ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby
Kde? klub Rishada, Antonína Slavíka 2, Brno (Demonica), nebo čajovna TeaVoli, Jiráskova 55, Brno (ShadoWWW a spol)
Co se hraje? Demoničina skupina hrají různá dobrodružství, více informací zde. V TeaVoli hrají momentálně dvě skupiny, oboje začali na začátku října 2018 hrát Waterdeep: Dragon Heist (městské dobrodružství ve stylu Critical Role)
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, teď máte ideální příležitost.

Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály

Co o prázdninách?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Myší hlídkakladné body0
Dobrodružství ve Středozemikladné body0
Adventurers Leagurekladné body0
4.10.2018 12:11 - Log 1=0
Tak co jsem tak koukal na ten PHB ceník, tak cca měďák=20kč (nebo 1$, ehm ehm), stříbrňák=200kč, zlaťák 2000kč. Což docela odpovídá.
Jenže pak to na mnoha místech začne být poměrně absurdní, když se hráči snaží počítat ve zlaťácích (a týká se to i dobrodružství od Wizardů). Ty čtyři bazmeky, co jsem napsal Shadowwwovi, stály 17z (4k6z) (34 000kč). Na jednu stranu se nespíš ukáže, že jsou magické, ale zas to je něco, co si mají lidi tak nějak náhodně kupovat.
A samotné fungování ekonomiky no comment.
4.10.2018 12:55 - Gurney
Si portněte do DnD ceny a ekonomiku z Adventurer Conqueror King, tam se řeší všechno od obchodu s magickými předměty a správu panství až po rentabilitu stavby dungeonů a magických věží. Docela by mě zajímalo, jestli to bude připadat přijatelné někomu s ekonomických vzděláním.
4.10.2018 12:59 - sirien
To zní jak challenge... Někdy na to mrknu, pokud bych to nezvlád rozpárat tak na to pustim Captaina :D
11.10.2018 12:06 - Morien
To ShadoWWW:
Zixi využije tvou nabídku vyměnit si proficienci na mezihru. Vymění Investigation za Herbal Kit. Bude sbírat a pěstovat kytky, mohli by jsme s nimi ochutit některé várky piva, aby byli zajímavější/lákavější. Bude taky vařit léčivý lektvary na výdělek a budou se nám hodit když nemáme toho healera.

Ad kouzla jako lvl 2 wizard mám(tučně jsou prepared):
Mage armor
Find familiar
Expedition retreat
Sleep
Charm person
Magic missile
Disguise self
Burning hands
Shield
False life
Witch bolt
Unsean servant
Detect magic
Alarm
11.10.2018 22:08 - MirTur
Jak jsem avizoval, Yang si vymění Historii za Pivovarnické nástroje.
16.10.2018 11:13 - PetiQ
Bohužel mám tento týden stěhovací, takže musím zítra zrušit hraní pro moji skupinu. Příští týden budeme pokračovat normálně.
16.10.2018 14:34 - Scorpka
Ahoj dneska mi to bohužel nevyjde, tak se nezlobte :).
16.10.2018 14:38 - ShadoWWW
Myslíš zítra? Dnes se nehraje.
17.10.2018 13:20 - Log 1=0
ShadoWWW na RPG fóru píše:
Postupně z našich řad vzešly tři PJ (mimo mě) pro otevřená hraní (jedna z nich je Paní jeskyně), ale mnozí další hráči pak ještě vedli (nebo stále vedou) hraní pro svoje další domácí skupiny.

Jen tak ze zvědavosti, kdo je ten třetí?
17.10.2018 13:41 - Merlin
sirien píše:
(já bych takové peníze dneska odmítnul přijmout jako soukromá osoba.

vidíš a v historii to byly naprosto běžné platidla. Když pominu středověký Londýn, kde vydávali své vlastní mince i pekaři a dalo se jimi platit jen u nich, tak v novověké USA to bylo běžné právě v hornických městech a to až do dvacátých let 20 století. Výplatu dostávali horníci v žetonech (mincích), platných pouze u firemních obchodníků.
A nemusíme chodit daleko, ale i na našem území je plno příkladů. A lidé neodmítali, bo nemohli :)
17.10.2018 14:32 - ShadoWWW
Hráč barbara z našeho prvního dobrodružství. On pak vedl skupinu hrající v angličtině. Ale nakonec z časových důvodů skončili.
18.10.2018 11:56 - zelenac
Zdar,
v ramci WPN budeme mit pristup k nejakemu crossover dobrodruzstvi mezi mtg a d+d, maji nam to poslat v pdf. Nejake heslovite info je tu: https://wpn.wizards.com/en/event/ravnica-weekend-guilds-ravnica
Pokud vas to zajima, poslete mi mail na zelenac@rishada.cz, jak to prijde, preposlu vam to. Oplatkou od vas pak budu potrebovat jmena a DCI cisla hracu, co se toho zucastnili.
zelenac
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.27549195289612 secREMOTE_IP: 54.156.39.245