ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
4.10.2018 12:11 - Log 1=0
Tak co jsem tak koukal na ten PHB ceník, tak cca měďák=20kč (nebo 1$, ehm ehm), stříbrňák=200kč, zlaťák 2000kč. Což docela odpovídá.
Jenže pak to na mnoha místech začne být poměrně absurdní, když se hráči snaží počítat ve zlaťácích (a týká se to i dobrodružství od Wizardů). Ty čtyři bazmeky, co jsem napsal Shadowwwovi, stály 17z (4k6z) (34 000kč). Na jednu stranu se nespíš ukáže, že jsou magické, ale zas to je něco, co si mají lidi tak nějak náhodně kupovat.
A samotné fungování ekonomiky no comment.
4.10.2018 12:55 - Gurney
Si portněte do DnD ceny a ekonomiku z Adventurer Conqueror King, tam se řeší všechno od obchodu s magickými předměty a správu panství až po rentabilitu stavby dungeonů a magických věží. Docela by mě zajímalo, jestli to bude připadat přijatelné někomu s ekonomických vzděláním.
4.10.2018 12:59 - sirien
To zní jak challenge... Někdy na to mrknu, pokud bych to nezvlád rozpárat tak na to pustim Captaina :D
11.10.2018 12:06 - Morien
To ShadoWWW:
Zixi využije tvou nabídku vyměnit si proficienci na mezihru. Vymění Investigation za Herbal Kit. Bude sbírat a pěstovat kytky, mohli by jsme s nimi ochutit některé várky piva, aby byli zajímavější/lákavější. Bude taky vařit léčivý lektvary na výdělek a budou se nám hodit když nemáme toho healera.

Ad kouzla jako lvl 2 wizard mám(tučně jsou prepared):
Mage armor
Find familiar
Expedition retreat
Sleep
Charm person
Magic missile
Disguise self
Burning hands
Shield
False life
Witch bolt
Unsean servant
Detect magic
Alarm
11.10.2018 22:08 - MirTur
Jak jsem avizoval, Yang si vymění Historii za Pivovarnické nástroje.
16.10.2018 11:13 - PetiQ
Bohužel mám tento týden stěhovací, takže musím zítra zrušit hraní pro moji skupinu. Příští týden budeme pokračovat normálně.
16.10.2018 14:34 - Scorpka
Ahoj dneska mi to bohužel nevyjde, tak se nezlobte :).
16.10.2018 14:38 - ShadoWWW
Myslíš zítra? Dnes se nehraje.
17.10.2018 13:20 - Log 1=0
ShadoWWW na RPG fóru píše:
Postupně z našich řad vzešly tři PJ (mimo mě) pro otevřená hraní (jedna z nich je Paní jeskyně), ale mnozí další hráči pak ještě vedli (nebo stále vedou) hraní pro svoje další domácí skupiny.

Jen tak ze zvědavosti, kdo je ten třetí?
17.10.2018 13:41 - Merlin
sirien píše:
(já bych takové peníze dneska odmítnul přijmout jako soukromá osoba.

vidíš a v historii to byly naprosto běžné platidla. Když pominu středověký Londýn, kde vydávali své vlastní mince i pekaři a dalo se jimi platit jen u nich, tak v novověké USA to bylo běžné právě v hornických městech a to až do dvacátých let 20 století. Výplatu dostávali horníci v žetonech (mincích), platných pouze u firemních obchodníků.
A nemusíme chodit daleko, ale i na našem území je plno příkladů. A lidé neodmítali, bo nemohli :)
17.10.2018 14:32 - ShadoWWW
Hráč barbara z našeho prvního dobrodružství. On pak vedl skupinu hrající v angličtině. Ale nakonec z časových důvodů skončili.
18.10.2018 11:56 - zelenac
Zdar,
v ramci WPN budeme mit pristup k nejakemu crossover dobrodruzstvi mezi mtg a d+d, maji nam to poslat v pdf. Nejake heslovite info je tu: https://wpn.wizards.com/en/event/ravnica-weekend-guilds-ravnica
Pokud vas to zajima, poslete mi mail na zelenac@rishada.cz, jak to prijde, preposlu vam to. Oplatkou od vas pak budu potrebovat jmena a DCI cisla hracu, co se toho zucastnili.
zelenac
24.10.2018 09:09 - MirTur
Ahoj. Asi mě skolila nemoc, takže dnes bohužel nedojdu.
29.10.2018 02:10 - sirien
Merlin: Problém je ten, že DnD světy - a FR v tom je vcelku vzorovej - jsou ve skutečnosti relativně modernější a vyspělejší, než náš středověk. Obecně je DnD civilizace ve skutečnsoti spíš na úrovni starověku - tj. sice tam máš sem tam nějaké to otroctví a podobně (nějaké ty drowy a rudé mágy a další srandy), ale místo lokálního feudalismu tam máš říše a metropolitní velkoměsta a finanční systémy se směnárnami s plovoucími kurzy a zrovna Waterdeep je docela civilizační centrum. A ironie je, že řeč není ani tak o měnovém systému jako celku ale o asi dvou mincích v něm (tj. kdokoliv může "na jistotu" porozměňovat tyhle mince s pochybně spekulativní hodnotou na univerzálnější zlaťáky a platiňáky).

Tj. v DnD, resp. ve FR a ve Waterdeep specificky, lidé v klidu odmítnout můžou.
29.10.2018 22:59 - MirTur
Moje nemoc (resp. nemocenská) pokračuje bohužel ještě do konce týdne. Tedy opět nedojdu.
30.10.2018 10:25 - ShadoWWW
MirTur: Nechceš se připojit přes Skype? Že bych vzal prostorový mikrofon a pořádnou web kameru.
30.10.2018 18:58 - MirTur
Ou, to by s mým vybavením za moc nestálo. Třeba zariskuju (jaká je šance, že dojde kontrola, že) a dorazím. Přinejhorším si nechám převyprávět co se stalo za týden. Ale každopádně díky za nabídku.
31.10.2018 15:24 - House of Valor
MirTur: Já poslední měsíc nemocenské chodil taky na hraní a bez problémů. Úplně přinejhorším mi doktorka poradila, že kdybych šel třeba kolem šesté hodiny ven a kontrola mě doma nezastihla tak se dá vymluvit druhý den na to, že ti nebylo dobře, šel sis lehnout a zvonek jsi holt neslyšel
1.11.2018 15:35 - ShadoWWW
Nimblewright jsem přeložil jako "šikula".
1.11.2018 17:10 - ShadoWWW
Málem bych zapomněl! Za vyřešení toho drowa jste postoupili na 3. úroveň.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080459833145142 secREMOTE_IP: 44.200.23.133