Alnag
11.5.2009 19:53
D20 sraz podzim 2009
Termín: 1.- 4. 10.
Lokalita: Dálava - Novohradské hory

Akce se zúčastnilo 37 lidských duší (+ smečka psů)

Alek, Almi, Alnag, Babaj, Beny, Daphnee, Ebon Hand, Eva, Felouen, Gabik, Goran, Gurney, Hugo, Jerson, Jiron, Kin, Krtek, Lotrando, Max, Merlin, Michal, Nachtrose, Naoki, Nerhinn, Packa, Pjotr, Quasit, Rytíř, Sathel, Sethi, Sirien, Sosáček, Treven, Viper, Vlasák, wlkeR (+připomeňte se, kdo chybí...)

Poakční resumé:
11.8.2009 14:28 - Ebon Hand
Wanaxi! Ty to vzdáváš? Docela jsem se těšil, že po delší době zapředeme hovor.

Rytíři, rád ti budu dělat společnost, své herní aktivity plánuji jako velmi omezené.
11.8.2009 14:45 - yokuzava
Nachtrose > Vim ze to tu neuznavate, ale vzdalenost je hlavni duvod. :) Musel bych jet pres celou republiku ze severu az na jih.
11.8.2009 14:47 - Lotrando
yokuzava: řídit se vzdáleností, tak jsem na první srazu taky nebyl.
11.8.2009 14:52 - Ebon Hand
O víkendu jsme s kámoši absolvovali autem cestu dlouhou 2350km. Ve střední Evropě není nic daleko..
11.8.2009 14:56 - Rytíř
Ebon Hand píše:
Rytíři, rád ti budu dělat společnost, své herní aktivity plánuji jako velmi omezené.


Prima :) I když s tebou si rád případně i zahraju; mám dojem, že pokecáme dost stejně, ať to bude zabarvené hrou nebo ne ;) Jen abysme nerušili ostatní, kdyby to nedej bože brali moc vážně..

Jo a hlasoval sem, že vám na čtvrtek teda rozhodně... nepřijedu. Jeden den tam, druhej zpátky, to je maximum. Mám taky povinnosti. Barák na krku, nikdo to za mě neudělá (nestěžuju si, jen to píšu, abyste si nemysleli, že jako nechci bejt s váma tak dlouho) :)
11.8.2009 14:57 - Nachtrose
yokuzava píše:
Nachtrose > Vim ze to tu neuznavate, ale vzdalenost je hlavni duvod. :) Musel bych jet pres celou republiku ze severu az na jih.


Jak uz jsem psal nekde jinde, ja jedu ze slovenska. Zkus si zjistit, koho mas na trase, mozna by te nekdo pribalil.
11.8.2009 14:57 - sirien
yokuzava píše:
Nachtrose > Vim ze to tu neuznavate, ale vzdalenost je hlavni duvod. :) Musel bych jet pres celou republiku ze severu az na jih.

Ze severu. Na jih. Božíčku. Na minulej sraz sme s Alnagem museli jet až někam na předměstí Moskvy, řekl bych že 250km na východ je trochu víc než ze severní hranice pod Budějice.
O tom že spoje do Prahy a z Prahy do Kaplice kde si Tě někdo vyzvedne autem sou naprosto a dokonale bezproblémový ani nemluvě.

(totální zhejčkanost tohle, v USA nebo Rusku by vám Blava připadala jako sousední vesnice, ale když tady v našem 300km zapadákově někomu řeknete aby jel na jeden den do Blavy tak se hned vofrňuje "až do Blavy? Tak dalekó? Jen na jeden dén? Se nevyplátí!")
11.8.2009 14:58 - Nachtrose
sirien píše:
A jsi pro neznale schopnej shrnout pravidla do max. 10 - 15 minutoveho vykladu?
lol. No... Pravidla nejspíš ano. Princip kouzlení, podstatu paradigmat a systém té hry ani omylem :D


takze radis stahnout a nastudovat? Ufff... Kolik toho vlastne je?
11.8.2009 15:01 - Nachtrose
sirien píše:
(totální zhejčkanost tohle, v USA nebo Rusku by vám Blava připadala jako sousední vesnice, ale když tady v našem 300km zapadákově někomu řeknete aby jel na jeden den do Blavy tak se hned vofrňuje "až do Blavy? Tak dalekó? Jen na jeden dén? Se nevyplátí!")


Nekde jsem slysel, nebo cetl, ze jedna hodne pobozna rodina z australie mela nejblizsi kostel sve cirkve 600km od mista bydliste. Jezdili poctive kazdou nedeli na msi.
11.8.2009 15:12 - Rytíř
Hmm, to zní jako když kámoš vyprávěl zážitky z Ruska.. byli někde za Uralem, kecali s holkou, ptali se, kde zapařit, kam jezdí. Tak jim řekla, že nejbližší diskotéka je jen 40 minut... vrtulníkem.

