ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
Autorská citace #1
3.8.2015 17:35 - Aegnor
Asi bych měl i zájem, vadí pokud jsem zatím nehrál žádnou edici DnD? (zkušenosti obecně s RPG mám)
Autorská citace #2
3.8.2015 17:59 - ShadoWWW
Aegnor: Nevadí. Nevadilo by, ani kdybys neměl zkušenosti s žádným RPG. Vše potřebné lze snadno vysvětlit během samotného hraní.
Autorská citace #3
3.8.2015 18:10 - Demonica
Moc ráda si přijdu zahrát a vyzkoušet, zajímá mě 5. edice v praxi.

A bylo by skvělý, mít v Brně i Encounters.
Autorská citace #4
3.8.2015 18:39 - Wolf
Rád bych přišel i s jedním kamošem pokud by bylo ještě místo :).
Autorská citace #5
3.8.2015 19:41 - Babaj
uvolnil se ti cas? po navsteve spojenych statu te vyhodili :-))) skoda ze to mas ve stredu bych klidne dojel do Brna :-) budu drzet pestik .-)
Autorská citace #6
3.8.2015 19:58 - ShadoWWW
Babaj: To né, děti s manželkou jedou pryč, tak budu mít hafo času. :-D

Bohužel to je možné jen ve sředu, jinou možnost ten obchod nenabízí (zatím :-D).

Jinak přijďte, kdo chcete. Nějak se to udělá.
Autorská citace #7
3.8.2015 20:10 - ShadoWWW
Jinak GenCon byl super! Úplná monstr akce. Wizardi z mého pohledu nepředvedli nic extra, kromě hraní Rage of Deamons, ale tam jsem se nedostal. Bylo zajímavé, že se tam ten modul nedal koupit. Podle Mikea Mearlse už nemají na GenConu velká prohlášení a slevy, aby podpořili lokální obchody s hrami, které jsou pro ně klíčové. (Dřív si nakoupili lidé věci na GenConu v předstihu a s výraznou slevou a lokální obchody ostrouhali.)

Co mě naopak zaujalo?
- Stánek Mikea Schleyho
- Stánek Fantasy Grounds
- Stánek ProFantasy
A vůbec obchůdky těch menších prodejců/vystavovatelů. Je skvělé vidět, jak je RPG průmysl různorodý.
Autorská citace #8
4.8.2015 13:54 - ShadoWWW
Mimochodem, D&D Encounters na září už jsou zaregistrované. :-)

Autorská citace #9
4.8.2015 14:48 - Aegnor
Co vlastně ty "D&D Encounters" jsou? (stačí odkaz na nějaký článek)
Autorská citace #10
4.8.2015 14:59 - fundy
neco jsem sepsal tady:
https://www.facebook.com/notes/dd-next-v-brně/adventurers-league/396320080572657
Autorská citace #11
4.8.2015 15:13 - ShadoWWW
jj, ten odkaz je dobrý. Škoda jen, že na Con musí člověk zaletět do USA (na GenCon, PAX Prime nebo PAX East). Výhodou pro obchod je, že když ve svých prostorách pořádá Encounters, dostává D&D příručky v předstihu oproti ostatním.
Autorská citace #12
4.8.2015 15:27 - Anduriel
Ahoj, rád bych se přišel ve středu podívat. Asi ne jako hráč, ale spíš jako pozorovatel (LMoP jsem už hrál a dohrál), nicméně Encounters bych se rád do budoucna účastnil. Byl by veliký problém, kdybych dorazil později? V 15:30 končím v práci, tak to úplně nestíhám.
Autorská citace #13
4.8.2015 15:30 - ShadoWWW
Anduriel: Není problém, klidně se stav.
Autorská citace #14
4.8.2015 19:43 - Gurney
No já už jsem si tedy 5e vyzkoušel (byť tedy bohužel jenom relativně krátce) a četba překladu Fendelveru mě z případné hry diskvalifikuje, ale představa nějakých pravidelnějších her v Brně, kterých by se dalo alespoň čas od času zúčastnit mi přijde velmi lákavá.
Autorská citace #15
4.8.2015 20:24 - ShadoWWW
Gurney: od září D&D Encounters? :-)
Autorská citace #16
5.8.2015 10:14 - Gurney
No já vlastně ani nevím co Encounters obsahují, ale určitě bych si to rád vyzkoušel.
Autorská citace #17
5.8.2015 10:18 - fundy
v letosni sezone to bude zacatek Out of the Abyss (ktera vyjde na zacatku zari)
Autorská citace #18
5.8.2015 11:39 - ShadoWWW
Jak píše fundy, od září se bude hrát linie Out of the Abbys z prostředí Temných říší. Je to několik dobrodružství, co se odehrávají ve stejném prostředí a ve stejném čase, co ta velká kniha, ale jsou to extra dobrodruství, co v té knize nenajdeš. Jsou krátká, aby když někdo chybí nebo přijde nový, o moc nepříšel, respektive mohl rychle navázat. Takže od konce září můžeš:
- Hrát Out of the Abbys v MMORPG Neverwinter
- Hrát Out of the Abbys v domácích hrách se svou skupinou podle knihy Out of the Abbys
- Hrát Out of the Abbys na D&D Encounters
- A možná už i hrát Out of the Abbys v počítačové hře Sword Coast Legends

Zkrátka na konci září se připrav na příchod démonů z Temných říší. :-D
Autorská citace #19
5.8.2015 12:06 - fundy
ShadoWWW píše:
Je to několik dobrodružství, co se odehrávají ve stejném prostředí a ve stejném čase, co ta velká kniha, ale jsou to extra dobrodruství, co v té knize nenajdeš

- to jsou prave D&D Expeditions

D&D Encounters jsou prvni kapitoly z Out of the Abyss

oboje dvoje je pristupne novym hracum, pouze nektere moduly D&D Expedic jsou i pro vyssi tier postav, ale porad jsou ohranicene, tak aby se mohl pripojit i "cizi" hrac
Autorská citace #20
5.8.2015 12:08 - ShadoWWW
Aha! Tak to jo.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081795930862427 secREMOTE_IP: 3.235.42.157