ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
10.9.2015 07:07 - ShadoWWW
Demonica říkala, že by to za tebe příští týden vzala. Mně se to včera taky líbilo. :)

Pro ty, co tam nebyli:

Včera se akce zůčastnilo už myslím 17 lidí a byly tři skupiny. V tolika lidech a skupinách to dostává unikátní feeling, kdy tři skupiny hrají ve stejný čas stejné dobrodružství a pak si mohou vyprávět kdo a co jak řešil.

Každý PJ trochu improvizuje a dobrodružství trochu upravuje a ani jednotlivé skupiny neřeší věci zcela stejně, takže vznikají tři variantní světy, a přesto když si pak hráči vypráví o svých zážitcích, mají společnou řeč a každý ví, o co se jedná. Trochu to připomíná, jako když se lidé baví o filmu nebo seriálu, co všichni viděli.

Každopádně zas jiný typ zážitku než z klasického domácího hraní.
10.9.2015 09:32 - Aegnor
ShadoWWW píše:
Každý PJ trochu improvizuje a dobrodružství trochu upravuje a ani jednotlivé skupiny neřeší věci zcela stejně

Například některé skupiny hrdinně umřou:-)

Každopádně se mi líbí, že každá "část" je o něčem jiném a zatím pokaždé bylo překvápko, které se ale teoreticky dá odhadnout a předem na něj připravit.

(Vtipná hláška padla při našem boji ve sklepě během druhé "části" - fundy a Demonica si pamatují, jaký vrah byl mnich v rámci Ztraceného dolu, takže když jsem se svým mnichem zaútočil na nepřítele, prvníma dvouma útokama minul a v jejich kole jsem šel rovnou na nula životů, Demonica prohlásila "Ale takhle se mnich nehraje!")

A musím říct, že Maugirovy postavy jsou opravdu zajímavé, po včerejšku přemýšlím, jak moc se Tichý Déšt chová podle všeobecné víry jeho klanu a jak moc se chová podle toho, co mu našeptávají hlasy:-)

Fundy: Shackles of Blood navazují přímo na to, co hrajeme teď?
10.9.2015 09:51 - Demonica
Ano, příští týden se vedení naší skupinky ujmu já. A přidá se k nám můj kamarád, který by měl hrát healera, takže by jste mohli ty dvě poslední mise zvládnout :)
10.9.2015 09:55 - fundy
Shackles of Blood se chvili odehrava v okoli Cormanthorskeho lesa, ale tim asi tak vsechna podobnost mizi :)
Jeste prozradim, ze se PC dostanou i do Dalnovrchu
10.9.2015 12:53 - Gurney
Co se včerejšího hraní týká, bylo moc fajn (fakt musím ocenit některá řešení, se kterými hráči přišli, třeba iluze medvědího řevu na odehnání psů) a užil jsem si ho; doufám že i zúčastnění hráči na tom byli podobně.

Jediná věc co mi trochu kazila dojem bylo nakonec samotné dobrodružstí, resp. jeho formát. Sice se hezky čte, ale dohledávat v něm něco během samotného hraní je spíš za trest.
10.9.2015 12:58 - Gurney
ShadoWWW: jen taková drobnost, co už tu někdo myslím zmiňoval, mohl bys do záhlaví linknout tvorbu postavy pro Rage of Demons a regionální backgroundy pro Hillsfar a okolí? Prozatím aspoň v angličtině - co se tvorby postavy týká, zkusím něco sepsat ve formě nějakého článku (s poznámkami co a jak, pokud tvoříte postavu pro Expedice).
10.9.2015 13:11 - ShadoWWW
Gurney: Hotovo.
10.9.2015 13:20 - Gurney
awesome, dík
14.9.2015 09:55 - Maugir
Demonica: Díky, že za fundyho zaskočíš, nějak rychle jsem si na to zvykl a nechtělo by se mi dělat pauzu. Ale budou mi chybět teologické pře s Nellou:)

