Hlášky

Kterak být úspěšným Zlým krutovládcem
Stát se Zlým krutovládcem je zdánlivě výhodné povolání. Plat je přiměřený, nabízí se řada zaměstnaneckých výhod. Leč každý zlý krutovládce, kterého znám byl nakonec svržen a zničen. A tak, kdybych se náhodou stal Zlým krutovládcem...
[#136] Mé muže, kteří (fatálně) nesplnili svůj úkol nebudu zabíjet okázale před jejich kolegy, ale zajistím, aby sjeli autem z hodně vysokého útesu. Do toho auta pro jistotu nechám nainstalovat sto litrů benzínu. Co kdyby. U smuteční večeře pak jen tak jakoby náhodou prohodím, že je to smutné, že zrovna nějakou pitomou shodou náhod umřel zrovna ten, co to před tím tak zvoral.

Drobnější prohřešky trestat snižováním platu, to funguje leckdy spolehlivěji než zabíjení.
[#135] Můj generátor štítu bude natolik výkonný, že bude štít poskytovat i sobě.
[#134] Důležitá hesla do mého počítačového systému NEBUDOU podle jmen mého mazlíčka, členů rodiny, nepřátel ani nikoho jiného. Budou to náhodná slova ze slovníku prohnaná vypatlátorem.
Pokud zjistím, že nějaký z mých pracovníků má snadno prolomitelné heslo, bude nejprv varován, ať jej změní. Neučiní-li tak do jedné hodiny, budou mu odebrána veškerá přístupová práva a pro výstrahu bude zabit.
[#133] 133. nebudu zotročovat ani vykořisťovat lidi v blízkosti mé pevnosti, ale naopak budu jim dodávat veškerý blahobyt, aby potom nepomáhali hrdinovi mne zničit, ale místo toho aby ho hned nahlásili, nebo lépe zabili.
[#132] Moja bomba nebude mať žiadne drôty. Žijeme v modernej dobe a plošné spoje ich celkom dobre nahrádzajú.
[#131] O činčilu nebo králíčka se bude starat nějaký loajální imbecil, který nemá šanci cokoli z mých výlevů pochopit nebo si alespoň zapamatovat. Ten bude zároveň hlídat, jestli nikdo neposlouchá za dveřmi, a v případě odposlechu mě upozorní snadným a rychlým zatáhnutím za provaz poplašného zvonu, k čemuž bude pochopitelně vycepován (radši ať občas vyzvání bez vyzvání, než aby někdo slyšel můj proslov). Místnost vyhrazená pro mé zvířátko bude samozřejmě zajištěna a pravidelně kontrolována proti technickým či magickým odposlechům.
[#130] Když se mermomocí někomu budu chtít svěřit se svým geniálním a ďábelským plánem na ovládnutí světa, který překvapivě, narozdíl od plánů ostatních Temných pánů, funguje, nebudu se svěřovat lidem. Pořídím si činčilu nebo králíčka.
[#129] Buď budu mluvit, nebo budu bojovat, ale nikdy nebudu zkoušet stihnout obojí najednou. Pokud mám šanci zabít hrdinu, zabiji ho okamžitě a nebudu, opakuji, nebudu se vyžívat v hrdinově bezmocnosti a pronášet před jeho zabitím dlouhé proslovy o své genialitě/šarmu/moci apod. Pokud mne takové tendence přepadnou, nejdříve zabiji hrdinu, zničím veškeré jeho ostatky a potom teprve začnu řečnit.
[#128] Neseberu padlému hrdinovy jeho amulet a nedám si ho na krk, dokuď ho moji mágové neprověří. Zvlášť né v době kdy hrdina teprve umírá.
[#127] Zároveň nechám své nejdůvěryhodnější spolupracovníky vybrat tajné agenty, kteří budou hlídat, zda se z některých členů komand nestávají hrdinové. Aganty budou proti stejnému nebezpečí hlídat ti, kteří je vybrali (a samozřejmě se všichni budou hlídat mezi sebou).
