sirien
21.7.2008 12:44
Pravidelné srazy komunity v Praze konané buď jen tak, nebo u příležitosti nějaké mimopražské návštěvy někoho známého nebo naopak někoho, kdo by nás chtěl pozvat.
25.11.2009 18:24 - tuleník
Uši: možné to je. Čo je to za buffer? Nižšia teplota = nižší stupeň hydrolýzy soli ale aj nižší stupeň disociácie kyseliny či bázy... dnes som to prednášal :)
A ... tvoja voda je naozaj destilovaná? Lebo ak dlhšie stojí (u nás bežná situácia) tak je tak napitá CO2 zo vzduchu, že má pH okolo 5,5. A na vyrovnanie tohoto nejaký ten buffer zařve.
25.11.2009 18:49 - Sethi
Destilka by měla být čerstvá, nicméně trochu té laboratorní teploty tomu pH v závěru pomohlo. Jinak to byly nějaké Tris/HCl (ty se srovnaly) a pak jeden 2-amino-2-cosi-cosi/NaOH, který měl poslušně sedět na pH 9 a tedy ani neseděl, ani se nesrovnal. Nakonec je to jedno, když jsem byla tak v polovině pipetování, uvědomila jsem si, že zřejmě budu potřebovat pro každé pH také vlastní blank, které jsem si tedy posléze bezelstně připravila, abych se v závěru pro veliký úspěch jen tak mimochodem dopočetla, že mi pro celou škálu i s blanky nestačí extrakt, a že kdybych si chtěla připravit novou, větší dávku, tak mě tu zřejmě zamknou... Tákže to stejně celé udělám zítra, včetně té nešťastné devítky. Yippiyay.

Drama. =)
25.11.2009 18:58 - tuleník
Tak v alkalickej oblasti... CO2 + NaOH = NaHCO3 prípadne až Na2CO3, na čo sa tiež viaže jakás-takás buffer capacity, zatiaľ čo prítomnosť HCl vie zabrániť rozpúšťaniu CO2 vo vode a aj disociácii vzniknutej H2CO3 (pridanie produktu). My sme si dnes pripravovali Na3VO4 a zistili sme že NaOH je medzičasom uhličitan... a ešte lepšie je keď jeden dostane mortal combat depku a miesto toho, aby zistil, že už to má našťastie za sebou, zistí, že ten NaCN je po 30 rokoch v sklade tiež uhličitan...
Tris mi ani nepripomínaj, mám tu 2 štruktúry kde mám trisH+ ako katión a vďaka jeho svojskej stereochémii sú v oboch tak kruté disordery, že po 3 rokoch od namerania a kvázivyriešenia to ešte nemám sfinalizované do tlače. Nemám na to nervy. A to som už videl všeličo.
25.11.2009 19:52 - Sethi
Já upřímně doufám, že je tohle naposledy (nebo skoro naposledy - ještě možná extrakční pufřík), co budu řešit pH - potvrdím si tu optimum, které už stejně nejspíš znám, a ruce pryč, doufám, že už se po mně nebude chtít víc, než příprava pořád toho samého pufru. Ostatně, přijde mi, že člověk musí mít uzavřenou přinejmenším smlouvu s ďáblem, aby trefil to správné pH - dneska jsem se přesně tam, kam jsem chtěla, trefila s jediným a to když jsem to míchala jen tak naslepo...
25.11.2009 21:07 - tuleník
Kto chce zažiť biedu a zúfalstvo, nech si začne s kryštalografiou biomakromolekúl... ehm počuj, my sme tuším nejako podobne postihnutí... čím sa presne zaoberá Vaša Ušatosť? :)
25.11.2009 21:25 - Sethi
Proteinfosfatasy v rostlinách a do budoucna zřejmě jejich chování u rostlin pod různými stresovými vlivy. Zatím jsou to z mé strany takové první dětské krůčky v tom praktickém provedení, bakalářku jsem měla jen rešeršní, ale už se mi podařilo zpochybnit některé drobnosti, které jsem sveřepě tvrdila u obhajoby.