Aegnor: Díky:) Kmenová víra a tradice jsou řád, hlasy v hlavě jsou chaos. Do jednotlivých akcí se často promítá obojí (např. znovunabytí cti bojem je tradice, nutit k tomu vesničana bylo dáno hlasy). Jinak musím říct, že si dost užívám dynamiku naší skupinky, různorodost jednotlivých charakterů a jejich vzájemnou interakci.
14.9.2015 11:20 - Eru - David
Zdravím všechny, omlouvám se, ale ve středu nemůžu přijít.
15.9.2015 01:09 - Aegnor
Já přemýšlím, jak moc mám být optimista a připravovat si deník postavy na druhé úrovni:-)
15.9.2015 08:14 - Demonica
Maugir: Není problém, já se na to těším :) A k teologickým sporům se určitě vrátíme.

Aegnor: Zatím určitě ne, zítra budeme pokračovat na prvním levelu a level up bude nejdřív na konci sezení.
15.9.2015 09:00 - fundy
AL Player’s Guide píše:
A character who earns enough XP to advance a level
can do so at the end of a long rest or at the end of an
episode or an adventure. ... Note your new
level or rank on your character sheet and in the notes
section of your adventure logsheet.


takze klidne kdyz dokoncite 4. misi, tak muzete prejit na 2. level (kdyz teda postavy dostanou aspon 100 xp
15.9.2015 10:15 - Aegnor
Demonica Jak píše fundy, počítám 100 xp za "misi", takže na pátou misi bychom měli aspoň částečně jít na druhé úrovni (Ono kdybychom neumřeli, tak jsme na druhé úrovni už po prameni) - a pokud budeme v družince opravdu jenom tři, tak budou ty životy navíc docela poznat:-)
15.9.2015 10:58 - Demonica
Vycházím z toho, že naše nové postavy ještě nemají 200 xp.
Takže, když za 4. misi dostanete 100xp, pořád budete na levelu 1. A dalších 100xp dostanete až po 5. misi. A víc toho v jeden den stejně neodehrajeme. Proto říkám, že level up bude až po těchto dvou misích, tedy až na konci zítřejšího sezení. Ne že bych vám to nepřála, ale nevyjde to, protože během mise si asi těžko dáte long rest.
15.9.2015 11:03 - Aegnor
Mají, ne? 100 xp za sklep na farmě + pomoc s řepou, dalších 100 xp za vyřešení pramene...já mám určitě jak v logsheetu, tak v character sheetu 200xp
15.9.2015 11:10 - Maugir
Já to mám poznačené stejně jako Aegnor (100 XP/mise) - možná sis jen nezapsala XP za Pramen, protože jsme končili dost ve spěchu? (Já jsem zas vůbec nepochytil množství kořisti, byť to fundy říkal.)
15.9.2015 11:24 - Demonica
Ok, jestli jsme dostali za obě mise 100xp, pak máte pravdu. Myslela jsem si, že to bylo míň, ale deník teď nemám u sebe.

Potom se můžete připravit na level up mezi oběma misemi, za předpokladu dlouhého odpočinku.
15.9.2015 15:03 - ShadoWWW
Ve složce k D&D 5e je složka Hněv démonů a v ní složka Mapy, kde najdete mapu města Menzoberranzan v Podzemních říších. Je tam i mapa Temných říší ve dvou verzích - pro hráče v PDF souboru a pro PJ v JPG souboru (na tu by se hráči ve svém zájmu neměli dívat).
17.9.2015 00:12 - Maugir
Zpráva pro fundyho: přežili jsme (kupodivu) a dokončili zbylé dvě mise. A navíc máme o barda víc. A není to jen tak ledajaký bard. Je to bard, který dokázal krátkým rozhovorem totálně zdeptat fanatického kultistu ("Kde si můžeme promluvit s někým kompetentním?") :D
Mnich od minule vylepšil svou techniku a už je z něj zase zabiják. Jen u mě stále platí, že největší damage dávám, když neházím kostkami.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081705808639526 secREMOTE_IP: 3.88.60.5