toho poplatku taky trochu nazdvihávám obočí. A ten popisek v kartách (Inventory pro GURPS) je taky Tvoje dílo, nebo je to vykradený?
Pokud je někdo takový "prase" že si nedokáže udržovat deník postavy v čitelné formě, už ho vidim, jak si nosí všechny karty s sebou (a jak případně přesvědčuje GMa, že ty karty v mobilu má fakt všechny a nepodvádí)...

Ale jinak samozřejmě hodně štěstí... ;)
Autorská citace #3
22.7.2016 10:10 - Jerson
Jen bych upozornil, že projekt karet vybavení do RPG tu už před lety byl, pro druhoválečnou výbavu zde, ale jsou karty i pro fantasy světy, přičemž vytištené kartičky ležící fyzicky před hráčem jsou mnohem praktičtější než virtuální karty na mobilu. Používám je už téměř deset let a jsem s nimi maximálně spokojen.
Autorská citace #4
22.7.2016 12:39 - hasonm
Hodně štěstí, udělat karty pro všechno možné vybavení je hodně velký úkol.
Autorská citace #5
22.7.2016 20:56 - Xiraxis
A jak mám nalákat nějaké zájemce? ne vážně poraďte mi.... co se týče finanční stránky není nic pevně dané.... ale sehnat programátora... to nevím kde... sice jich je, že bys je mohl vidlema házet,ale přede mnou se asi schovávají... už jsem to zkoušel na jednom foru... tam nic a když jsem se zeptal jak to, tak mi vysvětlili, že se nikdo neozve, když nedáš aspoň něco, co by za to mohl mít... no a tady to ase kritizujete, že je to špatně.... opravdu tomu nerozumim....

sice je pěkný že mi přejete hodně štěstí, ale to mi je dost na nic...

dělám to proto, že ať jsem hrál s jakoukoliv skupinou, tak to byly všichni a vždy prasata, kteří měli ve vybavení bordel už po deseti minutách a nic, a to jsem sakra hledal, jsem na internetu podobného nenašel... sice se daj koupit jakési kartičky, ale to co jsem viděl mě moc nepřesvědčilo a navíc to bylo strašně drahý

Tarfill: plánuju to udělat co nejvíc univerzální, pro co nejvíc systémů a hlavně pro globál... ten popisek je zatim jen "lorem ipsum" nic takového neexistuje... nebo aspoň o tom nevim

promiňte mi mou odměřenost, ale když už se vám podobné nic neříkající reakce sejdou už po šestý (a to bylo zkoušeno na různých místech, v různých komunitách, v různých formulacích) tak už z toho prostě vypěníte...

= klidně ocením i pomoc toho co by to tu přeformuloval a redesignoval tak, aby to začalo přinášet podnětné reakce a ne jen pár úsměvů, říznuté s pozdviženými obočími a následným umrtvením příspěvku... (což se už stalo ve všech předchozích případech)

děkuji mnohokrát
Autorská citace #6
22.7.2016 21:10 - Xiraxis
A jak mám nalákat nějaké zájemce? ne vážně poraďte mi.... co se týče finanční stránky není nic pevně dané.... ale sehnat programátora... to nevím kde... sice jich je, že bys je mohl vidlema házet,ale přede mnou se asi schovávají... už jsem to zkoušel na jednom foru... tam nic a když jsem se zeptal jak to, tak mi vysvětlili, že se nikdo neozve, když nedáš aspoň něco, co by za to mohl mít... no a tady to ase kritizujete, že je to špatně.... opravdu tomu nerozumim....

dělám to proto, že ať jsem hrál s jakoukoliv skupinou, tak to byly všichni a vždy prasata, kteří měli ve vybavení bordel už po deseti minutách a nic, a to jsem sakra hledal, jsem na internetu podobného nenašel... sice se daj koupit jakési kartičky, ale to co jsem viděl mě moc nepřesvědčilo a navíc to bylo strašně drahý

Tarfill: plánuju to udělat co nejvíc univerzální, pro co nejvíc systémů a hlavně pro globál... ten popisek je zatim jen "lorem ipsum" nic takového neexistuje... nebo aspoň o tom nevim

promiňte mi mou odměřenost, ale když už se vám podobné nic neříkající reakce sejdou už po šestý (a to bylo zkoušeno na různých místech, v různých komunitách, v různých formulacích) tak už z toho prostě vypěníte...

= klidně ocením i pomoc toho co by to tu přeformuloval a redesignoval tak, aby to začalo přinášet podnětné reakce a ne jen pár úsměvů, říznuté s pozdviženými obočími a následným umrtvením příspěvku... (což se už stalo ve všech předchozích případech)

děkuji mnohokrát
Autorská citace #7
22.7.2016 21:23 - Tarfill
Píše:
když už se vám podobné nic neříkající reakce sejdou už po šestý

Možná je vhodný čas promyslet, jestli Tvůj záměr má smysl... ;-)

Píše:
sice je pěkný že mi přejete hodně štěstí, ale to mi je dost na nic...

