Sathel
6.3.2017 18:17
Dálava 22.-25.6.2017
Již tradiční sraz na Dálavě, jedeme opět od čtvrtka. Tentokrát jsem vybrali poslední možný termín v červnu, na Dálavě bude o tomto víkendu probíhat stavba stanů pro tábory, tedy Obéza bude obsazena, my budeme v Letní klubovně (ta novější). Pokud se mezi vámi najdou tací, kteří rádi relaxují manuální prací, bude super, pokud v sobotu pomůžete se stavbou stanů.

Varování pro alergiky - tráva na louce bude čerstvě posekaná, prášky na sennou rýmu s sebou! Koupání v řece možné :-)

Sdílení aut: - řidiči, přihlašte vozy ať se pasažéři můžou hlásit

Informace o Dálavě

Pro zajímavost výsledek hlasování (tedy nezávazně přihlášeni)

Jinak podzimní termín už je známý: 27.-1.10.2017 (st-ne, 28.9. je státní svátek)
Autorská citace #1
6.3.2017 19:32 - Merlin
ufff...týden předtím mám další pravidelnou akci...tak ještě uvidím jak to dopadne...zase nemůžu být každý víkend mimo
Autorská citace #2
7.3.2017 01:41 - sirien
Tenhle termín na 95% nepojedu (a Cemi se tvářila že tudíž taky ne).

(Škoda, prohrál jen o 1 hlas s termínem, kdy bych v klidu moh... teda, o 2, Cemi to nějak zapomněla odkliknout, ale i tak by prohrál)
Autorská citace #3
7.3.2017 09:26 - Demonica
Škoda. Pro mě je to zase jediný termín, kdy můžu jet.
Autorská citace #4
7.3.2017 09:48 - Jerson
Je to týden před FF, a je celkem jedno, jestli pojedu na FF nebo někam na dovolenou, ale ten víkend předtím velmi pravděpodobně nebudu moct přijet.
Autorská citace #5
7.3.2017 11:25 - Sathel
Děcka, já vám příště nebudu dávat na vybranou. Vždycky vyhraje ten poslední termín :-D
Ano, je to týden před FF. Příště tam asi nechám jen květnové termíny.
Autorská citace #6
7.3.2017 11:36 - Nachtrose
Nikdy se nejde zavdecit vsem :-D Letosni kveten mam celkem zasekanej, takze cerven byla skvela moznost.

Prilozit ruku k dilu pri stavbe stanu mi vadit nebude. A alespon uvidim, jak ten tabor vypada plne vystaven. Zatim jsem ho tak videl jenom na fotkach :-)

Uz jenom poresit gril a medovinu O:-)
Autorská citace #7
7.3.2017 12:15 - Jerson
Sathel píše:
Děcka, já vám příště nebudu dávat na vybranou. Vždycky vyhraje ten poslední termín

No právě, jakékoliv hlasování je předem jasné. Jedině že by bylo v červnu fakt hezky a vzal bych Dariena na výlet.
Autorská citace #8
7.3.2017 12:20 - sirien
Sathel píše:
já vám příště nebudu dávat na vybranou

no já jako nechápu cos to dělala za pokusy s nějakou tou demokracií nebo co to bylo :p
Autorská citace #9
7.3.2017 12:53 - Sathel
Jaké pokusy? To už jsem párkrát dělala. Když to neudělám, tak mi pak lidi nadávají, že jsem to vybrala špatně :-)
Autorská citace #10
7.3.2017 13:18 - Nachtrose
Sathel píše:
Když to neudělám, tak mi pak lidi nadávají, že jsem to vybrala špatně :-)


Jak můžeš vidět, když to uděláš, tak taky. :-)
Autorská citace #11
7.3.2017 14:10 - Jerson
Ono to funguje, jen je lepší provádět invertované hlasování, tedy vyškrtávání nevhodných možností. Výsledný termín se pak určuje podle toho, kdy nemůže přijet nejméně lidí.
Opticky to vypadá podobně, praktické výsledky bývají ve větších skupinách lepší.

Nicméně to píšu proto, že se mi sešly dvě takové Dálavy za sebou - na minulou jsem nemohl přijet kvůli Pragoffestu, kde jsem už taky slíbil účast ještě před plánováním Dálavy.
Autorská citace #12
7.3.2017 14:47 - sirien
Sathel píše:
To už jsem párkrát dělala.

ale co pamatuju tak vždycky ve fašisticky výběrové skupině a ne plošným referendem :p
Autorská citace #13
10.3.2017 11:37 - Sathel
Jerson píše:
je lepší provádět invertované hlasování, tedy vyškrtávání nevhodných možností.


