ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
22.3.2016 12:25 - Marty
ShadoWWW: Pokud by nevadilo, že nemůžu přijít na šestou, ale až tak po půl osmé.
22.3.2016 14:42 - ShadoWWW
Pokud máš chuť, tak se stav, nějak se to udělá. :)
22.3.2016 20:33 - Marty
Dobře, zkusím přijít jak brzy to jen půjde.
Potřebuju se s někým domluvit předem, nebo bude stačit na místě?
22.3.2016 23:05 - Rojta
Stačí na místě. Prostě přijď a uvidí se kdo co bude jak mít rozehraný, jak bude místo a tak. V tuhle chvíli nevíme jak budou skupinky, takže nemá smysl dopředu domlouvat víc než to, že dorazíš - zbytek dořešíme.
24.3.2016 08:41 - Rojta
Včera jsem mluvil s Big Bossem z Rishady ohledně místa na hraní. Vypadá to následovně: ve ST víc místa nehrozí. ČT jsou z poloviny uplně OK, je prázdno - ALE každý druhý ČT se hraje Hearthstone a i salonek je plný. Takže max pro hraní ob týden. Mohl by pro nás otevřít v pondělí na tu dobu cca šest - deset/jedenáct. Ale muselo by nás tam být dost na to, abychom se zaplatili. Počítal jsem to podle toho co říkal a je to alespoň na patnáct hráčů. Pokud se nepletu, jedna skupinka se oddělila a chodí hrát jinam.

TLDR: dát dohromady víc hráčů a mít klid v pondělky, nebo hrát ve středy a noví hráči, pokud se nebudou vejít, mají smůlu a musí jít hrát jinam.
25.3.2016 12:14 - ShadoWWW
Včera večer jsem vyzvedl že schránky oznámení o uložené zásilce z Amazonu. Na poště ale mají otevřeno až v úterý. :-( Na středeční hraní ale už Strahda donesu vám, kdo jste si ho objednali. Cena vychází přesně 900 Kč za kus.
25.3.2016 13:56 - Demonica
Pokud by jsme se vsichni shodli na pondelky, byla by to podle me idealni varianta. Meli bychom doatatek klidu na vlastni hrani - pro kazdou skupinu. A podle poslednich tydnu se nas patnact sejde bezproblemu.

ShadoWWW: To je skvela zprava, uz se nemuzu dockat :)
25.3.2016 20:23 - Maugir
Shadowww: Paráda, těším se na něj.
26.3.2016 01:08 - ShadoWWW
Rojta: Pondělky by byly fajn. Kdyby chodila i Gurneyho skupinka, mohlo by nás být kolem dvaceti.

Dost jsem nad tím přemýšlel už minulou středu. Že vznikly dvě velikánské skupiny asi není náhodou. Dvě velké skupiny se překřikují (ruší) méně než 3 či více malých. Chodí noví hráči, už ale není kam růst, už teď jsme tam skoro jak sardinky.

Žádná jiná herna ani čajovna v Brně IMHO nepobere tolik hráčů najednou, co nás tam teď chodí. Takže by to šlo řešit akorát rozpadem na menší skupinky a odchodem některých z nich jinam (to udělal Gurney), nebo prostě uzavřením skupin pro současné hráče a ukončit otevřené hraní. Obojí mi přijde špatné. Jednak si myslím, že hráčské skupiny, ač nehrají přímo spolu, tak si mají co říct a čím se vzájemně inspirovat. Druhak si myslím, že ten koncept nabírání nových hráčů je úspěšný, právě proto, že chodí stále noví.

Proto kdyby byla možnost, aby se hrálo v pondělí a měli bychom pro sebe komplet celou hernu, bylo by to ideální. (Ideálně teda s tím, že by vypli to rádio. :-)) Přesun termínu na pondělí mi nedělá sebemenší problém. Domluvíme se když tak ve středu.

A co vy Gurney, mohli byste když tak pak v pondělí chodit, kdyby se to domluvilo?
28.3.2016 12:38 - Rojta
Mate nekdo kontakt na gurneyho a na sefa rishady? Idealni by bylo domluvit to s gurneyem a dat vedet do rishady, protoze momentalne na to pondeli nikoho nemaji. Tj. se musi vyresit kdo tam bude barmanovat. Za me by bylo idealni uz od pristiho pondeli (ne tohohle) hrat.
28.3.2016 13:15 - Demonica
Ja myslim ze staci, kdyz to vyresime ve stredu. Taky budeme chtit rozdelit lidi do skupin pro dalsi hrani, takze se domluvime i na tom, jestli vsem vyhovuje pondeli.

