Dukolm
26.9.2014 20:27
Nightfall
Grey Council

"neviditelné" (s uvozovkami), uzamčené jen pro členy skupiny

Feature list spreadsheet

Midday which never was

Součet článků v klíčích

dev

Call #1
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
17.12.2014 18:11 - sirien
ok, chápu. Napadá Tě někdo jinej? Almi totiž asi moc psát chtít nebude... Beltar?
18.12.2014 14:07 - Dukolm
Alnag, Sirien a ostatní:
Máme
  • Přístup k hosting a jeho administraci a službám
  • FTP, MySQL, ...

Jen zatím nemáme přístup k doméně to se řešilo v té poslední konverzaci kde se po más chtěly ty adresy, ... (Bohužel to nějak vyšumělo)

Teď aktuálně po tom co jsem řešil www. a bez www. mě max odkázal na rytíře.
Je potřeba se domluvit s Rytířem jestli převést doménu na někoho jiného nebo jen přidat některé z nás mezi administrátory domény jako tam je max
http://www.nic.cz/whois/?d=d20.cz
18.12.2014 19:14 - Alnag
A psali jste někdo rytířovi na ten email, který jsem sem posílal?
18.12.2014 19:54 - Dukolm
No já zatím ne a delegoval jsem to na Siriena.
Přeci jenom já sem Rytíře nikdy moc nepotkal tak mi přijde divné mu ohledně toho psát.
18.12.2014 20:42 - sirien
Je potřeba to řešit teď, nebo to můžu nechat na ten leden? Je tejden do Vánoc tak mi přijde zbytečný s tim teď Rytíře (nebo kdekoho) otravovat pokud to není urgent.
18.12.2014 21:03 - Dukolm
No podle mě to urgentní není klíčový to bude hlavně pro Nightfall nebo nějaké stěhování.

To v SRD hlavičce opravím stejně jen změnou odkazu. Nemám tušení jestli v současné verzi fungovalo tak jak to tam je napsané ale podle toho co jsme tam koukal tak ne.
18.12.2014 21:55 - ShadoWWW
5e určitě mohu udělat, částečně i 4e. Ale nevím, jak na tom budu časově do konce tohoto roku, po Novém roce lépe.
19.12.2014 00:58 - sirien
ShadoWWW: nespěchá. Rád bych z toho měl už při nasazení Midday samostatnou sekci, tak aby tam bylo tak... 8 položek. 2 už jsou, další 2 bych snad ještě dodal já, tak někde splašit tak další 4, času dost
31.12.2014 00:27 - sirien
:/

sem chtěl veditovat ShWWW, G a D do sem, nevšim sem si, že zdroják článku je mišmaš starého, nového a WSW editoru, šmátnul sem do toho, uložil a hrozně sem to rozbil. (už zase, stejně jako jeden můj starý článek co prošel podobnou sérií technických překlopení...)

Tak jsem to teda půl večera teď spravoval a nějaké části jsem asi přepsal trochu jinak, tak to možná po mě někdo zkontrolujte jestli to sedí nebo jestli by to nešlo napsat obratnějc.


sorry again, přístě si při práci s těmahle starejma věcma budu dávat větší bacha...
31.12.2014 00:41 - Gurney
sirien: co s tebou naděláme :) To současný fungování stejně beru jako takové provizorium, jakmile bude nová podoba kostky tak se můžem zabývat i věcma jako je FAQ. A ta současná podoba je za mě ok, není tam nic co by se mi příčilo :)

...jinak ty rozdělané články a další věci co už mám rozdělané budou, jen jsem se poněkud unáhlil s tím prosincem...
3.1.2015 04:21 - Gurney
Ještě jedna věc - máme ještě někde ten Character Builder pro 4e, co fungoval líp než originál (a krom toho měl vlastná hudební smyčku co se dala pouštět, což byl hezkej detail) ? A druhá věc, když už je 4e pro WotC víceméně u ledu, můžem ho teď mít veřejně za nějakým velkým odkazem "Awesome character builder!" coby fan projekt?
4.1.2015 12:16 - sirien
Výsledky malé ankety ohledně archivů:

1 jen články
6 především články
11 oboje
1 především diskuse
0 jen diskuse
12.1.2015 13:22 - Gurney
To mě zas tak nepřekvapuje, jak už jsme několikrát řešili, kostka vždycky stála na článcích a články určovaly i aktivitu v diskuzích.

Jedna věc k zamyšlení - co si myslíte o tom, zavést vydávání článků v nějakém aspoň trochu pravidelném intervalu? Možná ideálně na to určit nějaký den v týdnu (samozřejmě se to nemusí pokaždé dodržet). Na jednu stranu sice chápu, že když někdo něco napíše nebo přeloží, má chuť to hned vypustit, ale přijde mi trochu blbé, když na kostce visí článek tři dny, pak ho zastíní jiný a pak se tři týdny nic neděje a následně vylezou dva zároveň.

Aniž bych chtěl něco přílišně organizovat, imho by bylo dobré vypouštět tak jeden článek/doplněk ke hrám/whatever týdně. Samozřejmě se to nemusí dodržovat ortodoxně, pokud žádný hotový článek nebude, tak prostě nebude a pokud naopak někoho chytne tvůrčí nálada, tak ho nemá smysl nutit, aby měl neustále pět článků "v zásobníku" připravených na publikaci (resp. v takovém případě bychom mohli zas jet dva nebo klidně i tři články týdně, ale opět by bylo fajn, kdyby se každý z nich ohřál coby nový aspoň tři dny; nicméně to nechci předvídat nebo si dělat zbytečné naděje...).

