Tipy a triky

Dalcor
3.7.2020 13:37
Autorská citace #1
3.7.2020 13:37 - Gediman
Pěkný článek. Ano, souhlasím s ním. Dokonce i spousta mechanik z wargamingu jde přenést do RPG bez větších adaptací, což je ostatně i můj přístup. I když samozřejmě záleží na tom, jaký wargaming systém/mechaniku člověk vybere, protože některé jsou více detailní a některé méně.

Jen bych dodal, že W40k nemusí být jen malá skirmishovka. Má pravidla i pro masivní bitvy (Apocalypse). Nebo respektive, W40k nabízí všechny tři formáty: malý skirmish (pár vojáků), klasická bitva a ta masivní bitva. Age of Sigmar tolik nesleduji, ale předpokládám, že ten to má stejně tak.
Autorská citace #2
3.7.2020 13:41 - York
Zavzpomínal jsem na studentská léta, kdy jsme takhle hrávali Warzonu a Battletech ;-)
Autorská citace #3
3.7.2020 13:48 - Gediman
Jop, taky jsem kdysi hrával Warzone. A párkrát i ten Battletech :)

Warzone měl už v základní příručce návod, jak převést postavu z RPG Mutant Chronicles. Včetně rady pro GMa, jak interpretovat její smrt.
Autorská citace #4
3.7.2020 17:24 - Dalcor
Gediman píše:
Jen bych dodal, že W40k nemusí být jen malá skirmishovka.
Mluvím samozřejmě o těch core jádrech. Musím mrknout na článek, protože jsem mohl změnit přimazáváním kontext, ale 40k by měl být veden jako large skirmish.

Apocalypse je pořád malá hra ;-).
Autorská citace #5
3.7.2020 18:41 - Dukolm
Dalcore pěkný článek. Sice mi způsobil menší leknutí jestli se v soukolí kostky něco nevzpříčilo a nezačala na nás chrlit historické články. Ale ukázalo se že je vše v pořádku že ses jen vrátil, a to je milé překvapení.
Autorská citace #6
3.7.2020 19:08 - Dalcor
Dukolm píše:
Dalcore pěkný článek.
Já RPG hraju spíše sporadicky a pouze PFRPG, čili nemám k tomu co se tu řeší moc co říct. Nicméně Wargamingu se docela věnuji. Hlavně tomu hipsterskému a zajímá mě i design Wargamingu, člověk by netušil k čemu se mu historický GNS flameware bude hodit :-D.
Autorská citace #7
7.7.2020 10:05 - Gurney
Článek o wargamimgu a navíc od Dalcora! tohle mě fakt upřímně potěšilo. Navíc jsem zrovna zrovna nedávno jsem koukal na SOBAH a pár dalších her coby inspiraci pro nějaká pravidla, která by se dala implementovat do sobojů v pnp rpg.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069737911224365 secREMOTE_IP: 107.22.56.225