Tipy a triky

Vannax
6.6.2007 08:52
Už jsem vzdal původní snahu přiřazovat příspěvky do Dějmistrova notýsku podle původně udané osnovy....
Autorská citace #1
6.6.2007 08:52 - andtom
Parádní článek, Horacio. Napiš prosím i to slibované pokračování.
Autorská citace #2
6.6.2007 09:32 - Jerson
VYtisknout, založit, nastudovat, naučit se používat ve hře. V pondělí budu hrát jednorázovku, takže hned využiju v praxi.
Autorská citace #3
6.6.2007 09:59 - Joe
Pekné a poučné. Jednička odo mňa!
Autorská citace #4
6.6.2007 10:30 - Rytíř
Ano, fakt pěkné. Jednoduché a pravdivé :) Miniserku (božskej výraz!) jsem si zkusil snad jen jednu, a i když snaha byla, nedohráli jmse závěrečnou scénu v klidu a pohodě do konce, jak by se mělo.. a fakt šel celý dojem ze hry do kelu. Alespoň pro mě jako DM... hráči si sice neztěžovali (alespoň mě do očí ne) :), ale mam pocit, že sme byli zajedno, že nic extra zážitek. Njn, kdybych tohle předtím četl, mohlo to být lepší.
Autorská citace #5
6.6.2007 17:12 - Horacio
Oh, díky za reakce :-) Původně jsem to psal pro kluky modřanský, aby se nestyděli něco odmástrovat, ale moc jsem je teda nezaktivizoval :-( DMů je prostě málo.
Ovšem pokračování překvapivě existuje - psal jsem to asi na 4x, tak to spojím dohromady a pošlu panu Vannaxovi.
Autorská citace #6
6.6.2007 17:40 - Alcarmo
S tím aby se postavy nemohly zaseknout plně souhlasím. Sám jsem hrál jednu hru, kdy jsme se museli dopravit na nějaký ostrov a zabít čaroděje který na nás uvrhl kletbu. Bohužel jediný způsob který jsme objevili byl požádat jeden vládnoucí rod o pomoc. Ten to ale nechtěl zadarmo a my sme museli shánět enormní sumu peněz což bylo v té hře téměř nemožné. DM se navíc zachoval silně neprofesionálně, ze vzteku to ještě ztěžoval a nadával nám do power-gamerů. Jako trest od nás přišlo kompletní zničení jeho hry tím, že sme si na ulici (ve hře) hráli na fanoušky baníku, to nevydržel a psychicky se zhroutil. Od té doby DMuju já a řekl bych, že na ne moc velké množství mých zkušeností mi to celkem jde.
Autorská citace #7
6.6.2007 18:03 - Vannax
Horacio: Jestli to máš hotový, tak mi to nemusíš posílat a můžeš to přímo uveřejnit.
Všici: Jinak, pokud by měl někdo chuť doplnit Dějmistrův notýsek stejně jako Horacio, tak jen dobře. Vidíte, celou dobu tu vychází různý bludy z Vannaxovy dílny, až musí přijít Horác, aby pozvedl úroveň DN. Takže se toho nebojte ani vy ostatní. Jo, někde je uveřejněnej orientační seznam témat, která by se mohla v DN, objevit. Ale netřeba se tím řídit.
Autorská citace #8
6.6.2007 20:07 - thief
Výbornej článek. Horkou jehlou šité dobrodružství musí být jednoduché, s minimem místností, aby hráči měli čas si svoji postavu "zahrát" (nemusí to být jen ta jedna hodina). Jinak já postavy hráčům nepřiděluji, sami si je zvolí a podle toho já vytvořím nejlepší dobrodružství. U hry spíchnuté narychlo je skvělé, že nemusíte myslet na pokračování.
Párkát jsem takhle spíchl rychlé dobrodružství pro dva až tři hráče a bylo to super. A to nejsem příznivce přílišné improvizace v DnD. :-)
Autorská citace #9
7.6.2007 12:41 - Horacio
Vannax: ...tak s tvým laskavým dovolením se ti ještě jednou nacpu do DN :-)
Autorská citace #10
7.6.2007 15:59 - Vannax
Horác: OK. jedenáctá část je rezervovaná pro tebe :)
Autorská citace #11
30.10.2007 16:52 - sirien
Tu poslední část o soubojích doporučuji vyříznout a presentovat ještě navíc samostatně jako rady pro vedení soubojů, je to fakt dobrý
Autorská citace #12
30.10.2007 21:00 - Quentin
vybornej clanek! mnohokrate dekuji
Autorská citace #13
31.10.2007 15:27 - Jerson
Tenhle článek jsem si měl přečíst mnohem dřív, nedělal bych tak trapné a nedokončené jednorázovky. Ale takhle ho dám alespoň přečíst hráčům, kteří by mohli vést hru mně.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080586194992065 secREMOTE_IP: 3.215.183.194