Jsem myslela, že je to totéž. Šedá pole pro nemůžu a zelená pro můžu. Největší počet zelených = nejmenší počet šedých.

sirien píše:
vždycky ve fašisticky výběrové skupině a ne plošným referendem


Však to taky byla výběrová skupina ;-) Jenže, ona se ta skupina furt mění, takže to dělám podle pravidla, abych si to nemusela pamatovat. A pravidlo je: max. dva "strajky" za poslední 3 Dálavy.
Autorská citace #14
10.3.2017 12:44 - Log 1=0
Sathel píše:
Jsem myslela, že je to totéž. Šedá pole pro nemůžu a zelená pro můžu. Největší počet zelených = nejmenší počet šedých.

Jerson má pravdu. Ono to ve skutečnosti je Můžu/Nevím/Nemůžu. Takže tam rozdíl je. Proč je jedno výhodnější, než druhé, to nevím, ale je to řekněme empiricky zjištěno.
Autorská citace #15
10.3.2017 15:13 - Jerson
Sathel píše:
Jsem myslela, že je to totéž. Šedá pole pro nemůžu a zelená pro můžu. Největší počet zelených = nejmenší počet šedých.

No, lidé mají různé vnímání toho, kam dát "asi můžu" nebo "asi nemůžu". Pokud mají jen dvě možnosti, tak část dá to "můžu" všechny termíny kromě těch, kdy určitě nemůže, a část lidí tam dá jen termíny, kdy může zcela určitě. Každý pro to má jiný důvod.

Takže je lepší udělat ty možnosti spíše dvoustupňové - nechat pozvané říct, kdy určitě nemůžou, čímž se vyřadí některé nejhorší možnosti, a mezi zbylými vybrat tu, kdy s větší či menší pravděpodobností může nejvíc lidí.
Možná by to dopadlo stejně, možná ne, fakt nevím. Ale teorie her i teorie řešení konfliktů preferují tyhle způsoby.

Osobně bych se přimlouval za to, aby byl termín Dálavy alespoň ob jeden víkend od větších conů, i když možná je to jen můj požadavek.

Sathel píše:
Jenže, ona se ta skupina furt mění, takže to dělám podle pravidla, abych si to nemusela pamatovat. A pravidlo je: max. dva "strajky" za poslední 3 Dálavy.

Jestli je "strajk" neúčast, tak už jsem na hranici toho, kdy ještě můžu hlasovat. Což tedy u mě může snadno vést ke klasické "spirále smrti", kdy hlasovat můžu, ale vyhraje termín, který opravdu nemůžu, čímž se po několika Dálavách posunu do skupiny, která už hlasovat nemůže, a tedy moje šance ovlivnit svou účast ještě klesnou.

Tedy nemyslím, že bys to hlasování dělala tak, abych na Dálavu nemohl přijet, ostatně to "nemůžu" je jen otázkou volby (zda zrušit předem domluvenou akci s kamarády a přijet na jinou akci s kamarády), spíše jsem chtěl ukázat, jak tyto procesy fungujou. (A taky lehce naznačit, že na Dálavu jezdím rád a fakt se snažím přijet alespoň na ten jeden den, a nerad bych o to přišel :-) )
Autorská citace #16
10.3.2017 15:23 - sirien
Log 1=0 píše:
Proč je jedno výhodnější, než druhé, to nevím

Protože když se lidí zeptáš: "kdy můžeš", tak to je alternativní ke "kdy se ti to hodí" a lidi začnou uvažovat o všech alternativách, co v daný termín mají a zaklikají Ti jen ty možnosti, kde nic moc nemaj - tj. vyřadí i ty termíny, v nichž mají nějakou méně lákavou alternativu, s tím, že je pro ně lepší zvládnout tuhle aleternativu PLUS to co nabízíš v jiném termínu.

Když se zeptáš "kdy nemůžeš", tak se lidi zamyslej nad tim, kde maj něco co jim skutečně zabrání přijet.

Tj. řekněme, že Sathel nabídne termíny 1, 2, 3 a 4. Řekněme, že v termínu 2 sem na služebce, v termínu 3 mám seminář, kde fakt chci bejt a v termínu 4 mám oslavu nějakého známého, kde sem se chtěl ukázat.

