Sparkle
7.5.2012 08:48
Hraní Das Schwarze Auge 5e - povede Tarfill
- sobota 03. června 2017

  • Hunter
  • LokiB
  • sirien
  • Mildar
  • captain66
Proběhlé Sirienovy one-shoty:

19. BŘEZNA / NEDĚLE: AS: Pleasure bringers (Šaman, Vojtěch, Šroty, Naoki, Tomislav)

2. DUBNA / NEDĚLE: Star Wars (Fate) (Šaman, Huner, Mackintoush, Demonica, Tony)

23. DUBNA / NEDĚLE: Sabotovaná mise (Fate) (Shako, Šaman, Sroty, LokiB, Hunter)
10.4.2017 14:34 - LokiB
U mě bude záležet na termínu. K Tarfillovi bych si znovu DSA zašel zahrát rád.
10.4.2017 16:30 - Sparkle
Volné termíny:

30. 4. neděle
6. 5. sobota
7. 5. neděle
27. 5. sobota
28. 5. neděle
3. 6. sobota
4. 6. neděle
10.4.2017 17:07 - Elgard
Tarfill píše:
Demonico,
jasně, že by to šlo. ;-) A když vezmeš třeba i Elgarda, tak to bude taky fajn... ;-)


Hej, zrovna jsem si říkal, že bych si rád zahrál a pak jsem se sem dočetl :-D Nechám se Demonicou rád vzít :-P
10.4.2017 19:50 - Tarfill
Výborně, Váš zájem mě těší!

Z těch termínů mi toho paradoxně vyhovuje docela málo, ale dejme tomu, snad něco vymyslíme. Já můžu teda:
03-04.06.
28.05.

když budete všichni chtít, tak si udělám čas i 06-07.05. přičemž pozor, to je prodloužený víkend, takže počítám, že někteří to radši využijí jinak...

Shodneme se na něčem?
Pokud bude dostatek zájemců na dvě skupiny, můžeme vybrat dva termíny na dvě hry...
11.4.2017 21:53 - Tarfill
Jo a skoro bych zapomněl dodat: nehlaste se všichni...
:-)
11.4.2017 22:14 - sirien
lol. pouštim si video o válce ve vesmíru a týpek tam popisuje proč 2x větší loď nemusí být pomalejší, ale rychlejší, než menší loď a zdůvodňuje to tím, že 2x větší loď znamená taky 2x víc prostoru pro motory a palivo, ale nejspíš víc, protože dost věcí není potřeba násobit s velikostí lodi ani posádky - např. loď si vystačí jen s jedním kávovarem a není potřeba jich dávat o moc víc, i když samozřejmě potřebuje alespoň jeden kávovar, protože žádnej příčetnej velitel nevyrazí do války bez dostatečné zásoby kávy.

Píše:
Rule #1 of Combat
Caffeinated troops are alert troops.
Decaffeinated troops may mutiny.


Well... :D
11.4.2017 22:24 - Šaman
Takže první úkol Sabotované mise je jasný. Opravit kávovar, jinak všechny hody na atletiku a na znalosti budou mít instatní postih -2 za aspekt hry "bez kafe".
Což je o mnoho horší, než aspekt "motory stojí a teplota klesá", který jen postupně navyšuje počet zón přístupných jen ve skafandru…
11.4.2017 22:35 - LokiB
Tarfill: první červnový víkend jsem si předběžně rezervoval na setkání 25 let po maturitě :) to bych asi nevyměnil. ale ještě to není jisté. ověřím si pro sebe možné termíny

EDIT: poslední květnový taky určitě nemůžu
11.4.2017 22:43 - Demonica
Za me:
06.-07.05. Nejspis ano
28.05. Urcite nemuzu
03.-04.06. Nejspis ano

Jisteji to budu vedet, az to bude bliz.
12.4.2017 01:18 - Hunter
Ahahaa, pekne Siriene... Vypada to, ze krome dostatku paliva a vzduchu je kafe tretim nejdulezitejsim prvkem dobre fungujici lode...

To Tarfill, vubec to neznam, takze se taky hlasim :-) Zacatek cervna muzu, stejne jako ten konec kvetna.
12.4.2017 04:34 - sirien
Shako, Šaman, Sroty, Loki, Hunter:

Takže... probral sem se poznámkami z minulých her a udělal jsem update postav na novou verzi.

Postavy k sabotované misi

(nejsem si ještě 100% jistý triky u PR úředníka, principielně to bude určitě minimálně podobné, ale jeden trik může ještě skončit jinak a možná se trochu upraví znění)

Některé postavy se změnily docela dost hodně, takže pokud jste dřív četli i podrobná pozadí, tak na ně asi zapomeňte, protože dost možná neplatí a jen by vás to mátlo :) (Podrobná pozadí mám vymyšlená, ale je to relativně dost textu (5xA4) který chci proškrtat a přepsat, ale nebojte, budou včas)

Pozadí postav která jsou uvedená jsou "veřejná" (ok, aspekty a dovednosti občas prozrazují něco navíc, ale přes to se určitě zvládnete přenést, že?) a k tomu, abyste si vybrali, byto mělo stačit.

