ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
17.9.2015 00:34 - Elgard
Ten kultista si o to říkal :-) Moc dobrá hra, díky všem!
17.9.2015 00:41 - Aegnor
doplnění zprávy pro fundyho:
Máme barda, který skvěle zaplní chybějící prostor v družině (takže družina bude složená ze zarputilého trpaslíka válečníka, mlčenlivého a nenápadného elfa mnicha, silně nábožensky založené kleričky, chaotického člověka černokněžníka a znuděného obchodnického floutka, který se dal na bardství) a bude to stát za to!
((A musím říct, že mnich je na druhé úrovni fakt docela slušnej vrah. Nevím moc, jak na tom bude na dalších, ale maximálně bude trochu pozadu v obraně, do útoku to bude pořád ten stejný masakr))

Jinak mám tu dotaz - jak přesně fungují encounters, expy a levelování? Protože v naší družince teď teoreticky dojde k poměrně chaotické situaci.
Tichý déšť a Adran mají každý 400 xp a druhou úroveň.
Nella, Arnes a José Delgado mají všichni 200 xp a první úroveň.

Teď při hře jsme to vzali tak, že José byl na druhé úrovni s námi.

A trochu mě mrzí, že jsme skončili jako poslední skupina, takže jsme nezaslechli vykládání ostatních družinek.

Takže, vy ostatní (ShadoWWW a Gurney, resp. jejich skupinky) - jak jste si užili posvátný pramen? (POZOR! Čtvrtou a pátou část nezmiňovat, Gurneyho skupinka nestihla čtvrtou ani začít)
17.9.2015 01:08 - Maugir
Aegnor píše:
chaotického člověka černokněžníka

Neutrálního. I řád je pro něj důležitý, neb tradice je třeba ctít. A dokonce respektuje i místní pravidla, jako třeba svícení během obchodu.

Jinak bych se přimlouval za to, aby družinka levelovala společně (už jen proto, že Demonica si za to dnešní skvělé GMování ty XP zaslouží).
17.9.2015 06:18 - fundy
diky za report!
s expama: rozhodne nevadi, kdyz budou clenove druziny na jinych levelech. Dulezite je, ze kazda postava zacina na lvl 1!
Jinak Demonika za DMovani dostala 200 XP (za dve mise, btw na vyssich levelech za DM neni odpovidajici XP jak dostavaji hraci), takze si je klidne muze dat Nelle a tu prenest na 2. uroven.
Jose a Arnes to holt dozenou v prvni cast dalsiho dobrodruzstvi.

Chci se zeptat na dojmy z 4. a 5. mise - byly dle vas nejlepsi?

Maugir píše:
Jinak bych se přimlouval za to, aby družinka levelovala společně (už jen proto, že Demonica si za to dnešní skvělé GMování ty XP zaslouží).

Hele, tohle asi nepujde z podstaty Expedic a encounters, protoze se to slozeni druzin muze dost menit
17.9.2015 08:23 - Wolf
Naše skupinka zatím 5. misi nehrála ale zatím vede 4. dobrodružství protože bylo úplně jiné než ty ostatní.
ShadoWWW říkal že prý už vyšlo kompletní Out of Abyss, takže s ním můžeme počítat po Shackles of Blood? Budeme do AoB měnit skupinky? A v AoB není povolena rasa Deep Gnome protože je v pravidlech pro EE ?
17.9.2015 08:41 - ShadoWWW
Jsme těsně před dokončením 4. epizody. Tam mi přišla zatím nejzajímavější.

Deep Gnome není povolený pro oficiální hraní Rage of Deamons.

