Leese Dailen
18.5.2017 12:09
Last Course
Diskuze k nové kampani ve vrcholné době Impéria, ještě před zrodem Rebel Alliance...
2.12.2017 19:20 - Fibriso
Tak jinak, nejdříve "reálně"
1) tyhle problémy nikdy nevymizí, čím modernější vybavení, tím větší problémy... se skoro vším....
2) je to stejné jako dnešní auta. Kvalita je v (rozumném) poměru s cenou. co si koupíš? auto, jež bude jezdit 150 Kmh a bude stát 500 000 a součástky budou za cca 10% ceny a údržba bude stát cca 10 000 měsíčně, nebo auto, jež bude jezdit 170 a bude stát 1 000 000 a na součástky budou sice taky za cca 10% ceny, ale náklady budou 30 000 na měsíc. a teď jsi dopravce, jež je na tom životně závislý. co si koupíš?
3) oni ti ji s radostí namontují (a nechají si za to draze zaplatit), jen pak budeš v řiti. Skus se na to podívat z většího úhlu. vesmírný přístav SW je hodně hodně podobný dnešním námořním přístavům: vyložit, naložit a vypadni, za tebou je fronta, kontrolu stihneš při nakládce/vykládce. speciální výbava? tvůj problém, neser a vypadni.
A běžní technici ti to ne že dokážou sladit, oni se ti na to prostě vykašlou. oni za dobu, jež budou "ladit" super vytuněnou káru, zkontrolují a po případně opraví 3-4 jiné lodě a je to pro ně jednoduší (i když zaplaceno dostanou stejně).

a hlavně Modifikovat větší loďe než frachtťák velkosti falcona je Neskutečně drahá záležitost.


Pokud to chceš pravidlově, tak Zde

cituji " you cannot grant more than one benefit to a single device, suit of armor, weapon, droid, or vehicle, and you cannot apply the same benefit more than once. Before beginning the modification, you must pay one-tenth the cost of the device, suit of armor, weapon, droid, or vehicle you wish to modify or 1,000 credits, whichever is more.



a upřímně, já být GM, a ty jsi si začal vymýšlet tohle nebo podobný shenanigans, (jako třeba Destiny splněný za 10 minut), tak by jsi hledal jiného GM.
2.12.2017 19:30 - Fibriso
Hunter: v tomhle se docela shodnem, mě taky začalo docela štvát, když se 60% řešili pravidla a kašlalo se na příběh, jeden z důvodů, proč jsem to tenkrát zabalil.

A SW 4,5,6? to je pohádka, a jediný důvod proč nedostala Oskary, že tenkrát na tohle nebyla kategorie :D ...no, myslím, že při srovnání s dnešními filmy jsou ty příběhové díry jenště docela v pohodě :D (ale stejně mám pocit, že mezi Empires stikes back a New hope chybí jeden film)
3.12.2017 11:32 - tony
Fibri promiň ale to je stejný jako bys říkal že všichni jezdíme ve škodovkách stejnýho typu protože se to výrobcům vyplatí.Nejspíš i stejný barvy a jako palivo máme jedno univerzální cosi.
3.12.2017 12:32 - Fibriso
ono totiž existuje ještě něco čemu se říká konkurence několika desítek firem (a ano, existuje i ve Star wars, tam je jich tuším cca 55 hlavních), proto nejezdíme pouze ve škodovkách.

tony, budu věřit, že tuhle větu nemyslíš vážně a děláš si legraci, protože nevěřím, že by jsi byl takhle hloupý. pokud ji myslíš vážně, tak doporučuji GM najít si jiného hráče...
4.12.2017 11:38 - Leese Dailen
Za me: nejde o to, ze nejde vylepsit vic nez jedna soucastka v lodi, ale o to, ze timto featem lze vylepsit lod (vozidlo v mem pojeti) jen jednou - jako celek. Jak jsem uz psal, jsou ale jine moznosti jak vylepsit jednotlive casti lodi samostatne, je to ale podstatne drazsi.

Ohledne technologii SW: jejich problem je v tom, ze jsou prejate ne vymyslene a tech 20000 let se uplne neresi. Souhlasim, ze je to renonc, ale tech tam jeste par zbyva a pokud chceme zachovat duch SW, tak tam take zustanou (tve oblibene energeticke narocnosti zbrani/stitu). Pripadne se to snazim vzdy resit tim, ze vymyslim proc by to melo fungovat tak jak to je.
4.12.2017 11:42 - Hunter
Fibri, brzdi s temi hlaskami na tema at si GM najde jineho hrace...

Jinak dobra poznamka o jiste mire automatizace a proto nizsich nakladu. I dneska je vseobecne smer na unifikaci. To proto, ze se to pak rychleji (modularne) vymenuje, mene prace na dilne a vice prace, ktera je levnejsi v samotne fabrice.
Pochopitelne, jako dneska jsou spesl firmy, ktere ti udelaji cokoliv jen a jen pro tebe. Za prachy, jasne...

