ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
13.3.2020 03:23 - ShadoWWW
V tomto videu je vidět, jak ve FG funguje ten souboj, hlavně z hlediska kouzel a jejich účinků. Snad je to srozumitelné (přebíhat mezi třemi různými okny nebylo úplně jednoduché).
13.3.2020 08:24 - Morien
Jak jste dopadli včera s rozdělováním? Běží teda někdo ve středu? Pokud ano s kým se mám spojit?
13.3.2020 09:02 - Log 1=0
Jo, vede to milý člověk, jehož jméno jsem zapomněl a který se snad ozve sem.
13.3.2020 09:07 - ShadoWWW
Log: Vy jste nakonec utvořili jen jednu skupinu?

Morien: Bohužel nevím, jak to dopadlo. Zdržel jsem se a přišel jsem později a už jsem se setkal jen se svojí skupinou. Ostatní, kterých byla většina, byli už v samostatném salonku na konci. Naše skupina nakonec dočasně bude hrát přes FG.
13.3.2020 09:16 - Log 1=0
Možná bude i někdo ve čtvrtek, ale tam ještě není jisté, jestli bude dost lidí.
13.3.2020 09:25 - cyrasil
Pockej, ja myslel, ze ten ctvrtek je jistejsi, tam jsme 3+1. Na stredu to vychazelo na dm + jeden ze vcerejsich + 2 lidi co vcera nebyli... (btw. abych si spojil nick s postavou, kdo jsi?:-D)
13.3.2020 09:29 - Log 1=0
Michal. Ten s tou černokněžnicí.
13.3.2020 11:05 - ShadoWWW
:-D

13.3.2020 11:09 - Aegnor
Pokud to budete hrát přes FG, plánujete i streamovat?
13.3.2020 11:14 - ShadoWWW
Zatím to není úplně jisté, ale je to dost pravděpodobné. Budeme hrát Strádovo prokletí, zasazené do kulis alternativní historie východní Evropy 16. století (pochopitelně s magií a tak).
13.3.2020 11:17 - exi
ShadoWWW Stream Stráda? Pojď mi, ať si s Panem Bačou pobrečíme.
13.3.2020 12:22 - Log 1=0
EDIT
Těm, co si stačili ten komentář přečíst, můžu s fakt slušnou úlevou říct, že se potvrdilo, že šlo o planý poplach. Díky bohům.
13.3.2020 19:19 - fiska
Sice jsme se predbezne domluvili a rozdelili na stredu 1800 a ctvrtek 1800 (oboji jiz pristi tyden), ale nevim jestli ten Michaluv (druhy DM; hral tu warforged postavu) kamarad "by chodil" nebo "bude chodit" plus (jak jsem vyrozumnel) Log muze mit obcas praci/sluzebku atd. Celkove mam pocit, ze skupina tri je dost nestabilni (hlavne ta stredecni asi, ale o vas, co by byli ve ctvrtek toho taky vlastne moc nevim :) ) a staci, kdyz vypadne jeden a je to strasne hodne znat. Idealni pocet jsou ctyri, ale tolik nas taky neni. Predbezne jsem se teda dohodnul s Michalem, ze to pak vezme asi vschno - bude vas pet, max sest (coz jemu nevadi) a prilezitostne vypadky budou v pohode. Souhlasili byste s tim?

Ve ctvrtek od 1800 bysme teda jen dohrali to moje male dobrodruzstvi (btw zvednete si level na 2 a jste odpocati) a pak uz by to bylo nejspis ty stredy (at se muze pridat Morien). To se ale jeste nejak doladi pristi tyden v cajovne hadam :)
13.3.2020 19:54 - cyrasil
fiska píše:
Sice jsme se predbezne domluvili a rozdelili na stredu 1800 a ctvrtek 1800 (oboji jiz pristi tyden), ale nevim jestli ten Michaluv (druhy DM; hral tu warforged postavu) kamarad "by chodil" nebo "bude chodit" plus (jak jsem vyrozumnel) Log muze mit obcas praci/sluzebku atd. Celkove mam pocit, ze skupina tri je dost nestabilni (hlavne ta stredecni asi, ale o vas, co by byli ve ctvrtek toho taky vlastne moc nevim :) ) a staci, kdyz vypadne jeden a je to strasne hodne znat. Idealni pocet jsou ctyri, ale tolik nas taky neni. Predbezne jsem se teda dohodnul s Michalem, ze to pak vezme asi vschno - bude vas pet, max sest (coz jemu nevadi) a prilezitostne vypadky budou v pohode. Souhlasili byste s tim?