Mně by zajímalo, jak je to s reportováním, protože ta včerejší hra už byla oficiálně nahlášená, ne? Co jsem se díval, tak reportování by měl dělat každý zúčastněný hráč zde. DCI číslo si může každý zařídit vytvořením vlastního účtu zde. Fundy, nemáš k tomu nějaké bližší info, třeba ze strany Rishady?
17.9.2015 08:44 - fundy
mas na vyber z Tyranny of Dragons, Elemental Evil a Rage of Demons pocatku - ty pak ovlivnuji mozna pravidla pro tvoreni postavy.
Pokus si vyberes EE origin, tak klidne muzes hrat za Deep Gnoma, akorat nemuzes hrat aarakocra
Co budeme hrat pak zalezi na tom, jak se dohodneme, klidne muzeme hrat kompletni Out of the Abyss v ramci encounters, ale bude to na dlouho
17.9.2015 09:46 - Aegnor
Jelikož tady už všichni odehráli třetí misi, tak dodám historku ze včerejška:
Spoiler pro 3. misi! píše:
1. část - sedíme u posvátného pramene, po bitvě s dlaky. K prameni přichází jakási neznámá postava, člověk bard z očividně lepší rodiny. Šaman se na něj otočí, vytáhne svůj obětní pazourek a prohlásí: "Stůj! Já tě teď bodnu, abych ti mohl věřit." (podle logiky "dlaci jsou nezranitelní normálními zbraněmi, takže si takhle ověřím, že není dlak.") Dál pokračuje rozhovor a v něm skrytá snaha zjistit, jestli ten člověk je dlak, nebo není (např. prohlášení "A všechny ostatní dlaky jsme zabili!")

2. část - v průběhu další hry dojdeme k budově, u které stojí dvě postavy. Zatím si nás nevšimli a já, částečně z legrace, prohlásím "Šakalodlaci!", načež šaman padne na kolena, začne hrabat v zemi, najde si pořádný kámen a mě dochází, co jsem to vlastně spustil. Šaman přijde k těm dvoum lidem, pozdraví je a praští je kamenem po hlavě, aby si ověřil, jak moc jsou zranitelní...příště musím být opatrnější na to, co před šamanem říkám:-)
17.9.2015 10:20 - Maugir
Mně se zas líbilo, jak bard zmizel v *cenzurováno* a rozhodl se, že si z nás vystřelí.
Bard: "Vydám příšerný bolestivý výkřik a přitom škrábu nehty o zeď."
Mnich: "Rozběhnu se ho zachránit, zakopnu o něj a rozplácnu se na zemi."
DM: "Výborně, a já se ani nemusím snažit." :)
17.9.2015 10:32 - Gurney
Já si posvátný pramen užil hodně, doufám že hráči taky. Nicméně musím říct že jsem ho nakonec vedl v upravené podobě, protože zrovna pramen mi přišel dost problematický a chvilkama trochu wtf.

Takže to nakonec sice zabralo celé sezení, ale skupině se podařilo vyčistit les od šakalodlaka(čky) - tu nezabili, ale za to ji během dvou dnů třikrát dovedli k nepříčetnosti - a jí vedené skupinou banditů, rozbít jim jejich obětní oltář a ukrást peníze, které měli banditi připravené jako platbu za přízeň jedné vyšší mocnosti (kdo jste hráli to páté dobrodrusžtví, už asi tušíte kam tohle vede) a zachránit i Wittela a jeho snoubenku (přičemž Wittel přežil, když na něj stříleli banditi a panika ho zachránila před útokem na šakalodlaka - kterému by jako jediný ublížil a ten ho pak nejspíš zašlapal do země, jeho snoubenka zase 2z6ti na d6, že ji neobětují, než si postavy stihnou odpočinout a vrátit se druhý den... možná na tom doopravdy něco bylo, když Wittel mlel o tom, že teď jsou společně s postavami přesně jako jednak z těch hrdinských družin, co o nich vypráví Ed ze Zeleného lesa...).

Hláška/situace dne dne:
Pomalu se schyluje k TPK jak se nasraná lykatropka řítí k notně pošramocené skupině a ta má jen minimum prostředků jak jí ublížit... Victoria, shodou okolností warlock, na tu masu srsti a vyceněných zubů sešle Charm person (kouzlo co způsobí, že se k vám lidi asi hodinu chovají jako k přátelům, pak si to ale uvědomí), šakalodlak nedává záchranu s výhodou a Victoria na ni volá "Není ti líto všech těch neviných lidí, co jsi tu zabila?" A tak Karin, řečená Nelítostná (ano, tak se fakt v mých poznámkách jmenovala), lítostivě odchází do lesů, protože takhle svoje nové kamarády zklamat nechtěla... a zhruba za hodinu se z lesa ozve hlasitý, frustrovaný řev.
17.9.2015 21:33 - fundy
ShadoWWW píše:
Mně by zajímalo, jak je to s reportováním, protože ta včerejší hra už byla oficiálně nahlášená, ne? Co jsem se díval, tak reportování by měl dělat každý zúčastněný hráč zde. DCI číslo si může každý zařídit vytvořením vlastního účtu zde. Fundy, nemáš k tomu nějaké bližší info, třeba ze strany Rishady?

