Alnag
22.8.2010 13:18
EDGE: Tomb of Horrors 4e
Slíbil jsem Almimu vést klasickou D&D jeskyni překopanou do 4e... Je to jedno z nejklasičtějších a zároveň nejsmrtelnějších dobrodružství pro D&D kdy vytvořených. Ne nadarmo se lidí chlubí tím, že přežili Tomb of Horrors. (A to navíc "přežili" neznamená, že zdolali jejího tvůrce.)
Rozsah vypadá tak na 1/2-1 sezení (podle toho, jak rychle budete umírat).

Datum:
Datum následující hry: 25/11 17:45

Účastníci:
  • Almi
  • Geralt/Nerhinn
  • Jarik
  • Meldin
  • Noir
Autorská citace #21
25.8.2010 09:38 - Almi
Alnag: Ty jo, survival věci by se líbili Sirienovi. Aspoň si bdue mít zase proč rvát vlasy :o))

..a ten tvůj popisek přímo vybízí vzít si postavu, co umí "mačkat čudlíky bez toho, aby na ně někdo fyzicky musel sáhnout" :-))

Super! Osvěžující, kontroverzní. Právě proto se na to těším! :-)
Autorská citace #22
25.8.2010 10:02 - noir
Almi: Tu už mám já! Takže si pište:

Théseus (minotaur - warden, multiclass warlod)+hadí pet Ariadna.
Počítám s tím, že za ty 3400, co mi řekl Builder, že mám do začátku, se dá pořídit cokoliv, co povolí, žejo?
Autorská citace #23
25.8.2010 11:37 - Jarik
U mne to vypada na Githzerai-monk :D
Autorská citace #24
25.8.2010 11:39 - noir
Jariku, vem si prosím ten feat, jímž dáváš +5 zranění na prone protivníky. Věř mi, vyplatí se ti :o)
Autorská citace #25
25.8.2010 11:41 - Jarik
noir: to asi nenajdu :D ale zkusim si toho vsimnout :D
a mel jsem touhu si to necim mullticlassnout :D

EDIT: rozvrh mi rika, ze bych mel mit moznost hral UT, CT (pokud nebude AA), PA, SO, (NE bez vecera).
Autorská citace #26
25.8.2010 11:49 - Alnag
Noir píše:
Počítám s tím, že za ty 3400, co mi řekl Builder, že mám do začátku, se dá pořídit cokoliv, co povolí, žejo?


Cokoliv obyčejného nebo magický consumable, co povolí.
Magické předměty trvalé máte každý z následujících úrovní nebo event. nižších:
lvl 14, 13, 12, 11, 10 (tzn. pět každý).
Autorská citace #27
25.8.2010 11:54 - noir
Aha, tak to je mnohem lepší, než jsem myslel. Mě Builder nabídl 3400 na cokoliv a pak po jednom od levlu 10,9 a 8. SUper, to vypadá ještě líp!

Z těch penez se pořizují i rituály, žejo?
Autorská citace #28
25.8.2010 15:00 - Alnag
jo
Autorská citace #29
25.8.2010 15:21 - Geralt
Tak abych se přidal se svým nástřelem:

Eliáš, halfling valorous bard
Ještě intenzivně uvažuji o tom, že mu přidám multiclass klerika: každý správný půlčík se totiž ve chvílích nouze modlí k Avandře. A mám pocit, že takových chvil zažijeme v Tomb of Horrors hodně.
Autorská citace #30
25.8.2010 15:33 - Jarik
Tak muj githzerai Spin Dak [spin je jmeno vlastni, ne pridavne jmeno :) ] je verny bohyni Ioun.
A cesta boje je dusledkem i pricinou jeho hledani.
Autorská citace #31
25.8.2010 16:10 - Almi
Noir: Pěkný nápad! :-) Hele, co bych si měl vzít já, abych zapadl do party? ;-)
Autorská citace #32
25.8.2010 16:21 - Meldin
Almi píše:
Hele, co bych si měl vzít já, abych zapadl do party? ;-)


Dobrá otázka. Právě jsem se chtěl zeptat na to samé :-)

Rád bych nějaký multiclass, ale nemám character builder, tak s tím možná budu potřebovat trochu pomoct.
Autorská citace #33
25.8.2010 16:37 - Geralt
Almi, Meldin: pokud má někdo z vás zálusk hrát leadera, není problém a udělám z Eliáše strikera, což je záložní koncept. (Mám v rukávu hybrid wizard/warlock).
Autorská citace #34
25.8.2010 17:59 - noir
Almi a Meldin: No, pokud máme pokryté defendera, strikera a leadera, tak bych se nebál vybrat si jednoho leadera a jednoho strikera. Ale hlavně bych se, být váma, zaměřil na skilly. Nevím, jak tady, ale ve starém ToH zabíjely hlavně pasti. Určitě se bude hodit něco s maxovaným trapfindingem, arcanou a podobnými vychtávkami.

Mám pocit, že Almi si ještě nikdy nezahrál za controlera, takže by mohl využít svůj přirozený manipulátorský talent :o) Co třeba něco jako seaker? Toho jsem ještě nikdy v praxi neviděl..

A pro Meldina nějaký pěkný striker? No, co by tě bavilo? Anebo druhý defender, ten není nikdy k zahození, třeba defending swormage se hodí vždycky...
Autorská citace #35
25.8.2010 18:11 - Jarik
hlasim, ze pokryvam akrobacii a atletiku.
ale hlavne stealth a THIEVERY. precijen Obratnost je moje druhe ja :D
Autorská citace #36
25.8.2010 18:16 - noir
Já nature, perception (a ten poměrně hrubě, past se přede mnou fakt neschová - když budu mít dost vln a času) a dungeoneering.
Autorská citace #37
25.8.2010 20:08 - Geralt
U Eliáše to jsou to hlavně všechny sociální skilly (napadá mě cosi o zimníku na poušti :), slušně, tj. těsně dvouciferně, zvládá i acrobatics, arcane, history, heal a religion.
Autorská citace #38
25.8.2010 20:31 - noir
No jo, ti bardi a jejich skilly, to je věc, o které se ve slušné společnosti nemluví...
Autorská citace #39
25.8.2010 21:01 - Alnag
Geralt: Když se trochu zasnažíš, zvládneš všechno stejně dobře jako ostatní, ne-li lépe. ;-)

Noir: Ticho buď. :))
Autorská citace #40
25.8.2010 23:00 - Geralt
Je fakt, že hrát cunning barda, tak ty skilly vyšplhají ještě výš. :) Takhle nedosáhnu na Jack of All Trades a nemám bonus z inteligence.
Ještě to možná přehodím podle toho, s čím přijdou Meldin a Almi. Třeba nebude nutné, aby byl Eliáš tak stavěný pro kontaktní boj, a posune se víc ke controllerovi, kdyby ho nikdo nehrál.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074112892150879 secREMOTE_IP: 34.230.35.103