Ve ctvrtek od 1800 bysme teda jen dohrali to moje male dobrodruzstvi (btw zvednete si level na 2 a jste odpocati) a pak uz by to bylo nejspis ty stredy (at se muze pridat Morien). To se ale jeste nejak doladi pristi tyden v cajovne hadam :)


Za sebe nemam problem se sloucenim tech dvou skupin a hranim v 5-6 lidech, ale jak jsem vcera zminoval, ve stredy obecne nemuzu (max obcas nejaky one shot, ale u cehokoliv dlouhodobeho bych tak na polovinu her chybel, coz me poprave moc nelaka):-/
13.3.2020 20:27 - fiska
tak den se pak domluvi aby (idealne) vyhovoval vsem.. a nemusi to byt jen volba mezi st/ct.. jsou i dalsi dny :)
14.3.2020 08:13 - Pan Bača
exi: jojo, taky bych se podíval
14.3.2020 10:51 - fiska
kdyby se nasel nejaky dalsi hrac (idealne jeden na stredu, jeden na ctvrtek), aby se daly ty dve skupinky zastabilizovat, tak se sem prosim ozvete (predchozi zkusenosti netreba (alespon co se tyce ctvrtku))

a nevim, jak bude pojata stredecni, ale ctvrtecni urcite nebude hack&slash styl (pokud je to vase preference, byli byste zklamani)
14.3.2020 22:41 - mrkew
ShadoWWW píše:
Tak jsem zkoušel Roll20 a děs a hrůza. I když má člověk na DDB Master sub, tak aby naimportoval jednu blbou postavu z DDB na Roll20, tak potřebuje na Roll20 Pro účet! Oproti tomu pro FG jsem objevil tento online konvertor, který je zdarma a funguje naprosto bezvadně! (Jen jméno postavy, pokud je s diakritikou, se zmrší, ale to není problém pak ve FG přepsat.) Převést postavu je práce na pár kliků a jedno ctrl+C a ctrl+V. Ideální by samozřejmě bylo, kdyby DDB mělo vlastní VTT, ale bohužel zatím nemá a vypadá to, že ještě minimálně dlouhé měsíce mít nebude (osobně tipuji, že budeme rádi, když beta bude za rok).


Nevím jestli to je úplně vono ale na to slouží beyond20. Jinak tvůj pohled na FG vs roll20?
15.3.2020 08:44 - ShadoWWW
Ten Beyond20 vypadá fakt dobře a použitelně. Dost dobré vylepšení Roll20.

FG vs. Roll20? To hodně záleží, co od toho očekáváš. Mě se na FG líbí, že má nejpokročilejší automatizaci, a to ještě větší než ten Beyond20. Pak se mi líbí některé FG unikátní nástroje, ale to by bylo na dýl. Docela dobré shrnutí těch nástrojů je vidět tady. FG má i některé věci, co mě tam štvou, jako neúplná diakritika ve fontech, nemá dynamická světla apod., ale ty největší by měla řešit nová verze FG Unity, která by měla vyjít co nevidět.
15.3.2020 22:21 - jofroger
Zdar, rád by som sa pridal do niektorej skupiny ak je to ešte voľné (viacej by mi vyhovovala streda, ale v podstate v obe dni mám čas). Vo svete DnD som ešte nováčik, ale pravidla viac-menej poznám, keďže robím DM pre jednu skupinu. Za charakter som, ale ešte nehral a chcel by som si to vyskúšať :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079148054122925 secREMOTE_IP: 54.227.136.157