Alnag
11.5.2009 19:53
D20 sraz podzim 2009
Termín: 1.- 4. 10.
Lokalita: Dálava - Novohradské hory

Akce se zúčastnilo 37 lidských duší (+ smečka psů)

Alek, Almi, Alnag, Babaj, Beny, Daphnee, Ebon Hand, Eva, Felouen, Gabik, Goran, Gurney, Hugo, Jerson, Jiron, Kin, Krtek, Lotrando, Max, Merlin, Michal, Nachtrose, Naoki, Nerhinn, Packa, Pjotr, Quasit, Rytíř, Sathel, Sethi, Sirien, Sosáček, Treven, Viper, Vlasák, wlkeR (+připomeňte se, kdo chybí...)

Poakční resumé:
12.8.2009 16:18 - Merlin
mám vám snad rozmlátit o hlavy židli, aby jste si jí všimli? :D
Gurney: připisuju si tě
12.8.2009 16:47 - Vannax
Ebon: Jo, taky jsem se tesil na pokec, ale na 90% to u mne fakt nedopadne. Proto jsem se radsi nechal vyskrtnout.

Docela jsem chtel poznat i Merlina, kteryho znam sice uz 8 let po netu, ale
nevim co je zac v realu :-). Hold treba za dalsich 8 let....
12.8.2009 16:50 - Merlin
:D no jo...sem taková tajemná duše :) ale myslím, že dalších osm let to nebude
12.8.2009 19:34 - yokuzava
Diky Siriene, ještě to zvážim ;)
12.8.2009 23:24 - sirien
Jerson píše:
osm hodin vlakem a ke čtení jen zpravodaj ČD

Základní chyba. Pominu-li laptop s baterkou na jeden film, tak knížka je naprosto esenciální a základní záležitost pro jakékoliv cestování. Případně blok a tužka, když potřebuju oddech od čtění. Na žádnou cestu, ani autem, ani ani MHD, a popravdě ani když du třeba na RPGčko nebo za někým jedu na návštěvu si jí nezapomínám brát... člověk nikdy neví, kdy bude mít nevyužitou chvíli.

Nachtrose píše:
Jen ty priklady se mi nejak nezamlovaji. Prvni je chodici kramek s bizutkou a druha emo gurl.

Srry. Víš co to je, vymyslet na koleni během psaní postu do diskuse (ten článek vzniknul jen lehkou úpravou diskusního postu) osmnáct paradigmat který budou dávat smysl, ukážou pointu, budou aspoň trochu zajímavý a zároveň ukážou šířku možností? Neni moc sranda... při dlouhodobym hraní je paradigma věc, které se věnuje samostatná přípravná session (naplno několikahodinová).
Každopádně - vem si inspiraci z Celestial choru. Tam jsem ukázal kněze a v protikladu k němu na pohled totálně odlišný koncept zfetovanýho rockera. Prostě považuj ty dvě holky v příkladu za kněze, a sám si k tomu najdi koncept rockera :)
(Verbena je trochu problematická, je dvouaspektová, potřeboval sem tam ukázat jak ten New age aspekt přirozenosti, tak ten aspekt oběti, takže mi nezbyl volnej slot na vymyšlení něčeho na pohled atypickýho)

Gurney píše:
Sirien: Jestli budeš hrát něco jinýho než na jaře tak bych do Mage šel.

Vzhledem k tomu že se už přihlásil Lokken, tak vymyslim něco jinýho. Jen si pls přečtěte ten článek, ať si ušetříme to zdlouhavý vysvětlování.
12.8.2009 23:39 - Nachtrose
Sirien: pokud bych sel do Verbeny, tak asi do toho New Age aspektu, i kdyz se musim priznat, ze takova predstava baby korenarky me celkem desi. Napadnul me treba malir, nebo nejaky jiny umelec, jenz tvori a meni hmotu i okoli pomoci jeji life force, nebo neco jako elfove, jenz ziji v harmonii s prirodou a jeji magie jimi skrz naskrz prochazi a dovoli jim tvorit uzasne veci z rostlych stromu a podobne.

