sirien
29.6.2016 16:05
Sraz Kostky - ...29.9.-2.10. 2016
Takže takže takže...

...další podzimní sraz Kostky naživo, jako obvykle v podání geek&nerdy podzimní Dálavy.

Tentokrát nemáme svátky, ale řekli jsme si, že na to kašlem, takže sraz vypisujeme od čtvrtka do neděle i bez svátků.

Zábavná věc je, že ten svátek je ve středu, takže kdo chce může klidně dorazit o den nebo dřív a např. si v klidu užít nějakou pořádnou celodenní RPG session a přitom nepřijít o socializaci a deskovky :) (ano, osobně toho velmi rád využiju...)

Opět to je "otevřený" sraz pro všechny primárně RPGčkaře, ale i deskovkáře popř. larpery a další herní geek individua.


Účast (ano, tentokrát jsme termín cheatovali bokem, takže toho vím dost už takhle z kraje):

90+% přijedou

  1. * Sirien
  2. * Dukolm
  3. * Demonica
  4. Sathel
  5. Adam
  6. Pája (Pel)
  7. Kenny
  8. Elgard
  9. Cunnedda (teda, Assassin. Vlastně Umijaky. Prostě Kryštof)
  10. Naoki -
  11. Cemi
  12. Jirka
  13. Jarka
  14. Jerson
  15. Jakub Suchánek
  16. Samuel
  17. Nikolaj
  18. Iridin
  19. Ebon
  20. Nina
  21. Petr
  22. Merlin
  23. Syntax
  24. Nachtrose
  25. Korbal
  26. Pjotr
  27. * Gurney
  28. Tarfill
  29. A15
  30. Babaj
  31. Stáňa
  32. Godric
.

Snad přijedou (30-70%]

  1. Lili
  2. Lokken
  3. Captain88
  4. PetrH
.

Nejspíš nepřijedou :(

  1. Ilgir
  2. Shako
  3. Jarik
.

Nevíme, ale čekáme

  1. ShadoWWW
  2. Vlasák

Máte zájem o kulinářské speciality?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Rychlá jídla - primárně hrátkladné body6
Chci jen klasiku - jak je Dálavským zvykemkladné body4
Přidám 100Kč nad rámec klasiky na specialitykladné body0
Přidám 200Kč na rámec klasiky - chci ochutnat něco zajímavéhokladné body4
Chci jeden večer klasiku a druhý něco tématického, jako byly burgery. Tématický večer může být různý: burgery, zvěřina, ptactvo, ryby, American BBQ, středomoří, Asie atd.kladné body0
4.10.2016 20:04 - Nachtrose
ZZZ...zzz...ZZZ...zzz...ZZZ...zzz...
4.10.2016 20:09 - sirien
Nachtrose: jo, přesně takhle funguje doteď Brix. Jakože se doteď nenamáhal vzbudit ani natolik, aby sežral celou misku. (Chudák - dokud v pátek nepřijely Sathel a Cemi, tak neměl s kym kromě mě chodit spát, to ponocování do šesti ráno ho asi dost zničilo :D )
4.10.2016 22:20 - Merlin
choďte do práce a pořiďte si dítě :)...a o spánku nebude řeč
4.10.2016 22:39 - Gurney
První věc, díky Demonice za high level D&D, Jersonovi za Omegu a všem co se účastnili testování mého dobrodružství (obzvlášť těm co si pak dali čas a práci rozebrat co fungovalo a co ne).

Jinak Dálava byla tentokrát náročná... pět dní za sebou chodit spát nejdřív v pět a následně se pokoušet ze dne na den vrátit do nějakého normálního fungování je docela hutné. Ale stálo to za to :)
4.10.2016 23:45 - sirien
Hej, jo.

DnD bylo super. A musím říct, že mě skutečně velmi překvapilo, jak úžasně hratelné ty chary na 16. levelu sou - přehledné, rozumně "stručné", člověk se za ně dokáže pořád rozhodovat v krátkém čase a přitom mají všechen ten dojem moci a síly, který od nich člověk očekává. Oproti dřívějším edicím brutální skok dopředu.
A ne každý den člověk zabrání třem válkám a pak si ve volné chvíli ještě skočí zachránit kolegini akademičku.
Hraběte mi líto rozhodně neni a Nemo unikl disciplinární komisi hlavně z toho důvodu, že kdybysme arcikancléři práskli, co tam prováděl, tak pudeme na kobereček nejspíš úplně všichni.


U hunterů mi je trochu líto, že ste ten příběh relativně "sotva rozehráli", ale tak řeklo se hardcore, tak hardcore... doufám, že ste si to užili i tak. A sorry za ten maniakální závěr, ale slíbil sem, že jedu template supernaturály a ne jen nějaké jejich odvary a werewolf v garou je prostě werewolf v garou, s tim se nedá nic dělat :)
(hraju si s myšlenkou dát to na příští GameCon jako ukázkovku...)
5.10.2016 07:23 - Naoki
Já taky děkuju za Dálavu :) měl jsem štěstí že se mi to sešlo tak, že jsem na ni mohl jet a v práci se nade mnou smilovali a dali mi i dovolenou :D

Herně mi to tentokrát nevyšlo moc dobře: všechny jsem prohrál! :D (i zatracené deskovky :D ) Zrovna u těch hunterů mi to mrzí nejvíc pač na ty jsem se fakt těšil, ale holt je vidět že důležitý je tým, a jak jsme si týmově moc nesedli a hráli jsme to jako heroickou fantasy, tak jsme dostali patřičně nakopáno... (si říkám jestli je fakt dobrý nápad dávat Huntery jako Oneshot: už se ti někdy stalo, že to družina dala?)

