Jerson
25.4.2007 11:41
Poněkud netypická hra na čajíček - do poslední chvíle jsme nevěděli, co vlastně budeme hrát, proto i název je poněkud rozpačitý.
Pohled na hru očima Jersona.

Vyprávěl: Pieta

Hráči (v obráceném abecedním pořádku):

Veronika
Treven
Jerson
Alnag
Autorská citace #1
25.4.2007 11:41 - Vannax
Slušný. Příště se víc rozepiš. ;)
Autorská citace #2
25.4.2007 11:45 - Bajo
Koukam, ze Pieta se opet cinil. Kazdopadne Indie ve wushu zni celkem dobre.
btw.: co neznalym trochu nastinit, o co jde? A co nejake perlicky, nejake stunts, ktere uvizli v pameti?
Autorská citace #3
25.4.2007 12:32 - Jerson
No, MOHL jsem rozepsat akce z pohledu Edwarda Talbora, nakolik si je pamatuju, ale já jsem řekl "... uvidím, jestli to vůbec někoho bude zajímat :-)" Hodím to sem večer.
Autorská citace #4
25.4.2007 12:53 - Alnag
Wushu se mi jeví jako dobrá jednorázovka (čtěte one-shotovka) nicméně ačkoliv se nabízí možnost hrát ji na pokračování bojím se, že z hlediska malého (možná žádného) růstu komplexnosti a poněkud nezakotveného vrstvení příběhu mám trochu nejistý dojem z eventuelní Wu-Shu kampaně.
Tedy jinými slovy... kampaň si umím představit, ale byla by zřejmě značně divoká a rozháraná. Hráče by to mohlo rychle vyčerpat. Je to asi důvod proč je akčních filmů víc než ryze akčních seriálů.
Autorská citace #5
25.4.2007 19:33 - Jerson
Tak, akce očima Edwarda Talbota zapsána.
Autorská citace #6
25.4.2007 23:07 - unknown
Myslím, že Pietův dovětek o trilogii Star Wars vystihl funkčnost wushu v kampani asi nejlépe. A myslim taky, že by se to dalo. Obzvlášť by se to hodilo lidem, kteří se sejdou jednou za dva měsíce, mají na sebe jen pár hodin času a nechce se jim oprašovat pravidlozávrty. Čili ideální pro mě a pár lidí okolo mě.
Autorská citace #7
25.4.2007 23:12 - Treven Orboven
Ona i ta výdrž ke stáru není, co bývala, abych pravdu řekl. A wushu mizerně moc dobře vystihuje mou lenost akceptovat nová (i stará) složitá pravidla a pro pohodlnost je těmi jednoduchými nahrazovat. Tj. už i SR4 a nWoD upadá v zapomnění, před velikány, jako jsou jersono-alnagovy odhadové mechaniky, wushu a kompletně bezpravidlové systémy. Asi se propadám do indiánského víru. A taky grupy se rozpadaj a nějak se i odmítaj re/formovat.
Autorská citace #8
26.4.2007 00:21 - Alnag
No Pietův dovětek o triologii SW byl sice pěkný, ale rád bych to viděl v praxi. Toť vše. Neříkám, že by to nešlo, ale nevím jestli by to nebylo moc rychlé nebo jestli by se to námětově nevyčerpalo. Chtělo by to zkusit.
Autorská citace #9
26.4.2007 08:43 - Jerson
Tak jsem doufal, že třeba někdo napíše nějaký komentář k druhé části, a ono nic.
Autorská citace #10
26.4.2007 11:32 - Nerhinn
Bianca by řekla akorát to, že na rampu jsi ji nasměroval ty. Já bych ze sebe dostala akorát pár nekonstruktivně pochvalných komentářů - takže celkově se plácám mezi dvěma extrémy, co se komentování druhé části tvého článku týče. Přeber si to :)
Autorská citace #11
26.4.2007 14:19 - Vannax
Konečně jsem se dostal k tomu, abych si to v klidu přečetl. Označení "nouplísáci" je fakt dobrý. Pěkně jsi to sepsal Jersone. Asi to mohla bejt docela prdel si tohleto zahrát. Jenom mi nějak pořád uniká pointa toho Wushu za S9. To asi s tou hrou nemá moc do činění, co?
Autorská citace #12
26.4.2007 14:28 - Alnag
Wushu je herní systém... lépe řečeno jeho "téměř nepřítomnost" :-))
Autorská citace #13
27.4.2007 13:36 - Jerson
Nouplísáky jsem přidal já až při psaní, abych kompenzoval nedostatek herních hlášek, které si bohužel nepamatuju. Legrace to byla rozhodopádně :-)
Ta "pointa" na konci je z nouze - má naznačovat, že jsme v té džungli jakoby skončili, případně že Edward právě shrnul situaci, ve které se nachází. To bohužel už nevyplývá ze hry, takže je to nutně slabé.
Autorská citace #14
27.4.2007 15:47 - LZJ
FYI - pracovní text české verze Wushu je tady, ale ještě tam nejsou zapracovány Pietovy korektury, které text udělají ještě čitelnější.
Autorská citace #15
2.5.2007 01:53 - Treven Orboven
Kéž bych taky našel sílu něco napsat, ale při svém vytížení (a všech zaměstnáních u počítače) asi těžko. Přestal jsem (ne úplně) pracovat i na svých zápisech... Prostě chronoteror.
Autorská citace #16
7.2.2008 17:06 - ilgir
Dosti hodně stručné. Zahrát si to musela být rozhodně větší zábava, než to číst. Ale Wushu je cítit z každého řádku, a to je dobře.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078029155731201 secREMOTE_IP: 34.230.35.103