Víš co, já jsem chtěl bejt jen slušnej. Zajímal mě sice ten překlad do ČJ, ale třeba pro mě osobně jsou ty kartičky úplně k ničemu a využívat je nehodlám, byť bys je udělal jakkoliv designově vyšperkovaný a tudíž ani nemám potřebu sem vkládat jakoukoliv další energii... Zkus počkat, až skončí GameCon. Tam je teď dost chytrých hlav, který teď nemají čas, ale třeba Ti něco poradí, až ten čas mít zase budou... ;-)
Autorská citace #8
22.7.2016 22:04 - sdasda777
Já bych se hlásil. Stránky neumím, ale appku bych snad sesmolit dokázal, pokud mi přesně popíšeš co má dělat. Nic neslibuji, ale na PC jsem menší hru už zkoušel udělat. Mobilní aplikace neovládám, ale mám na PC a Mobil zároveň licencovaný program pro profesionální použití. Stačilo by oprášit staré dovednosti a naučit se pár nových. Nevím jak rychle bych to zvládl, ale o prázdninách mám tak průměrně 2-3 hodiny času denně, takže pokud bychom nahodili intenzivní brainstorming, moc dlouho by to trvat nemuselo.
Autorská citace #9
22.7.2016 22:29 - sdasda777
To propojení přes BL je hodně dobrý nápad, pokud by na změnu záznamu byla potřeba autorizace od DM, odpadlo by to zmíněné:
Tarfill píše:
(a jak případně přesvědčuje GMa, že ty karty v mobilu má fakt všechny a nepodvádí)

Chtěl jsem zde napsat, že si nejsem jist, jestli všichni budou chtít být neustále připojen skrze BL a likvidovat si baterku, ale pak jsem si vzpomněl na Pokémon GO. :D
Autorská citace #10
23.7.2016 13:21 - Xiraxis
sdasda777 píše:
Já bych se hlásil.
moc rád to s tebou proberu :) klidně i na nějakém soukromém kanálu :) může být skype?
Autorská citace #11
25.7.2016 12:11 - Dukolm
Proč to nevychází a nevítají tě lidé se slovy já do toho jdu je několik.

Hledáš specifického programátora, vzhledem k doporučeným věcem co by člověk měl umět. Zde kde ani němí nějaké forum programátorů, se koukni na nabídky práce v tomto oboru a uvidíš že pokud někdo něco takového umí tak si muže vybírat co půjde dělat, a když už chceš jako programátor věnovat něčemu čas většinou v tom chceš vidět něco co tě motivuje, finance, výzva nebo super nápad, ...

Nemyslím si že osamocená aplikace jen na inventář, zde popsaná podle mě dost nezajímavě chaoticky představuje nějakou výzvu do které by se člověk chtěl. A jako vypravěč nebo hráč si vyberu radši komplexnější aplikaci třeba něco takového

Samotná vize fungování aplikace stejně nikdy nezvládne suplovat papírové kartičky. Klapat do telefonu abych někomu předal v rámci souboje třeba nějaký lektvar nabitou zbraň, ... je o dost delší a bude to rušit atmosféru než když mu jen podáš kartičku přes stůl.

Fantasy zbrojnici jsem tenkrát vytvářel já a ve výsledku jsme skončily jen u toho generátoru PDF s kartičkami dle požadavků uživatele každý chce jinou velikost (kolikrát i poměr stran) tisknutí zadní strany, ... Finální verze skončila jen jako obrázky které už jsou na tobě jak si je vytiskneš, protože poměr hodin práce versus počet lidí co by to využily byl poměrně markantní. A to jsme tenkrát ani nepočítaly se zpoplatněním kde by ještě hrála věc, že k obrázkům musíš mít potřebná práva.
Autorská citace #12
25.7.2016 12:56 - Vojtěch
Nebylo by lepší rovnou udělat template třeba v tomhle?
Autorská citace #13
25.7.2016 14:16 - Xiraxis
Dukolm píše:
v tom chceš vidět něco co tě motivuje, finance, výzva nebo super nápad, ...


Což jsem zkusil zkreze to zpoplatnění, z toho logicky vyplívá, že i programátor uvidí na konci peníze... mě osobně o prachy tolik nejde... hlavně ať to vznikne

Dukolm píše:
A jako vypravěč nebo hráč si vyberu radši komplexnější aplikaci třeba něco takového


Tato aplikace je plámováná ještě mnohem komplexnější a co víc v pěkném hávu... co všechno v ní bude ale závisí na různých aspektech, které nelimituje fantazie, ale nenažranost velkých společností vlastnící tyto hry, abych nedopadl jako Snakes a Fidget

Dukolm píše:
Samotná vize fungování aplikace stejně nikdy nezvládne suplovat papírové kartičky.


Toto je ale věcí názoru, znám spoustu lidí, kteří by uvítali spíš aplikaci, než to že by museli se probírat kvantem kartiček, kterých je zatím cca 400 druhů a každá by měla být ve více exemplářích, ale samozřejmě tento projekt má nabízet právě možnost jak tištěnou verzi, kdy si každý kdo má tiskárnu si to může vytisknout a vystříhat sám, tak i mobilní aplikaci.... prostě obojí.

Dukolm píše:
protože poměr hodin práce versus počet lidí co by to využily byl poměrně markantní. A to jsme tenkrát ani nepočítaly se zpoplatněním kde by ještě hrála věc, že k obrázkům musíš mít potřebná práva.


O tom mi nelze nic říkat, vzhledem, k tomu, že to jsem já, co vytváří grafiku karet od píky a vím kolik na tom trávim času... co se týče práv na obrázky, to je obtíž kterou jsem vyřešil jiným způsobem.... všechny obrázky vytvářím sám za pomocí programů pro 3D modelování, třeba ten meč co je vidět na příkladu, je můj model (ostatní už jsou fotky stažené z netu, ale to jen proto, že jsem ještě neudělal tyto modely)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080010175704956 secREMOTE_IP: 44.222.116.199