Alnag
11.5.2009 19:53
D20 sraz podzim 2009
Termín: 1.- 4. 10.
Lokalita: Dálava - Novohradské hory

Akce se zúčastnilo 37 lidských duší (+ smečka psů)

Alek, Almi, Alnag, Babaj, Beny, Daphnee, Ebon Hand, Eva, Felouen, Gabik, Goran, Gurney, Hugo, Jerson, Jiron, Kin, Krtek, Lotrando, Max, Merlin, Michal, Nachtrose, Naoki, Nerhinn, Packa, Pjotr, Quasit, Rytíř, Sathel, Sethi, Sirien, Sosáček, Treven, Viper, Vlasák, wlkeR (+připomeňte se, kdo chybí...)

Poakční resumé:
8.9.2009 13:18 - Sethi
Co je žoužel?
8.9.2009 13:19 - Ebon Hand
Doufám, že si to počasí řádně zaplatil!
Chystám se jít opět na pstruhy a lipany. :-) Minule to bylo mé nejkrásnější chytání, zabroděný v řece tahám pstruhy, na břehu Vlasák s Treven míchají Tomy Colinse ve svém pojízdném baru. Jen natáhnu ruku ke břehu a mám v ní orosenou sklenici s lahodnou míchačkou a ještě mi brali ryby.
Jestli tohle viděli nějaký další rybáři, tak se museli posrat závistí.. :-)
8.9.2009 13:21 - Ebon Hand
Benýsek: Brod jsem projel i se svým bývalým BMW a to je opravdu nízké, zbytek je slušná lesní cesta.
8.9.2009 13:23 - Beny
Ebon Hand uááá brod, nemám šnorchl -:))ale na druhou stranu, umeju si alespoň spodek auta, při nejhoršim kluci hopnou z bot a přenesou mě na druhej břeh -:)))
8.9.2009 13:42 - sirien
Benýsek Mňo...

cesta konec jara - začátek podzimu
Místo se hledá relativně snadno, když se předtím namáháš podívat se na mapu a satelitní snímky abys viděl okolní krajinu pro orientaci. Až do místa cca kilometr od Dálavy je to pořád I nebo II třída, pak nastane ta vtipná část - musíš uhnout doleva do lesa, jenže to znamená přejet potok brodem.

Ve felicii to je relativně bez problémů, Sathelina rodina tam vpohodě jezdí i sportovní toyotou, prostě to musíš opatrně projet a ne tam vletět, vypadá to horší než to je.
Následuje relativně sjízdná lesní cesta, sem tam Tě do auta praští větev, to je vše, takže se nerozptyluj, nic úděsného Tě tam nečeká.

cesta konec podzimu - začátek jara
I když jsi tam už několikrát byl v "letní" sezoně, tak se místo hledá kurevsky blbě, zejména v noci ve sněhové vánici, ale ještě to není nesplnitelný úkol, pokud máš v autě někoho aspoň trochu schopného navigace a nebojíš se případně sem tam zeptat.
Je HODNĚ blbej nápad odbočit do lesa předtím, než přejedeš most (tedy o odbočku dříve). Věř mi, HODNĚ blbej.
Projetí brodu je suprové dobrodružství, encounter 15. levelu. Následné projetí cesty s 30cm sněhu už TAK děsivé není - pokud máš jako Ebon Audi 4x4 případně si nezapomeneš vzít řetězy, jinak můžeš zjistit že ten mírný kopec tak mírný není. Důrazně v takovém případě doporučuji jet za někým, kdo má silnější auto do terénu.
Každopádně - i v zimně to Sathelin brácha zvládnul se sportovní toyotou (poté co před ním někdo projel cestu, ale i tak to byl velmi pozoruhodný výkon, zejména uvážím-li že cestou zpátky měl už jen jeden funkční řetěz místo dvou)

takže... asi tak. Teď na podzim to je naprosto bez stresu, takže pohodička.
8.9.2009 13:49 - Beny
sirien dík za vyčerpávající info, odbočku jsem na mapě našel, jezdim poměrně často kosek od tama do Černý, a tak sem jen zadal souřadnice odbočky do navigace... Když tak řeknu Lotrandovi ať pořídí světlice... -:)))
8.9.2009 14:05 - Merlin
tak, třeba se naučím dělat s GPS
8.9.2009 14:12 - Ebon Hand
Zimní Dálava byla senzační, jedna z nejlepších akcí, na kterých jsem v poslední době byl! :-)
DALAVA1

