Tipy a triky

sirien
10.12.2022 22:18
Autorská citace #1
10.12.2022 22:18 - Jerson
Tenhle způsob navazování na informace o postavách od hráčů se mi hodně líbí.
Autorská citace #2
11.12.2022 00:01 - sirien
jj, tohle je jakože super jednoduchej a přitom supersilnej postup, kterej umožňuje vnášet ten samý prvek do hry pořád dokola, ale přitom se neopakovat a naopak hru víc a víc zpestřovat.

V kombu s provazovánim věcí mezi hráčskejma postavama to navíc ihned začne tvořit podhoubí pro hráčské interakce, od konfliktů po motivaci ke spolupráci.

Trochu mi to popravdě připomíná Pratchettův vtip s kuličkovym ložiskem - tak užitečné a přitom tak hrozně očividné a jednoduché, že to mohl vymyslet jen génius.
Autorská citace #3
11.12.2022 12:30 - Necromancer
Velmi zajímavý trik, těším se až ho budu moct použít.
Zároveň děkuji Sirienovy za to, že nám sem neustála hází své překlady, kdž by tu jinak bylo prázdno.

Jerson: To je snad to nejlepší, co jsi kdy řekl o něčem pro D&D?

EDIT: Joaha, to bude asi proto, že tam v tom nikde D&D není napsané...

Poznámka pro překladatele:
Mám pocit že pojem kalhotkářka může vyvolávat trochu jiný dojem, než byl ten původně zamýšlený... XD
Autorská citace #4
11.12.2022 13:24 - sirien
Já myslim, že to vyvolává přesně takový dojem, jaký byl ten původně zamýšlený. ;)
Autorská citace #5
11.12.2022 13:55 - Jerson
Necromancer píše:
Jerson: To je snad to nejlepší, co jsi kdy řekl o něčem pro D&D?

Odpověděl sis sám - tahle rada není pro DnD ničím specifická.
Autorská citace #6
11.12.2022 14:35 - cyrasil
Píše:
Poznámka pro překladatele:
Mám pocit že pojem kalhotkářka může vyvolávat trochu jiný dojem, než byl ten původně zamýšlený... XD

To protoze tam mas "k" navic
Autorská citace #7
11.12.2022 16:17 - Necromancer
cyrasil:
Přísahám že tam to "k" původně bylo, a lyšák Siri ho potom odstranil. :-P
Kontroloval jsem si, že to tak fakt je napsaný, protože mě to samotnýho zarazilo. To slovo je ctrlC+ctrlV z textu, jenom přidaná kurzíva. Lituju že jsem nepoužil citovací metodu, potom by to bylo nerozporovatelný.
Autorská citace #8
11.12.2022 17:07 - sirien
Neodstranil, takže nebylo, takžes to zjevně necopypastoval, ale opsal - ber to jako důležitou lekci o nedůvěryhodnosti vlastní paměti ;)
Autorská citace #9
11.12.2022 21:43 - Necromancer
Děkuji za lekci, ale počínaje dneškem si všechny podobné případy Print-screenuju, páč jsem stále přesvědčenej, že mě jenom trollíš. :-D
Autorská citace #10
11.12.2022 21:49 - Aegnor
Tohle je opravdu elegantní trik, na zítřejší session to asi ještě využít nezvládnu, ale od novýho roku to určitě zkusím aktivně používat, doufám že mi to hru zas o něco zlepší.

Necromancer: To be fair ... já jsem se při čtení taky zasekl a musel se vrátit a přečíst si to pozorně. Ale to "k" sis tam fakt přidal.
Autorská citace #11
12.12.2022 16:16 - Jerson
Taky mě to zmátlo, ale "k" tam fakt nebylo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10289192199707 secREMOTE_IP: 44.200.101.170