sirien
14.1.2022 00:10
JaD tvorba: Zástěna pro PH
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
Autorská citace #21
15.1.2022 17:09 - Log 1=0
Pan Bača píše:
Létající loď jako od Karla Zemana? S těma vrtulema nahoru?

Ne, Albatros z románu Julese Verna Robur dobyvatel tím nemyslím, to by bylo žánrově mimo. Myslím loď, co pluje po obloze, má mraky místo mořské pěny a na palubě posádka napíná plachty nebo zabírá do vesel.
Autorská citace #22
15.1.2022 18:48 - LokiB
Pan Bača: létající loď od Karla Zemana byla trochu jiná, než myslíš.
Sem by se i tak kdyžtak hodila více DND-like fantasy ... elementály / magií poháněná, ne steampunková.
A asi i spíš méně elementálová a více "magická" ...
Autorská citace #23
17.1.2022 13:49 - Aegnor
Tož ... tady je seznam věcí, co někdo zmínil že by mělo být na JaD Zástěně. Pokud bylo něco zmíněno víckrát, tak to má v závorce označeno kolikrát.
Ještě jsem nezkontroloval a nevytáhl věci co lidi psali na FB, je to zatím jenom Kostka + Mytago Discord + PJ Craft Discord.

Co by tam mělo být:
  • Popisy cílů oblasti magických účinků (2x)
  • Soustředění (2x)
  • Stavy + efekty (9x)
  • Nastavování SO (6x)
  • OČ předmětů a materiálů (3x)
  • HP objektů
  • Dovednosti a z jakých vlastností vychází (6x)
  • Tabulka Krytů (2x)
  • Světlo - zdroj a jak daleko dosáhne (2x)
  • Tabulka Velikostí
  • Rady k házení kostkama (2x)
  • Hodnoty Vlastností a Opravy (2x)
  • Jak se tvoří základní SO u postav (8 + vlastnost + zdatnost)
  • Jak se vypočítává pasivní Vnímání
  • Akce v boji - co je reakce a co je bonus akce apod., jak používat odloženou akci (3x)
  • Základní OČ zbrojí
  • Tabulka životních nákladů (2x)
  • Tabulka bojových zranění (JaD strana 294)
  • Seznam manévrů použitelných v boji (5x)
  • Růst zdatnostních bonusů
  • Typové rozdělení bestií - nemrtví, zdrůdy, elementálové …
  • Stupně únavy
  • Kostky iniciativy
  • (Pokud je v JaD) tabulka kolik stojí v hospodě večere, nocleh … (3x)
  • Cestovní rychlosti koně nebo povozu, pěšky …
  • Rychlost a Pohyb
  • U manévrů na co se hází
  • Jak se řeší hod do výšky, do dálky
  • Zranění z pádu (2x)
  • Tabulka zranění podle úrovně postav a obtížnosti (2x)
  • SO stopování
  • Tabulky pro cestování
  • Tabulky pro mezidobí
  • Pár předgenerovaných jmen pro nejběžnější rasy (náhodná NPC)
  • Tabulka zbraní a zbrojí (2x)
  • Tabulka jezdeckých zvířat + příslušenství
  • Viditelnost
  • Síly střetnutí podle Nebezpečnosti a Úrovní
  • Mince
  • Míry a jednotky
  • Odkazy na stránky pravidel (zhuštěný seznam)
  • Seznam Kouzel s odkazy na stránky
Specifické věci z různých DnD screenů:
  • Motivace monster pro náhodná setkání
  • ceny služeb - pronájem povozu
  • improvizované zranění - žhavé uhlíky, padající kámen …
  • SO pro hledání vody nebo jídla v divočině
Věci co někomu přišli zbytečné:
  • Hodnoty Vlastností a Opravy
  • Jak se počítají pasivní dovednosti
  • Zvyšování Zdatnostního bonusu
  • Náhodná jména
  • SO obtížností
Autorská citace #24
17.1.2022 13:51 - Aegnor
Z prvotního pohledu mi přijde, že nejdůležitější je:
1. Tabulka Stavů
2. Nastavování SO
3. Dovednosti
4. Manévry a Akce v boji

