Naoki
24.4.2018 20:14
Postavy Mage na Dálavu
Pro začátek konkrétně na jarní Dálavu 2018


HráčNachtroseEbonNaokiTarfillDukolm
ParadigmaWitchMD (Dreamspeaker)HermetikEkstatikTaoista (Euthanatos)??
Spojení3
Rozklad3
Síly4
Hmota3
Mysl312
Život213
Prazáklad2
Čas311
Spirit323
Autorská citace #21
27.4.2018 15:20 - Naoki
Hmm, teď když si vytvářím postavu a znovu nad tím přemýšlím tak mi spíš sedí kombinace
Spojení ***
Čas ***
Prime **
Což teda je do družinky docela blbé, když jak spojení tak čas už máme vykrytý...
Autorská citace #22
27.4.2018 16:43 - sirien
Upřímně? Pokud to budete všichni kombit na samý 3/3/2, tak nejspíš skončíte dost nezajímavě (protože zvládnete vykombit všech 9 Stér trojkama a pak je ještě na sichr pojistit dvěma dvojkama)

Tzn. čistě z hlediska toho jak pak bude vypadat ta skupina by to asi chtělo abyste někdo šáhnul po nějaké té 4/2/2, 4/3/1 nebo si to rozhodili na nějaké míň silové ale variabilnější 3/2/2/1 nebo 3/2/1/1/1 popř. pokud by si někdo z vás troufnul na nějaký mysticky-okultní nízké rozložení typu 2/2/2/1/1 (nebo dokonce ještě nižší).

Tahle symetrie mezi postavama funguje když máte 6 bodů Sfér se stropem na 3 a ste s tím tak tak schopní vykrýt spektrum, ale pořád tam zůstávají nějaká slabší místa a mezi těmi postavami je dost prostoru pro rozdílnost z čistě mechanického hlediska. V momentě kdy tam těch bodíků máte víc tak je mnohem zajímavější, když dojde k nějaké diverzitě (na jedné straně nějaké úzce orientované prodigy co má 4/3/1 a vedle něj nějakej okultní mystik s 2/1/1/1/1/1/1 sou mnohem zajímavější dvojka než dvě postavy co mají 3/3/2 popř. jinou "shodnou" kombinaci).

Chápu, že se vám nikomu nechce jít na ta široká a nízká rozdělení, protože to je už trochu větší challenge kdy to chce líp tušit co tam hodláte dělat (a jak pak jde popř. třeba kombinovat tahle nízká probuzená magie s mortálím okultismem a thaumaturgií atp.), ale aspoň trochu rozmanitosti by bylo k věci.

(Aside - Tarfille, pls vem si k tomu i ten osmej bodík... třeba si někam dej jedničku když nic jinýho, ona se neztratí :D )
Autorská citace #23
27.4.2018 18:35 - Nachtrose
Tak ja mam zatim porad 3/3/2 jen proto, ze se nevim rozhodnout, ze ktere sfery ten bodik umazat. Obe maji sve kouzlo. 4/2/2 zni taky velmi lakave, ale skyta uplne stejne dilema :-D
Autorská citace #24
27.4.2018 19:11 - Naoki
Já se nebráním nějaké spešl kombinaci, jen u toho finančníka jak jsem si ho zkusil lépe představit tak mi to najednou k němu ty sféry nesedí. Popřemýšlím nad jinými koncepty, třeba mi něco napadne.
Autorská citace #25
27.4.2018 19:25 - sirien
Nachtrose: Tak ono zase není úplně předmětné, aby VŠICHNI hned zahodili to 3/3/2, žejo... v rámci diverzity dává smysl aby to někomu zůstalo popř. když dva lidi budou mít totéž tak to je taky vpohodě - já už jen trochu černě viděl jak si to všichni rozeberete na 3/3/2, což by bylo trochu o ničem.

Ta Tvoje postava mi přišla na minulý hře docela hezky vyvážená a přišlo mi že Ti i docela sedla, tak zase bych nerad spravoval co neni rozbitý...
Autorská citace #26
27.4.2018 19:33 - Aegnor
a co takhle 1/1/1/1/1/1/1/1? Nechce si to někdo vzít?
Autorská citace #27
28.4.2018 23:35 - Naoki
Rýsuje se něco nového. Budem to muset ještě doladit ale prozatím jsem upravil záhlaví
Autorská citace #28
29.4.2018 19:19 - sirien
Pjotr bude jen do neděle, tak nebude hrát, ale zato Dukolm vyhrabal svojí starou postavu :)

