Dukolm
26.9.2014 20:27
Nightfall
Grey Council

"neviditelné" (s uvozovkami), uzamčené jen pro členy skupiny

Feature list spreadsheet

Midday which never was

Součet článků v klíčích

dev

Call #1
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #81
27.10.2014 16:20 - Gurney
Jo čteme (nebo aspoň čtu) a na návrh rozložení jsme se taky koukal, akorát by asi bylo nejlepší zas dát nějaký sraz, protože minutový komentář na živo k nějakému jednomu prvku bych sem psal tak čtvrt hodiny a odpovědí na všechno bych strávil tak celý odpoledne...
Autorská citace #82
27.10.2014 16:43 - sirien
Tak srazovat určitě můžeme, jen já se zítra vracím do Prahy, tenhle víkend mám zabitej GameConem a v Brně se znovu ukážu nejdřív 7-9. (víkend příští týden) - což bych měl teda sobotu nejspíš relativně jistou, ale ještě není jisté, že tu budu.

Pak 14-16 v Brně nebudu prakticky určitě a 21-23 si pořád nejsem jistej jak bude nebo nebude...
Autorská citace #83
28.10.2014 22:16 - sirien
Koukám na ten layout a napadla mě jedna věc: klíče budou muset z různých míst odkazovat různě, konkrétně:

v rámci sekce (ať už "pravidla - články - klíč" nebo "články - klíč") na klíč k dané sekci (tj. vypsat např. pouze články onoho klíče) a jinde na kompletní klíč (tj. na filtr obsahu pouze podle daného klíče).

Doufám, že to nebude problém...
Autorská citace #84
28.10.2014 22:34 - Dukolm
Mě to vadit nebude program to zvládne, spíše jaké to bude pro uživatele.
To je několik možností jak s tím naložit.

Da se to řešit tak že prostě v sekci články, diskuze, ... ty klíče budou mít svoje přehledy vždy jen z té sekce.

Nebo naopak bude nějaká sekce klíčů kde vytvoříme pseudo klíč článek a diskuze. A povolíme zvolit více klíčů. Při výběru toho co uživatel chce. Zde jednoduchým ostraněním z výběru pseudo klíče zobrazí věci i mimo.
Autorská citace #85
29.10.2014 02:05 - sirien
Dukolm píše:
Da se to řešit tak že prostě v sekci články, diskuze, ... ty klíče budou mít svoje přehledy vždy jen z té sekce.

Přesně takhle.

Ta druhá možnost se mi moc nelíbí, protože... protože nemám důvěru v uživatelskou kompetenci - příliš mnoho možností škodí. Hezky KISS for dummies, tim nic nezkazíme - sice komplexní a založené na klíčích, ale pořád KISS for dummies. Když uživatel přijde do sekce Pravidla a zvolí články ke klíči DnD 4e, tak prostě dostane články k DnD 4e, tečka. Když chce víc, zajde si do sekce Klíčů a tam si to už nakliká dle libosti.
Pokud klikne na klíč někde jinde než ve specifické sekci, bude poslán do sekce Klíčů s předzaškrtnutým jedním klíčem. Žádná comba, protože jak píše Alnag - dej uživatelům příliš dlouhý provaz a s láskou Tě na něm uškrtí (tak jako nás už roky mlátěj po hlavě "nepřehledností" která je stejná jak na PhP BB fóru, jen u nás si všichni tak hrozně zvykli na box Aktualit že cokoliv jiného už odmítají používat - ale protože box Aktualit nebyl nikdy zamýšlen jako Vše-Přehled, tak jim to je "nepohodlné"... tohle bych si už znovu nerad opakoval, takže uživatele budeme radši preventivně považovat za ne-zrovna-bystré)
Autorská citace #86
31.10.2014 12:53 - Gurney
Pomalu procházím ten spreadsheet, a uf, není to zrovna krátkej seznam (respekt za sestavení), asi si k tomu budu muset udělat nějaký poznámky...

Jinak z těch důležitějších kocepčních věcí by mě zajímalo co si kdo myslíte o zřízení paralelního "Rozličného" fóra. Za mě i po delším zamyšlení jsem pořád proti. Jednak souhlasím s Alnagem (jak někde psal, může mě opravit pokud změnil názor) s tím že to fakt není závod (s RPGF ani kýmkoli jiným) o co největší traffic a že pár hodnotných diskuzí je rozhodně lepší než spousta balastu. Konečnej výsledek imho nemůže být jiný než diskuzák o všem a skomírající rádobyhlavní rpg sekce, kam chodí jen malé procento uživatelů co navštěvují rozličný. Viz RPGF.