[#126] Najmu si smrtící komanda křížem krážem prohledávající mé území a okamžitě likvidující kohokoliv s úrovní bojovníka, čaroděje, hraničáře, či jiného potenciálně nebezpečného povolání.
[#125] Nebudu tak hloupý, abzch svúj řídící počítačový systém připojoval k internetu, dobrý hacker je vždy lepší, něž nejlepší zabezpečení. Dále terminály na chodbách budou jen terminály a nebudou mít vstup usb, irda atd. atp.
[#124] 124. Pokud mě hrdina odzbrojí, daruje mi život a otočí se ke mě zády. Tak zůstáván bezbranný a malou schovanou zbraň nechám schovanou. Použiju ji jen v případě: 1)Když se OPRAVDU, ale opravdu nikdo nekouká. Pozn: a budu mít šanci hrdinu přežít alespoň déle než o 1 hodinu 2)Bude mi slíben spravedlivý soud za mnohonásobnou vraždu, velezradu a genocidu od právě osvobozené lůzy, kterou jsem deset let zotročoval.
[#123] Chtělo by tošku opravit: Žádný z mých počítačů v mám tajném doupěti ve kterých jsou uloženy supertajná data nebde mít vypalovačku. Ani disketovou mechaniku! Ani USB, bluetoot, infra port, připojení k internetu a... Nebudu mít počítač. Raději si všechno zapamatuju.
[#122] Budu konat a nebudu jen kecat.
[#121] Žádný z mých počítačů v mám tajném doupěti ve kterých jsou uloženy supertajná data nebde mít vypalovačku. Ani disketovou mechaniku!
[#120] Nemá cenu dávat varování před mým útokem na YouTube. Sice se na to podívá spousta lidí, ale nikdo mě nebude brát vážně.
[#119] Vím, kam přijdou všechny kalkulačky. Prostě umřou.
[#118] Dám si pozor, aby se mi nenarodilo jediné dítě, kterému se nedostane mé osobní výchovy, protože by mně jinak mohlo zabít. To by znamenalo přiznat se k otcoství a doplatit alimenty za uplynulá léta. Takový parchanti budou zabiti ihned při porodu.
[#117] Pár vylepšení: 5) Zastřelení je dostačující pro všechny mé nepřátele; nevím, čím by si měli zasloužit komplikovanější popravu.
65. Pokud budu mít počítačové systémy s veřejně přístupnými terminály, mapy mého komplexu budou mít jasně označenou Hlavní kontrolní místnost. Kdo tam dojde, na obrazovce naskočí nápis "SEŠ V PYTLI!" A to bude poslední, co uvidí. Žádná kontrolní místnost ve skutečnosti nebude. A v systému stejně nebude vůbec nic důležitého.
94. Jakýkoliv datový soubor, který bude důležitý bude zvětšen na nejméně 1.45Mb. A vůbec - nebude důležitých datových souborů.
99. Jakákoliv magie a nebo technologie, která dokáže záračně oživit člověka, který se obětoval pro druhé bude zakázána a zničena. V případě, že se to nepodaří, budou těla nepřátel okamžitě anihilována. Vzorky jejich DNA, zapomenuté při lékařské prohlídce, budou anihilovány také, s tím, kdo je zapomněl.
117. Veškeré tajné organizace a spiknutí k mému odstranění založí moje tajná policie, aby byl přehled, kdo se přidá.
[#116] Zničím tento web, aby hrdinovia nemali odkiaľ zistiť aké používam postupy a opatrenia.
[#114] Udobřím se s Chuckem Norrisem.
[#111] Když už budu muset na veřejnost nepojedu v otevřeném obrovském kabrioletu tak aby mě mohl každej trotl odsřelit ale v pancéřovaném smartu.
[#110] Pokud postavím bombu, budu si jednoduše pamatovat, který drát přestřihnout k její deaktivaci a červené budou všechny.
