Hunter
26.6.2018 18:14
Fallout ve Fate
Diskuze je ke vsemu okolo hrani, pravidlum, obrazkum a vubec vsemu, co nas okolo hrani v Cechach zajima :-)
Autorská citace #1
26.6.2018 18:19 - Hunter
Prvni zapis a materialy nahrany :-)
Autorská citace #2
26.6.2018 21:00 - tony
oči vybíhají z cíle? co to je za zápis Pavle?

K postavě
ghoulí doktorka:
Vystudovala jako jedna z mála místních doktorů skutečnou Karlovu univerzitu.Ne že studovala u Karla z horní dolní jako většina ostatních.
Vypadá a po ránu se i cítí na svejch 270 let +/- nějakej ten pátek ale upřímě kdo by to počítal.Konec světa ji zastihnul ve vojenské nemocnici v Praze.O platnosti její hodnosti se dá diskutovat ale oficiálně jí nebyla odebrána takže.......
Nyní žije v gangu se supermutantem,několika lidma a třema androidíma štetkama.
Autorská citace #3
27.6.2018 09:04 - Bleška
Vypadá to, že se doktorka na Karlově univerzitě nenaučila číst nebo už jí v tom jejím věku neslouží správně oči. Možná prostě jenom odněkud vybíhají? Nebo vybírají... :D.
Autorská citace #4
30.6.2018 07:26 - Hunter
Predelal jsem ten SW denicek pro Fate na Falloutacky. Takze hazim do materialu :-)
Autorská citace #5
1.7.2018 09:28 - tony
Takže talenty a perky ve Fate:(abychom se měli na co těšit a z čeho kupovat)

Gifted/skilled : +1 atributové rolly /-1 skillroly nebo naopak
(tedy -1skill rolly/+1 atributové rolly ,jestli se tedy nepletu)

Night person/Early bird : +1/-1 skillčeky během noci/dne

Kovboj: revolvery,nože,opakovačky +1 atak rolly,+1 na vytváření kombatadventičů
Válečnej štváč :vojenské pistole a pušky - totéž
Frakční bojovník: +2 na vytváření výhod proti konkurenčním frakcím

Mám předělat fšechny a pak je doladíme?
Autorská citace #6
1.7.2018 14:13 - Šaman
Čistě pro inspiraci - tohle znáš? Je to velmi silně inspirované Falloutem.
Bounty hunters from the Atomic wasteland-FATE
Autorská citace #7
2.7.2018 02:28 - tony
jj díky
Autorská citace #8
2.7.2018 10:26 - Hunter
tony píše:
Mám předělat fšechny a pak je doladíme?


Toniku, pokud to tam potrebujes, udelej to. Dohlidni na odladeni a vybalancovani. Kdyz tam budes mit diru, nepokryte ji vytezim a budu ji tezit, nez ji zaplacnes (a pak si najdu novou :-)). Kdyz ti to totiz upravuju, nelibi se ti to (coz chapu), takze si usetrim jeden krok a proste delej jak uznas za vhodne, prizpusobim se :-)

V zaklade mam dojem, ze pravidla ti nevyhovujou. Nepokryvaji co od toho cekas (nejake slozite levlovani, perky vybava a vubec). Je tedy Fate vubec ten spravny system? GURPS ti vyhovovaly vice?
Autorská citace #9
2.7.2018 10:57 - tony
obávám se že bych brblal i u Gurpsů :)
Autorská citace #10
2.7.2018 11:15 - Hunter
OK :-) Ja bych to resil Stunty, protoze mi prijdou na to idealni.
Nemam rad ty ciste situacni bonusy (+1, nebo +2 do cehokoliv jakkoliv), protoze byvaji silne.
Presto bych si dokazal predstavit system "specializace". V zasade jak pises, tj. perk dava +1 do nekolika veci. Vymenou za fate point? Myslim "naporad"? Neboli ze postavy jsou bud s vyssim "luck", nebo maji expertizu a tudiz uz tak vysoke stesti ne?

Netusim, jestli to neni kravina a tak, ale... :-)
Jinak si myslim, ze perky ze hry zkratka prevest nejdou, alespon ne rozumne. Ale jako inspirace pro stunty a aspekty super :-)
Autorská citace #11
2.7.2018 11:19 - Aegnor
Hunter píše:
Presto bych si dokazal predstavit system "specializace". V zasade jak pises, tj. perk dava +1 do nekolika veci. Vymenou za fate point?

Pokud se nepletu, tak takový princip (nové ability za FP) je použitý třeba v Mass Effect Fate. Je to sice třetí edice, ale můžete se tím zkusit inspirovat.

Ale obecně bych řekl, že věci placený sníženou obnovou by měli být docela silné.
Autorská citace #12
2.7.2018 11:49 - Šaman
Ty perky fungovaly v počítačové hře, ale v tabletop hře to, obávám se, bude skřípat. Myslím, že by bylo lepší je přepsat volněji - třeba jen bonus pro vytvoření výhody za daných podmínek.

Třeba ten perk Ranní ptáče. / Noční pták. Co nutí postavu hrát denní, nebo noční mise? Pokud nic, tak je to instant +1 ke všem vlastnostem, protože si vybere to výhodnější. Pokud s tím začne GM počítat, tak musí vymýšlet, proč se aspoň část úkolů musí odehrávat ve dne, či v noci.

To samé co se týče perků Jednoruký. Pokud nebudeš mít výrazně silnější obouruční zbraně (v PC hře byl přesně daný konkrétní výběr), pak je to prakticky trvalý bonus. A takových bude víc.

