Dukolm
3.4.2015 23:23
Grey Council
.
I'm Grey. I stand between the candle and the star.
We are Grey. We stand between the darkness and the light


http://www.d20.cz/_admin/ - admin rozhraní (banování a různé manipulace s webem)
http://www.d20.cz/ip.php - IP log, odkud kdo
http://www.d20.cz/ip2.php - IP log, kdo odkud

Nightfall

Expirace domény: 30.11.2023
Expirace hostingu: 23.12.2023



Redakce

  • Středa 12.4.2023 Překlad: City of Mist - Quick Start Rules
  • Středa 19.4.2023 Rasa Fey´Ri
  • Hromada Robovejch překladů v bufferu
.


Přislíbeno:
  • DrDII v Kostce (MarkyParky)
  • C'thulhu RPGs srovnání (Shako)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
23.10.2017 20:36 - sirien
Zaplatil sem doménu. Hosting budeme řešit zas asi tak za měsíc.
24.10.2017 14:08 - Gurney
cool, pošli pak číslo účtu a částku, ideálně za doménu i hosting

A co se týká Stínů nad Obornou (článek), bylo by cool, kdyby to dobrodružství bylo uložené na Kostce namísto odkazu na G docs, ze kterých to zmizí a celý ten článek bude od té chvíli k ničemu. Plus obrázek, ale to je detail.
24.10.2017 19:26 - sirien
Ty dvě stovky nějak netoužim řešit - spíš teď budu asi chvíli finančně trochu dost nepříjemně seždímanej a budu navíc asi řešit nějaké shity s bankou (hádku o účet a případně přechod jinam), tak kdyby letos někdo pořešil hosting až Dukolmovi přijde faktura s tím že bych to dorovnal zpětně, tak by to bylo super.

Jinak platba za doménu je potvrzená.


Na jiné téma - některé články k Hraní ve fantasy teď budu průběžně dávat jako hotové, ale prosím nezveřejňujte mi je, udělám si to sám - odklikávám si je teď spíš pro vlastní přehled a mám nějaké plány ohledně toho jak a v jakém pořadí pak půjdou ven a zahrnuje to ještě nějaké co jsem ještě ani nerozepsal.
24.10.2017 19:28 - sirien
Což mi připomíná - kde je moje DnD 5e v Kostce? :)
24.10.2017 22:30 - Demonica
Jasný, o fakturu za hosting se klidně postarám.
24.10.2017 23:05 - Dukolm
Ok fakturu klidně vyřeším peníze nejsou problém spíš na tom jsem špatně volným časem. A řešením okolo.

Jinak situace Nightfall je oproti mému původnímu plánu ve velkém zpoždění, jsem totálně ve špatné situaci s volným časem. A práce pokračují jen trochu pomaleji. Aktuálně přemýšlím způsoby jak to změnit. Dám snad brzo vědět.
25.10.2017 01:48 - sirien
Archiv mě přivedl do dávného Ravenloftu...

W-T-F!? Demonico? Má tohle s Ravenloftem něco společnýho?

(jinak poslední článek tam je Vannaxovo pojednání o hororu z roku 2009 které mi naprosto vypadlo z paměti - už se nemůžu dočkat, až obsah bejvalejch projektů konečně přemigrujeme do standardních knihoven, tohle mě fakt bolí. Vzhledem k tomu, že klíč "Ravenloft" máme mám skoro chuť to začít dělat manuálně... kdyby to teda nebylo nějakejch 80 článků... a skoro všechny od Vannaxe...)
26.10.2017 08:36 - Demonica
K Ravenloftu je tam spousta super materiálů, to fakt stojí za to přinést zpět na světlo. Možná tomu udělat alespoň rozcestník, protože většina lidí si toho tlačítka nahoře asi nevšimne. Já jsem ho taky nějak vyignorovala.

Ta sbírka citátů je podle mě jen něčí nadšení, ne že by to mělo s Ravenloftem něco společného.
27.10.2017 03:15 - sirien
Ok.

Jiný dotaz - pomalu posouvám úvodní sadu článků k Hraní ve fantasy do stavu v němž bude hotová. Bude to sérka čtyř navazujících: první půjde obecný úvod o Rasách, následně půjdou Lidé a poté zbylé dva (nejspíš Trpaslíci a pak Elfové, ale klidně naopak).