[#109] Moje zbraň konečné zhouby bude mít velmi sofistikované zařízené zvané kondenzátor pro případ, že by ji někdo odpojil pár vteřin před startem. (A pokud budu mít přístup k OPRAVDU pokročilé technologii, bude mít ještě zabudované záložní zařízené, zvané baterie.)
[#108] Pokud unikám v kamionu a hrdina mne pronásleduje v malém italském sportovním autě, nebudu čekat, až se mne hrdina pokusí předjet, abych jej srazil ze silnice. Namísto toho, šlápnu prudce na brzdy až bude přímo za mnou. (základní znalosti fyziky ukazují, že to je docela úspěšná taktika).
[#107] Pokud zjistím, že se moje krásná družka s přístupem do pevnosti bratříčkuje s hrdinou, nechám ji popravit. Je to smutné, ale novou družku dnes seženete snáz než novou pevnost a možná, že ta další bude dávat víc pozor při informačním pohovoru.
[#106] Před tím, než unesu staršího vědátora a donutím ho, aby pracoval pro mne, ujistím se, že jeho potomky nejsou ani krásná ale naivní dcera, která by udělala všechno, aby ho dostala zpátky ani syn, který pracuje ve stejném oboru, ale který se s otcem rozešel již před mnohla lety.
[#105] Dělové věže mé pevnosti se nebudou moci otočit tak, aby mohly střílet jedna na druhou.
[#104] Jelikož není nic otravnějšího, než když vás hrdina porazí díky základům matematiky, budou všechny moje osobní zbraně modifikovány tak, aby střílely o jeden výstřel víc, než je obvyklé.
[#103] I přesto, jak moc toužím po odplatně nikdy nenařídím svému podřízenému: "Nech ho. Ten je můj!"
[#102] Nikdy se hrdinou nenechám vyzvat na souboj.
[#101] Nebudu se spoléhat na "zcela spolehlivá" kouzla, která se dají neutralizovat poměrně neškodným talismanem.
[#100] Nabídnu věštcům možnost pracovat výhradně pro mne nebo být popraveni.
[#99] Jakákoliv magie a nebo technologie, která dokáže záračně oživit člověka, který se obětoval pro druhé bude zakázána a zničena.
[#98] Zbraň posledního soudu si navrhnu sám. Pokud už budu muset najmout šíleného vědce aby mi pomáhal, ujistím se, že je dostatečně šílený, aby si to později nerozmyslel a nesnažil se mne zastavit.
[#97] Moji tajní agenti nebudou mít žádné tetování, které by je identifovalo jako členy mé organizace, ani nebudou muset nosit vojenské boty nebo dodržovat nějaký jiný styl oblékání.
[#96] Ozřejmím, že znám význam slova milosrdenství, jenom jsem se rozhodl jej neprojevovat.
[#95] Nebudu ztrácet čas tím, aby smrt mého nepřítele vypadala jako nehoda - nezodpovídám se nikomu a moji ostatní nepřátelé by tomu stejně nevěřili.
[#94] Jakýkoliv datový soubor, který bude důležitý bude zvětšen na nejméně 1.45Mb.
[#93] Pokud do mé říše vstoupí atraktivní mladý pár, budu monitorovat jejich konání. Pokud zjistím, že jsou šťastní a láskyplní, budu je ignorovat. Avšak pokud se ukáže, že je dohromady svedly okolnosti a to proti jejich vůli, a že většinu času tráví hašteřením a kritizováním jeden druhého, vyjma občasných chvil, kdy si vzájemně zachraňují život ( v kterémžto momentě jsou k sobě sexuálně přitahováni), nechám je okamžitě popravit.
[#92] Moje kobky budou mít svůj vlastní lékařský štáb doplněný osobními strážci. Takže když vězeň onemocní a jeho spoluvězeň řekne stráží, že je to naléhavé stráž přivolá trauma tým a nebude otvírat dveře cely aby se podívala.
[#91] Pokud se rozhodnu mít dvojí popravu hrdiny a podřízeného který selhal nebo zradil, zařídím, aby hrdina šel první.