Krom toho s OT diskuzemi tu dle mého prostě není problém, který by bylo potřeba řešit - je tu relativně živá diskuze o počítačových hrách, o filmech a o seriálech, o náboženství, historický diskuze a dalších jen vzdáleně s RPG souvisejících věcech a vše si to spokojeně žije mezi diskuzemi o rpg, aniž by to přílišně dělilo přispívající uživatele mezi RPG a non-RPG sekci.

A pokud je to snaha přilákat lidi jako Argonautus a jemu podobní (nebo si vychovat vlastní skupinku uživatelů, jejichž zájem o věci byť jen vzdáleně souvisejících s rpg je v mínusových hodnotách) - sry, ale v těch filozoficko-nábožensko-politických bullshitech co řeší na RPGF v Rozličném nevidím pro Kostku žádný přínos (kromě možnosti poukazovat na to že máme větší traffic, jupí...).

Jinak co se týká nějakého dalšího srazu na téma Nightfall, v listopadu můžu tak do 21. (když dáte vědět aspoň dva nebo tři dny předem), potom až v prosinci tak od 4. dál.

EDIT: Ještě drobnost - hodilo by se mít nějaký článek (pro Nightfall, pro současnou verzi už to nemá cenu) někjakých rozšiřujících tagů, které se dají používat. Věci jako třeba vycentrování obrázku/textu, přeškrtnutý text a podobně. Nemusí to být žádná tlačítka, opravdu jen nějaký článek (ideálně by na něj mohl být odkaz "Další tagy" v okně s pasním článků, kde by byl seznam tagů co pro kostku funguje. Jednou za čas se mi to hodí a mám dojem že svýma chabýma znalostma HTML docela przním zdroják, krom toho bych pak nemusel googlit tagy a zkoušet které fungují). Ale to je opět spíš detail s nepříliš vysokou prioritou.
Autorská citace #87
31.10.2014 13:42 - sirien
Nešlo o traffic, šlo hlavně o možnost táhnout nové lidi ze spřízněných komunit (fantasy, larp, deskovky...) a táhnout casual návštěvníky na regular. Ale možná to fakt byl blbej nápad.

Formátování jde dát do help pod ono odpovědi tak jak je na RB nebo Trellu (Dukolm ví)
Autorská citace #88
31.10.2014 14:02 - Gurney
sirien píše:
šlo hlavně o možnost táhnout nové lidi ze spřízněných komunit (fantasy, larp, deskovky...)

Aj, tak tuhle snahu zas chápu, ale mám silné pochybnosti o tom že to dopadne jinak než na RPGF, kde se z toho stal poloveřejnej klub a diskuze jsou naprosto OT; diskuze o larpu nebo deskovkách jsou naprosto vyjímečný a o fantasy tam docela jedou asi tři literárně-teoretický diskuze (docela ucházející o H.P. Lovecraftovi, nudná diskuze o tom že Conan je nuda a Howard píše blbě a whining že se Song of Ice&Fire nedrží osvědčených literárních postupů a tudíž je zoufalá).

Nicméně nebránil bych se z těch příbuznýchzájmů nějak podporovat hraní po netu - jednak pbp (Kroniky) a pak hraní přes G+ konference, což je obojí velmi spřízněné a zvlášť ty hry přes videochat jsou dneska ve světě docela oblíbené. Chtělo by to nějaké články s návodem jak na to a nějakými zkušenostmi, ale já to zkoušel jednou, takže nejsem moc kompetentní k tomu něco psát.
Autorská citace #89
31.10.2014 15:14 - Alnag
Gurney píše:
Jinak z těch důležitějších kocepčních věcí by mě zajímalo co si kdo myslíte o zřízení paralelního "Rozličného" fóra.