Toniku, kam jsem miril, SW nemaji smysl z pohledu doresovani logicnosti. To nikdy neslo. Je tam der, ktere jsem ani nevnimal, diky vsem tem non canon knizkam, hram a vysvetlenim, proc co a jak funguje. Eliska se treba ptala - kdyz skoci do hypu, proc za nima ten imp.kriznik neleti? Co je za problem je sledovat? Filmy ti neodpovi! Masakr :-)

Na druhou stranu, chapu myslenku, ze je fajn to odbavit pro dalsi hru :-) Z tohohle pohledu rikam, ze mi staci, co resi pravidla. Ono totiz mas dva pristupy. Michalova postava pilotky mela brutal skilly a at sedla do cehokoliv, byl to masakr. Jestlize Wrigly ma postavu bohace, co si to chce zaplatit, neb jeho skilly jsou design, prachy a konexe, tak proc ne, vysledek by mel byt podobny. Verim, ze jsem tim smerem ohnul adekvatne pravidla pri tvorbe fregaty. Dostavala spesl veci, ktere podle pravidel jit nemely.
Zpatky k pravidlum. Jejich smysl je, aby jak hraci, tak GM meli stejny zaklad a svet se tak choval predvidatelne. Vylepseni lodi tam je podle me slusne pokryto a i kdyz nejde vsechno a jsou tam omezeni, verim, ze mnozstvi soucastek a vychytavek zkratka umoznuje spolu s templaty (prototyp, advanced, archaic) vytvorit dostatecnou paletu cool lodi a vychytavek. Proto bych to nemenil a max. vyjasnil. Device neni vehicle :-) Cokoliv primontovaneho k vehicle je vehicle, tj. palubni zbrane, senzory, dvere, zachody, postele apod...

Btw, hodlam nejak jit na novy film. Nemam vybrany cas, ani listek. Kdo jdete? Pujdem spolecne? :-)
5.12.2017 10:00 - Hunter
A jeste me napadlo, ze SW pravidla pocitaji se starsi a novejsi technologii. Starsi lode jsou veskrze mene vykonne, i kdyz jejich staty byvaly v porovnani s ostatnima lodma skvele.
Takze se da rict, ze vyvoj a zdokonalovani neustale pokracuje a vse je treba masterwork, oproti predchozi generaci. Ale protoze vse od vsech je masterwork, tak se to nepise zvlast a je to tudiz jedno.
A jen soucasne uber veci stoji za zminku :-)

Z tohohle pohledu davaji pak pravidla smysl. Sleduji pouze nejnovejsi vylepseni a z pohledu sta let jsou ty stare lode proste stare...
Ostatne pravidla jsou nastavena tak, ze bys treba v New Hope mel pouzivat archaic template na klonove stihacky. Ty totiz byly top a ted uz nejsou :-) A ten template jim tak stahne staty...
7.12.2017 18:02 - tony
já myslím že tohle je asi nejjednodušší zjednodušení SoG a podobnejch přidělávek.
11.12.2017 10:10 - Hunter
Tak koukam, ze nikdo nepise o filmu. Ma premieru 14.12. co jsem se nekde docetl.
Pujdu asi az ale v pristim tydnu. Takze pokud nikdo neda vedet, jdu po vlastni ose :-) Tj. 2D a s titulky :-)
25.12.2017 08:48 - tony
recenze bude?
25.12.2017 20:22 - Hunter
Zatim jsem jeste novy film nevidel, ale od nefanouska jsem slysel, ze se mu a jeho synovi film moc libil.
Dost se na to tesim, ale pujdu zrejme az v prvni tydnu v lednu...
26.12.2017 09:13 - tony
:) já jsem ještě neslyšel opravdu dobrou recenzi.Kromě triků to bylo docela strhaný...takže uvidíme.
31.12.2017 14:53 - tony
Tak hezkej a starwarovej novej rok
2.1.2018 22:57 - Bleška
My už jsme na filmu byli a je to tak nějak srovnatelný s původní trilogií. Je tam pár takových jako wtf míst, která se dají ale slušně okecat, i když Star Wars lajkům to prostě vysvětlit nešlo. Jako není to film, ze kterého bych hýkala nadšením, ale rozhodně jsem neodcházela s pocitem, že to zase někdo strašně po****. Oproti 7. rozhodně posun nahoru. Až to uvidíte, můžeme se tady rozkecat víc :).
2.1.2018 22:58 - Bleška
Co mi tak nějak ale chybí v obou dílech (Rogue One nepočítám), je nějaká fakt ikonická postava, kterou by fanoušek mohl obdivovat (proto Rogue One nepočítám, všichni jsou mrtví Dave).
3.1.2018 03:25 - Dave
ne nutně ,v síle tam mohou kecat i v dalších dílech jako duchové
8.1.2018 11:38 - Bleška
To Dave - ale když jsi duch, tak jsi mrtvý. Takže to platí :D.
10.1.2018 02:42 - Hunter
Tak uz jsem to videl. Vesele jsem rikal - tak a tohle je jako Dagobah a tenhle tedka dela Yodu... A tak :-D
Libil se mi vyvoj postavy Kylo Rena, libilo se mi, ze Rey konecne neni mega uber super vsechno skvele umim a tesim se na Phasmu v dalsim dile :-)

Celkove jsem byl moc spokojenej s Lukem (a jeho hereckym vykonem, vazne super, to jsem od nej necekal :-)).
Wtf moment byl se stromem a pak jeste dira s Rey...

Celkove tak 80-85% :-) Na Empire Strikes Back to nema, ale to zatim zadny jiny SW "full" film. Rogue One samozrejme stoji stranou, protoze to bylo proste husty, Dave :-)

Co me ale desi je scena "little Anie" na konci... Jako dobry, chapu myslenku, ale stejne jsem malem rozkousal sedadlo :-)
11.1.2018 10:57 - tony
já kousal sedadlo při bombardování drednautu
21.2.2018 17:07 - Leese Dailen

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08760404586792 secREMOTE_IP: 18.232.113.65