[#90] Nebudu mít takovou hlavní kontrolní místnost, kde jsou všechny pracoviště zády ke dveřím.
[#89] Před tím, než utratím peníze na obří chrliče, gotické oblouky a další drobné děsivé prvky architektury, ujistím se, že zde nejsou žádné vojenské výdaje, které by snesly vyšší rozpočet.
[#88] Pokud skupina fachmanů nesplní úkol, nevyplísním je za neschopnost jen abych je poslal zpátky znovu se o úkol pokusit.
[#87] Když se nebudou používat, budou moje zásoby nebezpečných chemikálií ukryty. Také nad nimi nepovedou žádné ochozy a podobně.
[#86] Výzdoba cel v mých kobkách nebude obsahovat odhalené trubky. Ač dodávají tísnivou atmosféru, vedou příliš dobře vybrace a mnoho věžnů zná Morseovku.
[#85] Nebudu používat plán v němž je poslední krok příliš komplikovaný, např. spoj 12 kamenů moci na svatém oltáři a potom aktivuj medailon právě ve chvíli úplného zatmění. Namísto toho se budu držet nějakého toho "Zmáčkni knolfík."
[#84] Nikdy nenechám zajatce jednoho pohlaví nechat hlídat strážemí pohlaví opačného.
[#83] Pokud večeřím s hrdinou a do poháru jsem mu podstrčil jed a pak musím z nějakého důvodu stůl opustit, objednám po návratu nové pití pro oba, namísto rozhodování zda s ním měnit nebo ne.
[#82] Před tím, než se začnu vysmívat svým nepřátelům, že mrhali časem na výrobu zařízení, které mne rozhodně nemůže zastavit, pořídím si nejprve kopii jeho nákresů, abych se ujistil, že to mne to skutečně zastavit nemůže.
[#81] Pokud dojde hlášení o opuštěných nebo zdánlivě neškodných lodích, které jsou někde, kde nemají být, budou okamžitě dezintegrovány namísto toho aby byly zajímány.
[#80] Budu dělit svoje poručíky do tří kategorií: nedůvěryhodní, důvěryhodní a zcela důvěryhodní. Povýšení do třetí kategorie bude udělováno výhradně posmrtně.
[#79] Pokud moje nejslabší jednotky selžou v eliminaci hrdiny, pošlu na něj své nejlepší jednotky namísto ztrácení času posíláním silnějších a silnějších s tím jak se blíží k mé pevnosti.
[#78] Pokud bude moje ultimátní zbraň dodávána s tlačítkem stop, bude toto roztaveno a bude se z něj vyrábět limitovaná edice pamětních mincí.
[#77] Nebudu říkat svým Legiím Hrůzy "A musíte mi ho přivést živého!" Rozkaz bude znít: "A pokuste se ho přivést živého pokud to bude proveditelné."
[#76] Pokud hrdina uprchne na střechu, nebudu ho pronálsedovat a zápasit s ním ve snaze shodit ho přes okraje. Stejně jako s ním nebudu zápasit na okraji útesu. (Uprostřed provazového mostu přes řeku žhavé lávy vůbec nepřichází v úvahu).
[#75] Nařídím mým Legiím Hrůzy aby útočily na hrdiny hromadně namísto postávání okolo a civění, žatímco hrdina bojuje o kousek dál s jedním či dvěma.
[#74] Když vytvořím multimediální prezentací mých plánů navrženou tak aby jí rozuměl i můj pětiletý poradce, neoznačím disk Projekt Krutovládce a nepohodním ho na svém stole.
[#73] Nepřistoupím na to, nechat hrdiny jít pokud vyhrají mnou manipulovanou soutěž a to i přesto, že mne budou moji poradci přesvědčovat, že je to zhola nemožné vyhrát.
[#72] Pokud budou všichni hrdinové shromážděni okolo podivného zařízení a začnou mne popichovat vytáhnu na ně běžnou zbraň namísto mé nezastavitelné superzbraně.
