ShadoWWW
3.8.2015 16:56
Otevřené hraní D&D 5e v Brně
!!!
DOČASNĚ PO DOBU ŘÁDĚNÍ KORONA VIRU OTEVŘENÁ HRANÍ NEPROBÍHAJÍ!!!
!!!

Kdy? Každou středu od 18:00, konec podle potřeby

Kde?
  • Skříťova skupina hraje v čajovně Probuzený slon, Braří Čapků 14.
  • ShadoWWWova skupina hraje v čajovně Za Zrcadlem, Jaselská. - Tato skupina je momentálně již plná.
Co se hraje?
  • Skříťova skupina hraje dobrodružství Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage
  • ShadoWWWova skupina hraje Baldur's Gate: Descent Into Avernus.
Co si vzít s sebou? Dobrou náladu a případně kostky, ale nejsou nutné (jsou k zapůjčení).
Pokud jste si někdy přáli zkusit zahrát Dungeons & Dragons, neváhejte přijít.


Doprovodné materiály pro hráče:
Překlad pravidel Příručky hráče 5e.
Deník postavy

Pro PJ:
Ostatní materiály



Poslední aktualizace záhlaví: 17. 10. 2019
4.12.2018 17:56 - ShadoWWW
Já taky.
11.12.2018 17:22 - Meesha
Ahojte, mohla bych se k vám zítra přidat, kouknout nebo zahrát? :)
11.12.2018 18:03 - ShadoWWW
No pokud ti nebude vadit, že už máme rozehrané dobrodružství, tak určitě ne. :)
12.12.2018 05:59 - MirTur
Mě postihly nečekané přesčasy, takže tento týden nebudu bohužel moci dorazit.
13.12.2018 17:38 - ShadoWWW
Pamatujete na Ras Nsiho v Tomb of Annihilation?



Tady je ke stažení soubor pro jeho vytištění na 3D tiskárně.
19.12.2018 18:40 - Scorpka
Chvíli se zdržím dorazím asi v 18:30
20.12.2018 09:48 - Morien
To ShadoWWW: Navrhuju dva měsíce na Downtime Activities, ať se může každý naučit nějakej jazyk nebo tool proficienci, nakoupit lektvary a nalézt nové členy družiny kteří s námi půjdou do Podhoří.
23.12.2018 20:12 - Moadret
Ahoj, mohl bych si s vámi příště zahrát? Pokud ano je něco co bych měl zná předem?
26.12.2018 11:01 - ShadoWWW
Moje i Petrova skupina: Jak to vidíte s hraním DotMM? Moje skupina původně chtěla začít hrát DotMM 2.1. Po té Moadretově otázce jsem ale přemýšlel, že bychom se mohli rozdělit ideálně do tří skupin (na hraní DotMM). V mé skupině je teď PJ + 6 hráčů a v Petrově stejně, tedy 14 lidí celkově. S Moadretem by nás bylo 15, což by bylo ideální pro tři skupiny PJ + 4 hráči. Chtělo by to ale, aby se někdo z hráčů stal PJ. Protože jinak by v jedné skupině bylo už 7 hráčů + PJ a to už je hodně. Ne, že by to nešlo hrát, ale toho spotlightu by už jednotliví hráči měli málo. A dá se předpokládat, že do velkých prázdnin se bude chtít zase přidat ještě 1-2 další hráči, což by pak bylo už zas moc.

Co na to říkáte?