Všechny čtyři články na sebe navazují a doplňují se, resp. utváří celkový obraz celé myšlenky - první je takový teoretický a designový úvod a následné tři jsou praktické demonstrace, které existují společně dohromady.


Bylo by super, kdyby to po mě někdo mohl přečíst :) Narozdíl od Scénáristik to není žádné analytické hluboké know-how kde bych se snažil koncentrovaně předat co nejvíc, ale spíš přímočaré texty se zpracovaným fluffovým obsahem, nicméně je asi potřeba je případně projít tak nějak společně a dohromady to bude docela dost textu (Trpaslíky ještě nemám, ale všechny tři ostatní mají aktuálně 8-9 obrazovek, tzn. rozsah těch delších dílů Scénáristik, plus u elfů pětkrát tři další pro elfí rody, u trpaslíků to budou tak tři krát tři).

Měl by na to někdo manu? Jde mi hlavně o srozumitelnost věci a pak především o případnou kreativní kritiku toho samotného fluffu.
27.10.2017 09:54 - Demonica
Tak já se ti na to podívám :) Můžu začít se čtením toho, co je už na kostce? Pak to spolu proberem.
27.10.2017 14:13 - sirien
Demonica: dík :)

Jo, už to asi je relativně celiství - co svítí je v hrubym rysu dopsaný. Trpaslíci ještě nemaj ani čárku, ale to se brzo změní a efektivně budou koncepčně dělaný stejně, jako elfové (jen s odlišnym obsahem, samozřejmě) - logika je tak, že v Rasách představuju koncept, následujou Lidi, protože sou klíčoví jak tématem tak pro rozlišení dalších a Elfové s Trpaslíkama budou dvojitá demonstrace skutečně fantasy rasy - tj. v Rasách by ses měla dočíst o co mi de, u Lidí ustanovuju default a Elfové a Trpaslíci sou následně pointa celé věci.

Zpětně by to mělo fungovat tak že když si přečteš Elfy a Trpaslíky, tak jejich vzájemným srovnáním bys měla pochopit základní vzor věcí, Lidi tomu dávaj celkovej rámec a Rasy jsou pak nějaké ujasnění designových východisek.


ADD: tj. prosím pročti to v tom publikačním pořadí a ty články porovnávej mezi sebou - je důležité, aby vzájemně korespondovaly.
28.10.2017 03:55 - sirien
Demonica: ok, tak už sou i Trpaslíci (teda, základní a v prvním draftu s nedodělanými Fate pravidly a bez rodů, tak ještě nesvítěj).

Musím říct, že tohle jde snáz, než sem myslel - původně sem měl za to, že tuhle čtveřici článků dodělám až tak za měsíc. Očividně mám pokřivené vnímání z těch Scénáristik, se kterejma se poslední dobou nějak hrozně patlám vždycky :D
28.10.2017 13:35 - Demonica
Super :) Nemáš to ve formě google dokumentu, ať ti tam můžu rovnou psát poznámky?
28.10.2017 14:40 - sirien
Bohužel ne, píšu rovnou do Kostky, nebaví mě to přenášet a za ty roky sem si už docela zvyknul psát rovnou v HTML...
30.10.2017 15:21 - sirien
Přebírám si "Stíny nad Obornou", nejspíš bych zveřejnil teď ve středu.
30.10.2017 16:22 - Demonica
Děkuji, souhlasím.
8.11.2017 15:31 - Gurney
Hele, nešlo by přidat Srbsko mezi země ze kterých se dá přihlásit na FTP kostky? Dostávám hlášku, že to jde jen z ČR a okolních zemí.
8.11.2017 16:09 - ShadoWWW
To je divný. Já jsem se na Kostku přihlásil i ze Švýcarska.
8.11.2017 16:21 - sirien
Max kdysi blacklistnul plošně některé oblasti kvůli SPAMu - když sem byl v Austrálii tak sem musel sám sebe odblokovat.
8.11.2017 21:12 - Dukolm
Kostka má svůj blacklist IP to co probírá Gurney je přístup na FTP a to věc provozovatele spíše.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097602128982544 secREMOTE_IP: 18.118.145.114