Docela mě překvapilo, že se tu ještě někdo rochní v chemii, měla jsem pocit, že snad s výjimkou Colomba jsou všichni buď IT, nebo humanitně zaměření. Ale to bude možná i tím, že IT a humanitní tentononce se do běžných diskusí promítnou tak nějak asi víc, než taková biochemie...
25.11.2009 21:55 - tuleník
:) no vidíš... naša skupina: ja (spravidla ušatý odstreľovač) - anorganický chemik sám sebou preškolený na štruktúrnu kryštalografiu a kryštálové inžinierstvo (najnovšie sa pchám aj do farmácie, vraj nanostructured lipid carriers, k čomu som došiel vďaka kryštalografii), Jano (obvykle elf/eladrin wizard) - the same, ale od konkurencie (FCHPT STU), Jane (human barbarian) - mikrobiológia (keď niekde nájdu "neznámy biely prášok", končí u nej)... mali sme aj krajinnú/záhradnú architektku (half elf rogue) a kvalitára z automobilky (human cleric, bude asi warlord zatiaľ neurčenej rasy) (toho máme doteraz). Jediný IT je Katolikos (ex-dwarf warrior, čo bude, to sa uvidí) a aj ten je bývalý chemický inžinier.
25.11.2009 21:57 - Sethi
Já tedy žádné spoluchemiky v hráčském okolí nemám =) Cítím se osamělá ._.'
25.11.2009 21:58 - tuleník
:D OK, ak budem mať cestu na Hlavovu alebo do Řeže, tak sa môžeme niekde pripiť :D
25.11.2009 22:26 - Sethi
Tak na Hlavově straším skoro pořád, pokud to nebude víkend, máš dost velkou šanci se trefit =)
27.11.2009 09:42 - Sathel
Takže, kdy je ten sraz s Dukolmem?
28.11. od 18h v Jehudě?
27.11.2009 10:54 - Sethi
Tak nějak jsem to pochopila, přinejmenším jsem na tu šestou chtěla udělat rezervačku.

Za sebe nevím jak/kdy/jestli dojdu, ale to se nějak rozdýchá. Rezervace bude buď na "pan Kostka" nebo na "Sestra".
27.11.2009 12:13 - Sosáček
Mela jsi ji udelat na jmeno John Smith. To nesledujes spionazni filmy? :)

EDIT: nebo "pan cervenec".
27.11.2009 12:44 - Nachtrose
Dopis z Jehudy píše:
Mela jsi ji udelat na jmeno John Smith.


A nebo Mr. Johnson?
27.11.2009 12:50 - Dukolm
jj s tím časem souhlasím budu tam. spoléhám na Siriena a Kamilu že vědí kde to je

Dopis z Jehudy:ten edit: to je jen tak nebo si Googlil kdo jsem.
27.11.2009 13:26 - sirien
Dopis z Jehudy píše:
Mela jsi ji udelat na jmeno John Smith.

a kdyby pak Sísa chtěla občanku že se tak někdo z nás FAKT menuje, tak budu volat angličtináři, aby za náma přijel potvrdit rezervaci, tos uhod...

Nachtrose píše:
A nebo Mr. Johnson?

ještě lepší, takovýho už neznám vůbec.

Dukolm píše:
spoléhám na Siriena a Kamilu že vědí kde to je

až příliš dobře
27.11.2009 14:25 - Sethi
Kolikže potřebujeme ustájit kusů?

Počítám kolem šesti?
27.11.2009 16:36 - Sosáček
Pocitam pet, pokud neprijde Toluen.
27.11.2009 18:36 - Felouen
Glitterhash píše:
Pocitam pet, pokud neprijde Toluen.

Grrrrr....co jsme si o tom říkali?

Btw proč máš teď nick Glitterhash?

Jinak ano, teď už vím určitě, že nepříjdu. Místo vaší společnosti si budu užívat Doriana Graye a jeho homoerotičnosti a další témata. :D
27.11.2009 18:47 - Sethi
Já si taky chci užívat nějakou homoerotičnost, můžu si užívat s tebou?

Tu Greyovu, samozřejmě.

Nevím proč, napočítala jsem osm kusů (znovu bych to asi nedokázala), takže to tam je od šesti na jméno Kostka.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086927890777588 secREMOTE_IP: 54.166.141.52