Analogie s Fate CORE pravidly, viz:
"Lenny zvažuje dát Landonovi trik jménem „Smrtící ostří“.
Chce, aby přidával dva posuny ke každému úspěšnému hodu na útok, pokud je proveden jeho osobním, na míru vyrobeným rodinným mečem.
Amanda se nad tím zamyslí. Naplňuje to všechna kritéria pro omezení, je tu ale jeden problém – ani Amanda ani Lenny si nedokáží představit moc situací, v nichž by Landon nepoužíval svůj zděděný meč. To by tudíž znamenalo, že by tento trik použil při každém útoku, což by fakticky nahradilo běžné užití dovednosti Boj. Amanda se rozhodne, že to je příliš, a požádá Lennyho, aby trik upravil."
Autorská citace #13
3.7.2018 00:28 - Hunter
Diky panove, taky mam dojem, ze velka vetsina jich je zbytecne silna.
Ten frakcni bojovnik, jak pise Tonda by fungoval jako specializace - ale ty revolvery apod si myslim, ze uz ne. Zejmena prave proto, ze silu zbrani mame volnou (muzes mit jak potrebujes, vypsane jsou standard a pro inspiraci).

Kdyz budete mit dalsi napad, sup sem s tim :-)
Autorská citace #14
3.7.2018 09:24 - Hunter
Btw, asi si budeme klasicky davat za zapisy ten +1 FP?
A nedoresili jsme startovni vybavu. Stale navrhuju tech 6 ekvivalentnich bodu k extras s tim, ze max je do jedne veci mozne dat 3 body. Andy, Toniku, Zdenku, vidite to jinak?

Huf, druhy zapis hotovy, jsem zvedavy na vase :-)
Autorská citace #15
4.7.2018 15:10 - Hunter
Nahrana pravidla verze 1.02 - jen male zmeny
Dopsany pravidla k drinkum, drogam apod, jak chtel Tonik je upgradovat.
Upraven nazev ze Scrap na Loot - je to zaprve vseobecnejsi (tj. zahrnuje i jidlo) a za druhe nechava pouziti slova Scrap na uroven vybavy "0".
Dopsano, ze postihy na Speech u Super Mutanta a Ghula neplati na intimidate.

Nahran vylepseny denik
Obsahuje i munici, Loot, lepe graficky zbroj a zbran. Pridana stranka s kontakty/frakcemi, prostor pro poznamky a osobnostni rysy :-) A taky par obrazku navic...

Nahran denik Svati Gatese pro predstavu :-)
Autorská citace #16
5.7.2018 21:26 - Bleška
Lol, Hunter už přidal takových zápisů, že je na čase přihřát si též polívčičku :). Do materiálů jsem nahrála obrázek Markuse - akorát nyní bez baretu a Pipboye ;).
Autorská citace #17
5.7.2018 23:06 - Bleška
Náčelníku! Věcná!

Kolik, že potřebuji těch aspektů? 3? Mám jeden High a dál? + samo Trouble :)
Autorská citace #18
6.7.2018 00:27 - tony
souhlas aby za takovýhle zápisy byl +1 fp

Já si pamatuju z basic pravidel třeba strenght stupnů bylo nělik platilo se těma stálejma fatepointama a ta síla navyšovala efekty klouskombatů,zahazování věcí a tak.Tudíž jsem předpokládal že dát falloutí ekvivalenty nebude problém.Sílu si ale může kupovat jenom Supermutant,štěstí ghoul a člověk jim nosí tašky protože ten jiný než lidský ability nezíská jinak než přes čipy a mutaci.A tudíž čerpat inspiraci na ty nákup abilitaťsejmenujíjakchtějí nejdříve tam mi přišlo adekvátní i když připouštím že můj zápal pro věc může být trochu komplikace.
Autorská citace #19
6.7.2018 08:58 - Hunter
Ja si prave pamatuju, Andy, ze me do toho Markus schvalne strcil, nebo tak neco jsi rikala, ze udela a ja to odehral dal :-) Prave ze to bylo evil :-)
Ale estli to potrebujes jinak, rekni, muzem poupravit :-)
Jinak jsem ti tam smaznul prispevek, promin, ale opravdu jen na zapisy :-) Komentare sem :-)
A jsem rad, ze se zapisy libi :-)

Aspekty jsou vyhoda a dokresleni postavy, takze potrebujes High a Trouble. Ty dalsi tri mit nemusis, ale je to tvoje skoda. V pravidlech je zmineno, ze kdyz neco odehrajes a ve hre se ti to libi, udelej z toho pak jeden z tech tri doplnkovych aspektu :-)

Neb nikdo nekomentoval, necht mame na startovni vybavu ja a Andy 6EP a nasi zaslouzili soudruzi, aneb Zora a Vaclav bodu 8. Sysleli dele nez my:-)

Edit: Prima Toniku, hezkej zapis :-) Andy, pridavam, ze se muzem dohodnout na finalni verzi vymachani ve zvratkach :-)
Autorská citace #20
6.7.2018 22:29 - Bleška
Ad smazaný zápis - jasan, příště hodím sem (no jo, to povídání nahoře jsem si fakt nepřečetla :) )
Ad aspekty - já se jim nechci vyhnout. Naopak, 3 jsou málo :D, ptám se na maximální počet ne na minimum :D. High a trouble mám (i když trouble musím doladit).

Ad zvratky - nejsem si jistá, ale klidně to nech. On by to myslel dobře, a za to, že je Sváťa sušinka, nemůže ;).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087352991104126 secREMOTE_IP: 44.200.230.43