Tipy a triky

Rytíř
20.6.2007 10:37
Inspirován diskuzí v Ženy a D&D jsem se rozhodl zamyslet se nad tím, jak je to vlastně s těma čarodějkama a čarodějníkama. Kdy může kdo jak kouzlit, která cesta je komu přístupná a jak ho formuje? Ono se to moc neví, víte, ale ve skutečnosti to není tak, jak se nám snaží namluvit pravidla - vezmi si školu Věštění, k tomu suprová zaříkávání a pár drsných zaklínání! A budeš bůh. Ne ne, na to zapomeňte...
Autorská citace #21
12.12.2007 14:28 - Kodlicek
Rytíř, Lotrando: pokud si dobře pamatuji, tak Wen byla temná elfka... To se blbě mutuje do kladných superhrdinů :) A ano, byla to "hodná" holka, co se týče hraní "dovnitř", do družiny. Jinak ale byly její metody dost... nevybíravé :). Bál bych se odhadovat její přesvědčení, jak jej chápe DnD...
A že jako matka by si myslela, že jsou nejroztomilejší a nejúžasnější? Pokud vím, tak Wen byla inteligentní a dobře viděla... =D
Autorská citace #22
12.12.2007 18:00 - sirien
Rytíř píše:
Přiznám, že mě se víc líbí to, když magie početí přímo brání (ala ta Yenefer), než když se rodí zrůdičky
Tady je někdo nepozorný čtenář, co?
V Sapkowi čarodějky vklidu počít mohly, ale kvůli jejich magické aktivitě, i když třeba nečarovaly v těhotenství, se obvykle rodily zrůdičky. Čarodějky to moc dobře věděly a tak všechny adeptky magie preventivně sterilizovaly. Yenefer toužila být matkou a hledala cestu jak si svou plodnost vrátit a jak porodit zdravé dítě. Kromě jiného na tom krachoval co vím její předchozí vztah s Geraltem, taktéž jakožto zaklínačem neplodným.
Autorská citace #23
12.12.2007 22:33 - Rytíř
Sirien: brďo, víš jak je to DLOUHO, co sem to čet??? Nejspíš máš pravdu, kdyžs to řek, něco se mi matně vybavuje.. :) Asi mi to nepřišlo tak důležité, abych si to pamatoval.
Lotrando: tak temná elfka? Zajímavý. Mam skoro chuť udělat anketu, kolik z nás někdy hrálo temný elfky..! Samozřejmě relativně hodný temný elfky. :))
Autorská citace #24
12.12.2007 23:02 - Lotrando
jeden čas to byl trend :)
Autorská citace #25
12.12.2007 23:27 - sirien
Rytíř: Já to čet tak před pěti lety :)
jinak - temný elfky. Hm... jako PC nikdy, ale jedna Podzemní elfka na Tergaronu patřila mezi moje oblíbený NPC. Vůbec sem měl rád celou tu bandu - elitní komando elfích agentů operujících v lidském království, strašliví magoři :)
Autorská citace #26
13.12.2007 07:40 - Rytíř
Sirien: pět let? hm. Já před 14. :)
Autorská citace #27
13.12.2007 12:42 - sirien
vejtaho
Autorská citace #28
13.12.2007 12:49 - Rytíř
Ne, to nebylo vytahování, to byla omluva mé paměti ;)
Autorská citace #29
31.8.2008 22:22 - Goran
Koukám, že tenhle článek vyšel v podobné době jako moje Chuť magie (tehdy ještě jako obecný prvek v RPG, ne systém pravidel), ať už na Erinelu nebo v Drakkaru. Ale psychologické (resp. fyziologické) důsledky magie už promyslel leckdo. Na druhou stranu, opakování je matka moudrosti a spousta hráčů nad tím ještě nepřemýšlela.
Autorská citace #30
31.8.2008 23:35 - pipux
Gorane, a máš to někde poblíž v internetové formě, k přečtení?
Ad čarodějky: hahaha, jaký to hanlivý název ... název nasazený inkvizicí v násilné druhé vlně christianizace 16. stol., kdy si církev rozhodla vymazat pohanské zvyky a ryty ... a taky spoustu nehodících se, volnomyšlenkářských ženušek (které opravdu mnoho prostoru nedostávaly - manželky, matky ... to bylo jejich místo). Tyto s praštenými holčičkami spjaté rituály (všechno to tajeno, věštení z karet a jiné pytloviny) jim opravdu u církve neudělaly dobré jméno.
Čarodějku si představím opravdu jen na kůlu, při podpalování :O
Další věc, to označování žen čarodějkami od mužů, to je prazvláštní. To už si frustrovaní pánové mohou poslechnout pár rad od Dicka Mastersona, toho policajta, malého názorového fašistu ... a koupit si jeho knížku :)
Autorská citace #31
1.9.2008 08:50 - Goran
Pipux: Erinelská verze (výňatek z magické učebnice, části použity jako flavour text v Drakkaru) - http://erinel.svetjinak.net/chut-magie/ Drakkarská verze obsahuje i nějaké rady pro využití ve hře a tak, je zaměřená na hráče, ne na postavy: http://drakkar.rpgplanet.cz/category/cisla-ke-stazeni/ - třetí číslo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.062390089035034 secREMOTE_IP: 3.90.33.254