Rozhodně bych to stále nedoporučoval. Ale je to na vás.
Autorská citace #90
5.11.2014 12:28 - ShadoWWW
Ještě mě napadlo, jestli nedát do záhlaví přímo kategorii "Ke stažení", kde by byly ke stažení překlady + doplňky jako dobrodružství, house-rule deníky, kouzelné předměty apod., co by komunita mohla tvořit pro sebe. Mohlo by to pomoci rozproudit místní tvorbu od čtenářů.
Autorská citace #91
5.11.2014 12:55 - sirien
Zní to zajímavě. Problém je, že když to tu tvorbu nerozproudí, tak to bude vypadat trochu divně.

Další věc je, že spousta věcí tu je na hraně - MOHLY by být "ke stažení", jen na to nemají úpravu...

Ke stažení tu teď pokud se nepletu máme jako klíč? takže případná kategorizace by nemusela být tak problematická
Autorská citace #92
7.11.2014 01:05 - Gurney
To "Ke stažení" (nebo "Pravidla", "Materiály", jakkoli tomu chceme říkat) mi pořád přijde jako dobrý nápad. I kdyby to bylo trochu nesystémové a třeba to byl v zásadě odkaz na klíč s překlady (které by to mohlo seřadit ještě podle sekundárních klíčů jako "Fate", "D&D" - je to možné zařídit a přitom kostku nezkomplikovat?)

Mám za to že za zviditelnění a snadnou přístupnost k překladům by to stálo - momentálně jsou překlady schované za patero nenápadnými dveřmi (odkazy) našeho dungeonu a kdo neví co hledat se k nim dostane jen dost velkou náhodou. Přitom by stály za propagaci (ehm, tohle slovo má po příhodách s Drakkarem fakt hnusnou pachuť...) stejně jako archiv článků (už jen kvůli nářkům jak není žádné pořádné fantasy rpg v češtině, přičemž se tu válí překlady čtyř edic D&D...)

Píše:
Další věc je, že spousta věcí tu je na hraně - MOHLY by být "ke stažení", jen na to nemají úpravu...

Pokud myslíš všechny ty překlady především 2e a 3e, které se tu povalují ve wordu, rozhodně jsem pro jim dát nějakou nekomplikovanou jednotnou (aspoň vždy v rámci jedné edice) pdf podobu - podle toho co jsme řešili naposledy v Brně v hospodě by to neměl být nějak zásadní problém, ono těch wordových překladů nakonec zase tolik není...
Autorská citace #93
14.11.2014 14:47 - Dukolm
No tak jsem si prošel ten Sirienuv dokument za technickou část se prozatím vyjádřit nemohu dokud nebudu mít namapovanou současnou DB na na novou strukturu. Ale nic problémového tam nevidím.

Spíše sem teď v úvahách došel k tomu že budeme mít vlastně 3-4 menu:
  • Horní (ouškové)
  • Pravé s aktualitami a záložkami
  • Levé proměnné dle sekce
  • Spodní pseudomenu s FAQ odkazy a rychlou nápovědou

Osobně mi to příjde strašně moc komponent na stránce a na 13-15 palcových monitorech nám levé menu dost zmenší tělo stránky.

Podle mě se stejně dostaneme skoro do součastného stavu kde obsah levého menu budeme muset dostat pod horní menu do těla.
Autorská citace #94
14.11.2014 16:10 - sirien
Celá dolní část stránky je přežitek, vůbec jí neuvažuj.

Levý sloupec není úplně menu. V horizontální pozici nemá vůbec význam. Levý sloupec je spíš kontextové rozšíření obsahu, efektivně víc podavač obsahu než menu. A jeho možnosti a potenciál jsou podle mě takové, že s rozumnou optimalizací pro mobile devices kvůli němu klidně obětuju těch pár netbooků. Je to nejlepší způsob jak pracovat s diskusemi a sborníky na který jsme doteď přišli - a diskuse potřebují boost a sborníky jsou v podstatě po změně struktury z kategorií na klíče to nejdůležitější co po Nightfall chceme - pokud je potřeba udělat ústupek aby dostaly co nejlepší prostor, budiž - radši udělám novou chybu, než opakovat staré chyby Sunrise kdy jsme přinesli koncepčně super věci, ale v layoutu jsme jim nedali prostor, takže skoro všechny zapadly.

