Tipy a triky

sirien
31.8.2020 10:35
Autorská citace #1
31.8.2020 10:35 - Šaman
Tenhle pán v tom uměl chodit. Někomu stačí slíbit splnit po čem touží, jinému se nabídka učiní pod šibenicí.

Ale chybí mi tu ten nejzrádnější odstavec - splněné přání tak, že dlužník bude nakonec litovat i toho, co dostal. (Tedy nejen dluhu.)
Třeba různé konce prvního Stalkera, když to skončilo u plniče přání. Nebo nesmrtelnost - srdce z kamene.

Imho to docela odlišuje opravdu zlé ďábly (Gaunter O'Dimm) od těch, kteří prostě loví duše a na samotném utrpeni se nijak nepasou (Faust, pohádky od Wericha - čert splnil co slíbil bez nějakých kliček. Problém pak zůstal jen ten dluh.)

Autorská citace #2
31.8.2020 22:30 - sirien
Ďábly jsem tam sice zmínil, ale popravdě mi v tomhle směru přijdou jako ty skoro nejmíň zajímavý. Plus tohle není o paktech, by bylo trochu jiné téma. (A i kdyby, tak popravdě variace plnění přání typu nesmrtelnosti a srdce z kamene mi nikdy nepřišla moc zajímavá.)

Tenhle článek sem ale psal hlavně jako návrat k "náhodné" tvorbě na oddech od všech těch ostatních věcí okolo :)
Autorská citace #3
31.8.2020 23:06 - LokiB
Dobre zpracovane tema!
Autorská citace #4
1.9.2020 04:36 - Jerson
Taky se mi to líbí. Skoro až lituju, že hraju setting, ve kterém takovéto závazky (zřejmě) nemůžu použít. Myslím ty nadpřirozené a obchodování s nimi.
Autorská citace #5
9.10.2020 12:44 - Necromancer
Ehm... A co vy? Já vám klidně obchod nabídnu! Přivedu mezi živé zpět vaši babičku/maminku/přítelkyni/dceru a vy mi drobátko pomůžete k dosažení mých cílů. Jen maličko.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076904058456421 secREMOTE_IP: 44.200.77.59