[#71] Lana kotvící různé věci nebudou uvázána poblíž otevřených oken nebo schodišť a lustry budou ukotveny výhradně přímo do stropu.
[#70] Když mě velitel rebelů vyzve abych se s ním utkal v souboji jeden na jednoho a zeptá se, "Nebo se snad bojíš bez svých armád, které ti kryjí záda?" Moje odpověď bude znít, "Ne, jenom jsem soudný."
[#69] Pokud se mé stráže rozdělí aby pátrali po vetřelcích, budou vždy chodit ve skupinách nejméně po dvou. Budou trénování tak, že pokud jeden z nich na patrole záhadně zmizí, ten druhý okamžitě spustí poplach a zavolá posily místo toho aby zmateně nakukoval za roh.
[#68] Všechny porodní báby budou z mé říše vyhoštěny. Všechny děti budou doručeny do státem schválených nemocnic. Sirotci budou umístěni do peštounských rodin, nikoliv pohozeni v lesích aby je vychovávala divoká zvěř.
[#67] Ušetřím někoho kdo mi v minulosti zachránil život. Je to rozumné, protože povzbudí další, aby to také udělali. Avšak toto je jednorázová nabídka. Pokud budou chtít abych ušetřil jejich život znovu, měli by mi mi ten můj znovu zachránit.
[#66] Bez ohledu na to, kolik výpadků máme v systému, budou mé stráže instruovány tak, aby jakýkoliv výpadek kamery považovaly za nejvyšší pohotovost.
[#65] Moje bezpečnostní klávesnice bude veskutečnosti čtečka otisků prstů. Kdokoliv kdo bude pozorovat někoho jiného, jak mačká sekvenci čísel nebo popráší klávesnici aby zjistil, které klávesy byly stisknuty a pak se to pokusí zopakovat spustí poplašný systém.
[#64] Pokud budu mít počítačové systémy s veřejně přístupnými terminály, mapy mého komplexu budou mít jasně označenou Hlavní kontrolní místnost. Ta bude ve skutečnosti Popravčí místností. Skutečná hlavní kontrolní místnost bude označena jako Kotrolní místnost výpustí odpadních vod.
[#63] Vyhledám schopného psychiatra a nechám se zbavit všech extrémně neobvyklých fóbií a bizarních nutkavých zlozvyků, které by se mohly ukázat být nevýhodou.
[#62] Navrhnu chodby své pevnosti bez jakýchkoliv výklenků nebo sloupů, za kterými by se mohli útočníci v přestřelce krýt.
[#61] Pokud se mne můj rádce zeptá, "Proč riskujete vše kvůli takovému šílenému plánu?", nebudu pokračovat, dokud nenaleznu odpověď, která jej uspokojí.
[#60] Můj pětiletý dětský poradce bude též požádán o rozšifrování jakéhokoliv kódu, který se chystám použít. Pokud ho prolomí do 30 vteřin, nebude kód použit. Poznámka: To platí též pro hesla.
[#59] Nikdy nebudu budovat strážní počítač, který je chytřejší než já sám.
[#58] Pokud bude nutné utéct, nebudu se zdržovat abych udělal dramatické gesto a pronesl nějaký štěk.
[#57] Před tím, než použiji nějaké získané artefakty nebo stroje, vždy si pečlivě pročtu návod k použití.
[#56] Moje Legie hrůzy budou trénovány v základech míření. Kdokoliv, kdo nebude schopen trefit cíl velikosti člověka na 10 metrů bude použit jako cvičný cíl.
[#55] Deformovaní mutanti a excentričtí psychotici budou mít v mých Legiích hrůzy své místo. Avšak než je pošlu na důležitou tajnou misi, která vyžaduje takt a delikátnost, porozhlédnu se nejprve, zda k tomu účelu nemám někoho lépe kvalifikovaného, kdo přitahuje méně pozornosti.
[#54] Nikdy neuzavřu dohodou s démonickou bytostí a pak se ji nebudu pokušet podrazit jednoduše proto, že jsem tak šílený.
