Khardix
5.12.2009 20:28
Poutníci - Pravidla
Prostor pro dotazy na pravidla a uhánění GMka, aby dodal podklady :-)

Základní shrnutí:
Low-fantasy svět, vzácná magie. Základní TL (technická úroveň) je TL3 = středověk
Počáteční počet bodů: 150, max. -50 bodů nevýhod, max. 5 zvláštností.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
5.12.2009 20:44 - Khardix
Pokud si budete chtít nastudovat pravidla (bohužel jen v angličtině), tak příručky jsou ke stažení na khardix.4shared.com (proklikejte se do složky GURPS/4th Edition).
Co je co:
  • GURPS 4e Basic Set - základní pravidla, pro vás užitečná hlavně část Characters (Charaktery), Campaigns jsou spíše pro GM (ale klidně nahlédněte)
  • GURPS Magic - hromada kouzel, ale vzhledem k tomu, že nikdo z vás pravděpodobně nebude klasický mág, tak celkem zbytečné
  • GURPS Thaumatology - o úpravách systému magie, čistě pro GM
  • GURPS Martial Arts - různé bojové styly, spíše pro inspiraci
Pokud angličtinou nevládnete, ale chcete se seznámit se systémem, tak na Azrikově stránce jsou ke stažení pravidla 3. edice v češtině ;-)

P.S.: Neděste se, nastudované to mít nemusíte, stačí, když mi řeknete, co chcete hrát a já vám pomůžu převést to do GURPSů :-)
Autorská citace #2
7.12.2009 15:31 - Aegnor
K pravidlům bych dotaz měl...pokud si dobře pamatuju (kdyžtak mě opravte), tak jsme se domluvili, že budeme hrát i za elfy (nebo část družinky za elfy, to vyjde na stejno:-)) ), takže bych rád viděl popis elfa - kolik bodů stojí, jaký má výhody/nevýhody, změny atributů atd...prostě klasický systémový věci:-))
Autorská citace #3
7.12.2009 20:08 - Khardix
Tvé přání je mi rozkazem :-) Elfové jsou jak v článcích, tak v materiálech jako pdf ke stažení. Můžeš začít přemýšlet nad postavou.
Ostatní: Budete-li chtít popis jiných ras, začněte mě uhánět, jinak se nerozhoupu ;-)
Všichni: Budou li dotazy k elfům, do diskuze ke článku, ostatní dotazy, prosby a stížnosti sem.
Autorská citace #4
8.12.2009 21:52 - Sidalir
Zatím mám rozpracovaný koncept mé postavy:
Zaměření buď velitel, bard, lečitel, alchymicta nebo kombinace těchto prvků. Musíme se domluvit, aby se postavy nepřekrývaly, nebo ješte lépe, aby se dopňovaly.
Záleží taky na možnostech rozvoje v jednotlivých částech jako je např. alchymie.
Autorská citace #5
8.12.2009 22:17 - Khardix
Tak a vtuhle chvíli potřebuju koncepty i ostatních postav. Založte si postavu, a do životopisu místo životopisu napište, co byste chtěli být. Já vám pak řeknu, jaké kombinace půjdou a jaké ne.
Za další: všichni co máte angličtinu a chcete hrát elfy, projděte si v pravidlech příslušné výhody a nevýhody, ať vás něco nepřekvapí. Pokud angličtinou nevládnete, dejte mi vědět, připíšu ke článku
Autorská citace #6
8.12.2009 23:06 - Aegnor
Sidalire, tento přístup bych označil jako "Munchkinovství"...neříkám, že to je špatnej přístup, ale asi mi Khardix dá za pravdu, že je mnohem větší zábava chodit ve skupině, kde musíš spoustu věcí vyřešit složitým způsobem jenom kvůli tomu, že nemáš tu správnou dovednost;-) Je to tak (podle mě) o něco zábavnější, ale to si musí rozhodnout Khardix:-))
Autorská citace #7
8.12.2009 23:24 - Dajrin
Proč zrovná já musím hrát nejsložitější postavu? Ale zavinil sis to sám khardixi, protože teď mi budeš muset vysvětlit, co vlastně můžu mít za schopnosti.
Autorská citace #8
9.12.2009 13:19 - Khardix
Jop, počítám s tím. Ale bude to na dýl, takže mi prosímtě dej pár termínů před vánocema, kdy budeš mít čas, a sedneme si spolu na to. Bylo by extrémě vhodné, kdyby při to sezení byl přístup k PC, ale pokud to nepůjde, zvládnem to i bez toho.
A nevěš hlavu, sice máš nejsložitější postavu, ale taky hodně zajímavou ;-)