Blogů se to samozřejmě netýká, ty jsou prostorem každého uživatele a jak často (a jestli) do nich bude psát je jeho věc. Totéž "velké" překlady nějakých příruček nebo tak.

Váš názor?
12.1.2015 15:38 - sirien
Gurney: jo, podobné redakční politiky tu mají dlouhou tradici... vždycky když se ustálí počet příchozích článků tak se nějaká nastaví a trvá dokud stav z něhož vzešla plus mínus zůstává stejný. Pak obvykle dojde k turbulentnímu období, kdy se počet příchozích článků zvýší / sníží, politika se rozpadne do improvizace, počká se než se situace zase ustálí na nějaké hladině a nastaví se politika nová.

Nastavovat redakční politiku teď mi ale přijde lehce předčasné, protože jak píšu efektivně se osvědčilo nastavovat tu politiku deskriptivně namísto perskriptivně a momentálně tu nevidím žádný ustálený vzor příjmu - poslední 3 měsíce, jak Alef0 sžíravě vypíchl, jsem tu publikoval jen já - přičemž já teď aktuálně nemám nic moc rozjetého ani nápady do čeho se ve větším pustit - a teď přibyl článek od Alwaerna, v bufferu čekají dva Tvoje články které jsou na pohled nedokončené, ShadoWWW psal že začne postovat zase až průběžně a moje systém v kostce série se ještě nějak moc nerozjela - meaning: aktuálně nevidim nic co by mi napovědělo, jak tu redakční politiku zrovna teď nastavit.


Otázka tedy je hlavně jakou produkci budeme schopni v následujícím čtvrt/půl-roce dodávat my abysme se na to mohli nějak spolehnout, protože pokud ne tak se asi nemá smysl stresovat.
- Alnag psal že vydá letos 10 článků, což je od teď do léta řekněme 1 měsíčně (i když možná ani on sám neví v jaké periodě)
- ShadoWWW chtěl dělat překlady těch Arcana článků, což by měl být jeden týdně?
- Já mám nějaké myšlenky na články ale aktuálně netuším jestli jich za půl roku pošlu ven pět, deset nebo dvacet...
- Ty?
12.1.2015 16:43 - Gurney
ok, budem to tedy řešit až to bude aktuální

EDIT: když jsme u těch článků, dají se dělat odstavce v zápatí? klasické br tagy tam nefungují (s žádnými závorkami) a nemůžu najít žádný článek, který by víc odstavců v zápatí měl, abych se podíval do zdrojáku.

Podobný problém mám s děláním odkazů v zápatí článků, to jsem si jistý že šlo, ale nejde to mě.
12.1.2015 17:14 - sirien
Ne, zápatí (a tak trochu i záhlaví) jsou messed-up. Byly vytvořené pro původní editor, kde fungovaly podle standardních pravidel, nicméně při překlopení na současnou editorovou sadu zůstaly částečně zapomenuty a dost věcí v nich přestalo fungovat, mimo jiné i mnoho tagů, P a BR mezi nimi (a to i pro nás, kteří máme hacknuté účty a jsme "downgradovaní" na původní editor).

Odkazy by ale fungovat stále měly přes klasické A HREF v <> závorkách.
12.1.2015 21:47 - Gurney
Ok, zařídím se podle toho a nebudu v zápatí vymýšlet zbytečnosti.

Jinak Hlava Vecnova je prakticky hotová, nechám tam ohřát Rudé mágy, kteří jsou přece jen "vážnější" čtení, dám to zkontrolvat někomu kdo fandí čárkám víc než já, a hodím to tam.
12.1.2015 22:17 - sirien
aha, ok; dej tomu prosím nějaké odstavce :)
12.1.2015 22:45 - Dukolm
No přímo plán vydávání vznikal v době kdy bylo článků dostatek a šlo jet 2 kusy týdně.

Spíš bych byl pro to mít nějaká domluva ohledně zveřejňování ve stylu Út a Čt večer a né podle nálady jak mi to přijde poslední dobou. A mít v tom nějaký systém.

Poznamenáš Siriene tyhle připomínky do toho dokumentu co si vedeš.
12.1.2015 22:53 - sirien
no já si to pak zveřejňoval intuitivně a ten poslední sem pustil ven z donucení, protože kolega v náhledu nepublikovaného článku postnul diskusní post, tak sem nevěděl co jinýho s tim.

Jinak redakční plány byly i jindy a různé, pamatuju redakční plány 2 články týdně, 3 články týdně, 1 článek týdně... dokonce pamatuju i 1 článek denně... pamatuju zveřejňování na úterý / pátek, úterý / čtvrtek, pondělí / středa / pátek... atd.
Je to ale spíš o tom že nevidim moc důvod pro redakční plán, když nemáme prakticky nic hotového nebo rozumně rozjetého v bufferu.

Technicky klidně můžeme říct, že zveřejňovací momenty budou třeba pondělí nebo čtvrtek, ale nějak postrádám pointu, když aktuální tempo je menší než 1 / týden.
Až ShadoWWW rozjede Arcanu a já se zas dostanu k psaní, do toho budou padat věci od Alnaga a Gurneyho tak začne mít zas pointu to řešit.


Btw. - probohy do jakého dokumentu?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.056772947311401 secREMOTE_IP: 3.137.171.121