Sparkle
7.5.2012 08:48
Hraní Das Schwarze Auge 5e - povede Tarfill
- sobota 03. června 2017

  • Hunter
  • LokiB
  • sirien
  • Mildar
  • captain66
Proběhlé Sirienovy one-shoty:

19. BŘEZNA / NEDĚLE: AS: Pleasure bringers (Šaman, Vojtěch, Šroty, Naoki, Tomislav)

2. DUBNA / NEDĚLE: Star Wars (Fate) (Šaman, Huner, Mackintoush, Demonica, Tony)

23. DUBNA / NEDĚLE: Sabotovaná mise (Fate) (Shako, Šaman, Sroty, LokiB, Hunter)
29.3.2017 22:11 - Jarik
Ona je dvacetiletá zrzka milující sw a fate dokonalá?
To abych se te slečny, co se mi ted přidala do družiny, zeptal na původní barvu vlasů
29.3.2017 22:42 - sirien
Ok. Tak já předpřipravim částečně nějaké dark side chary.

Každopádně pokud si chce zahrát ještě někdo, tak ať dá vědět :)
31.3.2017 12:23 - tony
teoreticky budu mít čas a SW ve Fate bych skusil vlasy si mohu obarvit na zrzavo ale ten zbytek budete muset nějak oželet.....
31.3.2017 13:37 - Vojtěch
tony píše:
teoreticky budu mít čas a SW ve Fate bych skusil vlasy si mohu obarvit na zrzavo ale ten zbytek budete muset nějak oželet.....


Děláš, jako bys na to neměl figutu! :D
31.3.2017 13:59 - LokiB
Já se možná přijdu třeba chvíli podívat, když to vyjde časově a bude plno herně
31.3.2017 15:41 - sirien
Tony: Hej tak jedno místo je ještě volný, tak pokud se chceš přidat tak asi pohoda.

(Jen bych teda rád aspoň do zítra věděl, kolik mám teda vlastně připravit postav)
31.3.2017 16:13 - Šaman
Zítra tu nebudu, ale počítám s nedělí před dvanáctou v Mephitu. Sám.
Mám svého oblíbeného Sitha (Christopher Lee) a tajný tip na vládce celé galaxie, víc toho asi zkouknout nestihnu.
1.4.2017 03:45 - sirien
Ok, tak já budu kdyžtak počítat s 5 hráčema, ale stejně pls Tony potvrď.


Jinak sem teď dodělal postavy a chci si rovnou vyzkoušet jednu narativní teorii o blízkosti parodie a thrileru/hororu, tak sem udělal low-caste Empire postavy jako gungany a zkusíme jak vážně se je podaří odehrát. (Pro případ, že byste mě při hře nebo po hře chtěli zabít sem rovnou sepsal závěť, ale myslim, že to bude nakonec docela vpohodě.)
1.4.2017 11:44 - Demonica
Doufám, že nemyslíš gungany jako fakt GUNGANY? Že ne? Ty přece nikdo nechce hrát...
1.4.2017 12:41 - Šaman
V tom případě chci hrát Huttského hvězdného samuraje. Když můžou být ninja želvy, proč by nemohli být samurai slimáci?

Jo a motivace postavy je křižovat vesmír a najít planetu s huttími ženami. Prostě huttí odpadlík, co už nechce být hermafrodit a je ochotný kvůli tomu pracovat pro Impérium.
1.4.2017 13:07 - tony
tak já to tedy beru šéfe
1.4.2017 13:30 - Jarik
Jak nechce hrát za gungany?
Hned druhý hráč, co se mi přihlásil do družiny chtěl být Gungan?

Takže mám Člověka Jedi a Gungan Lovec odměn. A protože vším ve vesmíru prochází Síla,... tak i tento Lovec odměn je citlivý k Síle :D a nosí s sebou Vrhač částic ... tedy Vrhač bouchajd. A protože je megaloman, tak myslím, že aspoň jedna z nich dokáže vybouchnout jako granát :D

Hold i SW mají rozdílné světy.
1.4.2017 13:43 - LokiB
Jarik: holt, prosím, holt .... gungani, pffffpfffuuj
1.4.2017 14:20 - Jarik
Jo, já vím.
Ale aby tvůj post měl smysl, tak to už měnit nebudu.
Holt, chybička se vloudila.
1.4.2017 15:00 - Šaman
Trochu mi to připomíná hlášku našeho PJ v aktuálním hraní pseudoDrD:
"Nečekal jsem, že tuhle větu někdy řeknu, ale jednoho trpaslíka hraničáře už v družině máme - nechceš si zvolit jinou kombinaci?" :D
2.4.2017 20:32 - jadesoturi
V Mephitu po vašem hraní zůstal takový malý ubrus. Asi je Šamana. Stačí se pak o něj přihlásit.
2.4.2017 21:23 - Šaman
Díky, ten je můj. Vydrží tam do 23.4. na Sabotovanou misi?
Autobus jsem stihl, ale už podruhé jsem si to dal klusem. Čajový ubrus jsou ještě přijatelné ztráty.


