Tipy a triky

Autorská citace #21
16.2.2019 23:42 - Jerson
No, předpokládám že při hraní každý den ani na dění na pozadí nemá moc prostoru a času.
Ale je zajímavé, kolika lidem se ten koncept líbí. Přitom o multikampani mluvím už 15 let a přišlo mi, že to lidi u nás moc nebralo, až na jednotlivce.
Autorská citace #22
17.2.2019 00:13 - sirien
Ono hlavně tam píše o tom že se snaží fungovat s "širšíma konceptama" a nedělat nijak moc detailní přípravu, protože to dělal dřív a hrozně ho to vyšťavovalo (hraní 1x tejdně vedlo k jeho GM-burnoutu), takže předpokládám, že ani o nějaké sledování dění na pozadí nemá zájem bez ohledu na intenzitu hraní.

A co sem si všim tak tam lidi nefascinuje ani tak ten koncept multikampaně (jako, taky, ale ne nějak centrálně) jako spíš to jeho nasazení a intenzita hraní a fakt že to zvládá držet v běhu se vším okolo.
Autorská citace #23
17.2.2019 01:00 - York
sirien píše:
Ono hlavně tam píše o tom že se snaží fungovat s "širšíma konceptama" a nedělat nijak moc detailní přípravu, protože to dělal dřív a hrozně ho to vyšťavovalo (hraní 1x tejdně vedlo k jeho GM-burnoutu)


Tohle na sobě pozoruju taky.


sirien píše:
předpokládám, že ani o nějaké sledování dění na pozadí nemá zájem bez ohledu na intenzitu hraní.


Neřekl bych. Sledovat dění na pozadí klidně můžeš, i když neděláš přípravu. Respektive tím spíš, protože hraní bez přípravy stojí na tom, že spřádáš dohromady linie, které vzniknou v průběhu hry.


sirien píše:
A co sem si všim tak tam lidi nefascinuje ani tak ten koncept multikampaně (jako, taky, ale ne nějak centrálně) jako spíš to jeho nasazení a intenzita hraní a fakt že to zvládá držet v běhu se vším okolo.


Na multikamani je nejvíc super debata po hře (nebo i v průběhu, pokud se ti podaří mixovat hráče z různých skupin) o tom, co kdo dělal a jak to spolu souviselo.

Tři měsíce v kuse bych asi raději neriskoval (spíš tak jeden až dva), ale výhledově chci něco takovýho vyzkoušet, pokud na to seženu hráče.
Autorská citace #24
25.2.2019 08:09 - Jerson
Když čtu detaily, vypadá to zajímavě, hlavně v tom, že hráči byli ze hry nadšení, aktivně si vyměňovali informace a domlouvali další hry. To zní skvěle, zvlášť v kontrastu s některými mými hráči, kteří se ostatní neozvou, ať dělám cokoliv. I když je to taky dané tím, že měl jiný styl kampaně a příběhu, a zřejmě hodně času mohli řešit boje.
Autorská citace #25
25.2.2019 11:14 - York
Jerson píše:
domlouvali další hry


Tohohle se taky trochu bojím. Ale možná to nebude až takovej problém, když to bude jednorázová, krátkodobá akce a bude do začátku jasný, že bez domlouvání her to fungovat nebude (mluvím teď o hře ve stylu West Marches).
Autorská citace #26
25.2.2019 11:21 - Jerson
Ona ta intenzita hraní určitě taky dělá své,navíc s hráči, kteří jsou ochotní hrát každý týden nebo dokonce vícekrát týdně a mají - musí mít - aktivní postavy se určitě hraje mnohem snáz.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21560382843018 secREMOTE_IP: 34.237.124.210