Když na to tak koukám tak bych rád poznamenal že když se postavy silně setkávají na více Sférách (řekněme, například, třeba 333 Spirit, 422 Mind atp.) tak je fakt dobré si ujasnit paradigmata a rozdíly v nich aby bylo jasné čím se ty postavy v dané Sféře liší. Ne, že by to byl zásadní problém, jen to poznamenávám na okraj abyste s tím případně počítali.
Autorská citace #29
2.5.2018 11:34 - Tarfill
Takže osm bodů nakonec řikáte jo? No to jsou změny... nebudeme moc silná grupa? ;-)
Tak to zkusím takhle, snad už to měnit nebudu a snad tím nezruším žádnou zábavu...
Spojení: 3*
Hmota: 3*
Mysl: 1*
Čas: 1*
Autorská citace #30
2.5.2018 11:49 - Ebon Hand
Klidně si snížím život na 1 a Síly zvýším na 4. Abych se vymanil z toho 332. :-)

BTW, máš představu, kdy budeme hrát?
Autorská citace #31
2.5.2018 12:10 - Pjotr
Jak psal Sirien, vzhledem k tomu ze budu jen do nedele a budu mit s sebou pritelku, nedava smysl abych se na takhle dlouho zavrel do jedny hry a svoje misto prenecham.
A primlouvam se za magy v pondeli, at si vas uziju a tolik me to nemrzi :)
Autorská citace #32
2.5.2018 14:38 - Babaj
coze? Pjotr si nasel ovecku? :-)
Autorská citace #33
3.5.2018 01:20 - sirien
Sem s Ebonem trochu předprobral postavu a Ebon nakonec nakopnul Forces a konvertoval k hermetismu :)

Celkově už to začíná mít docela rozumnou podobu, jen teda ta koncentrace Spirit... a to že ste se kromě Prime (což ještě de) rozhodli zdumb-statovat zrovna Life (což by šlo, ale zrovna když chceme hrát storku v níž se vyskytuje větší množství nabroušenejch vlkodlaků...) - ale to se věřim ještě zvládne dovyladit :D
Autorská citace #34
3.5.2018 07:03 - Naoki
Hmmm... Life 4, Prime 3? hmm, hmm :D
Autorská citace #35
3.5.2018 10:23 - Tarfill
sirien píše:
zrovna když chceme hrát storku v níž se vyskytuje větší množství nabroušenejch vlkodlaků

Cože? O vlkodlacích jsem nic nevěděl... :-D
To tedy nevím, jestli chci hrát storku s nabroušenejma vlkodlakama... :-D
Jsem si toho svého mága představoval mimo jiné jako klidného a vyrovnaného obchodníčka v uměleckém antikvariátu a nevšedního kurýra specializovaných zakázek. Jestli na mě vyběhne nějakej vlkodlak, tak mu maximálně prodám nějakou hodnotnou vázu a teleportuju se pryč...
Asi si budu muset nacpat pár bodů do weaponry nebo firearms... ;-)
Autorská citace #36
3.5.2018 10:28 - Naoki
Píše:
Asi si budu muset nacpat pár bodů do weaponry nebo firearms... ;-)

Jako mág? pffff :D

Každopádně, domluvili jsme se že budeme pokračovat v příběhu od hunterů, a tam to bylo právě o těch nabušených vlkodlacích (a jiných věcí). I když z původního týmu už nás moc není...
Autorská citace #37
3.5.2018 11:07 - Nachtrose
Naoki píše:
I když z původního týmu už nás moc není...


Kolik nas vlastne bylo? 4? 5? Ale keone Ebona a sebe si moc nevybavuju, kdo tam jeste byl O:-)
Autorská citace #38
3.5.2018 13:40 - Ebon Hand
Tarfill píše:
nevšedního kurýra specializovaných zakázek

Přinést lykanům neodkladnou zprávu od koruny je také, svým způsobem, speciální kurýrní zakázka.. :-)
Autorská citace #39
3.5.2018 13:48 - Aegnor
Ebon Hand píše:
speciální kurýrní zakázka

"Tady máte tu objednávku z Amazonu. A toho, že tiká, si vůbec nevšímejte."
Autorská citace #40
3.5.2018 15:00 - sirien
Tarfill píše:
Cože? O vlkodlacích jsem nic nevěděl... :-D

To je vpořádku. Neber si žádnej Occult skill a může to tak klidně i zůstat :D

Tarfill píše:
Jestli na mě vyběhne nějakej vlkodlak, tak mu maximálně prodám nějakou hodnotnou vázu

to neni nic proti ničemu

Nachtrose píše:
Kolik nas vlastne bylo? 4? 5?

Ty, Ebon, Naoki, Pjotr, Demonica pokud se nepletu - nejsem si teď moc jistej Cemi a Dukolmem...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080969095230103 secREMOTE_IP: 3.238.86.122