sirien
14.1.2022 00:10
JaD tvorba: Karty kdečeho
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #1
15.1.2022 10:54 - sirien
Naoki: ohledně záhlaví: Jsem otevřený návrhům.

Škola by šla asi řešit ikonou nebo barevně.

Rád bych asi vytáhl nahoru info o zásahu (útok/záchrana, kostky, typ) nebo dalších věcech (síla léčení)

Můžeme kdyžtak použít ikony i na další věci (bojové, léčivé, utility, pohybové...?)
Autorská citace #2
15.1.2022 11:35 - Naoki
takhle, já scriptem ti to vytáhnu do .txt nebo .md souboru, což moc prostoru pro formatování nebo ikony nedává (maximálně ty ze standardního ISO formátu jako ty z https://unicode.org/emoji/charts/full-emoji-list.html - bohužel je třeba kostka nezvládá)
onehda jsem koukal na dělání scriptu rovnou pro ID, ale letmo si pamatuju že to není zrovna dvakrát jednoduché (jestli vůbec možné)

EDIT: pokud bychom ale o to formatování opravdu stáli tak bych teoreticky mohl na ty místa přidat nějaké trojmistní kód, který bys pak akorát vyhledal pomoci CTRL+F, zformátoval všechna místa stejně a pak je smazal
Autorská citace #3
15.1.2022 15:47 - Elfaxik
sirien píše:
Škola by šla asi řešit ikonou nebo barevně.

Takže by karty kouzel mohly být stylizované podle školy kouzel, namísto podle povolání?
Autorská citace #4
15.1.2022 15:54 - Log 1=0
Povolání mají velký překryv, plus tu jsou doménová atp. kouzla.
Autorská citace #5
21.1.2022 12:03 - shari
Mohla bych začít se zkracováním těch textů. Ale potřebovala bych předem vědět na kolik. Tedy jak velký text tam může maximálně být. Máte někdo nějakou představu nebo odhad?

Případně zkusím večer udělat nějaký nástřel.
Autorská citace #6
21.1.2022 12:36 - sirien
Shari: podívám se kolik se toho vejde na magicovou kartičku a dám vědět :)
Autorská citace #7
22.1.2022 01:46 - Naoki
tož když člověk připravuje script a zjišťuje že jsou překlepy, které mu to celé bortí :D

JASNOZŘIVOST - Dosaih, místo Dosah
KORDON ŠÍPŮ - Dosah 1. sáh, místo 1 sáh

nnc, jdu editovat soubory :D
Autorská citace #8
22.1.2022 02:22 - sirien
hmh. Ten skript hodláš spouštět nad čim přesně? Protože osobně nemám nejmenší tušení, kolik změn se udělalo v textu kouzel od momentu kdy se to přesypalo z gDocs do sazby. I když to je asi jedno.

Každopádně kdybys ty překlepy logoval do errat, bylo by to super, pak to můžu opravit - stejně hodlám dělat nějaké zásadní změny v technickém řešení backgroundu a dolní lišty, tak to můžu vzít naráz.
Autorská citace #9
22.1.2022 02:37 - Naoki
Script zatím připravují ze souboru 11-kapitola-a.md z DnD 5e SRD i když mi je jasné že budu muset spoustu věcí předělat. Cílem je teď dvojí:
1. domluvit se na podobě outputu
2. připravit základní kostru, abych měl finální script rychleji hotový až bude finální zdroj

jinak já nahrál opravený soubor na gDrive podle instrukcí - bohužel tam nic o logování do errat nebylo...
Autorská citace #10
22.1.2022 04:29 - Naoki
Ok, tady je první draft zkrácených magických karet.

Disclaimery:
- vycházel jsem z DnD 5 SRD, tak některé termíny bude určitě potřeba změnit (ale to udělám až bude JaD SRD)
- soustřeďoval jsem se pouze na zkracování hlavičky
- je tam spoustu zkratek které by se musely někde vysvětlit, prodloužit, nebo nahradit ikonou

Co mám ještě v plánu udělat je vytáhnout zranění z textu a dát to jako další položku na hlavičku, a případně nějak zkrátit sekci "Na vyšších úrovních" ale obojí bude na dýl a rád bych se na to vrhnul až po feedbacku současného draftu
Autorská citace #11
22.1.2022 09:07 - shari
Naoki, nějak jsem z některých předchozích postů pochopila, že i když to proženeš skriptem, tak to i tak bude chtít manuální zkracování. (Což je to, co jsem nabízela.) Je to stále platné?