[#53] Pokud mi krásná princezna, kterou zajmu řekně: "Nikdy si te nevezmu. Nikdy, slyšíš, NIKDY!!!", řenu, "No dobře," a zabiju ji.
[#52] Najmu si tým složený ze zkušených diplomovaných architektů a topografů, aby prozkoumali můj hrad a informovali mne o všech tajných chodbách a opuštěných tunelech o kterých bych nemusel vědět.
[#51] Pokud jeden z mých vězeňských strážných začně mít námitky ohledně podmínek v cele krásné princezny, okamžitě ho nechám převelet někam, kde bude mít méně sociálních kontaktů.
[#50] Moje počítače budou mít vlastní operační systém který bude naprosto nekompatibilní se standardy IMB nebo Macintosh PowerBooks.
[#49] Pokud zjistím, kde se ukrývá jediný artefakt, který mne může zničit, nepošlu tam všechny moje jednotky aby ho získaly. Na místo toho, je pošlu aby získaly něco jiného a potichoučku dám inzerát do místních novin do rubriky Sháním.
[#48] Budu se ke každému monstru, které budu řídit pomocí magie nebo technologie chovat citlivě a s respektem, takže i když bude jeho ovládání zničeno, nepůjde okamžitě po mně aby se mi pomstilo.
[#47] Pokud se dozvím, že se nezkušený mladík vydal na výpravu aby mne zničil, nechám ho popravit dokud je to ještě nezkušený mladík a nebudu čekat až dospěje.
[#46] Pokud mi nějaký z mých rádců řekne: "Můj pane, je jenom jeden, co by nám tak mohl udělat?", odpovím "Tohle." a zabiju rádce.
[#45] Budu mít jednoznačný přehled o tom, kdo je zodpovědný za co v mé organizaci. Například pokud můj generál něco pokazí, nevytáhnu zbraň, nenamířím na něj a neřeknu "A tohle je cena za selhání," a pak se neotočím abych zastřelil nějakého náhodného podřízeného.
[#44] Zaměstnám jenom ty lovce lidí, kteří pracují pro peníze. Ti, kteřé pracují pro zábavu z lovu, mají tendenci věci kazit tím způsobem, že se snaží vyrovnat výhody na obou straných aby ten chlápek dostal férovou šanci.
[#43] Udržím si zdravou míru skepticismu, pokud zajmu krásnou rebelku a ona se bude dušovat, že je omámena mojí mocí a šarmantním vzhledem a že ráda zradí svoje společníky, když ji zasvětím do svých plánů.
[#42] Když zajmu hrdinu, ujistím se, že jsem také dostal jeho psa, opici, lasičku nebo jakékoliv jíné nepříjemně roztomiloučké zviřátko které mu patří, schopné překousat provazy a ukrást klíče.
[#41] Jakmile je jednou moje moc upevněna, zničím všechna ta otravná zařízení pro cesty časem.
[#40] Nebudu ani rytířský ani sportovní. Pokud budu mít nezastavitelnou superzbraň, použiji jí zavčas a tak často jak jen to bude možné, namísto toho, abych si ji schovával pro horší chvíle.
[#39] Pokud bude nevyhnutelné jet do bitvy, rozhodně nepojedu v čele svých Legií hrůzy ani nebudu usilovat o to, střetnout se s velitelem druhé strany, obklopen jeho armádou.
[#38] Pokud nepřítel, kterého jsem právě zabil má někde mladšího sourozence nebo potomstvo, najdu je a okamžitě zabiji, namísto toho, abych čekal než vyrostou, pěstujíc si vůči mne nenávist.
[#37] Pokud by mi můj věrný poručík zdělil, že moje Legie hrůzy prohrávají bitvu, věřil bych mu. Konec konců, je to můj věrný poručík.
[#36] Neuvězňoval bych členy stejné skupiny do stejného vězeňského bloku a už vůbec ne do stejné cely. Pokud by šlo o důležité vězně, nechal bych si jedinou kopii klíče sám, na místo toho, aby měl kopii i ten nejnižší strážný.
