Dukolm
3.4.2015 23:23
Grey Council
.
I'm Grey. I stand between the candle and the star.
We are Grey. We stand between the darkness and the light


http://www.d20.cz/_admin/ - admin rozhraní (banování a různé manipulace s webem)
http://www.d20.cz/ip.php - IP log, odkud kdo
http://www.d20.cz/ip2.php - IP log, kdo odkud

Nightfall

Expirace domény: 30.11.2023
Expirace hostingu: 23.12.2023



Redakce

  • Středa 12.4.2023 Překlad: City of Mist - Quick Start Rules
  • Středa 19.4.2023 Rasa Fey´Ri
  • Hromada Robovejch překladů v bufferu
.


Přislíbeno:
  • DrDII v Kostce (MarkyParky)
  • C'thulhu RPGs srovnání (Shako)
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
20.1.2019 13:13 - ShadoWWW
Do pátku 25.1. budu mít teď po letech zas víc volna, tak bych mohl něco spáchat. Otázka je, jestli chceš jako prioritu to DnD5SRD, nebo spíš to video o tvorbě šablon.
20.1.2019 13:24 - sirien
SRD, užitečnost videa je těžce hypotetická a diskutabilní, zatímco SRD je naopak velmi hmatatelný a dlouhodobý přínos
20.1.2019 13:30 - ShadoWWW
OK, mrknu na to.
20.1.2019 13:37 - ShadoWWW
Mohl bych tedy dostat přístup na ten GitHub pro zápis, případně mám si tam vytvořit vlastní větev pro DnD5SRD, nebo mi ji vytvoříte?
20.1.2019 13:47 - sirien
Já to dělal přes editace a pull requesty. Dukolm mi teď píše že Ti bude muset udělat klon toho řešení aby se to nemíchalo dohromady.

Jaký budeme pro DnDčko chtít URL? dnd5SRD.d20.cz? dnd5eSRD.d20.cz? 5eSRD.d20.cz?

Rád bych asi do budocuan udržel ten -SRD.d20.cz formát.
20.1.2019 13:50 - Dukolm
Já budu muset vytvořit celý nový repozitář protože to nechceme míchat do sebe + jsem chtěl nějak sepsat lepší info k tomu githubu protože některý věci co jsme řešily se sirienem by mohly jít jednodušeji podle mě. Pokusím se o to co nejdřív.
20.1.2019 13:57 - ShadoWWW
jj, ok, já bych nechal tu adresu co nejkratší, tedy dnd5SRD.d20.cz mi přijde fajn.
20.1.2019 13:58 - ShadoWWW
Jinak jsem i pro to udělat SRD pro ostatní česká RPGčka.
20.1.2019 21:36 - sirien
Zajímavá otázka je... možná udělat k DnD i "virtuální" knížky?

Třeba mít "knížku" Tome of Classes kde každá classa bude mít vlastní kapitolu - což bude sloužit jako agregace PHP, Xanathara a všeho ostatního? (Zachová to "čistotu" jednotlivých knížek a přitom to nabídne celkový přehled a technicky to je takřka nula práce navíc - markdown co je už takhle někam danej se jen copypastne do druhého souboru)
21.1.2019 23:44 - Dukolm
Tak pro DnD 5e založen repozitař

https://github.com/d20cz/dnd-5e-srd-cz

s cca prázdným projektem návod na obsluhu a zakládání souborů je zde zatím http://fatesrd.d20.cz/faq/

Případně na IM u mě nebo u Siriena je helpdesk.
22.1.2019 00:14 - sirien
sem nad tim přemejšel a asi bych udělal dnd5eSRD.d20.cz i dnd5SRD.d20.cz a jednu z těch adres bych prostě přesměroval na tu druhou (protože šance že si to lidi zapamatujou / budou zadávat špatně dost nemalá...
22.1.2019 00:33 - Dukolm
to je dobrý point s tím přesměrováním to jsem zatím neřešil, jen zvažoval u fate udělat redirect z srdfate na fatesrd.

Nebude problém to udělat.
23.1.2019 20:14 - sirien
ShadoWWW, ad Obsah DnD SRD

Jedna taková úvaha. Předpokládám, že základní obsah DnD SRD bude:

Příručka hráče
Příručka pána jeskyně
Bestiář

...je zájem tam mít Basic Rules a Starter set?

Následně předpokládám, že bude určitě zájem tam mít

Volova průvodce netvory
Xanatharova průvodce vším

...budou se tam chtít dávat i další moduly? Mečové pobřeží?

...popř. adventures? Strahda? Hrobku anihilace?


Vzhledem k tomu, že jakmile budou věci v markdownu, tak si s nimi můžeme dělat co si vzpomeneme, tak bych dál vyrobil virtuální knihy:

Pojednání o původu dobrodruhů
- soupis všech ras a sub-ras
- soupis všech pozadí

Soupis povolání
- všechna jednotlivá povolání se všemi sub-classami
- pro všechny castery specifická kapitola s přístupnými kouzly (tříděno level / abeceda)

Encyklopedii magie
- Svazek první: všechna kouzle podle abecedy
- Svazek druhý: všechna kouzla podle levelů, následně podle abecedy

...přičemž ve virtuálních knihách bych uváděl všechno, co máme k dispozici, bez ohledu na to odkud - možná včetně UA?
28.1.2019 01:10 - sirien
Gurney: Asi pusť Chrochtu ven dneska - koncem tejdne (čtvrtek?) bych pak zveřejnil ten Shariin překlad Mlžného chodce.


Aside - dodělal sem komplet Fate SRD (všechny 3 základní příručky) což je možná dobrá záminka prohnat to znovu Facebookem včetně různejch skupin? (Tentokrát ideálně i s tim obrázkem tý digitalizující se knížky? :D )
28.1.2019 11:50 - Gurney
ok, do večera bych to měl zvládnout.
28.1.2019 23:50 - sirien
zupa... zvládneš nějak v tejdnu i protočit to SRD Facebookem?

Btw. na přští týden to vypadá že by Aegnor dodal WoD: GOD v Kostce...
4.2.2019 22:50 - Dukolm
tak DnD SRD verze 0.1 - http://dnd5esrd.d20.cz.bio14.vas-server.cz/

Jinak zítra si pohraji s DNS kostky a hlavní stránka bude dnd5esrd.d20.cz
A vytvořím přesměrování
dnd5srd.d20.cz -> dnd5esrd.d20.cz
5esrd.d20.cz -> dnd5esrd.d20.cz
10.2.2019 17:04 - Dukolm
Tak dns se trochu zdrželo dnd5esrd.d20.cz funguje přesměrování zatím ještě ne ale napravím tenhle týden.

Jinak jsme zase srovnal FB měly jsme tam dluh 3 články které jsme nepromovaly tak jsme to napravil jeden jsem publikoval teď a zbylé dva naplánoval publikace na zítra a úterý.
10.2.2019 17:53 - sirien
Cool. Připravím nějaký promo článek zase, tak to asi zatím moc nešiřte :)
10.2.2019 18:46 - Dukolm
To že jsme zařídil URL neznačí že to už je myslím že některé věci se ještě řeší.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076188087463379 secREMOTE_IP: 54.224.52.210