Jinak ti amíci už prej cestování taky řeší o hodně víc, hrátky s cenou ropy je naučily, že ani benzín není zadarmo a šetřit se musí :) Ačkoliv teď jim to prej padlo hodně dolů, ty ceny za galon, už na to nezapomínaj, že i provoz auta něco stojí. Což dřív nebylo.

Já pořád čekám, kdy tu začnou prodávat auta na vzduch. Pak se hlásím na každý sraz :)))))
11.8.2009 15:24 - sirien
Nachtrose píše:
takze radis stahnout a nastudovat? Ufff... Kolik toho vlastne je?

hóódně... :D
Vpohodě, já to vysvětlim. Případně před srazem nahodim nějaký texty, pokud budou zájemci dopředu.
Tak mě napadá, že jsem vlastně ty texty už kdysi tvořil...

tohle je úvod do paradigmat v MtA. Když si to všichni zájemci přečtou a aspoň trochu zapamatujou, ušetří to asi tak 20 až 25 minut vysvětlování před hrou. Vysvětlit paradigmata je vždycky to nejdelší.
11.8.2009 15:24 - yokuzava
:) To jsem presne vedel ze vzbudim flamik. Jak jsem uz psal tak minuly sraz na severu mi utekl ne z me viny :((( V Praze jsem byl na PHB2.

Siriene od nas to je skoro 300.
11.8.2009 15:28 - yokuzava
No setrit se take musi.
BTW je tu nekdo ze severnich cech? :)
11.8.2009 15:29 - sirien
Rytíř píše:
Jinak ti amíci už prej cestování taky řeší o hodně víc, hrátky s cenou ropy je naučily, že ani benzín není zadarmo a šetřit se musí

Máš namysli benzin 0,50$ za litr? ach bože bože bože s jejich kupní silou.

Nachtrose píše:
nejblizsi kostel sve cirkve 600km od mista bydliste.

Rovná poměrně prázdná silnice... čtyři hodinky cesty klidnou jízdou, np.

Rytíř píše:
Já pořád čekám, kdy tu začnou prodávat auta na vzduch. Pak se hlásím na každý sraz :)))))

Fascinuje mě, jak si každej myslí, že jezdit autem je jenom cena benzinu. Pokud mám spotřebu 9/100 (plně naložený starší auto, jezdim relativně rychle), tak přijde cesta na 270Kč/100, tj. na nějakých 2,7Kč na kilometr. Reálná cena je nicméně zhruba dvoj až trojnásobná (opotřebení, servis, poviné prohlídky, rozpočítání poviného ručení etc etc etc).
11.8.2009 15:31 - sirien
yokuzava píše:
Siriene od nas to je skoro 300.

tááááková dálka, týjo. Pár hodin ve vlaku a 20 minut z Kaplice autem, abys mohl být na celovíkendové akci. Čtyřdenní, pokud přijedeš ve čtvrtek. Taková hrůza.
11.8.2009 15:32 - Merlin
hmm..řešit vzádlenost, tak tady z civilizace k vám do děr nikdy nejedem
11.8.2009 15:33 - wraiths
Rytíř: ze jo, my "vidlaci" mame hold kary. :)

sirien píše:
Pokud mám spotřebu 9/100
boze a ja si rikal,ze mam "prutokac". to jsi me teda trhnul :D
11.8.2009 15:41 - yokuzava
Siriene u nas nejezdi vlak, autobus sporadicky :) jeste nejaka ironicka pripominka? :)
11.8.2009 15:42 - Sethi
sirien píše:
Pár hodin ve vlaku


říká člověk který kňourá kdykoli hrozí, že by měl někam nedejbože jet vlakem namísto autem? úsměvné.
11.8.2009 15:43 - Rytíř
sirien píše:
Fascinuje mě, jak si každej myslí, že jezdit autem je jenom cena benzinu. ....


Sem si řikal, že to nebudu pitvat.. ale když ono se to nedá :)
Většina nákladů mimo benzín je fixní. Auto ti stárne ať jezdíš nebo ne, a tím se snižuje jeho cena (počet ujetých km je až druhotnej údaj). PR cvakneš taky vždy, dtto třeba dálniční známku. Dokonce i ty gumy, když nebudeš jezdit, ti vodejdou (i když samo ne tak rychle). Takže ve výsledku jakmile auto koupíš, tak hlavní cenu jízdy nakonec vážně tvoří benzín, protože ten zbytek zaplatíš tak jako tak.
Proto se tím lidi řídí, víš.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083425998687744 secREMOTE_IP: 44.203.235.24