[#35] Nenechal bych si narůst kozí bradku. Dříve vám dodávaly ďábelského vzezření, ale dnes v nich vypadáte jako neloajální člen Generation X.
[#34] Nikdy bch se neměnil v hada. Stejně to nezabere.
[#33] Nevyžadoval bych, aby vysoce postavéné členky mé organizace nosily podprsenku z nerez oceli. Morálka je vždycky lepší, s neformálním standardem odívání. Stejně tak by byly i obleky vyrobené z černé kůže vyhrazeny jen pro formální příležitosti.
[#32] Nezačal bych běsnit a nezabil bych posla, který by mi přinesl špatné zprávy, jen abych ukázal jak zlý dovedu být. V dnešní době je i tak dost těžké, sehnat slušné poslíčky.
[#31] Pokud bych korumpoval jednoho z hrdinů a přiměl ho aby přestoupil k "Temné straně", nežádla bych, aby na důkaz své loajality popravil své bývalé přátele nebo rodiné příslušníky.
[#30] Všechny naivní prsaté děvečky, obsluhující v hostiních by byly nahrazeny nevrlými, životem unavenými číšnicemi, které by neposkytli hrdinovi ani jeho parťákovi žádné nečekané posily ani romanickou vedlejší zápletku.
[#29] Všichni nemotorní kejklíři, neohrabaní statkáři, neschopní bardi a zbabělí zloději by byli preventivně popraveni. Moji nepřátelé by se jistě vzdali svého poslání, pokud by neměli žádný zdroj obveselení.
[#28] Oblékal bych se do světlých a veselých barev abych tak nepřátele zmátl.
[#27] Můj monstrózní mazlíček by byl držen v bezpečné kleci, ze které by nemohl uniknout a do níž bych se já nemohl čirou náhodou dostat.
[#26] Nikdy bych nic významného nestavěl pouze v jediném exempláři. Všechny důležité systémy by měly zdvojené kontrolní panely a záložní napájení. Ze stejného důvodu bych měl u sebe vždy alespoň dvě plně nabité zbraně.
[#25] Nehledě na to, jak přitažliví se mohou zdát někteří členové hnutí odporu, existuje pravděpodobně i někdo stejně přitažlivý, kdo mne netouží zabít. A tak, bych si dvakrát rozmyslel, než bych přikázal aby mi zajatce odvedli do ložnice.
[#24] Nehledě na to, jak dobře snadno bych to dokázal, bych nikdy nestavěl žádný mechanismus, který by byl zcela nezničitelný, krom jednoho, takřka nepřístupného citlivého místečka.
[#23] Udržoval bych si realistický přehled svých silných stránek i slabostí. I když to znamená vzdát se té trochy potěšení z tohoto zaměstnání, alespoň bych se vyvaroval vět jako: "Ne, to je nemožné! JÁ JSEM NEPŘEMOŽITELNÝ!!" (Po níž je smrt, obvykle okamžitá..)
[#22] Vybudoval bych si speciální sklad zbraní nižší technické úrovně a moje jednotky by se trénovaly v jejich užívání. Tak, i kdyby hrdinové dokázali neutralizovat můj generátor energie a tak vyřadili energetické zbraně z provozu, moje jednotky by nebyly poraženy tlupou divochů s oštěpy a kamennými sekeromlaty.
[#21] Najal bych si schopného modního návrháře, aby vytvořil pro moje Legie Hrůzy neotřelé uniformy, jež by byly protikladem levným vykrádačkám, které z nich udělají něco jako jako jednotky SS, římské pěšáky nebo mongolské hordy. Konec konců, ti všichni byli nakonec poraženi a já chci aby moje jednotky mysleli pozitivně.
[#20] I přes jeho účinky zmírňující stres bych nepropadal maniakálnímu smíchu. Když je jím totiž člověk zaměstnán, snadno přehlédne neočekávaný vývoj událostí a schopnější jedinec by toho mohl využít.
