Dukolm
26.9.2014 20:27
Nightfall
Grey Council

"neviditelné" (s uvozovkami), uzamčené jen pro členy skupiny

Feature list spreadsheet

Midday which never was

Součet článků v klíčích

dev

Call #1
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
18.6.2015 01:51 - Dukolm
Co s blogy v budoucnu aktuálně to jsou vlastně trošku jinak zobrazené diskuze. Chceme tuto jednoduchost zachovat nebo z nich udělat plnohodnotné články co se týče editace a zobrazování textu a diskuze zvlášt?
18.6.2015 02:26 - sirien
Má tichá naděje byla, že z nich uděláme plnou třetí formu.

V podstatě mi mnohem víc vyhovují tak, jak jsou teď, než jako články (tj. přímo zobrazené u diskuse), jen bych rád pár zlepšení:


a) bych chtěl omezení délky blogu s tím, že blog který přesáhne dostane "vnitřní" scrollovátko (aby dlouhé blogy nenutily nekonečně scrollovat při listování diskusí). Popř. by stejně posloužilo nějaké "hide / show" tlačítko (při první návštěvě je blog v základu rozbalený, při všech dalších sbalený. Popř. vždycky sbalený, pokud by "první návštěva" byla problematická na definování)


b) možnost mít blog "rozepsaný" a nedokončený


c) grafická úprava (rád bych, aby blog byl jasně oddělený v celém rozsahu scrollované diskuse. Nějaký jiný odstín pozadí, pruh po straně nebo cokoliv podobného co jasně ukáže, že se člověk nachází v soukromém prostoru autora a ne v obecné diskusi


d) možná záhlaví (víz zdůraznit to ID autora, možná umožnit vytvořit vlastní popis k blogu odlišný od popisu v profilu)
4.7.2015 00:26 - Dukolm
Vítáme Demonicu mezi námi zde se řeší nová verze webu.
14.7.2015 14:25 - sirien
Mimochodem, kdyby náhodou třeba ShadoWWW chtěl zavítat na GC... tak bysme si mohli sednout na chvíli na skleničku a probrat trochu víc Nightfall :)
15.7.2015 13:48 - sirien
Ad Dukolmova poznámka o SRD v Kostky jsou vrženy - osobně mám trochu problém s tím, že "to je jen složka statických HTML stránek", protože to je pro Nightfall poněkud nekoncepční.

Osobně bych preferoval to překlopit do sborníku vzájemně prolinkovanejch článků, ať co nejvíc sesekáme výjimky od systému.
15.7.2015 15:46 - Gurney
Kromě dobrého pocitu nevidím žádný benefit v převádění těch jednotlivých stránek na články. Navíc to jako články moc nedává smysl, protože jednak SRD z povahy věci nepoužíváš jako článek (tj že by jsis to vyhledal a pak si to přečetl odshora dolů - spíš se v tom pohybuješ jako v uzavřeném systému) a jednak to není článek, je to v zásadě wiki slash vývojářský nástroj pro tvorbu d20 her a doplňků k nim.

I to že to má odlišnou grafiku než Kostka a je tam pouze jediný odkaz kterým ze SRD vyjedeš zpět na Kostku (byť je tedy přístupný z každé jedné stránky) má svůj smysl - víš že jsi v ofiko d20 pravidlech a nikoli například v něčích houserules nebo neoficiálních návodech (které navíc v normálních článcích Kostka nabízí jako Podobné články). Mimochodem Wizardi, Paizo i Evil Hat to mají oddělené od stránek firmy/produktu podobně jako teď Kostka (u které je ale - pominu-li nefunkční odkaz - přístup z hlavní stránky k SRD v současnosti dokonce snazší).

Líbí se mi to v současné podobě, s tím že odkaz na d20 SRD by měl být jasně viditelný mezi překlady. A pokud tam budou nějaké "protekční" co se mají zobrazovat vždy nahoře (D&D 5e a Fate Core coby současné edice?), pak někde hned pod nimi - vzhledem k tomu, že 4e SRD nikdy neměla a 5e zřejmě mít nebude, je to stejně aktuální nástroj jako před deseti lety.