Pokud se Sathel zeptá "kdy můžu", tak jí zaškrtnu jen termín 1 (2 mám služebku, 3 mám něco lákavějšího a 4 mám neco, co bych oželel, ale když stihnu Dálavu v 1 a oslavu ve 4, tak to je pro mě optimální).

Pokud se Sathel zeptá "kdy nemůžu", tak jí zaškrtnu termín 2 a možná 3, takže jako validní zbydou 1, 4 a možná 3 (2 mám služebku, přes to vlak nejede, 3 je dost na hraně, ale 4 kdyžtak můžu, protože když to tam vyjde, tak oslavu oželim)


Je to docela typickej příklad situace, kdy fakt že lidi přemýšlí zkratkovitě a nenamáhají se zbytečně věci promýšlet způsobuje, že formulace otázky ovlivňuje odpověď.
Autorská citace #17
10.3.2017 15:28 - sirien
Jerson píše:
Jestli je "strajk" neúčast

nn, je to neúčast bez validní omluvenky. Kontroluje Sathel a musíš jí mít podepsanou od:
- policisty co Tě zatkl
- oddávajícího
- zaměstnavatele
- ošetřujícího lékaře

Stále diskutujeme o tom, jestli se počítá podpis od manželky, Sathel tvrdí, že jo, já tvrdim, že ne.
Autorská citace #18
10.3.2017 15:56 - Nachtrose
sirien píše:
nn, je to neúčast bez validní omluvenky. Kontroluje Sathel a musíš jí mít podepsanou od:
- policisty co Tě zatkl
- oddávajícího
- zaměstnavatele
- ošetřujícího lékaře

Stále diskutujeme o tom, jestli se počítá podpis od manželky, Sathel tvrdí, že jo, já tvrdim, že ne.


Zapoměls na patologa a/nebo rodinného nekromanta.
Autorská citace #19
10.3.2017 16:17 - LokiB
sirien: + (z trochu jiného soudku) je v podobných situacích lepší dávat uzavřené otázky než otevřené :)

v dnešní době bych nepovyšoval manželku nad přítelkyni, kamarádku, přítele, kamaráda ... tradiční rodina je stejně mrtvá :D

V případě zajetí teroristy je možné doručit omluvenku nahranou na videokazetě ...
Autorská citace #20
10.3.2017 16:19 - Aegnor
LokiB píše:
V případě zajetí teroristy je možné doručit omluvenku nahranou na videokazetě ...

Ale v takovém případě je nutno neztratit hlavu.
Autorská citace #21
10.3.2017 19:18 - Pjotr
Nevim co resite, vzdyt bylo jasny jak se to bude vyhodnocovat.

Osobne by mi nevadilo ani kdyby byl termin dany direktivne, ve finale je rozhodovani stejne
-fakt nemuzu, takze neprijedu
-muzu a prijedu
a tri mesice predem jeste vsechny nevyhnutelny okolnosti stejne zdaleka neznam.
Anketa je jen bonus
Autorská citace #22
13.3.2017 13:38 - Sathel
Jerson píše:
(Pravdilo o dvou strajcích) u mě může snadno vést ke klasické "spirále smrti", kdy hlasovat můžu, ale vyhraje termín, který opravdu nemůžu, čímž se po několika Dálavách posunu do skupiny, která už hlasovat nemůže, a tedy moje šance ovlivnit svou účast ještě klesnou.


Jersi, nemůže :-) Příští Dálava je fixní a termín víte 7 měsíců dopředu, takže je to jen otázka priorit. Navíc tohle pravidlo má svoje výjimky. Například to, že na každou Dálavu zveme Quasita, i když víme, že přijede jednou za pět let :-)

Pjotr píše:
Osobne by mi nevadilo ani kdyby byl termin dany direktivne... Anketa je jen bonus


Přesně :-)
Autorská citace #23
13.3.2017 14:26 - Jerson
Sathel píše:
Příští Dálava je fixní a termín víte 7 měsíců dopředu, takže je to jen otázka priorit

Tak teď jsem se úplně ztratil, o jakých sedmi měsících je řeč :-)

