Alnag
4.8.2008 19:41
Autorská citace #21
11.8.2008 14:52 - wraiths
Alnag:omlouvam se za ne zcela pruhledny post. ja 29.8 mohu.
Autorská citace #22
11.8.2008 16:01 - Fibriso
29 zatím v pohodě
Autorská citace #23
12.8.2008 06:57 - Rytíř
Pokud budou moc všichni, tak to 29.8 zmáknu taky ;)
Jinak jsem si teprve teď pořádně všiml tématu hry. Těším se na to, detektivní luštění jsem ve hře nikdy nemusel, nebyl jsem schopen dávat si střípky informací do správných souvislostí. :)) Tak jsem zvědav, zda se potvrdí má ne-Šerlokovatost. Pokud ale budeme chtít případ vyřešit, navrhuji rovnou, aby se hlavního vyšetřování ujal někdo jiný než já :D
Když už se to tak blíží, Alnagu, co takle nás nalákat na větší podrobnosti?
Autorská citace #24
12.8.2008 08:29 - wraiths
jo, Alnagu! prozrad neco malilinko ;-).
Autorská citace #25
12.8.2008 08:52 - Alnag
Tak on ten vývoj dost závisí na tom, jak k tomu přistoupíte. Každopádně protože se mi nechce moc prozrazovat dobrodružství napíšu něco o prostředí.
Hra se odehrává ve městě Hrana, které je samo o sobě dost zvláštní (i vzhledem k okolí). Většina lidí tady magii ani moc nevnímá ani v ni nevěří, ale o to zvláštnější a bizarnější věci se tu čas od času dějí. Ve městě existuje spousta různých "divných" skupinek a spolků, které spolu vedou skrytou válkou pod dohledem bezmála totalitního vládce města a celého ostrova, na kterém leží.
Zároveň má město spoustu takový zvlášťnůstek jako je rozsáhlá síť potrubní pošty nebo veřejné dostavníky (tedy kočáry), které vás rychle (a obvykle spolehlivě) dopraví kamkoliv si budete přát.
To co na vás čeká začíná nevinně, jako schůzka se starým přítelem, ale dost možná, že to nevinně neskočí...
A víc neřeknu. (Zatím)
Autorská citace #26
18.8.2008 13:15 - Ebon Hand
Vrátil jsem se z dovolenek, tak se zapojuji.

Pátek 29.8.? Udělám si část. Svoji účast potvrzuji na 90%.
Přiznám se příliš detektivního pátrání také nemusím, rád se pasuji do role výkonného orgánu, který bude nasazován na osobní konfrontace, nebo na zintenzivněné výslechy.. :-)
Autorská citace #27
18.8.2008 13:20 - Alnag
Hele, detektivka je jako zápletka, ale jak si to rozehrajete, takové to nakonec bude... ;-)
Autorská citace #28
18.8.2008 13:32 - Ebon Hand
Vždyť já jsem taky nenapsal, že detektivku hrát nebudu.. :-)
Ale nějaké další infošky by si mohl zvěřejnit, rád se do "světa" pořádně vnořuji.
Autorská citace #29
18.8.2008 14:11 - Alnag
OK. Napadl mně teď takový obraz...
Hrana píše:
Z nebe padající provazce neutuchajícího deště mezi nimiž se mihotají světla pouličních plynových lamp. Dlážděné nábřeží řeky je kromě opuštěného kočáru s otevřenými dveřmi jako vymetené...
Po jedné z nyní téměř černých břidlicových střech se pohybuje nenápadný tvar. A nebo se ti to možná jen zdá. Pak ale staccato deště prořízne výkřik... o tom už nemůže být pochyb.
Z dálky se rozezní pískot píšťalek hlídky. Dupot nohou a rozstřikující se kaluže. Rudá růže ležící v kaluži krve, která ve všudypřítomném dešti rychle odtéká...
Prostě takový běžný den Hrany.
Autorská citace #30
18.8.2008 15:19 - Rytíř
Hezké. Koukám, že to bude velmi civilizované a technicky i kulturně pokročilé prostředí.. píšťalky hlídek! Super ;) Jaké postavy že to zbyly? jen tak čistě pro orientaci.. nechce se mi s žádnou vytvářet, vemu co bude.
A jinak tedy počítám s tím 29. Od kolika?
