Tipy a triky

Autorská citace #81
24.5.2017 23:33 - Log 1=0
Sirien píše:
Lesbian Ninja Vampire With Two Katanas

Přesně vidím tu totálně brakovou postavu, která je "strašně cool" asi do chvíle, kdy člověk začne přemýšlet o tom, že totálně nedává smysl. Snad každý z těch aspektů je v kontradikci s těmi ostatními (jo, dalo by se to všechno nějak obhájit, ale stěží naráz).
Autorská citace #82
24.5.2017 23:48 - Jerson
Je fakt, že ve své kampani bych katanu nikomu jinému než Japonci nepovolil. Před válkou to nebyla tak cool zbraň, i když si ji japonští piloti brali i do letadel, kde fakt postrádala smysl.

Nicméně chtěl jsem tím říct, že Kulhánka jsem nikdy nečetl a pokud by někdo chtěl bojovat dvěma katanami, tak bych mu je po určitém zkrácení asi nechal (přeci jen katana je dvouruční, ne?).
Na druhou stranu proti Lesbian Ninja Vampire With Two Katanas bych měl asi taky výhrady, i kdybychom hráli nějakou temnější hru.
Každopádně si ale taky nejsem jist, jestli touhy zrovna takového hráče (nebo hráčky) uspokojí místo dvou katan dva cepíny, a než bych nějakou takovou scénu navodil (v našem městě by třeba vůbec navodit nešla, a nevím zda bych našel místo v Praze, kde ano), asi bych si s dotyčným hráčem musel promluvit o tom, proč vlastně ty dvě katany chce a co od toho čeká. I když, pokud by řekl "Kulhánek", asi by se dočkal scény "taháš chladné zbraně tam, kde se bude střílet", nebo nějaké jiné vyjebávky. Obzvlášť když by mi řekl, že by chtěl nějaký smrtící boj, ve kterém by ty dvě katany měl v ruce :-)
Autorská citace #83
24.5.2017 23:49 - Gurney
Mě přijdou dva cepíny skoro stejně over the top jako katany, ale o to zas tak moc nejde, cením hlavně ten přístup.
Autorská citace #84
25.5.2017 00:11 - sirien
Loki: já bych rád poznamenal, že to co sem popsal není případ z mojí herní skupiny, ale jako doslova running trope napříč komunitou - svého času se to řešilo na conech u nás i na En WoD fórech.


Sparkle: Katana je docela specifická zbraň. Nemusíš bejt Japonec, abys jí měla - to ode mě bylo určité zjednodušení. Nicméně je to něco, k čemu se obvykle váže nějaký background (v japonských bojových uměních atp.)

Pokud bys řekla, že máš katanu, protožes jí sebrala v nějakém japonském bistru při bitce, tak to je docela cool story v pozadí a předpokládal bych, že Tvoje postava k tomu tak bude i přistupovat (jako ke šlohnutému nástroji nebo k trofeji atp. - ne jako k velmi symbolické zbrani s rituály a kulturními zvyky, co se k ní váží). Což ale není to, k čemu se tenhle stereotypní příklad vztahuje.

Jerson píše:
pokud by někdo chtěl bojovat dvěma katanami, tak bych mu je po určitém zkrácení asi nechal (přeci jen katana je dvouruční, ne?).

Ano a ne - je zamýšlená jako dvouruční (a většina stylů má většinu technik zaměřenou na její obouruční použití), nicméně dá se relativně rozumně ovládat i jednou rukou (asi jako jedenapůlka - resp. možná i trochu líp než jedenapůlka).

Plus technicky jí nemusíš ani nijak zkracovat - katana je sama o sobě dost krátká na to, aby šla používat v dualwieldingu bez úprav. Dokonce existuje i nějaké ken-něco-něco (jakože kendo, kenjitsu... tak nějaké další podobně znějící), které přímo obsahuje dualwielding s katanami. Vedle do realistického boje (myslím) sem k tomu dával i nějaká videa kdysi.

(ono taky neplést katanu s... tím dalším japonským slovíčkem, které označuje tu ještě delší katanu. Jakože katana není nejdelší japonský meč, byla to pořád hlavně poboční zbraň. Máš... meh... tanto (?), wakizashi, katanu a tu tu... nodachi? Tak něco. V podstatě tesák, krátký meč (jednoručka), jedenapůlka a obouručka.)



_________

Celá tahle věc je postavená jako konkrétní demonstrace určitého obecného principu ohledně herní stylizace a jejího minutí u něčeho co září nějkým vlastním coolness faktorem, který ale není kompatibilní a upřímně mi přijde trochu divný, že tu už zase přes celou stránku řešíme, že to je potřeba zobecnit zpátky na ten princip a ne to tahat za slovíčka.
Autorská citace #85
25.5.2017 00:28 - York
Jerson píše:
pokud by někdo chtěl bojovat dvěma katanami, tak bych mu je po určitém zkrácení asi nechal (přeci jen katana je dvouruční, ne?).


Katana je o dost kratší než long sword (jedenapůlručka):

Autorská citace #86
25.5.2017 08:49 - LokiB
Ikonická scéna se sebranou katanou je ovšem v Pulp Fiction ... aneb Bruce Willis hledá vhodnou zbraň :)
válečné kladivo šlo jako první pryč ;)
https://www.youtube.com/watch?v=-lqhql0c8A8 ... very pulp
Autorská citace #87
25.5.2017 09:21 - Vojtěch
Tak porovnávat válečné kladivo s kladivem na hřebíky není zrovna dobré. Mimoto v této scéně jasně rozhodovala délka zbraně a vědomí, že protivník je v podvlíkačkách.
Autorská citace #88
25.5.2017 09:43 - LokiB
Vojto: rozpoznáš nadsázku? ... smajlík nepomáhá? ... šlo to, že se mi kcelý diskusi vybavila tahle scéna s katanou, jakožto symbol její provařenosti v západní kultuře ... že si z toho dělají srandu i v pulp filmech. no nic.
Autorská citace #89
25.5.2017 10:10 - Vojtěch
Vzhledem k tématu diskuze je nadsázka irelevantní. Jde Katana bashing a tam jde veškerá sranda stranou.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082118988037109 secREMOTE_IP: 54.159.186.146