Hmm... kdyz si to tak po sobe ctu, asi vyberu jine paradigma...
13.8.2009 07:21 - Jerson
sirien píše:
Základní chyba. Pominu-li laptop s baterkou na jeden film, tak knížka je naprosto esenciální a základní záležitost pro jakékoliv cestování.

V té době byl laptop nedostupným luxusem, a knížku jsem přečetl už cestou tam - tedy já jen napřed do Kladna, pak z kladna do Ostravy a pak z Ostravy do Budějic. Při rychlosti čtení sto stran za hodinu bych v batohu musel mít něco opravdu hutného.

Ale to mi teď nehrozí, pojedu maximálně hodinu a půl a s kamarády.
13.8.2009 14:26 - sirien
Nachtrose píše:
pokud bych sel do Verbeny, tak asi do toho New Age aspektu

Pozor na jednu věc - jsou tam sice dva aspekty, ale Verbena obsahuje oba, jsou propojené. Základní myšlenkou toho paradigmatu je oběť jako taková, která je prostě součástí přírodního cyklu (šelmy zabíjejí aby se nažraly, rostliny vzájemně bojují o živiny a slunce...) Verbena která (který) by přejímal jenom jeden z těch principů (jak jsem to zjednodušeně možná podal v článku) není moc obvyklý případ.
Ono obecně ta základní paradigmata jsou jen schémata a na každém jednom z nich lze vytvořit hodně širokou paletu možností.
13.8.2009 16:05 - Nachtrose
sirien: mi to komplikujes :-D
13.8.2009 16:20 - sirien
Usnadnim Ti to - většinou se vytváří koncept postavy - charakter a k němu zajímavé paradigma (občas naopak), takže vlastně promýšlíš, jak ta postava bude čarovat a proč a co bude zač... a teprve podle vlastního nápadu pak zařadíš postavu k nějaké frakci (ono Ti to v 95% případů stejně někam spadne samo)
13.8.2009 16:30 - Nachtrose
Ja vim, prolital jsem si pravidla. Ale mam takou blbou deformaci to delat obracene.
13.8.2009 17:52 - Jerson
Předem říkám, že lidé co chtějí hrát se mnou nemusí dopředu studovat nic. Skoro. Ale pokud chtějí, tak mám na netu docela dost materiálů :-)
13.8.2009 21:03 - Gurney
Jerson píše:
Předem říkám, že lidé co chtějí hrát se mnou nemusí dopředu studovat nic. Skoro. Ale pokud chtějí, tak mám na netu docela dost materiálů :-)

Třeba poslední verzi CPH? :)
13.8.2009 21:27 - Jerson
Pravidla ti vysvětlím za patnáct minut na místě. Přečtení zpráv z jedné mise trvá určitě déle :-)
14.8.2009 01:41 - Gurney
Jerson: Fajn, jestli se najde čas mezi ostatním hraním a budeš mít volné místo, tak bych zahrál rád. Předpokládám že budeš chtít hlášení z mise a že půjde o Omegu (?)
14.8.2009 07:20 - Jerson
Hlášení chtít budu a o Omegu půjde. A předběžně mám přihlášeny čtyři hráče, takže místo ještě je.
14.8.2009 08:19 - Merlin
Já nesmím :) Můj vousatej obličej neodpovídá švédskému ženskému profilu :P
20.8.2009 13:25 - Nachtrose
Merlin: me tak napadlo, kdy das vedet, jake budeme mit na ten tvuj horor postavy? Bych si ji treba udelal predem v CB. Nebo snad planujes rozdat uz nejake hotove?
20.8.2009 14:01 - Merlin
Dám vědět tak 14 dní před +-. Až budu mít konečnou představu o počtu hráčů :)

edit: s největší pravděpodobností se bude jednat o lidi, class at-will, na takovým 3 +- lvl.
21.8.2009 13:31 - Sathel
Jersi, doufám, že se mnou počítáš. Chci říct s Claudií Paz.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091746807098389 secREMOTE_IP: 3.83.81.42