Autorská citace #31
18.8.2008 17:57 - hRob
Hlavně to chce postavu cynického týpka, který se potlouká po barech, nasává brandy aniž by byl vyloženě namol a kamelky zapaluje jednu od druhé... ;-)
Autorská citace #32
18.8.2008 19:26 - Alnag
Mně je to v podstatě jedno od kolika. Přizpůsobím se tomu, jak to vyhovuje ostatním. Můžeme buď jet přes den (např. 11 - 17) nebo odpolední session (např. 15-21). Časy jsem hodil zcela orientační. Je to fakt na vás...
Autorská citace #33
18.8.2008 21:28 - Alnag
Rytíř: Myslím, že Ebon se hlásil o trpaslíka nebo člověka (takže když si vybereš cokoliv jiného, bude to v suchu). Mechanicky jsou postavy hotové, takže v tomhle ohledu se nemusíte namáhat pokud vyloženě nechcete.
Pokud si chcete postavy rozpracovat charakterově (ale pro tenhle one-shot na tom netrvám), můžete použít tenhle dotazník a poslat výsledek.
Setting si představuju hodně technicky pokročilý (trochu steam-punk) zhruba jako ve PC hře Thief (pokud ji znáte). Plynové lucerny, mechanická udělátka (třeba alarmy), organizovaná společnost, stará aristokracie, různé kulty a spolky (ale to tam moc tahat nechci).
Převážně lidské město je trochu xenofobní a zvlášť vyděšeně občas reaguje na rozsáhlou trpasličí menšinu. Lidí nadaných takovou tou ad hoc magií (tj. bojová wizardí kouzla) je jak šafránu, na druhou stranu různých okultních praktik (rituály), je docela dost. To se ale moc nevnímá jako magie, spíš takový spiritismus.
Jedna tlupa na kterou možná narazíte jsou Asmodeité, což jsou většinou teenageři nebo mladí dospělí, kteří se bouří proti diktátu společnosti, chodí v černém, poslouchají divokou trpasličí hudbu, chlastají, fetují, provozují různé bizarní praktiky a uctívají Asmodea (což je původně ďábel povýšený na boha). Teda alespoň se to o nich povídá...
Co jsem taky asi ještě nezmínil, je velké rozšíření drog s tím spojeného zločinu. Drogy mají různé kategorie a bere je pomalu každý druhý, nicméně aristokracie fetuje úplně něco jiného než prostý lid a na "obyčejné drogy" se třeba dívá dost opovržlivě.
Jediná podmínka pro vaši postavu je, že je v nějakém vztahu (přítel, známý, kolega nebo třeba rival) soukromého detektiva jménem Brandon Miles. To, jak se s ním znám, ale zjistíme možná podrobněji spíš společně na začátku hry.
Autorská citace #34
19.8.2008 09:41 - Ebon Hand
Hrál bych člověka.
Můžu nejdřív tak v pět, ale spíš až v šest.
Autorská citace #35
19.8.2008 13:04 - wraiths
taky bych byl asi pro v tech pet(ci pozdeji)
Autorská citace #36
19.8.2008 19:18 - Alnag
Dobrá, tak řekněme, že orientační čas bude 17h + nějaká rezerva.
Autorská citace #37
20.8.2008 14:48 - Ebon Hand
Musím se všem omluvit, ale já ten pátek nemůžu. Je na něj naplánována firemní akce společnosti, pro kterou pracuji a musím ze zúčastnit. Můžeme to změnit třeba na čtvrtek?
Autorská citace #38
20.8.2008 15:42 - Rytíř
Ebon: njn, to se holt nedá nic dělat, když musíš, tak musíš.
Akorát se bojím, že Fibriso říkal jen 29. Ale tak když by to bylo hraní odpo až večer, tak by to možná šlo? U mě ano, nějak to sfouknem. Když už sem se na to začal těšit.. :)
Autorská citace #39
20.8.2008 16:11 - Ebon Hand
Neberte na mě ohled, když to nepůjde, tak si zahrajeme jindy.
Autorská citace #40
20.8.2008 19:36 - Alnag
Hele s váma je to ale vážně těžké. V zásadě jsem schopný to odehrát i se třemi lidmi, ale speciálně v tomhle případě mi to nepřijde úplně šťastné (i vzhledem k charakteru dobrodružství vs. hráčská konstelace). Takže bych skoro navrhoval hledat spíš jiné datum...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075051069259644 secREMOTE_IP: 3.149.255.162