Sekci "Na vyšších úrovních" jsem se v JaD snažila standardizovat, aby stejné efekty měly stejnou formulaci, takže s výjimkou Triků a některých specifických kouzel by to mohlo jít automaticky.
Autorská citace #12
22.1.2022 09:18 - Naoki
mno, když vezmu třeba tento popis:
ANTIPATIE NEBO SYMPATIE píše:
Toto kouzlo přitahuje, nebo odpuzuje tvory dle tvé volby. Zacílíš něco v dosahu, buď Obrovský nebo menší předmět či tvora, nebo oblast, která není větší než krychle 40 sáhů. Pak urči druh inteligentního tvora, například rudé draky, gobliny, nebo upíry. Obklopíš cíl aurou, která buď přitahuje, nebo odpuzuje uvedené tvory po dobu trvání. Jako účinek aury zvolbuď antipatii, nebo sympatii

tak to strojově nepůjde zkrátit vůbec. A jelikož každé kouzlo bude mít nějaký takový barvitý popis, tak to manuální zkracování bude určitě dříve nebo později potřeba.
Script pomůže maximálně vytáhnout klíčová slova a termíny aby se v tom mohl člověk rychle orientovat.
Autorská citace #13
24.1.2022 21:00 - shari
Tak začala jsem s tím zkracováním a ani nevím, jestli na to jdu dobře, nebo jestli to vůbec bude stačit.
Tady je dokument, dávám tam jen texty kouzel bez hlaviček. Feedback či komenty uvítám.

BTW: Nechceme udělat Hněv živlů jako čtyři kartičky, tedy jednu pro každý živel? Pochybuju, že by se mi tohle povedlo zkrátit nějak rozumně.
Autorská citace #14
4.2.2022 18:25 - shari
Kámoš má originál D&D kartičky a co jsem koukala, tak se tam toho textu vejde docela dost.


Mimochodem, to upravování je dost nuda a fakt se do toho musím nutit. Opravdu by mi pomohl nějaký ten feedback, jestli to aspoň dělam dobře.
Autorská citace #15
5.2.2022 15:09 - Elfaxik
Trochu jsem se na to podíval a musím říct, že je to hezky zkrácené.
Nacházím tam problémy v popisu smyslový účinek bez příkladů, protože pak si nedokážu moc představit, co se za tím pojmem ukrývá, ale bohužel tím se protáhne už tak dlouhý text...
Autorská citace #16
6.2.2022 09:54 - shari
Nad těmi příklady jsem dost přemýšlela (a v podstatě pořád přemýšlím) a souhlasím, že u těch kouzel (zejména Triků) jsou dost užitečné.

Další možnost by mohla být, že některé nebojové triky (například Divotvorství, Druidství, Kejkle) by na kartičkách byly sice s příklady, ale bez "rozšíření po 5. úrovni".
Autorská citace #17
6.2.2022 14:32 - shari
Už delší dobu mám nutkání vyházet frázi "Kouzlo vydrží po dobu Trvání"...
Jako asi budou případy, kdy Trvání nebude úplně jednoznačné, což se ale dá řešit u těch jednotlivých kouzel.
Je ale nějaký validní případ, proč je nutné to takhle explicitně psát u každého kouzla?
Autorská citace #18
6.2.2022 21:48 - Elfaxik
Asi se to hlavně používá, protože to je stručný/formální popis trvání kouzla.
Ale jestli to jde přepsat/zkrátit tak, aby to bylo poměrně jasné/stručné, tak se to vyplatí.
Autorská citace #19
27.2.2022 13:05 - shari
Tak texty kouzel už jsou zkrácené všechny, rozdělila jsem je do dvou souborů tady:
https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1-5rfrOb_BP4FCfV5fz3ccdH8wbmQMw8V

Potřebuju pár dní na resetování mozku a pak je projdu ještě jednou.
Autorská citace #20
27.2.2022 15:03 - sirien
v pohodě, já pokročil se zástěnou, tak se na to mrknu a nastřelím nějaký design... se ještě budu muset poptat Skavena jak vlastně pro karty mají vypadat podkladové materiály.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082005977630615 secREMOTE_IP: 44.222.186.148