[jinak otázka priorit v reálném životě je v reálném životě strašně složitá (třeba náš střední management na ni rezignoval úplně) a osobně bych byl nejraději, kdybych nemusel volit mezi akcemi, na které chci jet. Tedy pokud bude termín Dálavy alespoň ob týden od Vánoc, Pragoffestu a Festivalu Fantasie (a asi i Gameconu, i když na něj nejezdím), tak buď budu moct přijet, nebo ne, ale nebudu proti němu mít ani slovo. :-) )]
Autorská citace #24
13.3.2017 14:47 - sirien
Schopnost se efektivně rozhodovat a dávat věcem jasné priority činí lidi šťastnějšími, Jersone - tím, že se budeš rozhodnutím vyhybat, se v ní ale určitě nezlepšíš ;)


Řeč je o podzimní tradičně Kostkově game-geek Dálavě, která už je rozhodnutá předem a kterou sme chtěli dát vědět až pozdějc, ale když tu s ní Sathel takhle žongluje, tak jí radši rovnou založim téma, ať v tom neni bordel.
Autorská citace #25
13.3.2017 15:16 - Jerson
sirien píše:
Schopnost se efektivně rozhodovat a dávat věcem jasné priority činí lidi šťastnějšími

Tak jo Siriene - kdyby sis mohl vybrat, zda pojedeš na Gamecon nebo jarní Dálavu, kam pojedeš? A jak šťastný bys byl, když bys pak slyšel dojmy lidí z akce, kterou sis nevybral?
Ptám se, abych se něco přiučil, takže to do mě pusť :-)

A pokud je to offtopic, tak stačí v PM.

(BTw. pro tuto Dálavu mě dejte do "možná" - pořád je šance, že na FF nebudu moct jet, a tak bych přijel na Dálavu. A je i nenulová šance, že bych mohl na obě akce.)
Autorská citace #26
14.4.2017 22:16 - Nachtrose
Tak mám 19.-23.6. školení v Pardubicích. Prozatím to znamená, že bych prijel až v pátek na večer. Jen tak ze zvědavosti: kdyby selhali kluci od nás, našel by se dobrovolník, co by mne vyzvednul třeba v ČB?
Autorská citace #27
18.4.2017 15:50 - Ebon Hand
Já se nebudu účastnit, jedu na Post Apo festival Junktown.
Autorská citace #28
18.4.2017 22:58 - ilgir
Jerson píše:
No právě, jakékoliv hlasování je předem jasné. Jedině že by bylo v červnu fakt hezky a vzal bych Dariena na výlet.

Já beru ženu a děti, tak doufám, že se předvedeš ;-)
Autorská citace #29
18.4.2017 23:14 - Šaman
V tomhle termínu jsem na Zlenicích. Kdyby nebyly Zlenky, tak je Junktown.
Bohůmžel, Dálava zní dobře, ale musel bych se třikrát zreplikovat.
(Zato červenec je celý volný, nejspíš kvůli táborům.)
Autorská citace #30
11.6.2017 21:58 - Naoki
jaká je situace s autama? možná bych se mohl nakonec zúčastnit, ale záleží na logistice
Autorská citace #31
12.6.2017 12:32 - Sathel
Přátelé, Dálava se blíží. Kdo máte auto a volné místo v něm, prosím napište ho do tabulky AUTA, ať se s vámi může někdo svézt. Tentokrát nám nejedou dva tradiční řidiči - Sirien a Ebon, takže prosím, kdo můžete, berte auto.

Nachte, do Budějek pro tebe určitě někdo dojede.
Autorská citace #32
13.6.2017 21:33 - Nachtrose
Sathel: už jsem si něco v zákulisí domlouval, tak jen doufám, že se do té doby nestihnou opít ;-) Kdyby něco, budeš krizový koordinátor O:-)
Autorská citace #33
26.6.2017 14:07 - ilgir
Dobrá akce, díky všem.
Jsem rád, že jsem si zahrál Scythe, takže i za to dík.
Autorská citace #34
26.6.2017 15:12 - Demonica
Taky díky všem, kteří se mnou Scythe zahráli, je to fakt super hra.

Dálava byla jako vždy skvělá.
Autorská citace #35
26.6.2017 16:28 - Nachtrose
Njn, Scythe se na mbe nedostalo. Snad na podzim. Z peti dni by to vyjit mohlo :-D

Jinak Dalava tradicne super, jen zas moc kratka...
Autorská citace #36
27.6.2017 20:28 - Nachtrose
Btw. Fotečky budou?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073778867721558 secREMOTE_IP: 35.175.172.94