P.S.: Aegnore, hoď si do profilu nějakou ikonku, ať se vždycky neděsím, co to sem leze za anonyma :-)
Autorská citace #9
9.12.2009 15:50 - Aegnor
Ook, až se k nějaký dostanu;-) Resp. až se dostanu k tomu k nějaký se dostat a hodit si ji sem:-))
Autorská citace #10
10.12.2009 20:01 - Dajrin
Khardix:Tak se koukneme do diáře. V pondělí hraji dračák s davidem. V útery mám trénink u azrika. Ve středu mám mši u nás v sokolnicích. Ve čtvrtek mám konečně čas a v pátek možná budem hrát se skupinou ddd(dobrodruzi dračí dýky) tu asi neznáš. Příští pondělí budu mít čas, ale nebudu vůbec v brně a v úterý bysme mohli před výcvikem. Potom jsou vánoce.

Co se týká místa dám několil návrhů a jejich problémi.
U davida-david s tim nemá nic společného, takže by to bylo divné.
V knihovně-omezený přístup k PC a nic moc prostředí.
U nás-Musel bys k nám dojet.
V čajovně-bez přístupu k počítači a trochu drahé. Jinak Khardixi bylo ti už 18?
Autorská citace #11
10.12.2009 21:52 - Khardix
A nebudete se Sidalirem v sobotu v Žabinách? Já tam možná dostanu noťas...
Jinak dojet k vám mi nedělá problém, taky mě to napadlo. Kdyžtak bych to pak viděl na čtvrtek, nebo potom o prázdninách.
18 mi bude na začátku února... proč?
Autorská citace #12
10.12.2009 21:58 - Dajrin
V sobotu budeme zase na jiné duchovní akci bohužel. A aegnorovi taky neni 18? Proč musí být 18 zrovna Sidalirovi? A nebo by jsme mohli do modrý čajovny.
Autorská citace #13
10.12.2009 22:03 - Khardix
Jo pán chce na vodnici :-) Počkej dva měsíce a nebude to problém... ;-)
Ale vážně, teď bych do čajovny stejně nešel, protože si musím dát stranou peníze na Silvestra a taky musím za něco nakoupit dárky.
Autorská citace #14
13.12.2009 14:19 - Aegnor
Dajrine, Dajrine...:D
Jinak, Khardixi, moji postavu se mnou budeš domlouvat kdy?.-))
Autorská citace #15
13.12.2009 16:31 - Khardix
No tak u tebe předpokládám, že si to zvládneš dát dohromady sám ;-) Domlouvali jsme se se Sidalirem a Dajrinem na pondělí 21.12. u nich v Sokolnicích. Jestli máš čas, tak si tam na to můžem sednout.
Autorská citace #16
13.12.2009 18:20 - Aegnor
Jasně, já se s tím porvu, ovšem...výhody/nevýhody budu pravděpodobně brát z třetí edice, tudíž mě oprav bodové a pravidlově, co budu mít jinak, než je ve 4tý edici;-)
Autorská citace #17
15.12.2009 17:26 - Khardix
Provedu ;-) Jinak ty budeš mít postavu ještě jednoduchou... :-)
Autorská citace #18
15.12.2009 21:57 - Aegnor
:-)) Jo, kombinace kopí/luk je pro mě bez problémů? meč pro lovce nepřipadá v ůvahu, co?
Autorská citace #19
16.12.2009 14:28 - Khardix
úvaha má na začátku čárku ;-)
Odpověď máš v postavách.
Autorská citace #20
17.12.2009 14:18 - Aegnor
Hej, překlep se stane;-)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.049016952514648 secREMOTE_IP: 44.197.114.92