EDIT: rofl, tak 4e SRD má - je to neprolinkovaný pdf který se v textu odkazuje na tištěný příručky a bez nich je zcela nepoužitelný
23.7.2015 18:06 - Gurney
Jedna drobnost ohledně překladů k settingům - měly by se všechny nacházet v jednom článku, seřazené po edicích. Současný stav kdy jsou zvlášť překlady k jednomu settingu z různých edic D&D je strašně bordelózní, třeba takové Forgotten Realms jsou rozstřelené a následně zapomenuté bez nadsázky po celé Kostce...
24.7.2015 09:58 - Demonica
Mám menší potíž: od chvíle, co jsem admin, tak mi při otevření článku skočí box novinek až pod článek. Dříve se to nestávalo.
24.7.2015 12:05 - Gurney
Welcome to the machine :D

Pokud vím tak se nám to děje všem a tím že se to děje jen nám adminům, jsme to vyřešili tak že to nemá smysl řešit, podrobnosti asi Dukolm...
24.7.2015 13:43 - Dukolm
Situace je taková že o tom víme a děje se to jen u adminu. Už jsem nad tím pár hodin strávil a zatím bez úspěchu (dneska sem k tomu opět něco přidal). Takže se to dostalo do stavu nějak to přežijeme do nové verze.
24.7.2015 14:10 - sirien
Jo, začalo to asi třičtvrtě roku zpátky, nevíme proč a řešení zjevně není triviální, tak jsme si řekli, že na to jebeme a nebudeme plýtvat Dukolmovým časem, protože Nightfall tuhle blbost smete ve velkém, takže lepší soustředit se na Nightfall než na lehce otravný, ale nezávažný bug v sunrise který se týká jen nás (čert ví proč nebo jak k tomu vlastně došlo)
24.7.2015 14:39 - Demonica
Jasný, není problém. To s tím Dukolme neztrácej čas.
26.7.2015 16:51 - Gurney
Mimochodem, už mě to prudí delší dobu - proč Kostka při refreshi stránky smaže všechny " + " v rozepsaných postech a článcích? A co je důležitější, dá se s tím do nightfallu něco udělat?
26.7.2015 20:27 - sirien
eh? interesting, fakt že jo, ale nikdy dřív sem si toho nevšim...
27.7.2015 14:28 - Dukolm
No odhadoval bych že to souvisí s ukládáním do databáze (v aktuální verzi nebo posílání ajaxem)

V Nightfall by se to dít nemělo a nebo s tím rozhodně půjde něco udělat.
2.8.2015 19:39 - Dukolm
Tak další střípek nápadů na celkový vzhled.



Hlavní menu - klasické sekce

Ještě není jasné co udělat s těmi středovými sloupci. Jak by se měli chovat v mobilním zobrazení a na tabletech.
22.8.2015 21:47 - Dukolm
Tak potřeboval bych seznam projektů jejíž články chceme převést pod core kostky a název klíče který jim mám přiřadit.
22.8.2015 22:03 - sirien
Všechny ze záhlaví vyjma Iceanelu a Icefire, tj. CPH, Arda, Dragonlance, Forgotten Realms a Ravenloft. Pokud jim je potřeba aktuálně přiřadit klíče, pak:

CPH = :/ - tady nevim. Můžeme vytvořit klíč CPH... nebo můžeme celej projekt přehodit na Skupinu?

Arda = Středozem

Dragonlance = Dragonlance

Forgotten Realms = Forgotten Realms

Ravenloft = Ravenloft

jinak viz také post #161
22.8.2015 22:22 - Dukolm
CPH by asi chtělo pokecat s Jersonem co s tím? Schovat to pod skupinu by to asi šlo.
22.8.2015 22:35 - sirien
jak moc to spěchá?
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.077929973602295 secREMOTE_IP: 3.145.60.29