ofiko nahlesene byly posledni dve stredy v zari, takze report budu (asi jen ja za vsechny skupinky) psat az priste. Kazdopadne kazdy by si mel vest svuj vlastni logsheet (navic oproti character sheetu), kam se pisou jednotlive odehrane hry (ktery DM, ktere dobrodruzstvi, jestli postava ziskala nejake magicke predmety, atp.). Jeho vyplneni nezabere ani minutu a myslim, ze je to fajn pomucka k nahlednuti do historie postavy
20.9.2015 10:57 - Eru
Ahoj,

chci se moc omluvit za svoji minulou absenci a zároveň musím oznámit, že se už asi vůbec nebudu moci zúčastnit středečních herních večerů. Hrozně mě to mrzí, protože jsem si to opravdu užíval a jste super lidi.

Nechodí někdo hrávat i jiné dny? Štve mě, že mi něco skočilo zrovna do středy (a pondělí) :)
21.9.2015 09:12 - Demonica
Eru: To je škoda, že nemůžeš chodit.

Momentálně o hraní v jiný den nevím - to by se asi muselo domluvit více lidí na jiný den.
23.9.2015 10:00 - ShadoWWW
Nejspíš dnes přijdu trochu později, ale snad nejpozději v 18:15.
23.9.2015 10:10 - Winnie
Já - pro změnu - nedorazím, práce :-(
23.9.2015 14:57 - fundy
konecne dorazily materialy od WotC!
dneska pls mejte po ruce sve DCI#, kvuli reportu, dk
23.9.2015 17:47 - Zaar-Enlara
Zdravím. Bohužel osobní autobus se pozná tak, že zastavuje skoro všude včetně napajedel. Do hry bych se mohl připojit až tak před 20.hodinou, pokud přijedem rozumně. ShadoWWW snad nezadusí moje spoluválečníky.

Stíny s Vámi.
24.9.2015 08:39 - fundy
cau, potreboval bych ta DCI cisla kvuli reportu - poslete mi je pls do SZ (jmeno, prijmeni a DCI). Pokud nemate, tak -> https://accounts.wizards.com/

jinak vcera to bylo super (alespon z meho pohledu a tesim se na pokracovani). Priste ma skupinka bude pokracovat v Krvavych okovech. Akorat jsme dal nedoresili, co potom.

Jestli se najde cca 5 lidi, co by chodili pravidelne(ji) a ocenili by dlouhodobejsi kampan (a nevadilo jim muj DMing:)), tak se klidne muzeme vrhnout do kompletniho Out of the Abyss
24.9.2015 09:45 - ShadoWWW
fundy: Za mou skupinu mám všechna jména i DCI čísla. Pošlu ti je kolem poledne.

My jsme včera v postatě dojeli poslední epizodu Harried in Hillsfar, poslední souboj s hlavním záporákem byl hustý. :)

Od příště začneme Out of Abyss. Co jsme se díval, tak píšou, že postavy by neměli mít žádnou spojitost s Podzemními říšemi a rasy z tama přímo nedoporučují.

Má skupina: Pokud to tady čte má skupina, zkuste si udělat postavy jen se základními rasami (člověk, elf - ne drow, trpaslík, hobit). Pokud byste vyloženě trvali na nějaké jiné rase, napište mi PM a domluvíme se. Co jsem zatím četl, tak tyto rasy si IMHO nejlépe užijí sestup do Temných říší.
24.9.2015 13:21 - fundy
ShadoWWW: diky

to tak vypada, ze pokud budeme hrat kazdy tyden, tak nic jineho nez hrat kompletni out of the abyss nezbyde - nebylo by dostatek Expeditions :)

ale kazdopadne si muzeme tu kampan temi expedicemi prokladat, dle potreby

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.058806180953979 secREMOTE_IP: 3.81.30.41