KISS je filosofie přístupu, nikoliv dogma - máme tu tuny obsahu a hromady funkcí, ničeho se nechceme vzdát a naopak chceme všechno vrhnout dopředu, nikdy nebudeme tak strohý web jako je php bb nebo nějaký blog. Tři přehledná menu, z toho jedno statické a super jednoduché o 5 položkách a jedno uživatelem definované je podle mě to co potřebujeme.
Autorská citace #95
15.11.2014 21:39 - Dukolm
No uvidíme jinak při 3 sloupcích musíme oželet ouška menu a vrátit se k původním slovům na střed protože nenacpeme více jak 3 nad tělo obsahu stránky.
Autorská citace #96
19.11.2014 01:42 - sirien
Proč? Ouška menu (v počtu pěti oušek) vycházejí na šířku hlavního sloupce. Moje představa byla, že se layout o ten levý sloupec rozšíří, ne, že se o něj smrskne střední sloupec (dlouhodobě mám dojem, že má Kostka zbytečně úzký profil - na 17" je po obou stranách hafo místa navíc, na tabletu/mobilu zoomuju tak jako tak)

Jinak ještě jedna věc - u toho zužování profilu na menších displayích (tady plus moje poznámka o přehození... napadlo mě, jestli by při zmenšení pro malé displaye nešlo rozšířit věc o jeden element, a to:

hlavička
poseldní článek
Levý sloupec | Pravý sloupec
Tělo

resp.

Hlavička
poslední článek
Pravý sloupec
Levý sloupec
Tělo

Jen takový nápad ohledně toho že jsme chtěli držet filosofii protěžování článkového obsahu - ten starší můžeme sice odsunout zpátky, ale nejnovější by to chtělo ukázat...
Autorská citace #97
23.11.2014 19:29 - Dukolm
Poznámku o přehození beru jen se uvidí až se to naplní daty zatím jsem vzhlede poslal k vodě s co se týče ukázek.
Zvažuji i nějaké další trošku drastičtější nápady.

Jak je to s přístupem na Google Analitic pro kostku?

Dále předpokládám že ke složce public a download na FTP mají přístup další lidé a vice méně řídí její strukturu? Nebo jsou některé pozůstatek nějaké funkcionality starších verzí?

Co s registrací v budoucnu no začal jsem pracovat na převodu učtu a narazil na pár věcí to že jde provést registraci bez emailu(a jeho ověření) má za následek že i přes opsání textu se nám tam dostanou boti. Problém je že nejdou tak jednoduše identifikovat ale nějakou čistku budu muset udělat.

Jinak máme cca přes 5k uživatelů s tím že tech co se přihlásili více jak jednou okolo 3k.
Autorská citace #98
23.11.2014 20:43 - sirien
- gAnalytics: přístupné... jen nemůžu najít, kde se k nim kčertu nastavuje přístup pro další uživatele (Alnagu?)

- FTP: no fucking idea... vim, že tu někde nějaké FTP máme, ale pokud se nepletu, tak nevím o nikom vyjma Alnaga, co by na něj něco nahrával...

- čistka uživatelů: asi lze provést... pokud se nepletu, tak jsme jednu takovou udělali kdysi při přechodu na Sunrise (krk na to teď nedám, ale minimálně se o tom mluvilo).

- e-maily: jako jestli to nějak zvlášť pomůže, tak je můžeme začít chtít povinně minimálně k vytvoření účtu, asi relativně standard...
Autorská citace #99
23.11.2014 21:00 - Dukolm
- ověření emailu budu muset zavést zvláště pokud chceme minimálně jako volitelné pro povolení tech notifikací na email co někdo požadoval
23.11.2014 21:27 - Alnag
- Přidal jsem Dukolma do Google Analytics.

- FTP nemá tam IMO přístup nikdo kromě současných a bývalých administrátorů. Rozdíl mezi složkou public a download je ten, že do Publicu se dostanou všichni, zatímco do downloadu (který se jeví jako /private/ v odkazech musíš odsouhlasit, že vlastníš pravidla, která si bude stahovat).

kromě toho je něco nahráno v Images (obrázky příruček obvykle) a taky je něco v tempu - to jsou obvykle věci odkazované v diskuzi a hromada blbostí

- Čistka uživatelů se tu už konala mnohokrát. Obvyklé kritérium je (nikdy tu nic nepublikoval - ani příspěvek do diskuze, hlášku nebo článek a zároveň se už rok nepřihlásil).

- Emaily - když tenhle web vznikal, tak byla jiná doba. Navíc, tím jak je to nestandardní systém to roboti neměli dřív tak jednoduché.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09511399269104 secREMOTE_IP: 3.141.244.201