A zbytek je už takovej ... hromada návrhů, je otázkou co z toho vybrat.
Autorská citace #25
17.1.2022 13:56 - sirien
Když dáme napravo obsah a nalevo rejstřík kouzel, tak máme hotovo.
Autorská citace #26
17.1.2022 14:34 - Pan Bača
za mě by nebylo od věci mít tam ještě určování pasivních hodnot (?).. běžně to u potvor není, zabere to řádek dva, ale je to věc, kterou nenosím v hlavě, a pro někoho, kdo třeba vede nebo jako já hraje jen občas, by to nemuselo být od věci
Autorská citace #27
17.1.2022 14:35 - Pan Bača
jo a na čelní stranu zástěny. Ze všech těch návrhů: samozřejmě by tam měl být drak a jeskyně!
Autorská citace #28
17.1.2022 14:54 - Tarfill
Dobrej sumář, Aegnore!
Autorská citace #29
20.1.2022 18:17 - Aegnor
Ještě se vrátím k tomuhle, jsem to četl na mobilu a pak jsem zapomněl, že chci něco napsat. :D (A doufám, že nejdu s křížkem po funuse.)

Tarfill píše:
Já bych v tom screenu rozhodně NEkombinoval létajícího draka a létající loď dohromady. Pokud už , tak třeba ve zájemném souboji (z lodě metá blesky nějaký kouzelník apod), jinak jenom létajícího draka (nějaké jiné barvy než je na titulní straně pravidel a jinou než červenou - rudé ohnivé draky má kdekdo) a loď třeba pouze na moři.

Zároveň jsou v příbězích často obři, mě by se tam líbil třeba nějaký obr (např. vykukující z poza stromů či keřů, tudíž tam bude vidět jen trochu, ale bude tam přítomen).

Pokud tam bude nástin měsíce či tmy, jak navrhuje Pan Bača, tak by bylo třeba zajímavé hodit tam někam měnícího se vlkodlaka.

Někde zastrčenou tajemnou kryptu, u které je nějaký nemrtvý (kostlivec, duch apod)...

Já bych naopak šel spíš opačným směrem. Líbilo by se mi, kdyby ta zástěna prostě nakopávala inspiraci a vedla k myšlenkám "to je hustý, něco takového si chci zahrát!" A to mi ty tvé návrhy úplně nesplňují.

Letící drak - eeh, to je "všude" a je to něco, co mě napadne automaticky u High Fantasy. Proměňující se vlkodlak? Jo, to je taky naprostá klasika (ok, tady jsem možná lehce ovlivněnej tím, že hodně hrávám WoD).

Naopak dobře nakreslená magická létající loď - jo, proč ne! Nějaká elfí plachetnice letící na magicky přivolaném větru?

Krajina, kde se prolíná Stínopád a běžný les? Elfí město pod útokem Drakorozených?

Snad je jasné, jakým směrem bych to osobně mířil. Ale určitě je možné, že je to až příliš divoká věc a příliš často by to rušilo, to si nejsem jistej.
Autorská citace #30
20.1.2022 19:08 - Tarfill
No, pravda, já jsem v těchto věcech docela přízemní a už několikrát se projevilo, že moje představy se při tvorbě JaD často neshodly se sirienovými / logovými apod, takže se ani tomuhle Tvému příspěvku nedivím... ale což, alespoň si díky mě někdo třeba uvědomí, jak to nechce dělat :)
Autorská citace #31
24.1.2022 21:53 - Aegnor
Z toho co psal Sirien v Autorské diskuzi odhaduji, že debata na téma "co by měl obsahovat obrázek" může být odložena bokem, dokud nebudeme mít první návrh obrázku. Tak bych teď pořádně rozjel diskuzi o tom co na té zástěně bude mít PH.

Vytvořil bys siriene anketu na základě toho seznamu, co jsem vytvořil (#23), že bychom tak nějak odhlasovali, co by tam mělo být dle nás autorů? Nadhodil bych ji už teď, ať mají všichni příležitost se vyjádřit, a třeba nám z té ankety vypadnou další jasní kandidáti, které tam jako tým chceme.

Samozřejmě tu filtraci můžeme udělat i jinak, ale tohle mi na první dobrou přijde nejjednodušší.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.053215026855469 secREMOTE_IP: 35.171.22.220