ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
20.1.2016 18:14 - Samwisewt
Maugir: jasný, za těchot okolností to chápu a předpokládal jsem, že to odpíškáš, sám k tomu mám stejný přístup :)

Daemonica: OK, příští týden s tím budu počítat a sejdem se a uvidíme, co dál.. :)
21.1.2016 12:36 - ShadoWWW
Včera to bylo hodně hustý. Ohnivá koule je skutečně ikonická (sesílací slova: "S tady těma trapákama se párat nebudu,"). Když mi jako PJ padly na 2k20 dvě jedničky, věděl jsem, že z dobrodruhů se stali hrdinové, se kterými je neradno si zahrávat (a postoupili na 6. úroveň). :-)
28.1.2016 13:02 - Demonica
Díky všem, že jste včera přišli a dali jsme naši skupinku opět dohromady. Příští středu tedy hrajeme, lvl 4 pro všechny postavy.

fundy, Aegnor: Pokud budete chtít si přijít zahrát, můžete se samozřejmě přidat :)
5.2.2016 08:58 - Mirkul
Zdravím, je možné se do nějaké skupinky přidat a zahrát si? Nebo spíš, která skupinka by ještě zvládla hráče navíc. 5e jsem si sice už trochu procházel, ale ještě neměl možnost zahrát, takže bych si ji konečně rád vyzkoušel na vlastní kostky.
5.2.2016 09:37 - Demonica
Armfisch: Jasný, u nás zatím hrají pouze 3 hráči, takže se klidně přidat můžeš. Momentálně hrajeme na levelu 4. Postavu si můžeš vytvořit sám, nebo to uděláme před hrou společně.

Jediné omezení pro tvorbu postavy pro otevřené hraní je u Abilit, které si nenahazuješ, ale buď si vezmeš pro rozdělení základní sadu (15, 14, 13, 12, 10, 8), nebo je nakoupíš podle postupu v Příručce hráče.
V případě dotazů se neváhej zeptat, tady ti spusta lidí rada poradí.
5.2.2016 14:30 - Maugir
Naše skupinka: Ve středu přijdu o něco později, mezi 18.20 a 19.10, podle toho, kdy skončím v práci.
Krom toho by se na nás přišel podívat kamarád, který začíná s RPG, pokud Vám to nebude vadit.
5.2.2016 14:44 - Demonica
Maugir: Jasný, v pohodě. Zatím můžem Armfische zasvětit do našeho hraní.
Samozřejmě, ať přijde a může se i připojit.
5.2.2016 18:07 - Mirkul
Pardon, trochu změna nicku, všiml jsem si ,že starý nepoužívaný jde změnit na aktuální používáný, na který slyším(vidím a pod., prostě jsem si navykl :-)).

Demonica: Ok rád se tedy přidám. Nakoupení Abilit beru všemi deseti, celý život nahazuju, tak to bude příjemná změna.
Předpokládám, že mi bude stačit se orientovat podle PHB. Co se týká pout a zázemí taky stačí podle PHB nebo se mám mrknout na nějaká ty tématická jinde (viz. záhlaví)?
A ještě jeden dotaz k vybavení, bude stačit nějaké základní či si mám najít něco navíc? Ale tohle asi můžeme dořešit klidně až namístě.
6.2.2016 11:50 - Demonica
Mirkul: Jo, veskery postup je v PHB. A zazemi muzes kouknou i na ta tady v zahlavi, jsou tematicka k soucasnemu hrani. Ale vyber si, co se ti libi. Vybaveni mas zakladni.
10.2.2016 10:24 - Maugir
Maugir píše:
Krom toho by se na nás přišel podívat kamarád, který začíná s RPG, pokud Vám to nebude vadit.

Kamarád dnes nakonec nedorazí.
10.2.2016 17:43 - ShadoWWW
Budu mit zpozdeni. Prijdu 18:15
11.2.2016 09:12 - Mirkul
Pardon za včerejší rychlý úprk, ale cestování do okrajových částí Brna je večer přece jen časově náročnější. Jinak díky moc za hru, bylo bezva po delší době, jen tak sedět a hrát postavu a nebýt GM :-)
A je vidět, že všichni noví hráči se předvedli ve skvělém světle. Ti co bojovali se málokdy trefili a ten co nebojoval stejně nenašel to co chtěl. Takže věřím, že určitě budeme skvělým přínosem pro naši družinu :-D
Těším se zase na příště.
11.2.2016 09:25 - Elgard
Jednou ten klíč určitě najdeš! A pak...! :-)
16.2.2016 19:40 - Maugir
Zítra zase přijdu se zpožděním.
17.2.2016 00:37 - ShadoWWW


Tak tyhle odněkud znám. :-p Jo. Určitě!

24.2.2016 00:02 - Sparkle
Přistála mi nabídka na odběr RPG Day kitu. Cca 3500 kč s DPH by to stálo. Tu je obsah:

http://www.freerpgday.com/

Sami bychom do toho s Mephitem asi nešli, ale kdybyste se o to chtěli třeba nějak podělit, že bychom to vzali napůl a udělal by se jeden RPG Day v Brně a druhý v Praze, to už by stálo za zvážení.
24.2.2016 07:05 - Vojtěch
Mno, jak na to koukám... asi pass :(
24.2.2016 12:49 - ShadoWWW
Psal mi nový člověk, že by si chtěl přijít dnes zahrát. Mimochodem, plánujete někdo to nové Strahdovo dobrodružství?
24.2.2016 22:29 - ShadoWWW
Plánujete někdo objednávat Curse of Strahd? Plánuji ho objednat v pátek, tak kdybyste někdo ještě chtěli, můžem udělat hromadnou objednávku.
25.2.2016 08:45 - Rojta
S ohledem na narůstající počet hráčů a blížící se nová dobrodružství po dohrání stávajících (Murder in BG, CoS) - příští session bych klidně zkusil GMkovat. Napadlo mě vést session v angličtině a spojit tak příjemné s užitečným. Měl by někdo zájem?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081665992736816 secREMOTE_IP: 44.202.128.177