Moadret: Určitě můžeš. Teď je to složitější, že jedna skupina skončila dobrodružství Waterdeep: Dragon Heist a od ledna začne hrát Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage, zatímco druhá skupina ještě Dragon Heist dokončuje a DotMM měla začít hrát později. Jako ideál bych viděl rozseknout ty dvě současné skupiny na tři. Viz můj návrh výše. Pokud se to nerozsekne už tady v diskuzi, tak přijď 2.1., tam to nějak domluvíme. DotMM je dobrodružství pro postavy od 5. úrovně, takže by bylo dobré si udělat postavu na 5. úrovni, ale pokud jsi DnD ještě nikdy nehrál, tak si udělej postavu na 1. úrovni s tím, že budeš levelovat v prvních několika hraních rychleji než ostatní (než se dostaneš na 5. úroveň). Pokud by i to bylo pro tebe obtížné, klidně ti s vytvořením postavy pomůžeme toho 2.1. Kostky si klidně můžeš půjčit, není nutné si nic kupovat.
28.12.2018 12:54 - MirTur
Inu, já jsem nějakou dobu rozpolcen mezi možností hrát jako hráč anebo začít jako Pj vlastní hru. Takhle bych teoreticky zabil alespoň 1 mouchu. Takže pokud by se našlo pár hráčů, kteří by byli ochotni "přejít", můžeme to zkusit. V nejhorším případě by se hráči mohli vstřebat zpět do původních skupin.
30.12.2018 13:46 - Log 1=0
Tak druhého nakonec nemůžu.
1.1.2019 13:16 - Skříťa (Gustav)
Chtěl jsem se nabídnout, že klidně budu GMovat, ale MirTur mě předběhl. Zítra se zastavím a minimálně na doluvu skupin a pokud by o mé GMování byl i tak zájem tak se nějak domluvíme.
1.1.2019 19:18 - MirTur
Rozhodně na GMovaní netrvám a klidně ti to přenechám, není problém. Ono dojít si na sezení jako hráč - tzn. žádná příprava, jen kostky a dobrá nálada má taky něco do sebe :)
1.1.2019 21:15 - Jezus
Buďte zdrávi!
Už nějakou dobu si říkám, že bych se za vámi rád podíval a ideálně se i přidal. Nakonec jsem se rozhodl to nechat až po Novém roce a teď koukám, že zítra by byla ideální příležitost.
S dovolením bych teda přišel taky a zkusil se přidat, třeba tak budu i u vytvoření nové družiny :-)
(S rpg zkušenosti mám, konkrétně D&D znám však spíš jen teoreticky /a z PC her/. Ovšem dvacetistěnku mám vlastní :-) ).
1.1.2019 22:18 - ShadoWWW
Klidně přijď. Rádi tě uvidíme. Kdyby ještě někdo nový zvažoval přijít, tak zítra je ideální čas. Bude se domlouvat nová kampaň a už si i zahrajeme.
7.1.2019 10:31 - Jezus
Hned po první (skoro)hře (už jsme se skoro dostali z hospody :-) ) se bohužel musím z dalšího sezení omluvit. Ve středu musím na služebku :-/
Snad to chvíli nějak zvládnete bez půlorkského barbara. Mrzí mě to (zatracená realita), už těď se těším na příště.
8.1.2019 17:56 - Skříťa
Pro mou skupinu (Shadowww, Meesha, Jezus, Krysar)
Omlouvám se, že píšu tak pozdě, ale alespoň s dobrou zprávou. Uzavření by mělo být rychlé a tudíž můžeme zítra hrát, bohužel bez Jezuse, ale věřím, že přežijete. Očekávám, že bychom začali okolo 18:30.
28.1.2019 18:55 - Jezus
Spoludružiníkům: Nakonec jsem skutečně odjel do Jizerských hor (je tu hezky, hodně sněhu etc.), takže se musím omluvit ze středečního hraní. Abych vám alespoň trochu vynahradil svoji absenci, dovolím si za Brassiho přidat pár taktických rad:

1) Pamatujte, že Brachy z Daggerfallu dost možná potkáte už ve druhém patře. Nejpozději před vstupem dolů nebo než si budete připravovat kouzla, vyzpovídejte toho půlelfa (ověřte důvěryhodnost) a chtějte vědět, jaká kouzla, schopnosti, případně dokonce strategie obvykle používají. Zjistěte proti jakým povoláním a kouzlům budete stát a nachystejte se na to.
2) Pokud mají tuláka, mějte vždycky krytá záda.
3) Půlelf bez svatého symbolu toho moc nevykouzlí. GM pravděpodobně nechce, abyste mu nějaký opatřili, nicméně se ho radši zeptejte. Kdyby vás něco napadlo, jak ho rychle obstarat, bude to užitečné, ale nezabíjejte tím moc času.
4) Spíš zjistěte, co může kouzlit bez něj! Připomínám zlomení kletby na Brassim, ale užitečná by byla i třeba ochrana proti ohni nebo držení osoby...
5) Pokud bude půlelf důvěryhodný - ozbrojte ho. Není přeba plýtvat přátelsky nakloněnými NPC. Pokud zlomí kletbu, může dostat Brassiho štít a meč :-D nebo lépe válečné kladivo, které bylo ke štítu původně v plánu. Brassi má obouruční sekeru. Brassiho pobíjená vepřovice mu bude asi velká, ale kdyby ne, barbar to zvládne vcelku dobře i bez ní.
6) Brassi má ještě jednu Zuřivost a totem Medvěda, co ho dělá odolného proti většině zranění. Pokud byste do jeho blízkosti museli hodit ohnivou kouli, ujistěte se prosím, že zuří ;-)
7) Užíjte si hru a ať vám padají kostky!
11.2.2019 10:08 - Morien
Tento týden nedorazím, vlezla mi do toho jiná akce. Budete to muset zvládnout bez ZiXiho.
13.2.2019 13:45 - MirTur
Ok, beru na vědomí.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095820903778076 secREMOTE_IP: 35.171.159.141