Alnag
21.6.2009 18:28
Výchozí diskuze k hraní Výpravy do Ravenloftu. (4E/Modern varianta)
Autorská citace #1
21.6.2009 18:28 - Alnag
Článek k tomu zatím není (jen jsem si ho "připravil"). Nicméně tedy plánuji hrát v létě Ravenloft 4e. Je to tak na cca 4 sezení. Tzn. 2x do měsíce. Bude hrát Max, Geralt, Sethi (pokud se ho ještě někdy dožijeme Aramor), ale definitivně to znamená jedno volné místo.
Autorská citace #2
21.6.2009 19:01 - Sethi


ahoj, jsem vaše nová noční můra.
Autorská citace #3
21.6.2009 20:41 - Alnag
Jinak mám návrh na sraz přípravného sezení - pátek 26/6. Mohl by přijít i hRob, pokecali bychom o představách a možnostech a můžeme něco malého zahrát (tedy podle toho kolik nás bude a tak). Napište, jak to vidíte...
Autorská citace #4
21.6.2009 21:02 - Geralt
26/6 bych mohl, ačkoliv se zdržím jen na válečnou poradu (tak do sedmi).
Autorská citace #5
21.6.2009 23:17 - Sethi
nejspíš by to šlo, pokud do toho nevpadne nějaký plán b.
Autorská citace #6
21.6.2009 23:46 - Max
Jo termín je supr. Noční můra nevypadá tak hrozně ... otázka je co drží v pravé ruce.
Autorská citace #7
22.6.2009 01:00 - Vannax
Snad sem potom přidáte i zápis ze hry :)
Autorská citace #8
22.6.2009 08:53 - Sethi
max píše:
otázka je co drží v pravé ruce

to je velmi bystrá otázka =)
Autorská citace #9
22.6.2009 13:48 - Ebon Hand
Má místo nosu žraločí žábra?
Autorská citace #10
22.6.2009 15:46 - hRob
OK, taky se objevím někdy během válečné porady, abych rozdal ty slíbené spisky o taktice...
Autorská citace #11
22.6.2009 15:51 - Sethi
ebon píše:
Má místo nosu žraločí žábra?

to víš, nejsou v bezpečí ani pod vodou =)
Autorská citace #12
26.6.2009 23:19 - Alnag
K tvorbě postavy:

  • PHB1,2, Power příručky, Adventure's Vault
  • Point-buy (nezapomeňte nakonec přičíst zvýšení za úroveň
  • 8. úroveň
  • magické předměty jeden z každé z následujících úrovní: 10., 9., 8., 7., 6. a 5. úrovně (můžete si pochopitelně vzít z i nižší úrovně)
Autorská citace #13
26.6.2009 23:26 - Colombo
Já vám nevím, ale co jsem četl o Ravenloftu tady na webu, nepřipadá mi to jako vhodný svět na dlouhodobé hraní.
Já vidím tu myšlenku něco jako Kingova Mlha, nebo jak se to jmenovalo, kdy je parta lidí v supermarketu, který zahalí mlha plná příšer.
Myšlenka je to dobrá, na oneshot, ale dělat z toho svět, kdy se to zahalení snaží logicky vysvětlit? Tam mi to už celkem drhne a je i celkem proti srsti. Jednotlivé "mini světy"(na Ravenloft terminologii si nepamatuji) mi připadají, jako kdyby někdo vzal nůžky a vystřihl ty strašně cool temné věci z nejrůznějších koutů našeho světa a, protože se nechtěl patlat s lepidlem, určil, že to může být kdekoliv (čímž obhajuje to, aby si v svět hráči upravili jak chtějí).

Eh, teď mě omluvte, musím si to vyřídit s jedním Orijským broukem. Zalezl mi pod notebook.
Autorská citace #14
26.6.2009 23:29 - Alnag
Colombo: Opravdu jsi poněkud mimo. Je to normální letní hraní (4 sessions, jedno dlouhé dobrodružství - to nejvíc klasické, tj. Castle Ravenloft). Neklasické je zarámování, ale protože Sirien ho ještě neslyšel a já slíbil Sethi, že mu ho prozradí sama, tak o tom, zatím pomlčím...
Autorská citace #15
27.6.2009 00:15 - Alnag
Dobrá, sirien už to ví, takže teď můžu vyděsit Vannaxe:

Píše se druhá polovina 20. století. Mezi země Východního bloku a Západem zuří studená válka, která se bojuje na mnoha frontách. Jednou z nich jsou i sportovní utkání. Sovětská i americká výprava míří letadlem do Bukurešti na mistrovství světa různých bojových disciplín.

Obě letadla letí po podobném koridoru a tak je obě zasáhne podivná bouře. Když jim do motoru vletí hejno netopýrů a letadla havarují, zaklesnutá do sebe vzájemně křídly, je to teprve začátek. Každá z výprav má jen několik málo přeživších, kteří hledají cestu z horského údolí a pomalu začíná padat mlha...
Autorská citace #16
27.6.2009 00:34 - Alnag
Jo a ještě jedna věc, hledáme termín mezi FF a Gameconem. Takže 13, 14, 15? Pište svoje preference.
Autorská citace #17
27.6.2009 12:33 - Sethi
dr. manhattan mě neláká - imperialismus a buržoazie budou tak, jak se sluší, plně zastoupeny vznešenými eladriny.

eat that, soviet scum =)
Autorská citace #18
27.6.2009 13:48 - Sethi
jaké máme rozložení melee/ranged? chápu dobře, že kolega ze spojených států je střelec, zatímco soudruh geralt jde na blízko?

asi posečkám se skládáním až budeme mít tohle rohozené, zdá se mi, že dobře vystavěný warlord dokáže udělat z mlýnku na maso turbomlýnek na maso =)
Autorská citace #19
27.6.2009 15:06 - Geralt
Soudruh Geralt nakonec bude sovětským olympijským reprezentantem ve střelbě ze vzduchové pušky (ranger, archer style). V kombinaci s rasou elfa to dává pěkného zauralského snajpra.

Edit: co se preferencí týče, tak mi vyhovují všechny termíny.
Autorská citace #20
27.6.2009 15:28 - sirien
Termín mi je docela volnej. I když - možná radši ne 15. Kdybych jel na GC autem (jakože snad jo, nic proti vlakům obecně, v Německu se klidně svezu, ale Český dráhy fakt nesnášim) tak abych se aspoň rozumně prospal.

Soudruh Sirien se teprve rozhodne, koho bude hrát (hned co si najde chvilku na znovuprojití PHPčka - omluvte chudáka neDnDčkaře - nicméně soudruh Sirien se už rozhodně rozhlíží kde sežene Kapitál, aby si ho mohl přečíst a vyznačit si potřebné pasáže na citování...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089459180831909 secREMOTE_IP: 54.205.116.187