ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
5.11.2015 20:40 - ShadoWWW
Našla ho obsluha, takže v poho.
5.11.2015 20:43 - ShadoWWW
V minulé hře se moje skupina setkala s klepetnatci. Dnes o nich vyšel článek, jak se vyvíjeli napříč edicemi. Na začátku vypadali takto:


:-)


V páté edici vypadají takto:
5.11.2015 22:00 - Demonica
Takže vyměnili pařáty na rukách za chapadla a přidali sixpack :)
6.11.2015 06:20 - Vojtěch
Nevyměnili. Když se lépe podíváš, tak uvidíš, že jen původně pirátské háky podstatně povyrostly ;)
9.11.2015 11:32 - Ebon Hand
A proč se jmenuje klepetnatec, když nemá klepeta?
9.11.2015 11:45 - Babaj
pravda, nad tim jsem se uz pozastavoval :-)) tohle je prece dost husta Hákovnice :-))
9.11.2015 11:53 - Wolf
Shadowww se jen přepsal je to Hákovec (Hook horror), Klepetnatec (Umber hulk) vypadá jinak: http://i1.wp.com/dreadgazebo.net/wp-content/uploads/2014/08/UH_SqThumb.jpg?resize=611%2C611
9.11.2015 12:49 - ShadoWWW
jj, upsal jsem se. Mea culpa. :-)
10.11.2015 11:47 - Demonica
Jeste jsem na nemocenske, takze ani zitra bohuzel nedorazim.
10.11.2015 14:37 - Maugir
To je mrzuté, těšil jsem se na Tebe a na Tvou postavu. Takže se co nejrychleji uzdrav, ať příště dorazíš.

Jinak kdybys chtěla vědět, co se děje ve hře, tak jsme v podzemí zabloudili a narazili na skupinu uprchlíků, mezi nimiž byl i náš starý známý Doubek. Uprchlíků je kolem 11, mezi význačnější patří houba, která se vyzná v houbách, dále jasnovidec, jehož vnitřní oko je zamlžené, princ v cizím těle, jehož království není z tohoto světa, a rusovláska, ke které ve snech mluví Prastaří.
Směřujeme k nějakému podzemnímu jezeru, kde má být město, v němž se ukryjeme před drowy. Po dvanácti trpaslících ani stopa, stále více to vypadá, že snad ani neexistují.
10.11.2015 15:23 - sirien
Maugir píše:
To je mrzuté, těšil jsem se na Tebe a na Tvou postavu.







Demonica: Tejdení nemocenská kvůli jednomu schodu po dohromady asi čtyřech pivech za celej večer? C-c-c... :p
10.11.2015 20:40 - Demonica
sirien: Tak kdybychom nechodili do té druhé hospy, kde se stejně nikomu nelíbilo... ;) Na druhou stranu, není to špatné dát si dva týdny dovolené navíc.

Maugir: Díky. Doufám, že příští týden se přidám a pomůžu vám to vyřešit.
11.11.2015 08:44 - Aegnor
Demonica: Myslím si, že nebude ani tak problém s řešením situace (i když, těch 7 goblinů nám dalo zabrat, když jim nepadalo nic menšího jak 13:-) ), jako spíš to, že Tichý Déšť získává poměrně slušný vliv na ty chudáky, co se k nám přidali...a jaksi ho nikdo nebrzdí:-)

fundy: Dneska určitě dorazím, jenom nejspíš o něco později.
11.11.2015 12:05 - fundy
Aegnor píše:
...a jaksi ho nikdo nebrzdí

oni ti chudaci jsou veskze vsichni sileni, a jdou za tim, co je jim blizke :D
11.11.2015 23:52 - Maugir
Demonica: Tak dnes Nela opravdu chyběla, neboť nebyla žádná protiváha k té druhé nábožensky založené postavě... Ostatní skupiny v Out of Abyss tímto upozorňuji na možný spoiler (ačkoli z toho spíš nic nevyčtete).

Dnes bylo dosaženo velikého vítězství. Dnes se konečně vyrovnala Rovnováha vychýlená u Hillsfaru. Dlouho jsem se ji snažil napravit působením radosti a oběťmi, které měly udržet probírající se Prastaré ve spánku. Prastaří se mnohokrát pokoušeli krmit mými ústy, ale nestačilo to. Ovšem dnes, dnes se podařilo stvořit jim ústa, kterými se nakrmí tak, že budou moci snít v hlubinách po staletí.
Přišla stonožka prorokovaná trpaslíkem s drahokamy, která ucpe trhlinu skutečnosti dušemi smrtelných. Vysoká cena, ale svět díky tomu ponese lidské plémě dalších 242 let. Rozsviťte světla, dobrý obchod!


Zkrátka bylo to dnes velmi epické. Je ovšem otázka, zda po scéně, v níž družina prchá od oltáře obohacená o úroveň šílenství, zatímco Tichý Déšť kolem zmíněného oltáře vítězně tančí rituální tanec a obětuje další a další krev, bude chtít družina pokračovat v současném složení. Takže je tu pro Tebe otázka: Sneseš ve družině postavu, která se aktivně podílela na vyvolání něčeho, co budeš vnímat jako zlo?
14.11.2015 03:59 - Demonica
Maugir: Zni to ohromne zajimave :) Ja s tim problem nemam a Nella se s tim taky nejak popasuje. Ma prece v poisu, ze se snazi vsem pomoci, takze si myslim ze se bude snazit zachranit dusi Ticheho deste. Kazdopadne bych reseni nechala do hry. Jako hracka to beru jako vyzvu k lepsimu hrani postavy.

Jinak az do odvolani jsem stale doma a na hrani nemuzu. Uz jsem se opravdu tesila.
14.11.2015 13:32 - Aegnor
Demonica: Jenom bych dodal, jak v současnosti vypadá situace:

Družina (tentokrát ve složení Alaric, Adran, Doubek a virtuální Demonica a Janis) prchla od oltáře někam do hlubin podtemna, zatímco Tichý déšť zůstal u oltáře. Takže v současnosti Tichý déšť není s ostatními.

Dotaz padnul správně tady na kostce - pokud by družina nebyla ochotná dále putovat s Tichým Deštěm, aspoň bude mít Maulgir čas udělat si/vybrat si novou postavu.

Anyway - já, čistě z důvodu zachování vztahů v družině apod. neprovedu Adranův plán zabít Tichého deště v okamžiku, kdy nás dožene:-)
18.11.2015 13:43 - Maugir
Zatím mi z toho vychází, že zkusím pokračovat se stávající postavou - Nela mě nezabije a pokusí se zachránit mou duši a Adran mě nezabije ihned, což jsou docela povzbudivé výsledky:)
23.11.2015 19:12 - Maugir
Omlouvám se, ale tuto středu bohužel nepřijdu. Užijte si hraní.
23.11.2015 19:19 - fundy
No to me privadi k tomu, ze ja ve stredu take nemuzu, mame firemni akci...takze mozna bude lepsi, kdyz ma skupinka bude mit volno.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080476999282837 secREMOTE_IP: 3.238.233.189