V Sabotované misi je poměrně malá vůle k úpravám postav, takže je docela potřeba, aby každý dostal postavu, co mu alespoň trochu vyhovuje. Prosím proto, zda byste mohli udělat následující:


Sepište a postněte sem všechny postavy seřazené podle vašich preferencí
- pokud je někde velká mezera v lákavosti (typu "tyhle tři dobrý, tyhle dvě ne), tak to zmiňte
- postavy, co vám vysloveně nesednou, prosím označte
- zkusím to nakonec seřadit aby každý dostal co nejvíc co chce, ale primární bude, aby nikdo nedostal to, co vysloveně nechce

Dále - protože se to k výběru postav váže - Sabotovaná mise začíná tím, že Počítač (velké "P", pamatujte, Počítač je váš přítel, důvěřujte Počítači... dobře, ok, nejdeme hrát Paranoiu XP. Teda...) - sorry. Takže: Počítač zvolí nové velení mise, tzn. dosadí hráčské postavy na 5 předních míst v hiearchii. Tato místa jsou vzájemně seřazena, tzn. počítač rozdělí pozice:
- Kapitána
- Výkonného důstojníka (XO / Velitel / ...)
- Druhého důstojníka (Zastupující velitel, Stínový důstojník...)
- Čtvrtou pozici hiearchie (bez specifické funkce)
- Pátou pozici hiearchie (bez specifické funkce)
(pozn.: to má samozřejmě nějaké fikční implikace např. co do hiarchie systémových příkazů lodi nebo úvodních reakcí posádky, nicméně vůle Počítače není úplně slovo Boží, takže jak moc to kdo bude dodržovat vč. případných vzpour a pučů je při hře čistě a jenom na vás)

Toto rozdělení lze udělat 3 různými způsoby:
- defaultem (scénář má neutrální nástřel co reverzně kopíruje teoretický vliv postav - nicméně herně sem odpozoroval, že reálný vliv postavy je dán výrazně víc hráčem, než tím, co je u ní napsané, takže to není moc významné)
- dohodou (podle toho o co máte kdo zájem)
- losováním na začátku hry (což je fun - hráči jsou z toho pak hezky překvapení jak to dopadne, což docela sedne do fikce...)

...takže rovnou řekněte, jaký styl byste preferovali (osobně bych dal losování, ale je mi to vcelku jedno, nechám to na vás - varianta s nejvíce hlasy to bude)


Pokud by to pro někoho hrálo roli, default pořadí je:
- Kapitán: vládní PR úředník
- XO: student MIT
- Stínující: Boatswain
- 4th: Vědec
- 5th: Bezpečák

(nestěžujte si, vybíral to Počítač a pokud vám přijde, že by to byl poslední hřebíček do rakve, tak to můžte vždycky nechat losovat. Nebo se o to pohádat :) )



PS - pokud bysme to stihli dořešit ještě tenhle týden, bylo by to super - příští týden by totiž zase bylo super kdybyste stihli někdy ke konci týdne / před hrou proletět Fate v Kostce plus sepíšu předem pár mechanik co jsou specifické pro Sabotovanou misi, ať se s tím na samotné hře už pak moc nezdržujeme)

PPS - a vzhledem k odstupu od původního vypsání hry radši připomenu, ať se na to duševně připravíte včas :D - Sabotovaná mise je v jádru gamistický scénář. Nikoliv pravidlově, ale pojetím. A hraju ho poměrně tvrdě. Zatím jsem ho "naplno" hrál 3x, z toho 2 skipiny to zvládly a 1 skupina tam skončila docela dost rozdupaná... počítejte s tím, že ty postavy jsou navržené skutečně přímo pro danou hru, což se týká zejména toho, že jejich Problémy a další aspekty jsou načrtnuté tak, abych je mohl vynucovat - a vynucovat je nejspíš docela budu a ne zrovna příjemným způsobem, takže je dobré na to při výběru postav myslet - aspekty ukazují konflikty a problémy, které když si do nich nevstoupíte sami vám rád hodím na hlavu ze své strany, takže je dobré, aby vám nevadilo je odehrát popř. protrpět jejich následky.
12.4.2017 07:35 - LokiB
Preference:
Úředník PR
Doktorand MIT
Exo-environmentální vědec
Boatswaine
Velitel bezpečnosti

Velení mise: volba losem
12.4.2017 07:54 - Tarfill
Huntere,
DSA je nejznámější německá fantasy RPG. Oproti aktuálním hrám se sirienem se to dost liší - není to high tech sci-fi, takže jestli se nebojíš vzít do ruky luk nebo sekeru, klidně si to přijď vyzkoušet taky... ;-)

