Tipy a triky

andtom
28.3.2007 15:36
Jakou postavu začátečníkovi
Diskuze k témě Výzkum preferencí povolání v D&D mně přivedla k otázce: JAKÝ typ postavy D&D byste doporučili začátečníkovi a PROČ? Myslím tím nejen povolání, ale i něco víc o postavě (jak inteligentní, povaha, ...). Máte nováčka s široce otevřenýma očima, velmi omezenou znalostí pravidel (pokud vůbec), a ptá se vás na to - máte mu jako DM vhodně poradit a vést ho při tvorbě postavy. Předpokládejme, že ostatní hráči si rytířsky zvolí postavy až po něm a své postavy přátelsky provážou s postavou nováčka.
Autorská citace #21
30.3.2007 16:54 - Fritzs
Andtom: Asiže ani dobře, ani špatně... tož je to asi neutrálně...
Autorská citace #22
23.4.2007 18:25 - Sir Cwalda
Já jsem začínal na rangerovi. A bylo to dobrý. Vyzkoušel jsem si od každý části pravidel něco. Později se mi to hodilo.
Autorská citace #23
11.5.2007 12:37 - Rurik
Když jsem asi před 10 lety začínal s DrD, moje první postava byla trpasličí zloděj. Rasu mi doporučil PJ a povolání jsem si vybral, protože zloděj v družině nebyl. Asi 2 sezení to nic moc nebylo, protože jsem se spíš díval do pravidel, ale pak jsem se do toho dostal a dotáhl ho na nějakou 10. úroveň lupiče. Podle mne je nejlepší se zeptat nového hráče, co ho tak láká, které hrdiny má nejradší a doporučit mu rasu a povolání a udržet ho u té postavy alespoň 3-4 sezení. Z vlastní zkušenosti vím, že nováčci mají tendenci měnit postavu každý 2 sezení a pak se diví, že je za to sankcionuju (o 1 nižší úroveň než předtím). Pokud se jim nebude líbit ani potom, pak ať si ji změní.
Autorská citace #24
11.5.2007 12:51 - Dalcor
Ano, zvláště u nových, začínajícíh hráčů je diskuze mezi zkušeným hráčem, Vypravěčema nováčkem velcie důležitá. jenže co dkyž jsou nováčci všichni?
Autorská citace #25
11.5.2007 13:04 - wlkeR
Úplně nejlepší je vždycky slátat nováčkovi povolání podle Class Construction Engine nebo mu jednoduše dávat/brát schopnosti, které bude/nebude využívat. Klade to véélké nároky na DM, ale pak nikdo neremcá, že chce multiclassovat kvůli nějaký hlouposti, zatímco tunu svých vlastních nevyužívá.
Autorská citace #26
11.5.2007 14:37 - unknown
Dalcor : tak tohle je zapeklity... to se asi v tom palcaji vsici ty 3-4 sezeni.
Autorská citace #27
11.5.2007 14:39 - Dalcor
já se v tom plácal tak půl rok a ani teď si dovolím tvrdit že jsem průměrný hráč i vypravěč.
Autorská citace #28
11.5.2007 14:44 - Alnag
Klíčem k úspěšné hře je sebedůvěra. Takže se samozřejmě musíte přesvědčit, že jste ti nejlepší z nejlepších. Pak jde všechno mnohem snáz. U nováčků doporučuji mantru "mám přirozený talent pro zvládnutí RPG levou zadní." ;-)
Autorská citace #29
11.5.2007 14:52 - Dalcor
Jenže aby tahle mantra nezpůsobila že "usneš an vavřínech". Sebedůvěra a Sebereflexe!!!!!
Autorská citace #30
11.5.2007 14:57 - wraiths
Dalcor : se podcenujes. kdyztak jsi malinko nadprumerny...;-)
Autorská citace #31
11.5.2007 15:17 - Alnag
Dalcor: Sebereflexe je důležitá, ale se sebedůvěrou se v zásadě nevylučuje. I když si budeš myslet, že jsi mistrný vypravěč, stále se můžeš zlepšovat. Trik je ovšem v tom, že na lidi autosugesce a sebenaplňující se proroctví skutečně zabírá. Pokud si někdo říká, že je smolař, tak se mu smůla lepí na paty. Pokud poliká pilulku z cukru v přesvědčení, že je to úžasný nový preparát, tak se ve značném procentu případů uzdraví (mimochodem barevné pilulky jsou účinější než bílé).
V RPG to platí taky. Pokud budete věřit, že tato "úžasná nová pravidla zlepší vaši hru", tak mi věřte, že se vaše zlepší. A proroctví se naplní. Budete-li si neochvějně myslet, že teoretické rozjímání nad pravidly zlepší vaši hru, pak se vaše hra zlepší. Budete-li věřit tomu, že čtení d20.cz zlepší vaši hru... tak se vaše hra zlepší. Jakkoliv to může znít absurdně takhle to funguje. Tím nechci nijak snižovat význam kvalitní pravidel, dobrých herních teorií nebo čtení těchto stránek. Tím jen konstatuji, že odlišit efekt sebenaplňujícího se proroctví od skutečného vlivu těchto věcí může být ošidné. Ale hlavně je to jedno, protože ať už je příčina ta nebo ona, to že se vaše hra zlepší je fakt.
(Bohužel funguje to i naopak, tedy negativně...)
Autorská citace #32
19.5.2007 15:57 - Cvalimír
Nejdůležitější je, se ke konečné splácané hroudě úspěšného hraní doplácat :) Jakýmkoli způsobem :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086423873901367 secREMOTE_IP: 18.206.13.112