ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
6.1.2016 17:24 - Demonica
Too late, už jsem dorazila domů. Ale díky za nabídku, třeba příště.
7.1.2016 09:43 - ShadoWWW
Fundy včera přišel. Bohužel jako jediný ze skupiny. :(
7.1.2016 12:19 - ShadoWWW
POZOR! SPOILERY Z BESTIÁŘE D&D 5E! DOPORUČUJI ČÍST JEN SVÉ SKUPINĚ.

Ohledně zničení vodního diva pomocí kouzla znič vodu: Ano, jde to a je to zamýšleno tak, aby to šlo.

Hlavní faktor ale je, jak se postava dozví, že to jde. Není to běžná znalost ani mezi magiky. Zpravidla to postava zkouší proto, že si to hráč přečetl v Bestiáři, což není regulérní způsob a autoři odrazují od takového postupu, včetně obhajoby typu "má postava je mudrc a magik a zná to z dob studií". Ta informace by měla přijít k postavě (a ideálně i hráči) od PJ. Nejlépe příběhově v dobrodružství skz nějaký deník/svitek/cizí postavu.

Včera jsem to povolil, protože:
1) to bylo už druhé setkání s onou nestvůrou, takže překvapivou premiéru jste si odbyli už dříve,
2) nestvůra už měla pod polovinu životů, takže by bylo jen otázkou času její doražení
3) přišlo mi to v tu chvíli jako dobrý nápad a ocenění hráče, že si vzal speciálně ono kouzlo, které má jinak hodně specifické použití :)

Obecně ale autoři i já doporučují, aby hráči postav nečetli Bestiář, protože se tím připravují o zážitky z průzkumu a překvapivé momenty.
11.1.2016 18:50 - Demonica
fundy: Bude ve středu hraní?
Protože je škoda, že jsme se minule nesešli a třeba pro mě je jednodušší, pokud bys mohl napsal sem, jestli se bude hrát. Zjišťovat to až na místě je docela časově náročné.
13.1.2016 13:22 - ShadoWWW
Fundy ve špatném vlákně píše, že dnes nepřijde.
13.1.2016 14:05 - Demonica
ShadoWWW: Díky.
15.1.2016 08:36 - ShadoWWW
Došlo ke změně v organizovaném hraní:

- Únor je poslední měsíc s D&D Encounters a D&D Expeditions. Březen byl zrušen.
- Obchod má nyní možnost naplánovat organizované hraní na jakýkoliv den týdne.
- Dobrodružství budou dostupná pro všechny skrz nový DMs Guild. WPN obchody ale budou mít možnost koupit pro své hráče dobrodružství s výraznou slevou.
- Změní se exkluzivní materiály pro WPN. Zatímco D&D Encounters byly úvodní ukázky dobrodružství, teď to mají být nějaké exkluzivní materiály (jaké? není přesně řečeno). Označují to nově jako "Launch Events".
- Kity budou dostupné přes PDF stažení, ale dobrodružství se budou posílat mailem.
17.1.2016 21:51 - Demonica
Tuto středu určitě nemůžu přijít.
18.1.2016 20:42 - Maugir
A co ostatní z Fundyho skupinky? (Já bych tentokrát přišel, pokud by se hrálo.)
18.1.2016 20:57 - Valar
Tak jaká bude účast tuto středu? :)
18.1.2016 21:14 - ShadoWWW
Ja a nase skupina tam budem.
20.1.2016 10:50 - Maugir
Maugir píše:
A co ostatní z Fundyho skupinky? (Já bych tentokrát přišel, pokud by se hrálo.)

Koukám, že z Fundyho skupinky se neozval nikdo, kdo dnes hodlá přijít, a já se přiznám, že se mi nechce chodit na slepo - pokud se někdo neozve do půl šesté s tím, že se dnes hraje, zůstanu doma.
(A možná už by stálo za to začít se domlouvat na středu příští, jelikož se nám to - i mojí vinou - začíná rozpadat.)
20.1.2016 11:59 - ShadoWWW
Nás je ve skupině aktuálně 8 a to je poměrně hodně, takže do budoucna přemýšlíme o rozdělení do dvou skupin případně s nabráním ještě dalších hráčů.
20.1.2016 12:53 - Wolf
ShadoWWW: Ať počítám jak počítám tak je nás 7 i když počítám novou hráčku. Nebo se má přidat ten nový hráč, který se ptal v Rishádě?
20.1.2016 14:18 - ShadoWWW
Jo, sekl jsem se, respektive asi dobře vzhledem k tomu hráči, co měl přijít. :)
20.1.2016 15:39 - Samwisewt
Maugir píše:
A co ostatní z Fundyho skupinky?


Hoj, já bych dneska přišel.
Pokud by nás bylo málo dala by se zahrát případně nějaká deskovka.. takže ten výlet do Rishady, pokud teda nebudu sám, bych osobně neviděl jako waste of time :).
20.1.2016 15:40 - Samwisewt
Co Fundy? Přijde?
20.1.2016 16:08 - fundy
Ahoj, ja bohuzel neprijdu - z hlavne rodinnych duvodu nemam cas se zucastnovat pravidelne každý tyden. Ale hlavne nemam cas (asi i zmena priorit volneho casu) se pripravovat na dobrodruzstvi. Vim ze je to z me strany "bitch move". Asi jsem jen dalsi z rady renegatu...
tl;dr nezvladam pravidelna tydenni setkavani
20.1.2016 17:10 - Demonica
fundy: Není problém, stačí říct a vymyslíme to jinak. Je to tak, že jako GM teď končíš?

Pak záleží, jak se domluvíme dál. Můžem na příští týden dát sraz a domluvit se jak to kdo vidí. Mohli bychom třeba dát i nějaký oneshot.
20.1.2016 17:40 - Maugir
Samwisewt: Jelikož jsme bez GM tak to dnes také odpískám - deskovky mě tolik nelákají (i když ten xcom byl fajn). Navíc to vypadá, že bychom tam byli z naší skupinky jen dva, což je docela málo i na deskovku...

Fundy: Je to pochopitelné, sám jsem absentoval víc než dost a to jsem se nemusel nijak zvlášť připravovat.

Možná bychom se mohli ve skupince domluvit na nějakém střídání v roli GM - Demonice to jde dobře, já bych mohl také občas něco odvést, třeba bychom zvládli i pokračovat v kampani. Každý by si například nastudoval jednu z klíčových lokací a přebral roli vypravěče, když by tam družinka dorazila. Nebo se můžeme vrátit zpátky k expedicím, tam se mohou GMové střídat v celku pohodlně. Nebo donést vlastní dobrodružství, to už je také osvědčený formát.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091418027877808 secREMOTE_IP: 52.91.84.219