Prosim tedy vsechny, aby tuto stredu dorazili na sestou do Rishady. Pred samotnym hranim si dame organizacni briefing.
28.3.2016 13:17 - Gurney
Kontakt na mě kdyžtak skrz PM tady na kostce.

Na vysvětlenou - poté co jsme strávili asi dvě sezení tím že jsme se přeřvávali se dvěma dalšíma skupinama a přitom se mačkali v rohu někdo navrhl, že bychom mohli chodit raději do Black Oilu. Na jednu stranu mě docela mrzí, že už se takhle nepotkávám s lidma co v Rišádě hrají, ale naposledy (to byl zrovna ten Magicový turnaj) mi na konci seuzení odcházely hlasivky, protože jsem fakt celou dobu řval aby mi vůbec bylo rozumět.

Co se týká pondělního hraní, mě by vyhovovalo víc než ta středa, obzvlášť kdybychom tím měli hernu pro sebe. Nicméně nevím jak je na tom zbytek, musím se s nimi domluvit. Každopádně ve středu dojdu na 1800 (dřív to bohužel nestíhám) do Rišády ať se na tom můžeme domluvit.
29.3.2016 14:47 - PetiQ
Skrze práci ve středu (zítra) nedorazím. Což znamená, že Murder in Baldulr´s Gate se odkládá na příští týden.

Do pranice: podvolím se většině, ale s pondělky problém nemám
29.3.2016 18:08 - ShadoWWW
Tak poštovský koník dorazil. :) (Zítra to přinesu.)


29.3.2016 19:33 - Demonica
Super :) (Jen nechapu, proc se nezobrazuji ty obrazky, odkazy maji funkci.)
30.3.2016 03:12 - sirien
Něco je blbě na rozhraní mezi tím, jak s obrázky pracuje Kostka (naše automatické zmenšení + zvětšení na kliknutí) a jak s obrázky pracuje zdroj (když jdeš na příslušné URL, tak tam mají vloženou nějakou obdobnou funkci - tyto dvě se mezi sebou nejspíš nekamarádí).

Detaily by asi musel zanalyzovat Dukolm, ale momentálně to nepovažuju za nijak kritický, běžně se to neděje...
30.3.2016 11:25 - ShadoWWW
Uf, omlouvám se, ale dnes dorazím asi až na sedmou. Ráno do mého auta narazilo jiné.* Nebyla to moje vina a naštěstí to odnesly jen plechy, ale i tak mě to dost zdrželo a na šestou to dnes nestíhám. :(

----------
*Není to poprvé, co jsem měl autonehodu v den Dračáku (i když minule do mě narazilo auto, když jsem byl na koloběžce). V den hraní bych asi neměl vůbec vyjíždět...
30.3.2016 12:06 - Rojta
Shadowww:
1. dobře že jsi v pořádku
2. ... na koloběžce?
3. Máš nějakou epickou fotku sebe sama jak jedeš na koloběžce? Mám nevysvětlitelnou potřebu prosazovat její použití do záhlaví otevřeného hraní. GM lvl 20. Mount: Koloběžka.
30.3.2016 13:36 - ShadoWWW
Už je to pár let. Ale fotku nemám. Bylo to docela vážné a má koloběžka z toho má i pár šrámů, u mě už je to lepší. :)

Mimochodem, v Brně už existuje nejen otevřené hraní D&D, ale i otevřené hraní DrD II.
30.3.2016 20:14 - Rojta
Update k pravidelnému hraní:

Nakonec se středeční Magicové turnaje přesouvají na čtvrtek. Všichni co byli na srazu se shodli na tom, že středa je OK. Následující dvě středy jsou ještě turnaje. Gurney dohraje dál tam kde hraje, já svou skupiny nejpíš vezmu k sobě. Ostatní se v pohodě vejdou. Od dvacátého budeme mít Rishadu pro sebe, bude tam pár magickářů a ti budou nejspíš v malé místnosti.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09776782989502 secREMOTE_IP: 18.232.169.110