[#19] Neměl bych ani dceru. Byla by sice stejně krásná jako zlá, ale jak by jednou zahlédla hrdinův mužný zjev, zradila by svého otce bez váhání.
[#18] Nikdy bych neměl syna. Ačkoliv jeho směšně nepropracovaný plán na převzetí moci, bych snadno překazil, znamenal by fatální rozptýlení mé pozornosti v klíčový moment.
[#17] Když bych zaměstnával lidi jako poradce, naslouchal bych občas jejich radám.
[#16] Nikdy bych nepronesl větu: "Ale než tě zabiji, je tu ještě jedna věc, kterou musím vědět...".
[#15] Nikdy bych nepoužíval žádné zařízení s digitálním odpočtem. Kdyby bylo naprosto nevyhnutelné takové zařízení mít, nastavil bych ho tak, aby se aktivovalo, když měřák dosáhne čísla 117 a hrdina právě rozjíždí svůj plán.
[#14] Hrdina nemá právo na poslední polibek, cigaretu ani žádný jiný druh posledního přání.
[#13] Všichni popravení nepřátelé by byli sežehnuti na uhel nebo by do nich bylo alespoň vyprázdněno několik zásobníků. Rozhodně by nebyli ponecháni mrtví na okraji útesu. Oznámení jejich smrti, stejně jako doprovodný obřad by byly odložen až po již zmíněné eliminaci.
[#12] Jedním z mých poradců by bylo pětileté dítě. Všechny nedostatky mého plánu, které by objevilo by byly opraveny před jeho konečnou realizací.
[#11] Byl bych si jist svou nadřazeností. A tak bych neměl potřebu to prokazovat zanecháváním stop ve formě hádanek, nebo ponecháváním mých slabších nepřátel naživu, abych dokázal, že pro mne nepředstavují nebezpečí.
[#10] Nevyslýchal bych své nepřátele v nejvnitřnější svatyni. Hotýlek mimo mé území poslouží stejně dobře.
[#9] Nevybudoval bych sebedestrukční mechanizmus, pokud by to nebude absolutně nezbytné. Pokud to bylo nezbytné, nebude se spouštět velkým červeným knoflíkem, označeným jako: "Pozor. Nemačkejte." Velký červený knoflík s nápisem "Nemačkejte" bude namísto toho vypouštět spršku kulek do každého, kdo by byl tak hloupý a nevšiml si toho. Podobně, knoflíky ZAPNUTO/VYPNUTO nebudou takto označeny.
[#8] Poté, co bych unesl krásnou princeznu, vzal bych si ji za ženu okamžitě, při nenápadném civliním obřadu a ne uprostřed okázalého představení, tři týdny na to, běhemž nich proběhne závěrečná fáze mého plánu.
[#7] Kdyby se mi podařilo zajmout mého protivníka a on by řekl: "Počkej, alespoň mi řekni, než mne zabiješ, proč to všechno děláš?" Já bych odvětil, "Ne." a zastřelil ho. Oprava, když nad tím uvažuji, nejdřív bych ho zastřelil a pak řekl "Ne."
[#6] Neměl bych škodolibou radost z nesnází mých nepřátel před tím, než bych je zabiji.
[#5] Artefakt, jež by byl zdrojem mé moci, by nebyl držen v Horách zoufalství za Ohnivou řekou strážen Draky věčnosti. Byl by v mém sejfu. To samé by platilo i pro předmět mé jediné slabosti.
[#4] Zastřelení, by nebylo pro moje nepřátele dost dobré.
[#3] Můj vznešený nevlastní bratr, jehož trůn bych uzurpoval, by byl zabit a ne držen v zapomenuté kobce mého vězení.
[#2] Moje ventilační potrubí by byla příliš malá, než aby se jimi dalo plazit.
[#1] Moje Legie hrůzy by měly helmy s hledími z plexiskla a ne ty, které zakrývají tvář.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13292384147644 secREMOTE_IP: 52.201.27.211