Dukolm
3.4.2015 23:23
Grey Council
.
I'm Grey. I stand between the candle and the star.
We are Grey. We stand between the darkness and the light


http://www.d20.cz/_admin/ - admin rozhraní (banování a různé manipulace s webem)
http://www.d20.cz/ip.php - IP log, odkud kdo
http://www.d20.cz/ip2.php - IP log, kdo odkud

Nightfall

Expirace domény: 30.11.2023
Expirace hostingu: 23.12.2023



Redakce

  • Středa 12.4.2023 Překlad: City of Mist - Quick Start Rules
  • Středa 19.4.2023 Rasa Fey´Ri
  • Hromada Robovejch překladů v bufferu
.


Přislíbeno:
  • DrDII v Kostce (MarkyParky)
  • C'thulhu RPGs srovnání (Shako)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #41
2.5.2015 14:58 - sirien
Tak... ode dneška buďte na Colomba všichni moc hodný, protože díky němu nevyletim ze školy pár dní před státnicema (takřka doslova) :)
Autorská citace #42
4.5.2015 12:08 - Gurney
Poprosím jestli by jste někdo nevyřešili ty chrochtovy překlady - z nějakého důvodu se nemůžu připojit na ftp webu. Nemůžu přijít na to kde je chyba, ta stránka se mi prostě nenačte :(
Autorská citace #43
5.5.2015 19:12 - Gurney
Můžete pls někdo zablokovat spam-bot-usera eiereelia a jeho IP (čistil jsem teď New Orders od jejo "příspěvků") ? thx
Autorská citace #44
5.5.2015 20:00 - Dukolm
Už je bloknutý a to co jsem viděl v novinkách jsem smazal ale ne to co nesleduji
Autorská citace #45
7.5.2015 04:27 - sirien
Zítra jedu na Dálavu, prosím zveřejněte někdo v pátek Ashen Stars.

RPG Scénáristiku odsouvám na neděli, protože jsem k ní nenašel žádný rozumný obrázek...
Gurney: jinak ještě jednou díky, předělal jsem v ní ty scény překážek, snad vyznívají líp, doplnil jsem víc poznámek k popisu základních typů scén a trochu sem rozšířil pasáž o užití scén. Zbytek toho cos mi psal můžeš pak pastnout do diskuse, myslim že to tam bude docela valid polemika, ale nakonec jsem za sebe došel k závěru, že si za sebe stojim za tim pojetim které jsem tam napsal :)
Autorská citace #46
7.5.2015 16:33 - Dukolm
je jedno kdy se to během dne zveřejní? Já že jsem mezi 17-23 hodinou určitě mimo připojení.
Autorská citace #47
8.5.2015 17:16 - Dukolm
Tak jsem to zveřejnil teď.
Autorská citace #48
11.5.2015 23:51 - Gurney
eiereelia znova... nejde ten účet kromě zablokování (dalších) IP smazat?
Autorská citace #49
12.5.2015 00:40 - sirien
jde. Jdi na profil, klikni na nastavení a dej "smazat účet".

Actually... vždycky mě hrozně zajímalo, co se stane a nikdy jsem nenašel odvahu zjistit, jestli tam Max naprogramoval potvrzovací dialog :D

ok, nainstaloval. Ale jen jeden krátkej, musím říct, že vzhledem k potenciálním následkům to není zrovna uklidňující (na druhou stranu asi to není horší, než americké zabezpečení nukleárního arzenálu, takže...)
Autorská citace #50
17.5.2015 21:47 - sirien
nechci bejt jízlivej, ale nějak jsme doplýtvali pool článků a další moc nejsou, nesliboval tu někdo, že nějaké napíše? :p
Autorská citace #51
19.5.2015 20:17 - sirien
ShadoWWW: poslyš, teď sem chtěl zveřejnit ty Odbornosti a...

Moudrá sova? Jako vážně? Já jako chápu že k překladu DnD používáš dračákystické termíny (i když netajím, že u toho skřípu zubama), ale jedna věc sou herní termíny a druhá věc je roubování celé dračákovské herní kultury včetně jejích totálních archaismů které dnešní hráči zvětšiny ani neznají (jako např. odkaz na nějakou Aquilu v nějakém Zlatém drakovi jakéhosi - wtf? Hexaedru...) - nechceš to Sage Advice přeložit nějak... jinak? prosím prosím prosím?



(třeba Mudrcovy rady?)
Autorská citace #52
19.5.2015 20:32 - Gurney
:D :D :D

Ale, jo v tomhle má sirien docela pravdu.

(jinak já skřípu nejen u dračákysmů, ale i u metrické soustavy v pseudostředověké fantasy :)
Autorská citace #53
19.5.2015 20:52 - sirien
Gurney: je rozdíl mezi vkusem a fundamentalismem... vem si svoje imperiální stopy, lokty, palce, míle, yardy, unce, pinty a další hovadiny a vepiš si je sám pro sebe fixou nad přeškrtané rozumné a intuitivní metrické jednotky určené pro civilizované lidi v civilizovaných časech ;)
Autorská citace #54
19.5.2015 21:23 - Gurney
5 stop = 1 čtverec na gridu, co je na tom neintuitivního? :)
Autorská citace #55
19.5.2015 21:28 - sirien
To že u středověké hry se nehodlám dotazovat Google konvertoru pokaždé když si budu chtít představit jakou vzdálenost / váhu / objem / teplotu právě někdo zahlásil :p (nebo - ještě hůř - trávit deset vteřin zoufalým přepočítáváním v hlavě).
Autorská citace #56
19.5.2015 21:30 - ShadoWWW
OK. Změnil jem to na Mudrcovy rady. Akorát ten obrázek k článku mi nejde změnit. Zkoušel jsem ho změnit na jiný, ale ta sova se tam pořád drží. :(
Autorská citace #57
19.5.2015 21:31 - ShadoWWW
Za tu Sovu se omlouvám, ale nevěřili byste, kolik lidí se začalo zajímat o 5E právě díky tomu, že tam byly staré dračákovské termíny.
Autorská citace #58
19.5.2015 21:36 - ShadoWWW
Co se týče délek, dělal jsem na to anketu a v ní jasně vyšlo najevo, že stopy jsou pro většinu neintuitivní a chtěli přepočet na SI. Dělit pěti a pak násobit 1,5, nebo rovnou dělit 3, oboje je dost neintuitivní.

Ale abych se přiznal, ty metry vzhledem k čtvercům se ukázaly (aspoň pro mě) taky docela neintuitivní. Když má postava pohyb "6,5 metrů", převádí se mi to v boji dost neintuitivně na čtverce (děleno 1,5). Zjistil jsem, že nejlepší by byla jednotka "čtverec", kdy na metry by se lehce číslo zvětšilo o polovinu (to je intuitivní) a na stopy by se vynásobilo 5 (to je taky intuitivní).
Autorská citace #59
19.5.2015 21:41 - ShadoWWW
Čtverce jako délková míra se používaly v 4E, ale pro většinu hráčů D&D jsou ještě víc "cizácké" než metry. Ideálně by to chtělo nějakou středověkou jednotku zhruba odpovídající 5 stopám, respektive 1,5 metru. To by bylo ideální. Možná ideální by bylo označit čtverce jako sáhy. Český sáh měl sice 1,79 metru, ale třeba italský sáh jen 1,65 metru, což je už dost podobné. Žádná podobnější jednotka mě nenapadá. Udělám o tom ještě jednou anketu. ;)
Autorská citace #60
19.5.2015 21:51 - Gurney
Passus = 1,483 m
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.066927909851074 secREMOTE_IP: 3.235.139.122