Co se týče hraní - na rovinu, čekal jsem něco víc. Ona to byla taková chaotická šílenost stejně jako minule u Pleasure bringers a ani nebylo moc poznat, že je to jiný systém :)

Až úplně na konci mi došlo, že se vlastně nehrálo na zóny. Zóna je pojem z pravidel, my ho používali zcela jinak, spíš ve významu blízko-středně-daleko.
Takže krytí nešlo přes vytváření výhod, ale prostě úkrok za sloup. Když někdo naopak vytvořil aspekt omezující střelbu, tak to střelec mohl obejít prostým přesunutím v rámci zóny (tedy pohyb mimo jeho základní akci). Chápu, také to chci u nas zavést (battleplan je zábavnější), ale Fate to není.

Jsem zvědav na tu Sabotovanou misi. Tady tempo dost brzdilo to, že postavy neměli jednoho vůdce, takže každý vymýšlel nějaké hovadiny, ale zezačátku nikdo nedělal rozhodnutí - já ani nemohl, assasinka taky ne.


Co se týče Jedáiky, mohl jsem za ten poslední FP zkusit vynucení jejího aspektu. "Chovej se jako Jedi, ne jako nějaký blbý marauder." Nejspíš jsem jí to pak někdy řekl ještě bez FP, během boje. Jestli se opravdu rozhodla tady umřít, tak je blbá a patří jí to, ale jinak si myslím, že jsme ji ještě mohli vytvořit nějakou šanci na útěk (snažili jsme se o to já i agent). A možná i Sith - nalomená Jedáika je lepší, než mrtvá.

P.S. Můžem odhalit naše úmysly? Nechci to spoilovat někomu kdo čte fórum a třeba by tyhle postavy ještě někdy hrál, ale docela mě to zajímá :)
2.4.2017 21:42 - Šaman
A propo krásně se tu ukázal hlavní problém sandboxu. A to jsme byli všichni relativně zkušení hráči.

"Tady máte planetu, nějaké vazby mezi NPC a úkol s nejasným řešením. Něco dělejte."
<následují dvě hodiny různě úspěšného zjišťování informací, ale stále není jasné co by se mělo udělat>
"Už se tu plácáte dvě hodiny - něco dělejte."
"Ok, jdem udělat první blbost co nás napadne, jinak se nehnem."


Mírný RR si představuji tak, že úkol třeba rovnou zní "Princezna zradila - vaším úkolem je ji zabít."

Protože úkol: "Planeta se nesmí připojit k Republice" vlastně nevyžadoval žádnou akci, aspoň během jednání. Nejchytřejší by asi bylo poslat Emírovi dopis "Impérium tě bedlivě sleduje." Podle dostupných informací by to stačilo.
2.4.2017 22:11 - Gurney
Nechci vás rušit v diskuzi o hře, ale taková drobná poznámka, než si zase přestanete rozumět jako v diskuzi vedle - zadání "planeta se nesmí připojit k Republice" neznamená, že se hraje sandbox a "zabijte princeznu" nemusí být ani trochu railroad. To je prostě vágnější vs. konkrétnější zadání úkolu a s railroadem ani sandboxem to nemá vůbec nic společného.
2.4.2017 22:14 - LokiB
Šaman: on to bude asi dost taky dopad one-shotu ... protože:

a) v sandboxu může být zcela validním zábavou jen prosté existování v něm ... nemusí být cílem "něco udělat". One-shot tlačí GMa trochu k tomu, "aby to mělo nějaký výsledek" ... ale i když nebude, neznamená to, že se hrálo špatně, nebo že to nebyla zábava

b) zprostředkovat hráčům kupříkladu jen takovou věc, jako když se postava projde městem, ve kterém "to doutná touhou po revoluci", je obtížné a časově náročné (pro GMa)
ne vždy si GM uvědomí, že třeba prosté sdělení "úplně cítíte atmosféru, jako když je město sudem prachu, jen vybuchnout" ... nemusí hráčům stačit, aby si udělali obrázek stejný, jako má GM ve své hlavě k dané situaci.

V tomto je sandbox (podle mých zkušeností) náročnější pro GMa. Navíc, když třeba čeká proaktivní hráče, kteří budou něco sami vytvářet ... ale hráči se třeba vůbec nedokážou o něco ze sděleného "opřít" ... třeba jim něco podstatného uniklo, nebo to pochopili jinak ... to pak vyžaduje určitou těsnou kooperaci s hráči, aby se GM ujistil, že hráči netápou a případně jim podal pomocnou ruku.

just saying

EDIT: Gurney má pravdu, aby se to nezvrtlo. Na druhou stranu ... hláška "planeta se nesmí připojit k Republice" mnoha lidem jako sandbox vonět bude :) záleží na tom, co za další informace a možnosti GM nadělí

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08964991569519 secREMOTE_IP: 3.149.251.155