Alnag
11.5.2009 19:53
D20 sraz podzim 2009
Termín: 1.- 4. 10.
Lokalita: Dálava - Novohradské hory

Akce se zúčastnilo 37 lidských duší (+ smečka psů)

Alek, Almi, Alnag, Babaj, Beny, Daphnee, Ebon Hand, Eva, Felouen, Gabik, Goran, Gurney, Hugo, Jerson, Jiron, Kin, Krtek, Lotrando, Max, Merlin, Michal, Nachtrose, Naoki, Nerhinn, Packa, Pjotr, Quasit, Rytíř, Sathel, Sethi, Sirien, Sosáček, Treven, Viper, Vlasák, wlkeR (+připomeňte se, kdo chybí...)

Poakční resumé:
13.5.2009 17:14 - sirien
No. Organizuje se to tady - bod pro.
2) Nemůžu si pomoct, ale většina těch jmenovaných má accounty a jsou tak nějak aktivní na Kostce - další bod pro. Vlastně z lidí co tam nejsou nijak aktivní na Kostce to je jen Nina a Filip... a Filip se mnou hraje standardně RPGčka, jak Pavučinu tak teď Huntery, ze kterejch tu sou tuny zápisů. A vůbec má v těch RPG větší přehled než velká část samozvaných "teoretiků" co se k těm znalostem tak děsivě hlásí. Takže zbývá Nina a tu můžeš považovat za návštěvu :)

Nevidim problém ani důvod co na tom neni d20 sraz. Ostatně ta "Dálavská parta" se rekrutuje z lidí kteří patří k místní komunitě, takže...
13.5.2009 17:17 - Jerson
Připočtítáváte Sathel, Ebona, Daphnee a případně Pjotra a tak?

Lotrando, a kdyby to nebyl tak úplně čistě D20 sraz, bude v tom nějaká ... problém?
13.5.2009 17:26 - sirien
Ale? Sathel není v seznamu když je zřizovatelem Dálavy? Funny.

Jerson: Myslím že to je problém který není třeba řešit, protože může být konfliktní a přitom není na stole. Jak jsem psal - každý je buď aktivní na d20 nebo se účastní různých akcí a srazů Kostky nebo prostě nějak patří k téhle komunitě protože s námi hraje a to se projevuje v místním obsahu.
V tom seznamu jsou jen lidé kteří sem stejně patří, takže ta otázka prostě nedává aktuálně žádný smysl...

EDIT: Ale kdyby se už měla řešit, tak bych byl velice rád kdyby se zvážil ten argument, že jsme se až doteď profilovali jako velmi otevřená komunita a osobně by mi změna tohodle přístupu byla značně nesympatická. Myslím že ani Trio kterému Kostka patří by omezení otevřenosti Kostky moc neuvítalo, jak je znám, takže...
13.5.2009 18:47 - Alnag
Lotrando píše:
Otázka je, zda je to pak ještě d20 sraz. Konstatuji s vědomím politické nekorektnosti takového výroku.


Myslím, že ta poznámka je případná a jako politicky nekorektní ji nevnímám.

Nejde přitom o to, aby to byl "čistě" d20 sraz. Že si někdo přivede slečnu, kamaráda nebo tak bych jenom vítal. Myslím, že třeba Merlinova slečna na posledním srazu také na Kostku nechodí a určitě byla všechno jiné než rušivý element.

Ten trik je myslím v něčem jiném. Pro někoho je každá příležitost jet na Dálavu lákavá z toho důvodu, že jedou na Dálavu (to se týká zejména těch, kteří to tam znají). Ale na druhou stranu pokud to organizujeme jako d20 sraz, pak předpokládám, že pro řadu lidí odsud je lákavé jet na d20 sraz protože uvidí lidi z D20ky (překvapivě). Ergo, když na d20 sraz pojede jen jeden člověk, kterého znají z Kostky a zbytek znát nebudou, nemají vlastně důvod proč jezdit a z toho může být solidní řetězová reakce.

Pokud se na to díváte takto tak není relevantní kdo má účet na Kostce, ale spíš to, koho komunita kolem kostky tak nějak považuje "za svého". Těžko považovat za svého někoho, koho tu člověk vůbec nevídá atd. atd.

Takže ještě jednou. Pro někoho je Dálava lákavá protože je to Dálava. Pro někoho je lákavý d20 sraz, protože je to d20 sraz. Tady se nám to potenciálně protnulo, což může být pozitivní - přijedou lidé, kteří jinak na d20 srazy nejezdí a kteří patří do komunity. Ale všechno má hranice.

Píše:
Připočtítáváte Sathel, Ebona, Daphnee a případně Pjotra a tak?


Sathel počítám. Zbytek si počkám zda potvrdí či nikoliv. Počítat s účastí někoho bez toho, že by se mi k tomu vyslovil mi připadá jako docela problém...
13.5.2009 20:02 - Jerson
Ok, já se tedy zeptám toho zbytku, nebo je alespoň nasměruju do této diskuse, protože jsme spolu o tom mluvili.
13.5.2009 20:04 - sirien
Hm. Já bych řek že sraz Kostky je sraz Kostky, protože na něj přijedou lidé z Kostky.
Počet dalších lidí se mi nezdá až tak moc relevantní, dokud bude mít komunita Kostky dost vlastního časoprostoru aby se mohla setkat mezi sebou.
což myslím nijak ohroženo není...
13.5.2009 20:11 - Alnag
sirien píše:
Já bych řek že sraz Kostky je sraz Kostky, protože na něj přijedou lidé z Kostky.