DALAVA2
8.9.2009 14:17 - yokuzava
hauuuu.....
8.9.2009 14:36 - A15
Siriene, co znamená "nechat to tam dýl"? Mohu to naložit odpoledne. Když to dám na sluníčko za okno a vysvětlím směr, tak ho dle mého odhadu potkáme přibližně na odbočce do Desek...
Takže jak moc dýl? Nebo později?....
8.9.2009 14:41 - Ebon Hand
Ještě přidám trochu atmosféry.. :-)
Aneb Sirienova prorocká slova se plní.
Omluvte kvalitu třetího videa, vymrzlá kamera se v teple zamlžila.
DALAVA3

DALAVA4
8.9.2009 14:43 - Felouen
Woow, tak ta Dálavě 2 díky tomu jak se pořád rozhlížíš sem a tam, tak trhavě a duní ti kroky a šustí oblečení, tak to bylo úplně jako z nějaké střílečky. V nové lokaci, kde sice by nepřátelé být neměli, ale přesto radši se rozhlížíš a opatrně chodíš kolem. :D

Tak ty jarní fotky jsou moc pěkné, vypadá to tam nádherně. Ebone, můžu si taky pak vyzkoušit rybařit? Vždycky mě zajímalo, jaký je to pocit. Ve hrách, kde si ti chytí tak do minuty a jsem rybářský velmistr (Fable), je to naprosto úžasné. Tak mě zajímá, po jak dlouhé době (pět minut?) mě to v reálu přestane bavit. Nebo se něco děje kolem, třeba že občas vidíš rybu jak "přijede" a pak zase "odjede"? Že ve všech filmech to vypadá jako nudné flákání, pokud samozřejmě nemáš někoho kolem, s kým si povídáš a něco děláš (ale pak ten hluk odhání ryby). :D
8.9.2009 14:45 - A15
Sethy: chtěl jsem ti předhodit nějaké odkazy na žoužel, ale žádné jsem nenašel!

Ale neboj, dámské osazenstvo do sekce žoužel nepatří, takže focena nebudeš. Navíc na začátku října neseženu led, takže se fotit ani nedá...
8.9.2009 14:47 - Sethi
Já si pod tím slovem dovedu představit leccos, tak mě zajímalo, co to znamená ve tvé termitologii =)

Takový dotaz zcela mimo mísu - má tu někdo z vás nějaké zkušenosti s defosforylací proteinů?
8.9.2009 14:53 - A15
Sethy: To ne, ale umím denitrifikovat subalpínské půdy. Nedáme to do kupy?
8.9.2009 15:00 - Ebon Hand
Feloune skvělé! Bylo to natáčené přesně z tohoto důvodu. Točili jsme tam video inspirované filmem The Thing. Jsem rád, že to na tebe tkhle dýchlo.

Já se věnuji muškaření, což je trochu jiná metoda, ale na místě budu schopen tě s tím seznámit, půjčím ti mé vybavení. :-)
8.9.2009 15:15 - Lotrando
nechte už tu propagaci, nebo se z toho budu v noci odkopávat :)
8.9.2009 15:23 - yokuzava
Presne, nebo dostanu zachvat.... :)
8.9.2009 15:24 - Lotrando
ta hra s kalíšky probíhala v chatě? jen abych si udělal obrázek o možnostech, vypadalo to tam dost útulně.
8.9.2009 15:53 - Ebon Hand
oboje probíhá v kuchyni, což je asi nejmenší místnost v budově :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08293604850769 secREMOTE_IP: 3.235.251.99