Více na: http://www.d20.cz/clanky/produkty/uvod-do-hry-das-schwarze-auge-5e.html
12.4.2017 08:27 - Tarfill
Siriene,
nějaký z výše navržených termínů pro DSA by Ti vyhovoval?
12.4.2017 09:18 - Mildar
Nemej strach Tarfile. Az se bude blizit termin tak ti snad misto zaplnim (pokud bude. Ja jen nejsem v situaci dy si mohu dovolit tak dopredu planovat
12.4.2017 10:10 - Tarfill
Mildare,
fajn, rozhodně Tebou nepohrdnu... ;-)
12.4.2017 12:07 - Šaman
Preference k Sabotované misi:
1. Doktorand
2. Vědec
3. Boatswaine
4. Bezpečák
5. <dlouho nic>
6. Politruk
12.4.2017 12:26 - Shako
sirien píše:
Takže... probral sem se poznámkami z minulých her a udělal jsem update postav na novou verzi.

Postavy k sabotované misi


Sakra, chlape, četl jsem ten článek pár dní zpátky (tedy jen první list, druhý list jsem dle doporučení nečetl). A ty mi to změníš pod rukama!!!

EDIT:

sirien píše:
PS - pokud bysme to stihli dořešit ještě tenhle týden, bylo by to super - příští týden by totiž zase bylo super kdybyste stihli někdy ke konci týdne / před hrou proletět Fate v Kostce plus sepíšu předem pár mechanik co jsou specifické pro Sabotovanou misi, ať se s tím na samotné hře už pak moc nezdržujeme)


A sakra, chlape, todle mám rozečtené teď.
12.4.2017 15:00 - sirien
Tarfill píše:
nějaký z výše navržených termínů pro DSA by Ti vyhovoval?

Bohužel nic moc :/

28.5. vypadá docela použitelně pro mě, zbytek spíš ne nebo naprosto nevim.

Ale jak sem psal, na mě to asi úplně kriticky nevaž - když bude termín co můžu, tak budu rád, když se vám to sejde někdy kdy nemůžu, tak si přijdu zahrát jindy :)


Šaman: ok - a způsob určení velení?


Shako píše:
Sakra, chlape, četl jsem ten článek pár dní zpátky (tedy jen první list, druhý list jsem dle doporučení nečetl). A ty mi to změníš pod rukama!!!

Buď rád :D Tohle je třetí verze postav a popravdě jejich nejrozsáhlejší update (vč. toho když počítám úvodní tvorbu od "budou tam cca takovýhle postavy" do "ok, tady sou vytvořený) a je založenej na všech předchozích hrách tohodle scénáře plus na zkušenostech z dalších Fate OG co sem hrál. A věř tomu nebo ne, dal docela dost práce:

- přihodil sem aspekt k dobru (vlastní tvorba před a během hry nefunguje tak dobře, jak sem dřív věřil)
- přihodil sem trik k dobru (vlastní tvorba před a během hry nefunguje prakticky vůbec)
- změnil sem skill list (vyházel sem nějaké redundandní skilly což mi umožnilo udělat ty postavy kompaktnější, aniž by byly přeskillované a měly neužitečné překryvy)
- upravil sem skilly postav
- předělal sem některé aspekty (aby byly lépe uchopitelné)
- předělal sem většinu triků (protože v původní verzi nebyly tak cool)
- ...a předělávám backgroundy, u pár postav spíš kosmeticky, ale u pár postav fakt dost kriticky a zásadně (aby se snáz hrály a párovaly na ostatní)


Jako tenhle scénář je pořád docela dost "živej". Jeho první verze vznikla když sem se s Fate Core teprve začínal učit fungovat a od té doby ho neustále vybrušuju :)

Shako píše:
A sakra, chlape, todle mám rozečtené teď.

Tak pokud si to budeš pamatovat až dojde na hru, tak vpohodě.

Ostatně stejně Ti pořád dlužim odvetu za ten Mouse Guard a Tvoje "Sirien vysvětlování pravidel nepotřebuje, tady má sheet a jak se to hraje se naučí sám za běhu." :p
12.4.2017 15:29 - Šaman
sirien píše:

Šaman: ok - a způsob určení velení?


No, na první pohled mi připadá divné, že velí politik a ne někdo technicky a velitelsky zkušený (Boatswaine, Bezpečák). A že druhý je nezkušený student.

Ale neznám pozadí mise ani sabotáže, takže je možné, že k tomu počítač má důvody. Třeba je nutné vyřešit to celé politicky korektně, pak už ten politruk nahoře dává smysl. Takže způsob velení bych asi neřešil - když bude politruk dělat vážně problémy, tak ho mohou ostatní odvolat, ale jinak to můžem nechat.

P.S. Ten doktorand se mi líbí opravdu hodně. Konečně postava, která má v popisu práce nehrotit situaci a naopak přesvědčit ostatní, že bude lépe probrat to v klidu nad hrnkem horké kávy.
A nesmíme zapomínat na jádro našeho problému…

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094219923019409 secREMOTE_IP: 3.135.195.249