Zkusím ti to přerámovat, abys tomu rozuměl. Pokud přijedou 3 lidi z kostky a 500 fanoušků kapely Nightwish, budeš tomu říkat sraz Kostky, byť časoprostor setkání těch tří lidí není nijak ohrožen? :o)

Pokud to má být d20 sraz, nemělo by to být jen podle jména. Pokud se chcete prostě srazit na Dálavě, není problém. Přejmenujeme to tu. Ale garantuji vám, že na akci varianty a) a b) pojede trochu jiné složení lidí a to i když to zorganizujete na stejném serveru.
13.5.2009 20:16 - Sosáček
To chce sourcebook Nightwish d20.
13.5.2009 20:21 - sirien
Já Tě pochopil, spíš si Ty úplně nepochopil mě :)
Srazu 3 lidí z Kostky bych neřikal Sraz Kostky.
Sraz 20ti lidí z Kostky a nikdo k tomu je sraz Kostky
Přítomnost 20ti lidí z Kostky na conu s dalšími 200 lidmi...
..- není sraz Koskty, pokud se prostě potkávají namátkou
..- je sraz Kostky pokud se domluví, a posetkvají se mezi sebou v nějaké místnosti, večer zajdou společně na večeři, přes noc dají dvě tři RPGčka a deskovku a druhý den se spolu různě míjí na programu.

Jinými slovy nevidím problém, aby se Sraz Koskty potkal s jinou akcí (třeba conem), pokud se to tam jako Sraz Kostky pojme.
Ergo nevidím ani problém v tom že na Sraz přijedou lidi kteří nejsou úplně "naši". Je to prostě o tom jestli´tam jedeš za Srazem, nebo za něčím jiným.

A popravdě s Dálavou vůbec nevidím konflikt, a to z několika důvodů.
a) "na Dálavu" jen tak nejede asi nikdo. Každý jede na akci, která se koná na Dálavě, s tím, že Dálava je prostě plus té akce pro to aby přijel.
b) stejnak pořád mluvíme o lidech kteří k nám patří prakticky bez nějakých otazníků, takže se tam nikdo "cizí" ani neobjeví.

Celé to vzniklo nepochopením výroku že "Dálava lidi přitáhne" - bylo myšleno lidi od nás (protože stejně z potenciálních zájemců Dálavu znají jen lidi od nás) a bylo to pochopeno jako "nějací lidé", což způsobilo ceou tuhle diskusi.
13.5.2009 20:23 - sirien
Píše:
To chce sourcebook Nightwish d20

Pořiď si Warhammer (/FRP/40k). Celá stylizace byla postavena tak aby oslovila fanoušky metalu.
13.5.2009 20:24 - sirien
Sem teď dal vědět Vlasákovy který na sraz na Dálavě nadšeně kývl, chce někdo pochybovat o fanouškovi Planescape jako o místním? :)
13.5.2009 20:32 - Alnag
Well. Let's try it... Hlašte se klidně dál, to se neztratí, nicméně já to zkusím zítra nějak dohodnout se Sathel na konkrétní datum.
13.5.2009 20:33 - Sethi
Píše:
Nightwish

Píše:
fanoušci metalu


...co prosím?
13.5.2009 20:34 - sirien
Kolik že je limit aby se to vyplatilo? 10? 15? Pokud je teď 23 tak to bude easy...
13.5.2009 20:37 - Sethi
Píše:
Hlašte se klidně dál


už můžu dát ruku dolů, nebo se mám pořád hlásit?
13.5.2009 20:39 - sirien
Ty se radši hlas furt, ať Tě nikdo nepřehlídne. U ostataních stačí když mávnou a budou uviděni.
13.5.2009 20:52 - Milamber
Fanoušci metalu, co to slyším? =) Býval jsem velký fanoušek metalu, dnes už ne tak horlivě, ale pořád ho slyším rád.
13.5.2009 20:56 - Lokken
Milamber: Pozor, pro některé lidi, když řekneš že posloucháš metal, jsi automaticky "tupým ozzákem s pěti třídama"! :-) Mám osobně vyzkoušené...

Sethi: No Nightwish se počítali do gothic/melodic metalu se starou zpěvačkou(Tarja Turunen), jejich poslední album s Anette Olson je kapku o něčem jiném... ale to asi víš.

Já osobně dělím hudbu u na líbí/snesu=přežiju/škrtím autora :-)

Edit: Se zase odchylujeme od tématu :-D
13.5.2009 21:06 - Sethi
po pravdě, nevím, z toho nového jsem nic neslyšela, nicméně s oblibou prohlašuju, že jsou nightwish popík a pak uhýbám pentagramům a obskurním soškám, které na mě hází fanoušci =)

ale jinak dělím hudbu přesně stejně, jen mi v tom občas překáží hudební vzdělání (ošklivá choroba, není sice moc infekční, ale já jsem byla vystavována příliš velkým dávkám po příliš dlouhou dobu)

...ale za tím, že je to popík, si stojím.
13.5.2009 21:10 - Alnag
Já dělím hudbu na poslouchám/neposlouchám. Zřejmě nejsem správně militantní... a jak si co kdo řadí je mi naprosto šumák. Ať žije OT!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075969934463501 secREMOTE_IP: 50.17.63.57