Psal jsem si pár hlášek, ale jak jsem chodil spát brzo tak jich mám opravdu jen pár :D později je snad hodim
5.10.2016 09:33 - Jerson
Jinak musím říct, že zájem o Omegu mě překvapil - teoreticky až deset, možná jedenáct lidí, prakticky šest, to jsem opravdu nečekal.
Nicméně je pravda, že v takovém počtu je hra pomalá, ať se snažím strkat hráče dopředu, co to jde.
5.10.2016 10:54 - Merlin
Sice jsem si nezahrál tolik RPG kolik jsem měl v plánu (omega mi úplně utekla), nicméně aspoň jsem viděl jak se nemají hrát Hunteři :D a lousknul si nějaký to NPC :)
5.10.2016 11:06 - Aegnor
Naoki píše:
(si říkám jestli je fakt dobrý nápad dávat Huntery jako Oneshot: už se ti někdy stalo, že to družina dala?)

Podle mě hrozně záleží na tom, co hraješ. Když jste si vybrali vlkodlaky (brutální masomlejnek) s celosvětovým přesahem na T3, tak se nedivte, že to bylo fakt těžký:-)

T1 buňka řešící nějaký lokální upíří problém bude mít mnohem jednodušší situaci, aspoň si myslím.
5.10.2016 11:19 - Nachtrose
Vlkodlaci byli spis ten mensi problem. Jednou se nam, co si pamatuju, podarilo huntery "vyhrat". A umrela jen jedna postava.

A Merlinova NPC byla tradicne luxusni :-)
5.10.2016 22:25 - Dukolm
Tak tady máte pár fotek pro připomenutí https://goo.gl/photos/LPeL3i3D5SGEAKCR9





Originály ve větším rozlišení kdyby někdo chtěl mám u sebe.
5.10.2016 22:47 - Nachtrose
Kdyz na ty fotky koukam, tak si uvedomuju, ze jsem se snad jeste nikdy nevydal prez tu tajemnou lavku v lese... ( a taky ze bych vazne mel prestat zrat :-D )
6.10.2016 02:48 - sirien
Nachtrose: velmi intenzivně bych Ti to neradil. Osobně sem to párkrát udělal a musím říct, že nikdy nevíš, co na druhé straně té lávky potkáš - někdy tam je jen les, někdy tam potkáš velmi podivné osoby s nimiž si užiješ spoustu zábavy nebo tam prožiješ zajímavé nové zážitky a jindy tam zažiješ traumatizující momenty, které změní Tvůj život. A jen tak for fun: všechno se mi to za těch deset let co tam jezdíme skutečně stalo ;)

Cross on your own danger.
6.10.2016 08:57 - Nachtrose
Na zadklade jedne debaty ted na Dalave jsem se zacal vrtat v archivu abych zjistil, kdy jsem se tam zjevil prvne. A zjistil jsem, ze to byl podzim 2009. A taky jsem narazil na tohle:

6.10.2016 10:00 - Merlin
Spratek :)
6.10.2016 10:18 - Babaj
hejsek :-))
6.10.2016 11:15 - Vojtěch
6.10.2016 11:17 - Gurney
Jesse Eisenberg :)
8.10.2016 16:40 - sirien
Člověk trochu přestřelí cílovej čas na palubce DeLoreanu když se vrací z osmdesátek, takže mu nezbyde čas se 100% přestylizovat na 21. století, a vy tu z toho děláte takovej zbytečnej cirkus.

Jestli si myslíte, že sehnat maskovací pole co na pohled přizpůsobuje cestovatele době aniž by musel blbnout s hadrama a účesem je snadný, tak ne, nebylo to snadný a bloncka z tý modrý budky byla dost agresivní když řvala něco o tom že to musim vrátit nebo si toho ňákej doktor všimne (vážně, málem mě zastřelia, přitom taková malá součástka...)
20.10.2016 18:10 - Sathel
Rogue akce! Jedeme s Pjotrem na Dálavu znovu a to 18.-20.11.2016, tedy asi za měsíc. Proč? Letos prý bylo málo dřeva, takže jedeme na dřevo-brigádu. Kdo chcete, můžete se přidat. Dřevobrigáda má trochu jiná pravidla:
1. ubytování je zdarma
2. čeká se od vás práce - dělání dřeva (nataháme klády, nařežeme motorovkou, nasekáme)
3. sobotní oběd je společný (nějaký guláš), přispívá se na něj, zbytek z vlastních zásob
4. večery jsou volná zábava (takže pro nás deskovky, logicky :-) )

V tuto chvíli vím jistě, že jedu já, Kryštof a Pjotr. Plus tam samozřejmě budou další lidé z Dálavy ale to je vedlejší.

Kdo by chtěl jet, prosím dejte mi vědět.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088550090789795 secREMOTE_IP: 18.189.2.122