ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
12.11.2017 19:19 - ShadoWWW
Máte každý 500 zl plus 1k10 × 25 zl plus normální počáteční vybavení. Kouzelné předměty žádné.
12.11.2017 20:29 - Wolf
Shadowww: Za ty peníze si můžeme koupit nějaké kouzelné předměty? Dle ceny v DMG
12.11.2017 21:22 - Log 1=0
Z kolika příruček můžeme čerpat?
(Ano, s tolika novými možnostmi možná přišel čas na změnu...)
13.11.2017 10:30 - Mirkul
Tuhle středu zase nestíhám. Jdeme s ženou na půlnoční premiéru Justice League, takže budu spát, abych byl další den vůbec použitelný.
14.11.2017 11:20 - Wolf
Wolf píše:
Za ty peníze si můžeme koupit nějaké kouzelné předměty? Dle ceny v DMG


Log 1=0 píše:
Z kolika příruček můžeme čerpat?
(Ano, s tolika novými možnostmi možná přišel čas na změnu...)


Tak co Shadowwwe? Ať víme jak můžeme tvořit.
14.11.2017 13:19 - ShadoWWW
  • Kouzelné předměty koupit nelze, jen obyčejné vybavení
  • Lze čerpat z PHB + 1 příručka (i z Xanathara)
14.11.2017 20:32 - ShadoWWW
Omlouvám se, ale zítra bohužel nedorazím. Byl posunut termín odevzdání jistého projektu, tak budu muset pracovat. ;(
21.11.2017 23:34 - Maelik
Po dlouhé době mám zítra večer volno..

hraje někde někdo?

A jste ochotni přibrat jednoho navíc?
22.11.2017 09:50 - PetiQ
Já dnes nedorazím z pracovních důvodů
22.11.2017 11:02 - Wolf
Patrik je na nemocenské ten nedorazi delší dobu. Maximálně když ho zapneme přes skype.
22.11.2017 19:32 - Wolf
Shadowww: Dneska už jsme to rozpustili. Kdyby jsi byl na cestě.
24.11.2017 21:10 - ShadoWWW
Uf, vstal jsem z mrtvých. Minulé úterý jsem se dozvěděl, že projekt, co měl být do konce prosince, musí být do konce listopadu, protože půjde dřív k zákazníkovi na jeho žádost. Ale muselo to být více méně už do dneška, protože příští týden musí už probíhat revize.

Takže jsem měl týden téměř nepřetržité práce v kuse, jen 4 hodiny denně spánku. Uf, už to vypadá líp. Revize sice taky budou ještě shon, ale ve středu už budu mít čas zase hrát.

Omlouvám se za ten výpadek, ale přišlo to náhle a nečekaně a muselo to být hodové.
26.11.2017 11:10 - Log 1=0
Shadowww: Můžeme si koupit zvíře?
29.11.2017 13:00 - Mirkul
Dneska bez Barbara, potřebuju dodělat do víkendu nějaký věci a možná trochu nestíhám.
29.11.2017 13:05 - ShadoWWW
Já dnes přijdu.

Log 1=0: Dořešíme během hraní; dobrodružství se odehrává v dost specifickém prostředí, takže bude možné shánět i exotická zvířata.
3.12.2017 23:23 - Nukalmud
Ahojte, chcel som sa spýtať,či máte jedno miesto pre úplneho nováčka? :) rád by som si vyskúšal DD.
4.12.2017 21:04 - ShadoWWW
Nukalmud: Jasně, že můžeš přijít. Proto je tato akce dělaná jako otevřené hraní, že může přijít kdokoliv. Přijď na 18. hodinu do čajovny Za Zrcadlem. Sedáváme v tamní zimní zahradě (je to až úplně vzadu).

EDIT: Teď jsem si uvědomil, že jsme to měli zarezervováno jen do konce listopadu. A na pozítří už tam mají plno, tak tuto středu (6.12.) budeme výjimečně na pódiu vedle té zimní zahrady (a pak už zase na té zahradě).
6.12.2017 17:27 - ShadoWWW
Budu mít asi 15 minut zpoždění.
13.12.2017 23:48 - ShadoWWW
Tak jsem se ještě jednou díval na tu dvojitou paralýzu vůči Enlaře a správně mělo být, že měla působit v jednu chvíli jen jedna a stačilo uspět jen jednou. Nejde o to, že by nemohly působit dvě paralýzy najednou (to mohou), ale že obě paralýzy pocházely z herního prvku (schopnosti nestvůry) se stejným jménem (Drápy). Kdyby to byly dvě paralýzy ze dvou herních prvků s jiným jménem (např. dvou různých kouzel nebo dvou jinak nazvaných schopností nestvůry), tak by to působilo obojí.

Viz Kombinování herních účinků v Příručce Pána jeskyně, str. 252:
"Různé herní prvky mohou účinkovat na cíl najednou. Ale pokud dva či více herních prvků mají stejný název, započítává se pouze jeden z nich — ten nejsilnější — zatímco se překrývají doby trvání jejich účinků. Pokud se například cíl vznítí kvůli rysu ohnivého elementála Ohnivá forma, pokračující ohnivé zranění se nezvýší, pokud se hořící cíl opět vystaví stejnému rysu. Herní prvky zahrnují kouzla, schopnosti povolání, odbornosti, rasové rysy, schopnosti nestvůr a kouzelné předměty. Viz související pravidlo v části „Kombinování magických účinků“ v 10. kapitole Příručky hráče."

Nutno říct, že jsem si pamatoval správně, že to bylo ve FG jinak. Bylo to jinak i v původních pravidlech 5E. Tato část byla erratovaná. Pro jistotu to dali i do úvodu Xanatharova průvodce vším (str. 5), aby o tom věděli i ti, co nesledují errata.
17.12.2017 20:40 - ShadoWWW
Na středu si s dovolením přichystám člověka - barda. Na jaké úrovni?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083952903747559 secREMOTE_IP: 44.201.24.171